[Kawa na ławę] wybory uzupełniające do sejmu i bieżące wydarzenia polityczne

Debaty w telewizji, spotkania na uniwersytetach itp.
Administrator
Administrator
Posty: 21904
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: [Kawa na ławę] wybory uzupełniające do sejmu i bieżące wydarzenia polityczne

Postautor: Administrator » 29 paź 2017, 21:40

Rymanowski
Jak oceniają Państwo nowe władze Unii Europejskiej? Czy ma ona szanse dokonać rzeczywistej reformy Wspólnoty?

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: [Kawa na ławę] wybory uzupełniające do sejmu i bieżące wydarzenia polityczne

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 29 paź 2017, 21:55

Rafał Trzeciakowski

Nie widzę żadnej szansy na rzeczywistą reformę. To są Ci sami ludzie i te same ugrupowania, które rządzą Unią Europejską od lat i nic nie zrobili. Nie wierzę żeby byli w stanie wyzbyć się części swoich kompetencji i przywrócić je w ręce ludzi. Nie wierzę żeby byli gotowi zrezygnować ze swojej władzy gospodarczej i zwiększyć wolności gospodarcze. Unia na kolejne 5 lat utknęła w martwym punkcie. Świat nam ucieka, a my z biurokratyczną kulą u nogi nie jesteśmy w stanie go gonić.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: [Kawa na ławę] wybory uzupełniające do sejmu i bieżące wydarzenia polityczne

Postautor: Krzysztof Hans » 29 paź 2017, 23:53

Felicja Gratecka (SCD) :
Także i ja jestem pesymistką w kwestii wspomnianej przez mojego przedmówcę. Daje jednak ostatni kredyt zaufania - może nowy skład ludzki Unii Europejskiej zacznie coś robić dla starego kontynentu.


Wróć do „Debaty i spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości