Debata prezydencka w Sosnowcu 2026

Debaty w telewizji, spotkania na uniwersytetach itp.
Administrator
Administrator
Posty: 21908
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Debata prezydencka w Sosnowcu 2026

Postautor: Administrator » 01 maja 2018, 21:01

Dziennikarz: Przechodzimy do kolejnego etapu debaty. Tym razem to kandydaci będą mogli zadawać sobie nawzajem pytania. Każdy może zadać po jednym pytaniu każdemu z rywali.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Debata prezydencka w Sosnowcu 2026

Postautor: Krzysztof Hans » 01 maja 2018, 22:26

Arlena Gacewicz (SCD) :
To może ja zacznę. W ostatnim czasie Sosnowiec ma spory problem wizerunkowy który objawia się memami i ogólnie tym że Sosnowiec to obok Radomia najgorsze miasto w Polsce a geneza tego sięga czasów historycznych. Jak zatem zamierzacie z tym walczyć? Sama po wygranych wyborach planuje kampanie wizerunkową miasta która to w założeniu ma zniszczyć krytyczne ocenianie Sosnowca w regionie jak i Polsce

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Debata prezydencka w Sosnowcu 2026

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 01 maja 2018, 22:40

Nie wiem, dlaczego pani uparła się na te memy, ale coś pani powiem. Dziś sytuacja zarówno Sosnowca, jak i Radomia zdecydowanie się poprawiła, ze względu na raz: zdecydowanie lepszą sytuację finansową tych miast ze względu na to, że mają status miasta wojewódzkiego, a także wydzielenie tych miast z dawnych miast, a także to, że o "Chytrej babie z Radomia", czy Matce Madzi w zasadzie nikt nie pamięta, więc robi pani "z igły widły".

OG: Hans, naprawdę myślisz, że o Waśniewskiej, czy o chytrej babie będzie ktoś w listopadzie 2026 pamiętał? :D
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Debata prezydencka w Sosnowcu 2026

Postautor: Krzysztof Hans » 01 maja 2018, 22:48

OG: Bardziej wziąłem pod uwagę całość. Sosnowiec ma jeszcze inne powody do śmiechu z niego.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Debata prezydencka w Sosnowcu 2026

Postautor: Szamir DeLeon » 01 maja 2018, 23:36

Wojciech Nitwinko:
Też byłem obiektem żartów, to się nasiliło gdy byłem osobą publiczną. Śmiano się z moich gałek ocznych, pytano: czy te oczy mogą kłamać. Podchodziłem do tego z dużym dystansem. I po kilku latach nikt już nie zajmował się oczami, a moimi postulatami. Podobnie jest ze Sosnowcem, coraz mniej osób śmieje się z naszego pięknego miasta. Z tymi żartami to jest tak jak na całym świecie. Na przykład Amerykanie z Kanadyjczyków, Szwedzi z Norwegów, a jeszcze żaden rząd nie robił kampanii, aby zmniejszyć poziom śmiechu za granicą. To są żarty, które często nie mają żadnego podłoża, a prawdziwe myślenie o mieście zaczyna się, gdy żarty znikają.
Tworzenie polityki promocyjnej miasta, aby, jak to pani ładnie powiedziała, zniszczyć krytyczne ocenianie Sosnowca nie zadziała. Promocja miasta służy głównie temu, aby zwiększyć aktywność w zakresie inwestycyjnym, kapitał społeczny czy identyfikację z miastem. Sosnowiec musi się bronić sam, bogatymi, szczęśliwymi mieszkańcami i atrakcyjnością inwestycyjną.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Debata prezydencka w Sosnowcu 2026

Postautor: Szamir DeLeon » 02 maja 2018, 21:34

Wojciech Nitwinko do Łukasza Wójtowicza:
Chciałbym zadać bardzo istotne pytanie panu premierowi, Wójtowiczowi. Pańska partia, panie premierze, kształtuje się jako koliberalna, czyli de facto taka, która uważa, że własność to sprawa najświętsza, a publiczne mienie to złe, nieefektywne mienie. Wiele ulic Sosnowca to prawdziwy reklamowy chaos. Kolorowe i niespójne reklamy, szyldy czy brudne banery są bardzo nieestetyczne, niszczą nasze piękne miasto, zwłaszcza centrum. Czy ta sakralizacja własności prywatnej, gdyby został pan prezydentem naszego pięknego miasta, osiągnęłaby taki absurdalny poziom, że nie poparłby pan uchwały, która uporządkowałaby jakości i estetykę wielu sosnowieckich ulic przez na przykład zakazanie wywieszania na elewacjach budynków reklam większych, niż ustalona wartość?

Wojciech Nitwinko do Arkadiusza Chęcińskiego:
Panie prezydencie, mówił pan o zwolnieniach z podatku od nieruchomości oraz o tym, że rzekomo obniży to bezrobocie i rzekomo zwiększy przychody miasta z tytułu podatku dochodowego. Proszę podać przykład choćby jednego miasta, który zwiększył i tak szerokie zwolnienia z tego podatku i osiągnął takie rezultaty. Naprawdę ciężko jest uwierzyć w to, że inwestycje w mieście się nagle zwiększą, gdy zlikwiduje się jeden podatek. Brzmi to jak słaba próba urealnienia niemożliwego konstruktu ideologicznego, jakim jest krzywa Laffera, który zakłada, że podatek to kara- zniechęca do pracy. Dziwne jest też to, że dopiero teraz po kilku pańskich kadencjach przychodzi do głowy ten pomysł.

Wojciech Nitwinko do Arleny Gacewicz:
Szanowna pani, jako cel swojej działalności postawiła pani promocję innego, mniej śmiesznego wizerunku miasta. Już pomijając wszelkie niedoskonałości tego pomysłu, bylibyśmy obiektem drwin jako miasto, które jest tak groteskowe, że musi wydawać pieniądze na na kampanię, która zaprzecza tej opinii, to należy pochylić się nad inną sprawą. Czy naprawdę uważa pani i pani partia, że to jest główna bolączka sosnowiczanek i sosnowiczan? Nie ma w naszym mieście innych problemów? Rozumiem, że są ogólnopolskie rządy lewicy, bardzo dobre, ale czy już wszystko zrobiły? Nie minął nawet rok.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Debata prezydencka w Sosnowcu 2026

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 02 maja 2018, 22:23

Panie Wojciechu, w kwestii pańskiego pytania, to nie jestem zwolennikiem tego, by w każdym miejscu był spam reklamowy, ale przy tym mogę obiecać, że nie będę powiększać miejsc reklamowych, ale przy tym zamierzam respektować umowy z reklamodawcami. Ale w związku z tym, że jestem zwolennikiem zasady nic o was bez was będę prowadzić konsultacje społeczne, jeżeli dla mieszkańców np. Środuli nie ma problemu w tym, żeby reklamy były, to przedłużymy umowy na lepszych dla miasta warunkach, jeżeli np. Mieszkańcy Modrzejowa będą przeciw reklamom, to nie przedłużymy umowy. Tu zależy od woli mieszkańców, będziemy rozmawiać z mieszkańcami na ten temat.

Pytanie do Arkadiusza Chęcińskiego:
Panie Prezydencie, infrastruktura linii 24 na terenie Środuli i Konstantynowa łączącej Czeladź z dzielnicą Konstantynów jest w fatalnym stanie technicznym. Jest w planach remont linii, czy może zarekomenduje pan KZK GOP i Tramwajom Śląsko-Dąbrowskim likwidację tej linii i zastąpienie jej autobusem?
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Debata prezydencka w Sosnowcu 2026

Postautor: Krzysztof Hans » 02 maja 2018, 23:38

Szamir DeLeon pisze:Wojciech Nitwinko do Arleny Gacewicz:
Szanowna pani, jako cel swojej działalności postawiła pani promocję innego, mniej śmiesznego wizerunku miasta. Już pomijając wszelkie niedoskonałości tego pomysłu, bylibyśmy obiektem drwin jako miasto, które jest tak groteskowe, że musi wydawać pieniądze na na kampanię, która zaprzecza tej opinii, to należy pochylić się nad inną sprawą. Czy naprawdę uważa pani i pani partia, że to jest główna bolączka sosnowiczanek i sosnowiczan? Nie ma w naszym mieście innych problemów? Rozumiem, że są ogólnopolskie rządy lewicy, bardzo dobre, ale czy już wszystko zrobiły? Nie minął nawet rok.

Arlena Gacewicz odpowiada:
To jeden z problemów nad którymi warto się pochylić. Naturalnie są też inne jak na przykład reklamy. Podobnie jak moja konkurencja będę prowadzić konsultacje ale w przypadku reklam w złych miejscach moja reakcja będzie jeszcze bardziej zdecydowana.


Wróć do „Debaty i spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości