Wieczór wyborczy TVP - wybory do sejmików 2020

Debaty w telewizji, spotkania na uniwersytetach itp.
Administrator
Administrator
Posty: 21901
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Wieczór wyborczy TVP - wybory do sejmików 2020

Postautor: Administrator » 20 wrz 2016, 19:02

Wieczór wyborczy w TVP prowadzi Beata Tadla
Szanowni Państwo!
Już za kilka minut zakończy się głosowanie i poznamy pierwsze, na razie sondażowe wyniki wyborów do sejmików oraz frekwencję.
Jakie są Państwa odczucia na temat kampanii, prognozy dotyczące wyników?

OG: Odpowiadać możecie w dowolnej kolejności, kto chce.

Awatar użytkownika
Felicjan Dulski
Posty: 149
Rejestracja: 09 wrz 2016, 20:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Wieczór wyborczy TVP - wybory do sejmików 2020

Postautor: Felicjan Dulski » 20 wrz 2016, 19:43

Obrazek

Uważam, że ta kampania była bardzo owocna. I dla prawicy i dla innych partii. Myślę, że prace Bloku Prawicy nie poszły na marne i będziemy mogli pracować dla dobra Polaków w województwach. To wielki skok od ostatnich lat. Przepraszam wyborców, że w ostatnich dniach nie mogłem przebywać z nimi, musiałem zająć się sprawami policyjnymi i ubezpieczeniowymi w moim domu. Pragnę ogromnie podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie na tej drodze ku zwycięstwu prawicy. Szczególnie pragnę podziękować prof. Wolańskiemu, który, szczerze mówiąc, najbardziej włączył się w tą kampanię i to on cały czas przebywał z wyborcami i kandydatami. Profesorze, Twoja teologiczna wiedza nie zawiodła - mamy nadzieję, że Zbożna Zmiana przyniesie efekt! Pragnę podziękować także posłowi Macierewiczowi, posłance Szydło i wszystkim wolontariuszom i aktywistom, którzy włączyli się w naszą kampanię "3 razy za...". Teraz mogę rzec, że czeka nas "3 razy za... Polską!"
(-) Felicjan Dulski - biznesmen, polityk, doktor filologii francuskiej, członek Stronnictwa Narodowo-Konserwatywnego

Administrator
Administrator
Posty: 21901
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wieczór wyborczy TVP - wybory do sejmików 2020

Postautor: Administrator » 20 wrz 2016, 19:57

Tadla:
Proszę Państwa. Dostałam właśnie wyniki sondażu przeprowadzonego w trzech województwach, gdzie odbywały się wybory. Oto i one:
Partia Liberalna 28,8%
Porozumienie dla Polski 25,5%
Blok Prawicy 22,5%
Zjednoczona Lewica 14,2%
Partia Pracy 2,3%
Narodowe Odrodzenie Polski 2,2%
Liga Konserwatywna 1,4%
inne 3,1%

Frekwencja 23%


Czy są Państwo zaskoczeni?

Awatar użytkownika
Felicjan Dulski
Posty: 149
Rejestracja: 09 wrz 2016, 20:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Wieczór wyborczy TVP - wybory do sejmików 2020

Postautor: Felicjan Dulski » 20 wrz 2016, 20:00

Troszkę, jestem zaskoczony wysokim wynikiem PdP - bo PL wypracowało sobie tak wysoki wynik. Ale PdP - które się tyle ośmieszało? No cóż. Vox populi, vox Dei - mam nadzieję, że Polacy zagłosowali mądrze i zgodnie ze swoim sumieniem.
(-) Felicjan Dulski - biznesmen, polityk, doktor filologii francuskiej, członek Stronnictwa Narodowo-Konserwatywnego

Awatar użytkownika
Piotr M. Wiśniewski
Posty: 1175
Rejestracja: 13 lis 2015, 19:18

Re: Wieczór wyborczy TVP - wybory do sejmików 2020

Postautor: Piotr M. Wiśniewski » 20 wrz 2016, 20:06

Walentyna Rakiel-Czarnecka:

Proszę pana, ludzie po raz kolejny nam zaufali i pokazali, że dobrze rządziliśmy Polską.

W naszej kampanii pojawiły się wpadki, ale była przeprowadzona sprawnie i dobrze. Dziękuję z tego miejsca wolontariuszom, wszystkim kandydatom, ale też konkurentom. To była owocna kampania na argumenty, nie na populizm.

Frekwencja, jak na wybory uzupełniające jest dosyć wysoka, ale zawsze mogła być lepsza. Polacy zagłosowali mądrze i pokażemy im, że dobrze wybrali.

Poczekajmy jeszcze na oficjalne wyniki, ale liberałowie bardzo sobie zaszkodzili wyciekiem maili, w którym spiskowali przeciwko PdP. Pan przewodniczący Barycz powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia majątkowego. I to nie tylko moje zdanie, wyborcy również o tym mówili, gdy się z nimi spotykaliśmy.
Piotr Michał Wiśniewski - zmarł 3 stycznia 2022 r.

wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów

poseł na Sejm VIII kadencji III RP oraz I i II kadencji IV RP

wiceprezes RM, minister edukacji i kultury (22 listopada 2020 - 25 listopada 2021)

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Wieczór wyborczy TVP - wybory do sejmików 2020

Postautor: Laura » 20 wrz 2016, 20:25

O.Novak liczyliśmy na nieco wyższy rezultat,ale każdy wynik należy szanować
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Administrator
Administrator
Posty: 21901
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wieczór wyborczy TVP - wybory do sejmików 2020

Postautor: Administrator » 20 wrz 2016, 22:48

Tadla
Znamy już wyniki wyborów. W dwóch województwach wygrała Partia Liberalna a w jednym Porozumienie dla Polski:
viewtopic.php?f=4&t=921&p=19123#p19115

Awatar użytkownika
Joszua Barycz
Posty: 527
Rejestracja: 24 cze 2016, 17:38

Re: Wieczór wyborczy TVP - wybory do sejmików 2020

Postautor: Joszua Barycz » 20 wrz 2016, 23:21

Pani Walentyno jakie ma pani dowody, że złożyłem fałszywe zeznanie, że mówi pani o pociągnięciu do odpowiedzialności karnej? Proszę nie powtarzać kłamstw TVNu i przypominam, że w Polsce na szczęście istnieje domniemanie niewinności. Będę bronił swojego honoru przed sądem.

Co zaś do samych wyborów to nie ukrywam jestem zaskoczony. Sondaże pokazywały zdecydowany spadek poparcia PdP i było to jak najbardziej uzasadnione konsekwencją fatalnych rządów i doprowadzenia do rozwiązania Sejmików. Bardzo im pomógł kłamliwy materiał TVN, który mógł zdezorientować naszych wyborców. Będziemy nadal walczyć o nową jakość w polityce, nie chcemy takich brudnych zagrywek w życiu publiczny. Nadal wierzę, że transparentne i uczciwe rządy są możliwe.

Dziękuję wyborcom za zaufanie obiecujemy nie zawieść. Będziemy szukali dobrych dla regionów w których wygraliśmy koalicji. Niestety wybór koalicjanta z konieczności jest ograniczony do partii, które weszły do Sejmików.
Joszua Barycz - prezes Rady Ministrów, przewodniczący Partii Liberalnej, poseł na Sejm IV RP I i II kadencji,


Wróć do „Debaty i spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości