Działania w terenie Prawicy Królestwa Polskiego

Liczba posłów: 5 Liczba senatorów: 2
Prezes: Marek Jurek
Partia istniała w latach 2021-2022. Połączyła się z PiS w lipcu 2022 roku
Awatar użytkownika
Mikołaj Wlazły
Posty: 204
Rejestracja: 30 lis 2016, 16:49

Działania w terenie Prawicy Królestwa Polskiego

Postautor: Mikołaj Wlazły » 04 sty 2017, 22:41

(...)

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Działania w terenie Prawicy Królestwa Polskiego

Postautor: Dominik Święcicki » 05 sty 2017, 19:44

Agnieszka Święcicka na spotkaniu w Sieradzu.
Obrazek
O 13:00 rozpoczęło się spotkanie Agnieszki Święcickiej z mieszkańcami Sieradza. Podczas ów spotkania pani Święcicka wytłumaczyła czemu OChN, TOR i Prawica RP się zjednoczyły oraz zaprezentowała wynik tego połączenia czyli Prawice Królestwa Polskiego.
Prawica się jednoczy co jest bardzo korzystne dla polskiej polityki, ponieważ jest coraz mniejsze rozdrobnienie wśród partii prawicowych czego skutkiem jest zmniejszenie walk o elektorat. PKPr jest partią konserwatywną, która wielką wagę przykłada do najmniejszej komórki społeczeństwa jaką jest rodzina.
Pojawiło się również krótkie odniesienie co do zarządu PKPr-u.
Marek Jurek to świetny polityk i znakomicie się sprawdzi jako prezes PKPr-u. Równie doświadczony jest wiceprezes Zbigniew Ziobro. Jest również dwóch innych młodych wiceprezesów, mianowicie Mikołaj Wlazły i Grzegorz Karpiniuk. Co do mojego męża Dominika to cieszę się, że pełni tak zaszczytną funkcję jak honorowy prezes PKPr-u.
Święcicka przedstawiła również plany PKPr oraz inne kwestie związane z ów partią.
Wielką rolę nasza partia przykładać będzie do tradycji polskich. Jesteśmy również za współpracą z Grupą Wyszehradzką. Jesteśmy również przeciw prywatyzacji lasów państwowych oraz chcemy uprościć podatki tak by to się stało bardziej zrozumiałe dla ludzi. Co do monarchii jesteśmy za o czym świadczy nazwa naszego ugrupowania.
Spotkanie planowo skończyło się o 15:20.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Działania w terenie Prawicy Królestwa Polskiego

Postautor: Dominik Święcicki » 06 sty 2017, 13:52

Prawica Królestwa Polskiego w Zamościu.
Obrazek
Do Zamościa przybyli Piotr Jaroszyński, Agnieszka Święcicka oraz Grzegorz Karpiniuk. Spotkanie odbyło się w Zamojskim Domu Kultury o godzinie 12:00.
Grzegorz Karpiniuk:

Zostałem wybrany wiceprezesem Prawicy Królestwa Polskiego. Obiecuje, że moje ugrupowanie się na mnie nie zawiedzie. Ale mniejsza o to.
Polska potrzebuje prostszych procesów administracyjnych. Można by to osiągnąć poprzez likwidację powiatów. Jest to praktycznie niepotrzebne. Przed pojawieniem się ów powiatów prawie wszystko znajdowało się w gminie.

Piotr Jaroszyński:
Zgadzam się z przedmówcą. Ale również potrzebujemy zmiany w edukacji. Obecna edukacja jest nad wyraz goła. Dzieci nie wiedza kim był Kazimierz Wielki albo Jan III Sobieski. Nie raz byłem świadkiem sytuacji kiedy na lekcji dziecka zapytane co to jest ratusz odpowiedziało, że to taki słup gdzie przywiązywano przestępców. Potrzeba uczniom więcej historii, bo jeśli człowiek nie zna historii swojego narodu to jest nikim!
Agnieszka Święcicka:
Dzisiaj w Polsce jest mało osób, które cenią sobie wartości patriotyczne. Trzeba w młodych, ale i tez u dorosłych wskrzesić myśl patriotyczną. Poprzez spotkania, konkursy tematyczne. Czas obudzić w Polakach ich dumę z pochodzenia.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Działania w terenie Prawicy Królestwa Polskiego

Postautor: Dominik Święcicki » 06 sty 2017, 19:31

Rusza akcja "Jestem patriotą"!
Działacze Prawicy Królestwa Polskiego w wybranych miastach Polski organizują tematyczne turnieje sportowe dla młodzieży w wieku 15-21 lat. Przede wszystkim są to zawody piłkarskie. Miasta, w których odbędą się ów zawody to Warszawa, Łódź, Poznań, Gdańsk, Kielce, Lublin, Rzeszów.
Głównymi organizatorami są Piotr Jaroszyński, Dominik Święcicki i Agnieszka Święcicka. Celem akcji jest pobudzenie w młodych patriotyzmu zarówno lokalnego jak i państwowego. Przed każdym turniejem odbywa się krótka lekcja historii. Uczestnicy walczą o nagrodę. W różnych miastach nazywa się inaczej np. w Lublinie jest to nagroda im. żołnierzy wyklętych w Łodzi im. Józefa Piłsudskiego.
O potrzebie organizacji takich imprez opowiadał Piotr Jaroszyński:

W dzisiejszych czasach tylko parę osób zna historię i poczuwa obowiązki patriotyczne co dla narodu jest oczywiście niekorzystne. Dlatego organizujemy tematyczne turnieje dla młodzieży, by zachęcić ich do zapoznawania się ze swoim państwem. Trzeba wychowywać ludzi na patriotów, by w przyszłości mogli uczciwie rządzić naszym krajem.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Działania w terenie Prawicy Królestwa Polskiego

Postautor: Dominik Święcicki » 07 sty 2017, 14:51

PKPr w Kielcach.
Obrazek
Spotkanie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Z przedstawicieli Prawicy KP obecni byli: Dominik Święcicki, Robert Winnicki oraz Andrzej Matusiewicz. Na początku krótki film dokumentalny o partyzantce świętokrzyskiej podczas II wojny światowej a następnie poruszano tematy związane z bieżącą polityką.
Dominik Święcicki:

Zmiany w konstytucji proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość oraz PLK są w moim mniemaniu bardzo dobre. Pozwolą one oddłużyć Polskę co spowoduję większą rozwagę w wydawaniu pieniędzy przez rządzących, ponieważ nie będą chcieli z powrotem popaść w długi. Dlatego ja w sejmie będę głosował za zmianami w naszej konstytucji. Są jednak obawy, ale ja jestem dobrej myśli. Niedługo również odbędą się wybory na nowego przewodniczącego Unii Prawicy, ponieważ jak państwo wiecie złożyłem swoją rezygnację. Nie żałuję tego i mam nadzieję, że nowa osoba na tym stanowisku będzie się spisywać bardzo dobrze i odbuduję poparcie dla nas.
Robert Winnicki:
Myślę, że warto również wspomnieć o naszej akcji, która nosi tytuł "Jestem patriotą". Na ten pomysł wpadł Piotr Jaroszyński wraz z Agnieszką Święcicką i moim zdaniem to bardzo dobra inicjatywa. Zaszczepimy w młodych miłość do ojczyzny. Ale co najważniejsze to zmiany kodeksu karnego proponowane prze rząd. Zdaniem moim i moich kolegów to niepotrzebne zamieszanie. Wszystkich i tak to nie zadowoli a poza tym to po prostu niepotrzebne. My na ich miejscu zamiast zajmować się sprawami można by to nazwać błahymi zajęlibyśmy się Śląskiem. Samo powołanie komisji nie wystarczy. Dziękuję.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Mikołaj Wlazły
Posty: 204
Rejestracja: 30 lis 2016, 16:49

Re: Działania w terenie Prawicy Królestwa Polskiego

Postautor: Mikołaj Wlazły » 08 sty 2017, 14:38

Obrazek
Zarząd Prawicy Królestwa Polskiego spotyka się z ludźmi w Warszawie !
Spotkanie odbyło się w Warszawskim Teatrze Wielkim. Sala teatralna była zapełniona wraz z balkonami.
Pierwszy głos zabiera prezes Marek Jurek
Witam wszystkich bardzo serdecznie !
Cieszę się, że wszyscy wspieracie nas i naszą nową inicjatywę.
Mam nadzieję,że będzie tak dalej.
Jestem dumny, wiedząc ,że tak wspaniali ludzie jak Państwo chcą zmieniać nasz kraj na lepsze.
Dziękuje bradzo.

Tłum bije brawa/Marek Jurek schodzi ze sceny
Głos zabiera Mikołaj Wlazły
Witajcie !
Cieszę się, że tak tłumnie się tu zgromadziliście.
Kilka dni temu udało nam się zjednoczyć ze sobą trzy partie.
Jest to ogromy sukces. Sukces,który pozwoli nam lepiej oraz efektywniej pracować
nad tym aby w naszym kraju polakom żyło się lepiej.

Ogromne brawa ze strony publiczności
Politycy schodzą ze sceny i zaczynają rozmawiać z ludźmi. Następnie spotkanie zostaje zamknięte.



Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Działania w terenie Prawicy Królestwa Polskiego

Postautor: Dominik Święcicki » 08 sty 2017, 19:48

Prawica Królestwa Polskiego w Białymstoku.
Obrazek
Na spotkanie do Białegostoku przybyli wiceprezes Prawicy KP Grzegorz Karpiniuk oraz Agnieszka Święcicka. Spotkanie klasycznie odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Tematem wiodącym była obecna sytuacja polityczna Polski. Czyli ostatnie wypowiedzi niemieckich polityków na temat Śląska.
Agnieszka Święcicka:

Niemieccy politycy chcą wykorzystać obecną sytuację Polski i wzbudzić jeszcze większy niepokój wśród ludzi. Mówienie, że Śląsk ma dosyć Warszawy jest niepoważne. To tak jakby powiedzieć, że Bawaria ma dosyć Berlina, ponieważ raz czy dwa, by się wydarzyło tam coś niepokojącego. Polski rząd a przede wszystkim pani premier powinni działać. Rząd powinien aktywniej działać na arenie międzynarodowej. Nie wystarczy raz na jakiś czas pojechać do Ameryki. Trzeba działać w regionie. Tak samo powinno się zacząć działania łagodzące nastroje na Górnym Śląsku, bo to co w tej chwili mamy to wojna Polaków z Polakami! Nie rozumiem jak można było do czegoś takiego dopuścić. Czas działać i mamy nadzieje, że pani premier się obudzi.
Następnym tematem była częściowa zmiana konstytucji, którą ludność przyjęła dosyć pozytywnie a następnie Grzegorz Karpiniuk mówił o zwiększeniu dostępności do maszyn rolniczych:
Rolnicy powinni mieć swobodny dostęp do maszyn rolniczych. Obecnie są one bardzo drogie przez co ludzi na nie nie stać i są zmuszeni się zadłużać. Prawica Królestwa Polskiego ma wstępne plany jak temu zapobiec. Wypadało by zmniejszyć podatek VAT na ciągniki. Mamy już odpowiedni projekt ustawy.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Mikołaj Wlazły
Posty: 204
Rejestracja: 30 lis 2016, 16:49

Re: Działania w terenie Prawicy Królestwa Polskiego

Postautor: Mikołaj Wlazły » 14 sty 2017, 19:25

Obrazek
Mikołaj Wlazły oraz Marek Jurek spotykają się z Rolnikami.
Spotkanie odbyło się na obrzeżach Warszawy . Frekwencja zaskoczyła organizatorów.
Pierwszy głos zabrał Marek Jurek
Witam wszystkich zgromadzony !
Jak pewnie wiecie nasze ugrupowanie złożyło projekt ustawy o zmniejszeniu VAT`u na ciągniki rolnicze.
Mamy nadzieję,że ta ustawa pomoże wam rozwijać swoje gospodarstwa. Pamiętamy o was, dalej będziemy wspierać was w sejmie.
Mamy w planach też inne ustawy, które ułatwią wam prowadzenie gospodarstw wiejskich.

Ogromne brawa ze strony widowni/Zaczyna przemawiać Mikołaj Wlazły
Witam wszystkich rolników !
Tak jak mówi Pan Prezes Jurek nie zapomnimy o was.
Mam nadzieję ,że sejm przyjmie naszą ustawę. Nie wprowadza ona zbyt wiele nowości ale na pewno zmniejszy wasze wydatki na prowadzenie działalności. Zdajemy sobie sprawę,że pomimo rozwoju sektora usług i przemysłu, rolnictwo dalej zajmuje ważną pozycję w rozwoju polskiej gospodarki.

Politycy schodzą ze sceny i zaczynają rozmawiać z ludźmi.
Na scenę wchodzi Mikołaj Wlazły
Drodzy państowo !
Dziękujemy,że tak tłumnie się tutaj zebraliście. W rozmowach z wami dowiedziałem się o kilku problemach,które trzeba będzie w przyszłości naprawić.
Życzymy państwu miłego wieczoru !


Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Działania w terenie Prawicy Królestwa Polskiego

Postautor: Dominik Święcicki » 05 lut 2017, 12:15

Koniec akcji Jestem patriotą. Podsumowanie.
Prawica KP zorganizowała ogólnopolskie turnieje piłkarskie, które przy okazji uczyły historii. W akcji tej wzięło udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży. Największe turnieje odbyły się w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.
O efektach akcji wypowiedział się Piotr Jaroszyński, jeden z głównych organizatorów:

W naszych turniejach wzięło udział mnóstwo dzieciaków oraz młodzieży. Jestem dumny z tego. Z wielkim zainteresowaniem były wysłuchiwane wykłady np. o żołnierzach wyklętych lub o marszałku Piłsudskim. Myślę, że to nie ostatnia taka inicjatywa organizowana przez Prawicę KP.

Akcja została przyjęta przez ludzi z optymizmem a dzieci nie mogą się doczekać następnych zawodów i ciekawych lekcji.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Działania w terenie Prawicy Królestwa Polskiego

Postautor: Dominik Święcicki » 05 lut 2017, 13:11

"Niesie nas prawda nie propaganda"Czyli sprzeciw Prawicy KP w sprawie poszerzania grupy wyszehradzkiej o Ukrainę.
Prawica Królestwa Polskiego jest niezadowolona z przyjmowania Ukrainy do grupy wyszehradzkiej. Liderem wśród niezadowolonych z tego faktu jest Dominik Święcicki, który otwarcie krytykuje rząd za takie kroki. W kilku największych miastach w kraju (Warszawa,Gdańsk,Rzeszów,Łódź) odbyły się manifestacje przeciw polityce nowej minister ds. zagranicznych. Jak powiedział w TVP Info Dominik Święcicki:
Podając rękę Ukraińcom dotykamy trującego bluszczu. Święcicki, Winnicki i inni działacze Prawicy KP wystosują list do pani minister w tej sprawie. Robert Winnicki podczas jednego ze spotkań z wyborcami mówił: Rząd wciska nam propagandowe teksty o braciach Ukraińcach. To bzdury! Na Ukrainie Polacy są nienawidzeni!
ObrazekManifestacja w Łodzi.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.


Wróć do „Prawica Królestwa Polskiego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość