Karol Malinowski - Facebook

Prezes: Bogusław Długopolski
Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Karol Malinowski - Facebook

Postautor: Karol Malinowski » 22 sie 2016, 22:42

Witam na moim Facebookowym koncie.

Chciałbym poruszyć temat monarchii. Czy monarchia w Polsce jest potrzebna?
Moim zdaniem nie.
Monarchia to przestarzały produkt, który powinien (przynajmniej w Polsce) nie istnieć.
Polska powinna mieć silnego przywódcę, a nie z całym szacunkiem słabego przywódcę, którym jest Michał II.
Szanuję go, bo jest królem Polski, ale jest słabym przywódcą.
Moim zdaniem, zamiast przestarzałej monarchii powinien być silny system prezydencki, a prezydent powinien być wybierany w demokratycznych wyborach bezpośrednich na 9-letnią kadencję bez możliwości reelekcji i z możliwością odwołania go w bezpośrednim bezprogowym referendum.
Zaraz mi mogą niektórzy napisać, że został wybrany w referendum.
Z całym szacunkiem, ale Michał II nie miał rywali, więc gdyby Polacy powiedzieliby mu nie, to doszłoby do paraliżu państwa z fatalnymi skutkami.
Więc chcąc nie chcąc Polacy musieli na niego głosować.

Drugim tematem jest postulowane przeze mnie zmiany w mediach publicznych.
W programie mojej przyszłej partii jak wiecie państwo dobrze zaproponowałem zmiany w Polskim Radiu i TVP.
Prezes nowej spółki medialnej byłby wybierany na pięcioletnią kadencję z możliwością jednej reelekcji, z możliwością odwołania go z urzędu w referendum bezprogowym.
Dzięki temu telewizja bardziej się zobiektywizuje, bowiem to obywatel, a nie partia polityczna wybierze prezesa nowej spółki medialnej.
Moim celem jest połączenie spółek TVP i Polskiego Radia, dzięki czemu koszty utrzymania TVP i PR się obniżą i dzięki temu będzie szeroka współpraca radia i telewizji.

Zapraszam do komentowania mojego posta :)
Pozdrawiam :)
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Karol Malinowski - Facebook

Postautor: Karol Malinowski » 28 wrz 2016, 18:55

"Głupotą jest robić ciągle to samo i oczekiwać różnych rezultatów" - Albert Einstein

Tak zaczynam mój post po powrocie z debaty. O arogancji pani Novak wspominać nie będę.
Natomiast co do Odpowiedzi pana Piotra Wiśniewskiego oczywiście szanuję jego odpowiedź co do wyboru Prezesa TVP, ale chodzi nam o odpolitycznienie mediów publicznych, a nie upolitycznienie i ta zmiana spowoduje odpolitycznienie mediów.
My proponujemy tak: aplikacje kandydatów na Prezesa TVP do KRRiT, gdzie kandydat musi mieć wyższe wykształcenie i doświadczenie w prowadzeniu mediów i musi mieć minimum 35 lat. Potem, jeżeli kandydatury są ważne i zaakceptowane aplikacje idą do PKW. Nie może taki kandydat być związany z partią polityczną w ciągu 20 lat.

Co do odpowiedzi Pana Wolańskiego. Panie Janku, szanuję pańską opinię co do poparcia monarchii parlamentarnej, lecz ludzi się nawet nie pytano o monarchię prezydencką. Więc nie wiemy, co ludzie naprawdę chcą. Bowiem nie daliście ludziom szansy na wybór.

Panie Joszuo, proponuję m.in. Autonomię dla Górnego Śląska, wydzielenie Krakowa i Warszawy, powstanie województw częstochowskiego i środkowopomorskiego. W kilku kwestiach ten system nie w pełni się sprawdza, dobrym tego przykładem jest obecne województwo śląskie, gdzie nieśląskie miasta są biedniejsze od śląskich miast. To przez to wiele osób do dziś śmieje się z Sosnowca, co w programie "Kuba Wojewódzki" z przed 5 lat zostało wykorzystane i skończyło się skandalem.

Możecie państwo zadawać mi pytania :)
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Karol Malinowski - Facebook

Postautor: Karol Malinowski » 29 wrz 2016, 14:57

Dzień dobry! :)

5 mandatów w Sejmie, jest dobrze. Teraz pracujemy, żeby służyć Polsce i Polakom. Będziemy rozmawiać i przekonywać ugrupowania Sejmowe do poparcia naszych projektów już na pierwszym posiedzeniu Sejmu.

Przed posiedzeniem Sejmu spotkanie w Dąbrowie Górniczej. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie :)
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Karol Malinowski - Facebook

Postautor: Karol Malinowski » 29 wrz 2016, 16:49

Gratuluję zwycięzcom :) Niezła kampania PL Dała zwycięstwo partii pana Barycza. Liczę na dobrą współpracę w parlamencie.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Karol Malinowski - Facebook

Postautor: Karol Malinowski » 29 wrz 2016, 21:13

Obrazek

Mem nie mojego autorstwa, ale wrzucam, ale jeżeli narusza dobre imię pana Dulskiego, to naturalnie wrzucę go do kosza.

PiS z Blokiem Prawicy, mimo moim zdaniem najlepszej kampanii wyborczej w historii ugrupowania ma czysto teoretyczne szanse na rządzenie Polską. Musieliby wejść w koalicję ze wszystkimi ugrupowaniami (w tym moim), żeby wejść do koalicji. PL i PdP celowo nie wymieniam, bowiem szansę na taką koalicję są marne. Zresztą PL musi szukać oprócz PdP także trzeciego koalicjanta. Jakby ktoś pytał, to raczej i koalicja przeciw liberałom i koalicja liberalna jest w naszym wypadku mało prawdopodobna, bowiem PL, PdP i PiS nie są specjalnie przychylne moim propozycjom. ZLewu nie wymieniałem, bo wiecie ;)
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Karol Malinowski - Facebook

Postautor: Karol Malinowski » 08 paź 2016, 22:35

Potwierdzam informacje na temat koalicji z Porozumieniem dla Polski i Partii Liberalnej. Zrobiłem to dla dobra Polski, ale też będziemy zmieniać Polskę na korzyść. Każdy to odczuje :) Czekamy na expose :)
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Karol Malinowski - Facebook

Postautor: Karol Malinowski » 10 paź 2016, 0:43

Zmarł Andrzej Wajda. Człowiek wielki i zasłużony dla Polski. Pomimo, że nie zgadzałem w kwestiach politycznych z nim, to mam nadzieję, że Wasza Wysokość Michał II ogłosi na terytorium Polski Żałobę Narodową, bo tak wielki człowiek zasługuje na to. Cześć jego pamięci! [*]

http://symulacja-polityczna.cba.pl/viewtopic.php?f=7&t=2&p=20526#p20526
Ostatnio zmieniony 10 paź 2016, 15:08 przez Karol Malinowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5123
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Karol Malinowski - Facebook

Postautor: Michał Ajna » 10 paź 2016, 7:41

og: w grze nie było informacji o śmierci Wajdy, a jak się pojawi to organy ścigania powinny zainteresować się wiedzą Malinowskiego na temat okoliczności śmierci reżysera :D
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Karol Malinowski - Facebook

Postautor: Karol Malinowski » 10 paź 2016, 15:13

Og: Po prostu, jak się dowiedziałem o śmierci, to napisałem za szybko, bo lekki szok mnie złapał :)
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Karol Malinowski - Facebook

Postautor: Karol Malinowski » 12 gru 2016, 19:20

Wracam! :) Dziękuję tym, którzy życzyli mi powrotu do zdrowia :)
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.


Wróć do „Partia Polaków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron