Eventy

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Eventy

Postautor: Karol Malinowski » 19 lis 2016, 17:25

Obrazek
Janusz Sanocki przechodzi z TOR do Partii Polaków. "Blok Prawicy zatracił swoje idee."

Obrazek

Janusz Sanocki, dotychczas poseł Bloku Prawicy i członek Tradycji, Ojczyzny, Rodziny postanowił po głosowaniu w sprawie reformy administracyjnej przejść do Partii Polaków.

Poseł argumentował tym, że Blok Prawicy utracił swoje idee, bowiem jeszcze jako Zjednoczona Prawica proponowała m.in powstanie województwa częstochowskiego, które reforma administracyjna zakłada, razem z Zagłębiami Krakowskim i Dąbrowskim.
"Moim zdaniem Blok Prawicy zatraciła swoje idee, dlatego zdecydowałem się na przejście do Partii Polaków.
Widać, że brakuje koalicji ludzi idei, dlatego postanowiłem odejść z TOR i Bloku Prawicy."
W kwestii przejścia Janusza Sanockiego do PPol wypowiedział się Karol Malinowski:
"Cieszę się, że do mojego ugrupowania wszedł tak sumienny poseł. Jesteśmy zadowoleni, że do naszej politycznej rodziny wszedł Janusz Sanocki."
Z racji tego, że Janusz Sanocki przeszedł do Partii Polaków, ugrupowanie Karola Malinowskiego będzie posiadać sześciu posłów w Sejmie, a Blok Prawicy 95.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Eventy

Postautor: Karol Malinowski » 23 lis 2016, 19:35

Obrazek
Piotr Spyra i Karol Malinowski zachęcają do pójścia na referendum. "To bardzo ważne"

Obrazek

Piotr Spyra, poseł Partii Polaków razem z szefem jego partii, wicepremierem Karolem Malinowskim przyjechali do Opola, żeby zachęcać mieszkańców Górnego Śląska, żeby poszli na referendum, które odbędzie się 7 lutego.

W kwestii referendum wypowiedział się wicepremier Karol Malinowski:
"Drodzy rodacy. Po raz pierwszy od czasów wolnej Polski macie państwo szansę na wybór. Zachęcam was do pójścia na referendum i zagłosowanie na tak. To bardzo ważne."
W kwestii autonomii i referendum w tej sprawie wypowiedział się poseł Piotr Spyra:
"Jak wiecie państwo jestem Ślązakiem, więc jestem Polakiem. Ale jestem za postulatami Ślązaków. Idźcie i głosujcie na tak. Ślązacy zasługują na to."
Partia Polaków jako pierwsza zaczęła kampanię referendalną i jak widać jest to ważne dla ugrupowania Karola Malinowskiego.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Eventy

Postautor: Karol Malinowski » 01 gru 2016, 16:28

Obrazek
Wywiad Karola Malinowskiego z Onet.pl. "To były ciężkie chwile"

Obrazek

Wicepremier i minister sportu Karol Malinowski po raz pierwszy od wypadku samochodowego zdecydował się na wywiad właśnie dla nas. Wypowiedział się na temat swojego wypadku, sytuacji politycznej i powrotu do polityki.

R: Dzień dobry panie premierze
KM: Dzień dobry!
R: Panie premierze, cieszymy się, że wraca pan do zdrowia. Jak wyglądał z pańskiej strony ten wypadek?
KM: Niestety złapałem kapcia w swojej oponie, a warunki, jakie były spowodowały wypadek. Po powrocie ze szpitala zamierzam przelać kierowcy samochodu, z którym się zderzyłem pieniądze na naprawę samochodu. Nieszczęśliwy wypadek.
R: W kwestii autonomii, to kampania się udała. Uważa pan to za swój prywatny sukces?
KM: To nie jest mój sukces. To sukces obywateli. Większość partii politycznych różni to, że postulaty obywatelskie wyrzucają do kosza. My przejęliśmy te postulaty, dlatego jesteśmy drzazgą w oku dla Lewicy i partii prawicowych.
R: Odnośnie Lewicy, Obozu Wielkiej Polski i Partii Liberalno-Konserwatywnej, to ta pierwsza krytykowała was za pomysł rewizji granic, a druga i trzecia nazwała was przystawką Platformy, jak i również wszystkie 3 za autonomię dla Śląska. Jak się pan do tego odniesie?
KM: Odnośnie rewizji granic, to to była moja opinia, a nie postulat Partii Polaków. W kwestii autonomii, wszystkie partie mają prawo do mówienia w tej sprawie wg. własnego sumienia, lub wg. postulatu swoich wyborców, lecz mam nadzieję, że zaakceptują wolę Ślązaków w Sejmie. Ale należy pamiętać, tu apel do OWP i PLK, że autonomia to był pomysł Józefa Piłsudskiego, który zaakceptował Roman Dmowski.
R: Ma pan bardzo podobne poglądy do Dominika Święcickiego. Widzi pan szansę na współpracę w przyszłości?
KM: Może i mam podobne poglądy do pana Święcickiego, ale szans na koalicję w przyszłości nie widzę. Ten pan mnie nienawidzi, ja go nie lubię, ale go przynajmniej szanuję. Każdego człowieka szanuję, żeby nie było. Ale tak poważnie mówiąc, to bardziej dziwi mnie to, że nazwa OWP to Obóz Wielkiej Polski, ale przy tym partia nie ma pomysłu jak tą wielką Polskę zbudować. Oprócz poglądów nacjonalistycznych poglądów nie ma tam kogoś, kto wiedziałby jak tą wielką Polskę zbudować.
R: Jak tą wielką Polskę zbudować?
KM: Powinniśmy powrócić do Międzymorza Piłsudskiego. Nie mówię o PLExicie, bo bylibyśmy dalej w Unii, a przy tym zaspokoilibyśmy Europejskie aspiracje Ukrainy, czy Białorusi po reformach w tych krajach. Będę prowadził po powrocie rozmowy w tej kwestii. Ale uspokajając nie zamierzamy być kolonizatorem. Chcemy być silni w Europie i żeby kraje Międzymorza również byłe silne i jest to zgodne z Polską racją stanu.
R: Kiedy pan planuje powrót?
KM: Myślę, że będzie ok. miesiąca, jak powrócę.
R: Dziękuję za wywiad i życzę zdrowia.
KM: Ko widzenia i również dziękuję.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Eventy

Postautor: Karol Malinowski » 06 gru 2016, 18:10

Obrazek
Hambura i Sellin przechodzą do Partii Polaków.

Obrazek

Stefan Hambura i Jarosław Sellin przechodzą do Partii Polaków. Hambura dotychczas był bezpartyjny, lecz zasiadał w klubie Prawa i Sprawiedliwości, natomiast Jarosław Sellin był również członkiem PiS.

Posłowie argumentowali przejście do PPol m.in. walką o lepszą Polskę.
Jarosław Sellin:"Ja jako poseł chciałbym zawalczyć o lepszą Polskę, ale Prawo i Sprawiedliwość mi tego nie gwarantuje. Cieszę się, że dołączyłem do Partii Polaków. Jest tam świetna atmosfera i dla nich najważniejszy jest obywatel."
Stefan Hambura:"Zgodzę się w 100% z Jarkiem. Chcemy służyć Polsce i Polakom, co świadczy nazwa partii. Jesteśmy w stanie wywalczyć to."
W kwestii przejścia do Partii Polaków Jarosława Sellina i Stefana Hambury wypowiedział się Piotr Spyra:
"Cieszymy się, że Jarek Sellin i Stefan Hambura dołączają do naszej partii. Chcemy wspólnie pracować na rzecz Polski."

Dzięki temu Partia Polaków ma ośmiu posłów.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Eventy

Postautor: Karol Malinowski » 07 gru 2016, 17:10

Do usunięcia
Ostatnio zmieniony 07 gru 2016, 17:12 przez Karol Malinowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Eventy

Postautor: Karol Malinowski » 07 gru 2016, 17:10

Wiem, że event nie pójdzie, ale niech będzie na pamiątkę :)

Obrazek
Partia Polaków kończy działalność.


Ostatni kongres PPol upłynął pod znakiem rozwiązania partii Karola Malinowskiego.

Partia zostanie rozwiązana po wyborach uzupełniających, lecz klub parlamentarny przestaje istnieć w trybie natychmiastowym.
Partia upada po zaledwie roku działalności i dość szybko miała realny wpływ na Polskę.
Wprowadzony został sztandarowy projekt PPol, reforma administracyjna.
Wg. wielu komentatorów odchodzi partia wizjonerów, która miała potencjał nawet na wygrywanie wyborów, lecz nie odniosła sukcesu.
Dziewięciu posłów PPol będzie niezrzeszonych, natomiast jeszcze urzędujący wicepremier i minister sportu Karol Malinowski złożył dymisję i poinformował z złożeniu mandatu poselskiego.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Eventy

Postautor: Karol Malinowski » 30 gru 2016, 21:18

Nie wiem, jak z Radwańską, bo ona prywatnie popiera PiS, ale jak może być, to niech zostanie :)

Obrazek
Liderzy Partii Polaków zachęcają do zagłosowania na Stanisława Kracika.

Karol Malinowski, Robert Raczyński, Łukasz Komoniewski, Piotr Roman i Piotr Spyra zachęcali dziś do głosowania na Stanisława Kracika.

Liderzy PPol argumentowali m.in. dobrą pracą Kracika, kiedy był wojewodą małopolskim.
Komoniewski:"Robocze relacje, kiedy byłem prezydentem Będzina oceniam bardzo dobrze. Staszek Kracik to sumienny polityk. Zachęcam mieszkańców Krakowa, żeby zagłosowali na niego"
Raczyński:"Podobnie jak Łukasz oceniam dobrze relacje robocze. Moim zdaniem pan Kracik jest najlepszym kandydatem."
Poparcia koalicji PdP-PPol m.in. udzielił urodzony w Krakowie były kierowca Formuły 1, Robert Kubica, oraz Agnieszka Radwańska, była liderka rankingu WTA.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Eventy

Postautor: Karol Malinowski » 03 sty 2017, 0:02

Możesz wrzucić? ;)

Obrazek
Ukraińscy nacjonaliści demonstrowali w Przemyślu.

Obrazek

Ukraińscy nacjonaliści z Prawego Sektora zaraz po demonstracji ludzi OChN we Lwowie wyszli na ulice Przemyśla, żeby walczyć o "naturalną" Ukraińskość Przemyśla.

Działacze Prawego Sektora jak twierdzą "nie wiedzieli o demonstracji Polskiej we Lwowie" i zapowiedzieli, że jeżeli Lwów zostanie zabrany przez Polskę siłą, to będą szykować odwet.
Mówili m.in., że naturalnym jest, że Przemyśl jest Ukraiński.
Jak sami stwierdzili są gotowi przyłączyć Górny Śląsk do Ukrainy, jeżeli ci będą chcieli, bo jak stwierdził jeden z liderów Prawego Sektora "Ślązacy to nasi bracia, mamy praktycznie jednakowe flagi".
Demonstracja była dość spokojna, lecz próbowali m.in. ją zakłócić działacze ONR.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Eventy

Postautor: Karol Malinowski » 05 lut 2017, 19:18

Jest wg. ciebie w porządku taki Gabinet Cieni? A i GC ma być puszczony po samorozwiązaniu Sejmu ;)

Obrazek

Partia Polaków przedstawia gabinet cieni, kandydata na marszałka województwa górnośląskiego i wybrała swoje władze.

Partia Polaków przedstawiła swój gabinet cieni, którym liderem będzie Karol Malinowski, a kandydatem partii na urząd Marszałka województwa górnośląskiego będzie Piotr Spyra, wedle którego prawa wybór będzie bezpośredni.

Szef gabinetu Cieni - Karol Malinowski

Wiceszef GC, minister spraw wewnętrznych i administracji - Robert Raczyński

Minister obrony narodowej - Wojciech Łuczak (bezpartyjny)

Minister kultury i dziedzictwa narodowego - Jarosław Sellin

Minister Spraw Zagranicznych - Stefan Hambura

Minister Gospodarki - Janusz Steinhoff (bezpartyjny)

Minister Infrastruktury i Rozwoju - Adrian Furgalski (bezpartyjny)

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Patryk Wild

Minister zdrowia - Waldemar Kostewicz (Bezpartyjny)

Minister Sportu i Turystyki - Jan Tomaszewski

Minister Edukacji Narodowej - Wojciech Piecha

Minister finansów i Skarbu Państwa - Piotr Roman

Minister Środowiska - Stanisław Szwed

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Dariusz Stefaniuk

Minister Pracy i Polityki Społecznej - Damian Bartyla (bezpartyjny)

Minister Sprawiedliwości - Adam Tomczyński (bezpartyjny)

Minister Cyfryzacji - Krzysztof Dyl (bezpartyjny)

Marszałek Sejmu - Łukasz Komoniewski

P.O. Wicepremiera i prezes Partii Polaków twierdzi, że takie Gabinety Cieni powinny być normalnością także, kiedy on będzie miał partnerów koalicyjnych, choć Partię Polaków interesuje samodzielne rządy i był Gabinet Cieni jako instytucja konsultowany z Postępowymi Demokratami.

Wybrano również władze partii. Prezesem pozostał Karol Malinowski, a do Łukasza Komoniewskiego i Piotra Spyry dołączyli Piotr Roman, Robert Raczyński i Jan Tomaszewski.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2017, 17:38 przez Karol Malinowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Eventy

Postautor: Administrator » 06 lut 2017, 0:23

Skład chyba ok, a i pomysł niezły na kampanię wyborczą. ;)


Wróć do „Tajne PP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości