Ustawa nt. ograniczenia sieciowania w mediach

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Ustawa nt. ograniczenia sieciowania w mediach

Postautor: Krzysztof Hans » 27 cze 2017, 23:08

Przekładam pod legislacje drobny projekt Ustawa ws. ograniczenia sieciowania w mediach:
Ustawa na temat częściowej likwidacji tzw. sieciowania firm i mediów

[Art. 1]
Niniejsza uchwała odnosi się do tworzenia różnego rodzaju sieci w firmach i mediach.

[Art. 2]
Przez pojęcie sieci rozumie się firmy lub media które to posiadają mocny kapitał jak również dużą liczbę centralnie zarządzanych oddziałów.

[Art. 3]
Zakazuje się firmom i mediom pochodzącym w większości z obcego kapitału przejmowania więcej niż 50 procent wartości firmy. Firmami i mediami pochodzącymi z obcego kapitału w tym przypadku są jednostki posiadające swoje centralne siedziby poza granicami państwa polskiego.

[Art. 4]
Zakazuje się firmom i mediom inwestującym w sieciowość zwolnień większej ilości niż 40 procent pracowników firmy.. 

[Art. 5]
W przypadku mediów zakazuje się aby sieciowa oferta programowa wypełniała więcej niż 50% pojemności (w przypadku gazet i internetu) czy też tak zwanej ramówki (w przypadku radia i telewizji) ponieważ reszta musi przypadać na treści lokalne.

[Art. 6]
Złamanie niniejszych postanowień przez firme sieciującą grozi karą grzywny w wysokości 1500 ZŁ / 1 dzień złamania przepisów.

[Art. 7]
Uchwała wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia

Celem niniejszego projektu jest ograniczenie sytuacji w której stacje radiowe w całej Polsce, mimo lokalnej koncesji serwują odbiorcom ogólnopolski program. Teraz nadawcy będą musieli godzić lokalność z sieciowaniem. Przy okazji wprowadzamy porządek w dziedzinie własności medialnej i praw pracowniczych.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2017, 23:38 przez Krzysztof Hans, łącznie zmieniany 2 razy.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Uchwała nt. ograniczenia sieciowania w mediach

Postautor: Administrator » 27 cze 2017, 23:21

To raczej ustawa, nie uchwała. ;)

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Uchwała nt. ograniczenia sieciowania w mediach

Postautor: Karol Malinowski » 27 cze 2017, 23:23

Poza tym to podchodzi pod ograniczenie zagranicznego kapitału, więc ja jestem przeciwny.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Uchwała nt. ograniczenia sieciowania w mediach

Postautor: Krzysztof Hans » 27 cze 2017, 23:25

Jestem jakby co otwarty na modernizacje projektu ;)

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Uchwała nt. ograniczenia sieciowania w mediach

Postautor: Karol Malinowski » 27 cze 2017, 23:30

Tylko KRRIT jest od sieci kanałów, więc jak jest za mało programów lokalnych, to może dawać kary i to podchodzi pod konstytucję chyba.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Ustawa nt. ograniczenia sieciowania w mediach

Postautor: Krzysztof Hans » 27 cze 2017, 23:39

Wiem o tym, a te przepisy dają KRRiT podstawę prawną do karania.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Ustawa nt. ograniczenia sieciowania w mediach

Postautor: Karol Malinowski » 27 cze 2017, 23:47

To niech się GM wypowie, choć ograniczenie zagranicznego kapitału podchodzi pod prawo unijne.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Ustawa nt. ograniczenia sieciowania w mediach

Postautor: Administrator » 27 cze 2017, 23:51

Oczywiście, że podchodzi. Jeśli mogę być szczery, to myślę, że Kohn Was zniszczy w debacie nad tym projektem. Jest bardzo nieścisły.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Ustawa nt. ograniczenia sieciowania w mediach

Postautor: Karol Malinowski » 27 cze 2017, 23:56

Też mi się tak wydaje, dlatego też lepiej dać sobie spokój, ale znając życie będziesz się upierać przy z całym szacunkiem duperelu ;)
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Ustawa nt. ograniczenia sieciowania w mediach

Postautor: Krzysztof Hans » 28 cze 2017, 8:55

Zawsze mogę usunąć ten punkt z projektu - wtedy ten wyglądałby tak:

Ustawa na temat częściowej likwidacji tzw. sieciowania firm i mediów

[Art. 1]
Niniejsza uchwała odnosi się do tworzenia różnego rodzaju sieci w firmach i mediach.

[Art. 2]
Przez pojęcie sieci rozumie się firmy lub media które to posiadają mocny kapitał jak również dużą liczbę centralnie zarządzanych oddziałów.

[Art. 3]
Zakazuje się firmom i mediom inwestującym w sieciowość zwolnień większej ilości niż 40 procent pracowników firmy..

[Art. 4]
W przypadku mediów zakazuje się aby sieciowa oferta programowa wypełniała więcej niż 50% pojemności (w przypadku gazet i internetu) czy też tak zwanej ramówki (w przypadku radia i telewizji) ponieważ reszta musi przypadać na treści lokalne.

[Art. 5]
Złamanie niniejszych postanowień przez firme sieciującą grozi karą grzywny w wysokości 1500 zł/ 1 dzień złamania przepisów.

[Art. 6]
Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia


Wróć do „Tajne PP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości