Event #1 Karol Malinowski w Sosnowcu

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Event #1 Karol Malinowski w Sosnowcu

Postautor: Karol Malinowski » 22 wrz 2016, 23:05

Prezes Partii Polaków Karol Malinowski zaprezentował program partii na 4 lata.

Pierwszą rzeczą, którą powiedział podczas spotkania była reforma administracyjna, którą jeżeli partia wygra wybory wprowadzi.
"Jeżeli Partia Polaków wygra wybory, to jako premier mam zamiar wprowadzić reformę administracyjną, gdzie mam zamiar wprowadzić autonomię dla Górnego Śląska, natomiast Zagłębie Dąbrowskie ma po reformie trafić do województwa małopolskiego, gdzie zostanie wydzielony Kraków, a Sosnowiec i Tarnów mają dostać status miast wojewódzkich na wzór województwa lubuskiego, gdzie Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski mają taki status, natomiast ziemie częstochowskie będą posiadały własne województwo."

Kolejną kwestią, którą zajął się prezes PP jest demokratyzacja w mediach publicznych.
"Jak wiecie państwo proponuję demokratyzację w TVP i Polskim Radiu. Moim celem jest połączenie TVP i Polskiego Radia w potężne medium publiczne, gdzie prezes nowej spółki byłby wybierany w demokratycznych wyborach. To bardzo ważna sprawa, bowiem każdy rząd wybierał Krajową Radę Radiofonii i Telewizji wg. wymogu partyjnego. Jeżeli jest ktoś tutaj, który myśli inaczej, to proszę udać się w swoją stronę. Ta zmiana jest potrzebna, bowiem obywatele Polski wybiorą swojego człowieka, menedżera. Ludzie nie chcą oglądać, czy słuchać mediów publicznych, bowiem jest to nudna propagandówka. Dlatego ta zmiana jest potrzebna."

Prezes PP wypowiedział się również w sprawie monarchii.
"Ja osobiście nie jestem zwolennikiem monarchii, bowiem ja osobiście mam poglądy prawicowe na wzór amerykański, a w USA nie istnieje coś takiego jak monarchia i nawet nikt się o tym nie zająknie, bo to byłby jego koniec politycznej kariery.
Ale nie o tym. Szanuję to, że Polacy chcą monarchię, dlatego ja osobiście proponuję powtórne utworzenie funkcji prezydenta, przy jednoczesnej likwidacji funkcji premiera i przeniesienie części kompetencji Króla i parlamentu dla prezydenta. Prezydent zajmowałby się układaniem rządu na wzór amerykański. Obywatele, oprócz Króla, chcą również mocnego prezydenta i słyszę to od wielu obywateli."

Prezes PP wypowiedział się także w kwestii rewizji granicy wschodniej.
"Czy ktoś tutaj myśli, że Niemcy nas kochają? Być może Niemcy Merkel nie chcą rewizji granic, ale Angela Merkel wiecznie rządzić nie będzie. Niemcy za kilka lat przy innych rządach mogą zacząć nam rościć Wrocław, czy Szczecin. I wtedy jak nie daj boże dojdzie do rewizji granic będziemy mieli dość spory problem z Kresowiakami po Niemieckiej stronie. Dlatego daję pod dyskusję powrót Kresów wschodnich do Polski. Dlatego musimy walczyć o powrót Kresów, bo jeżeli tego nie zrobimy, to za kilka lat będziemy z ręką w nocniku. A Putin się będzie cieszył, bo my będziemy słabi. Jeżeli ktoś myśli, że Putin nie odda Królewca Niemcom, to się niestety myli. Tak jak mówię, powrót Kresów do RP musi być priorytetem Polski.

"Dziękuję za spotkanie i do zobaczenia."
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Wróć do „Tajne PP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron