Wybory uzupełniające do Senatu 2027

Liczba posłów: 106 Liczba senatorów: 57
Przewodnicząca: Marta Fornero-Piotrowska

Moderator: Anna Radziwiłł-Schmidt

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Wybory uzupełniające do Senatu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 25 maja 2018, 14:24

Okręg nr 30 - Andrzej Kotala
Okręg nr 93 - Maciej Grubski
Okręg nr 104 - Mirosław Suchoń
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Senatu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 28 maja 2018, 16:30

Kotala, Grubski i Suchoń inaugurują swoje kampanie
Obrazek
Andrzej Kotala, Maciej Grubski i Mirosław Suchoń, którzy kandydują w wyborach uzupełniających do Sejmu z poparciem Postępowych Demokratów, Stronnictwa Demokratycznego i Polskiego Stronnictwa Ludowego zainaugurowali kampanie w swoich okręgach wyborczych.

- Przez ostatnie lata dokładałem starań aby moje rodzinne miasto, nasze miasto rozwijało się i aby wprowadzane zmiany poprawiały jakość życia mieszkańców. Zdaję sobie sprawę, że choć wiele już zostało zrobione to wciąż wiele jest do zrobienia. Nowoczesny Chorzów - miejsce bezpieczne, gdzie mieszka i żyje się dobrze, z dobrą opieką medyczną, komunikacją i edukacją to nasz cel, to mój cel. W wyborach samorządowych nie ubiegałem się o reelekcję jako prezydent, oddałem miasto w młodsze ręce. Teraz chciałbym pomagać mu z innego miejsca, to znaczy ze stolicy. Dlatego kandyduję w tych wyborach uzupełniających. Chcę być posłem z Chorzowa i dla Chorzowa. - mówił Andrzej Kotala (JOW nr 30) podczas inauguracji swojej kampanii wyborczej.

Mirosław Suchoń (JOW nr 104) mówił, że jeżeli zostanie wybrany do Sejmu, to chciałby zająć się sprawami osób niedosłyszących i niesłyszących. - Mam już w planach prace nad projektem nowelizacji pozwalającej osobom głuchym i niedosłyszącym o staranie się o prawo jazdy na ciężarówki. Projekt zakładałby, ze będą one mogły ubiegać się o prawo jazdy kategorii C i C1 po dwóch latach od uzyskania prawa jazdy na samochody osobowe. - mówił Suchoń. Dodał, że jest też w tej kwestii bardzo dużo do zrobienia. - Pełnomocnicy rządu ds. równego traktowania, wyrównywania szans, zwał jak zwał, niestety nie robią nic, żeby te szanse były wyrównane. Osoby niesłyszące i niedosłyszące potrzebują pomocy już teraz, nie możemy pozwolić na dalszą dyskryminację. - podkreślił.

Z kolei były senator Maciej Grubski (JOW nr 93) mówił o kwestiach spraw zagranicznych i obrony narodowej. - Tematem, który stał się dla mnie ważny w pracy senackiej było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Zajmowałem się tymi zagadnieniami m.in. w Komisji Obrony Narodowej. Jest to niezwykle istotna sfera naszego życia. Poczucie bezpieczeństwa obywateli jest podstawą prawidłowego funkcjonowania współczesnego państwa. Rozwój cywilizacyjny stwarza nowe zagrożenia, którym trzeba skutecznie się przeciwstawiać. Tworzenie dobrego prawa, które będzie umożliwiało działania prewencyjne jak i właściwe formy interwencji, ale jednocześnie nie będzie ograniczało wolności obywatelskiej należy w głównej mierze do władzy ustawodawczej. Wiem, że tej dziedzinie chciałbym poświęcić jak najwięcej czasu. - podkreślił.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Senatu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 29 maja 2018, 11:12

Kandydaci PD+SD+PSL o swoich priorytetach
Obrazek
Kandydaci w wyborach uzupełniających do Sejmu - Andrzej Kotala, Maciej Grubski i Mirosław Suchoń - w trakcie spotkań z wyborcami omawiali swoje najważniejsze postulaty, które chcieliby zrealizować, jeśli zostaną wybrani do niższej izby parlamentu.

- Jako doświadczony samorządowiec nie mogę pozostać obojętny na problemy, z którymi borykają się samorządowcy. Przeprowadzona w 1990 roku reforma samorządowa jest jedyną polską reformą, która jest zgodnie uznawana za sukces. Sprawiła, że gmina stała się wyposażoną w osobowość prawną wspólnotą ludzi zamieszkujących ten wyodrębniony obszar. Jeśli więc mamy takie dobro ogólnonarodowe musimy wszelkimi siłami je wspierać i udoskonalać, aby funkcjonowało jak najlepiej. - mówił były prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala (JOW nr 40), podczas rozmów z wyborcami. - Jeżeli zostanę wybrany, to będę starał się być łącznikiem samorządowców gminnych z wojewódzkimi. Na wiele problemów będę też zwracał uwagę w mojej pracy legislacyjnej. Będę konsultować proponowane rozwiązania prawne tak, aby nowelizowane ustawy ułatwiały pracę samorządowcom. - podkreślił.

Maciej Grubski (JOW nr 93) podkreślił jak ważne jest opieranie współpracy państwa w zakresie ochrony przed bezrobociem a likwidacją jego skutków oraz aktywizacją regionu nie tylko do pracy, ale do tworzenia miejsc pracy.

Z kolei Mirosław Suchoń (JOW nr 104) mówił o rozwoju naukowym. - Znamienne jest, że od kilku lat wzrasta liczba patentów zgłaszanych do Urzędów Patentowych i rośnie liczba patentów europejskich. Polska myśl technologiczna jest coraz mocniej obecna na rynkach zagranicznych, jednak nadal brakuje sprawnego systemu wykorzystywania tak dużych zasobów myśli inżynieryjnej. Często dopiero w bardziej rozwiniętych krajach znajduje się miejsce na produkcję, a przecież wykorzystanie patentów w Polsce może przynieść ogromne korzyści dla całego kraju. - wskazywał.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Senatu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 30 maja 2018, 21:28

Intensywna kampania kandydatów w wyborach uzupełniających
Obrazek
Kampanię "door to door" prowadzili kandydaci PD+SD+PSL w wyborach uzupełniających do Sejmu - Andrzej Kotala, Maciej Grubski i Mirosław Suchoń. Pomagali im członkowie Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" i lokalni parlamentarzyści.

Do Chorzowa przyjechała przewodnicząca Postępowych Demokratów Maria Radziwiłł, aby wesprzeć kandydata w Jednomandatowym Okręgu Wyborczy nr 40, byłego prezydenta tego miasta Andrzeja Kotalę. - Przez dwadzieścia sześć lat rządów Andrzeja Kotali Chorzów zmienił się nie do poznania. Ulice są wyremontowane, Amelung zrewitalizowany, jest dużo nowych parków, placów zabaw, wypożyczalnie rowerów, i wiele, wiele innych. Teraz chce pracować dla miasta w Warszawie. Uważam, że to najlepszy kandydat na waszego reprezentanta. - przekonywała liderka opozycji. - Doprowadziłem wszystkie najważniejsze inwestycje w mieście do końca, mój następca musi dopilnować wykonania tych nowych dużych projektów, ujętych w budżecie na nowy rok. - dodał Kotala.

- Najważniejszym zadaniem na najbliższe lata jest rewitalizacja zasobów komunalnych, szczególnie w Chorzowie II. To już najwyższy czas żeby poprawić warunki wielu osób, które mieszkają w starym budownictwie. Uporządkowania wymaga także kwestia zabytków, mam nadzieję że uda się przywrócić dawny blask m.in. byłemu ratuszowi w Chorzowie Batorym. Brakuje także basenu otwartego - to potrzebna inwestycja, na którą często wskazują mieszkańcy. Chciałbym jako poseł współpracować z samorządem, aby pozyskać fundusze na wskazane inwestycje. - mówił były prezydent Chorzowa.

- Uważam, że powinniśmy w Polsce odchudzić administrację centralną i ją zreorganizować. Należy zdecydowanie przyspieszyć obsługę mieszkańców i ich spraw w urzędach. - przekonywał były senator Maciej Grubski, kandydat na posła w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 93. Wspierały go posłanki Krystyna Mikita i Majida Karwan. - Chciałbym, by Państwo bardziej wspierało przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy. Mniej restrykcyjne i bardziej elastyczne prawo pracy równa się więcej zatrudnionych. Będę dążyć do tego, by zmniejszono liczbę regulacji, zlikwidowano niepotrzebne przepisy, zezwolenia i licencje. - zaznaczył.

W Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 103 kampanię wyborczą, w towarzystwie byłej wicepremier, a obecnie posłanki z Bielska Jadwigi Emilewicz oraz posłanek Mai Ostaszewskiej i Alicji Florek, prowadził Mirosław Suchoń. - Jeśli tworzymy wspólnotę, to znaczy, że za siebie wzajemnie odpowiadamy, ale żeby za siebie odpowiadać, trzeba się zaangażować. Ludzie kupują sobie dom, obsadzają go tujami i poza nimi świata nie widzą. Jeśli zbudujemy społeczeństwo złożone z wysp obsadzonych tujami, to po prostu nie będzie to szczęśliwe społeczeństwo. - mówił. - Szczęśliwe społeczeństwo potrzebuje – jak piszesz – partycypacji na poziomie miejskim, lokalnym, dbania o dobro wspólne. To jest coś, o czym ruchy miejskie mówią od lat. Wspólnoty obywateli muszą mieć poczucie, że wspiera je silne i sprawne państwo. - dodał.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Senatu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 31 maja 2018, 23:06

Kotala, Grubski i Suchoń na kolejnych spotkaniach
Obrazek
Kandydaci koalicyjnego komitetu PD+SD+PSL - Andrzej Kotala, Maciej Grubski i Mirosław Suchoń - przeprowadzili kolejną serię spotkań z wyborcami.

- Kiedy podejmowałem decyzję o starcie w wyborach uzupełniających do Sejmu, postawiłem przed sobą jasny cel – wykonywanie mandatu poselskiego to działanie na rzecz społeczeństwa. Będę robił wszystko, aby być posłem aktywnym, odpowiedzialnie podchodzić do zadań, jakie stawiają przede mną Polacy. Angażując się w rozwiązanie problemów, będę wykorzystywał moją wiedzę, doświadczenie, a także będę wsłuchiwać się w postulaty zgłaszane podczas licznych spotkań, które odbywam z wyborcami teraz, a które będę kontynuować po wyborze. Dołożę wszelkich starań, by moja praca była skuteczna, a podejmowane działania realnie wpływały na poprawę jakości życia w naszym kraju. Wierzę, że nie zawiodę Państwa zaufania, a moją pracą udowodnię, że polityk może być wiarygodny. - przekonywał podczas spotkań z wyborcami były prezydent Chorzowa Andrzej Kotala (JOW nr 40).

- Cenię zaangażowanie i konsekwencję w dążeniu do realizacji celów. Przy podejmowaniu kolejnych wyzwań, najpierw samorządowych, potem parlamentarnych, pomogła mi świadomość posiadania odpowiedniej wiedzy - przez kilka kadencji byłem senatorem, wcześniej zaangażowany byłem w samorządach. - mówił Maciej Grubski (JOW nr 93). Były senator mówił także o zachęcaniu do głosowania. Wymienił dokonania PD na tym polu, w tym m.in. wprowadzenie głosowania przez internet. Pracę nad bonem refundacyjnym dla osób, które nie stać na leki zapowiedział Mirosław Suchoń (JOW nr 104). - Taki bon refundacyjny byłby przekazywany wszystkim osobom, które korzystają z leków, mają takie zalecenia lekarza i muszą dokonywać dopłaty do refundowanego leku.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Senatu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 02 cze 2018, 14:53

Kandydaci PD+SD+PSL kończą kampanię
Obrazek
Andrzej Kotala, Maciej Grubski i Mirosław Suchoń - kandydaci Postępowych Demokratów, Stronnictwa Demokratycznego i Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach uzupełniających do Sejmu - w towarzystwie szefów partii Marii Radziwiłł, Pawła Piskorskiego i Władysława Kosiniaka-Kamysza zakończyli swoje kampanie.

- Proponujemy alternatywę wobec Zjednoczonej Lewicy, która w ostatnich tygodniach i miesiącach pokazała swoją gorszą, awanturniczą stronę. My jesteśmy spokojni, nie chcemy konfliktów, mamy konkretne postulaty. - przekonywała przewodnicząca PD Maria Radziwiłł podczas zakończenia kampanii Andrzeja Kotali (JOW nr 40) w Chorzowie. Były prezydent miasta mówił, że we współpracy z samorządami chciałby utworzyć "Zielone targi". - Chciałbym zacząć tutaj, w Chorzowie. Żywność na takich targach pochodziłaby prosto od producenta. - powiedział. Mówił także o samym rozwoju Chorzowa, powtarzając przy tym postulaty, które przedstawił podczas całej kampanii.

Maciej Grubski (JOW nr 93) mówił, że w swojej sejmowej pracy chciałby się zająć pracami nad reformą zawodu sędziego. - Chcemy, aby funkcja sędziego nie była osobną ścieżką kariery, tylko ukoronowaniem zawodów prawniczych. - powiedział. W towarzystwie prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza rozdawał ulotki ze swoimi poprzednimi postulatami, a także pozował do zdjęć z wyborcami. - Uważam, że kontakt z mieszkańcami okręgu jest w pracy posła najważniejszy, dlatego jeżeli zostanę wybrany, to jak najszybciej otworzę tutaj swoje biuro poselskie, żeby ludzie mogli się ze swoimi problemami zgłaszać prosto do mnie. - oznajmił.

Razem z Pawłem Piskorskim swoją kampanię w Bielsku-Białej kończył Mirosław-Suchoń (JOW nr 104). - Przedstawiłem swoje postulaty, teraz wszystko pozostaje w rękach wyborców. Mam nadzieję, że przekonałem ich do swojej kandydatury. Chciałbym ponad to serdecznie zachęcić wszystkich państwa, abyście w niedzielę zaprosili swoje rodziny, przyjaciół, znajomych z pracy, aby poszli z wami głosować. Frekwencja, udział w wyborach, to bardzo ważny przywilej każdego z nas. - przekonywał. Mówił też o pomyśle decentralizacji instytucji państwowych. - Trzeba iść za przykładem Zachodu, czas kiedy siedzibą wszystkich instytucji jest Warszawa powinien się skończyć. Jest wiele innych pięknych miast, gdzie one mogłyby się znajdować. - dodał.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).


Wróć do „Kongres na rzecz Demokracji i Postępu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron