Wybory uzupełniające do Sejmu 2027

Liczba posłów: 106 Liczba senatorów: 57
Przewodnicząca: Marta Fornero-Piotrowska

Moderator: Anna Radziwiłł-Schmidt

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Wybory uzupełniające do Sejmu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 02 sie 2018, 17:19

Jednomandatowy Okręg Wyborczy nr 119 - Grzegorz Fecko
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Sejmu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 04 sie 2018, 11:41

Grzegorz Fecko inauguruje kampanię
Obrazek
Na nowosądeckim rynku kampanię w wyborach uzupełniających do Sejmu rozpoczął kandydat PD, Grzegorz Fecko, wspierany przez prezydent miasta Barbarę Liściowską-Zacharę i przewodniczącą Postępowych Demokratów Aleksandrę Olszańską.

- Popieram kandydaturę Grzegorza Fecki przede wszystkim dlatego, że jest dobrym wiceprezydentem. Jest rodowitym sądeczaninem, przez dwanaście lat sprawował mandat radnego. Zna miasto bardzo dobrze, przez ostatnie prawie pięć lat, pomagał mi w realizowaniu kluczowych dla Nowego Sącza inwestycji. Jestem bardzo zadowolona z tej współpracy i myślę, że Grzegorz będzie bardzo dobrym reprezentantem naszej społeczności w Warszawie. - rozpoczęła prezydent Barbara Liściowska-Zachara, rekomendując kandydaturę Fecki w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 119.

- Według słów Augustyna z Hippony, "miasta składają się nie tylko z ulic i domów, ale przede wszystkim z ludzi, ich marzeń i nadziei". Chciałbym w Sejmie zabiegać o interesy mieszkańców Nowego Sącza, przyciągnąć do miasta nowe inwestycje, tak aby powstało jeszcze więcej miejsc pracy. - mówił Fecko, omawiając swój program wyborczy. - Z racji miejsca mojego zamieszkania moją intencją działania jest wspieranie dzielnic zewnętrznych Nowego Sącza takich jak: Helena, Przetakówka, Kochanowskiego i Zabełcze. Dzielnice te wymagają większego zaangażowania w sprawy mieszkańców. Potrzebne jest poprawienie jakości dróg, budowa chodników, miejsc zabaw i sportu dla młodych oraz zabezpieczenie przed skutkami klęsk żywiołowych. Problemy te odczuwam na własnej skórze. Chociażby ostatnią powódź na południu kraju, którą rząd zlekceważył. - podkreślił.

Na koniec głos zabrała przewodnicząca Postępowych Demokratów, Aleksandra Olszańska. - Jestem przekonana, że pan Grzegorz będzie świetnym posłem z tego okręgu. Nie jest spadochroniarzem, tak jak poprzednia posłanka, która została wybrana na marszałka województwa warszawskiego, a wcześniej była radną tegoż sejmiku. Pan Grzegorz jest ściśle związany z miastem, mieszka tutaj od urodzenia, walczy o interes mieszkańców. - mówiła liderka opozycji.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Sejmu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 04 sie 2018, 11:53

Intensywna kampania Fecki w Nowym Sączu
Obrazek
Grzegorz Fecko, kandydat w wyborach uzupełniających w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 119 mówił o postulatach, którymi chciałby się zająć, jeżeli zostanie wybrany do izby niższej.

- Konserwatyści Razem w swoim programie proponują połączenie Trybunału Stanu z Sądem Najwyższym. Nie muszę chyba przypominać, że ten postulat jest obecny w programie Postępowych Demokratów już od kilku lat. Nie jest to więc nic nowego. - mówił Grzegorz Fecko podczas spotkania z wyborcami na jednym z nowosądeckich osiedli. - Jeżeli chodzi o wymiar sprawiedliwości, to należałoby przekazać królowi kompetencje w powoływaniu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Tylko tak będzie można zapewnić temu organowi całkowitą niezależność. - wskazywał.

Fecko w swoim programie chciałby skupić się przede wszystkim na instytucjach samorządowych. - Jestem przedstawicielem samorządu, znam od podszewki wszystkie jego mechanizmy działania i wiem, że nie są idealne. Trzeba dużo zrobić, aby samorząd działał sprawnie. Chciałbym przede wszystkim zająć się kilkoma rzeczami. Proponuję wydłużenie kadencji samorządów, a więc nie tylko prezydentów, ale i marszałków i radnych, do pięciu lat. To byłby dodatkowy rok na spokojne realizowanie inwestycji i obietnic. - wskazywał kandydat PD. - Trzeba połączyć urzędy marszałkowskie i urzędy wojewódzkie, tak aby zlikwidować niepotrzebnie dublujące się stanowiska. Na tym można zrobić naprawdę duże oszczędności. - podkreślił.

- Na koniec, chciałbym zwiększenia wsparcia finansowego samorządów dla tworzenia miejsc w żłobkach oraz innych form opieki nad małym dzieckiem. - dodał. Podczas spotkania kandydatowi poparcia udzielił marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa. - Miałem okazję pracować wspólnie z Grzegorzem zarówno kiedy był radnym, jak i teraz, kiedy jest wiceprezydentem i koordynował różne miejskie inwestycje. To jest osoba sumienna i pracowita, zachęcam do głosowania właśnie na niego. - powiedział.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Sejmu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 04 sie 2018, 12:11

Grzegorz Fecko bez plakatów i bilbordów wyborczych
Obrazek
Grzegorz Fecko poinformował, że nie będzie obklejał miasta plakatami wyborczymi.

- Zdecydowałem, że nie będę obklejał całego miasta swoim wizerunkiem. Ludzie mnie znają, poza tym kampania trwa bardzo krótko, potem trzeba te plakaty i bilbordy zerwać. Wiem też z własnego doświadczenia, że obecność plakatów dosłownie wszędzie może być irytująca. - mówił Grzegorz Fecko, kandydat w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 119, podczas spotkania z wyborcami. - Jedyne, co będę wraz ze swoim sztabem rozdawał, to proste wizytówki i ulotki. - dodał.

Ulotki i wizytówki będą rozprowadzane w dwóch wersjach:
Obrazek
Obrazek

- Uważam, że doświadczenie to jeden z moich atutów. Byłem radnym przez dwanaście lat, od pięciu jestem wiceprezydentem przy boku Basi Liściowskiej-Zachary. Nasza partnerska współpraca jest bardzo udana, z resztą widać to na każdym kroku, wystarczy wyjść na ulicę miasta, żeby zobaczyć te wszystkie nowe inwestycje, których "nie dało się" zrealizować w trakcie poprzednich kadencji. Miasto, począwszy od 2018 roku, wreszcie dynamicznie się rozwija. - wskazywał kandydat Postępowych Demokratów.

Jak powiedział, jego kampania będzie się opierała przede wszystkim na metodzie "door to door". - Wraz ze sztabem postaram się odwiedzić jak najwięcej domostw, żeby osobiście z ludźmi porozmawiać o moich postulatach. Nie chcę, żeby czytali o tym tylko w gazetach, albo widzieli to w telewizji. Ja jestem prawdziwym człowiekiem, chce rozmawiać twarzą w twarz. - podkreślił. Dodał, że jeżeli ktoś nie będzie chciał z nim rozmawiać, to nie będzie się naprzykrzał. - Oczywiście nie będziemy nikogo nękać, jeżeli ktoś zdecyduje, ze nie chce mnie wysłuchać, to uszanują taką decyzję. - mówił.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Sejmu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 05 sie 2018, 14:34

Grzegorz Fecko od drzwi do drzwi i w autobusach
Obrazek
Kandydat Postępowych Demokratów do Sejmu Grzegorz Fecko, oprócz kampanii "door to door" postanowił także wsiąść do miejskich autobusów, aby tam spotkać większą liczbę mieszkańców Nowego Sącza.

- Swoją kampanię opieram przede wszystkim na spotkaniach twarzą w twarz, chodzę od drzwi do drzwi i przedstawiam ludziom swoje postulaty. Moi oponenci już na starcie zaatakowali tą formę kampanii. Cóż mogę powiedzieć, może nie uda mi się odwiedzić wszystkich domów, ale postaram się żeby było ich jak najwięcej. - mówił z uśmiechem kandydat w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 119, Grzegorz Fecko. Dodał, że w przeciwieństwie do kandydatki lewicy, on przedstawił swoje postulaty, a ona nawet nie rozpoczęła kampanii. - Może też bym skrytykował jej formę kampanii, gdyby jakakolwiek ona była. Ale jej nie ma. - dodał.

- Uznałem, że bardzo dobrym miejscem na spotkanie z sądeczanami będzie miejski autobus. Ludzie rozmawiają w autobusach o swoich problemach, a ja jestem osobą, która deklaruje, że po zdobyciu mandatu poselskiego wiele będę starał się rozwiązać. - deklarował wiceprezydent. Fecko chciałby w Sejmie zająć się m.in. sprawami osób niepełnosprawnych. - Chociaż w ostatnich latach wiele się zmienia, to wciąż są pewne nierówności. Chciałbym na przykład walczyć o zwiększenie wsparcia finansowego dla sportu niepełnosprawnych. - mówił.

Główną domeną działalności Fecki w Warszawie byłyby sprawy samorządowe. - Całą swoją karierę polityczną opieram na samorządzie, więc nie zamierzam nagle przestać się nim zajmować. Muszą zajść zasadnicze zmiany w naszych samorządach. Tak jak mówiłem, trzeba połączyć urzędy wojewódzkie i marszałkowskie, żeby nie dublowały się niepotrzebnie etaty. To będą ogromne oszczędności w skali całego kraju. Ponad to chciałbym, aby marszałkowie mieli w swoich rękach większą władzę. Można do tego dążyć poprzez likwidację stanowiska wojewody i utworzenie w jego miejsce komisarza, z ograniczonymi kompetencjami. Kontrola rządu pozostanie, ale nie będzie taka duża jak teraz. - dodał.

Na koniec mówił także o propozycji dofinansowania szkoleń dla seniorów z zakresu korzystania z komputera i Internetu. - Nie da się zaprzeczyć, że nasze społeczeństwo si starzeje. Trzeba zrobić wszystko, żeby seniorzy czuli się dobrze w społeczeństwie, nie mogą być izolowani. - zaznaczył. Fecko zrobił pętlę dwiema liniami: 7 i 23. Zachęcony bardzo pozytywną reakcją ze strony pasażerów, w poniedziałek od rana będzie kontynuował objazdy miasta autobusami, rozmawiając z ludźmi i rozdając swoje wizytówki.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Sejmu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 06 sie 2018, 18:02

Fecko kontynuuje kampanię w towarzystwie posłów
Obrazek
Grzegorz Fecko, kandydat w wyborach uzupełniających do Sejmu w towarzystwie prezydent Barbary Liściowskiej-Zachary oraz małopolskich parlamentarzystów - Mai Ostaszewskiej, Alicji Florek i Filipa Serafina - prowadził aktywną kampanię przed nadchodzącą elekcją.

- Ryszard Nowak przez 12 lat był prezydentem Nowego Sącza. Za jego trzech kadencji miasto pozostawało w stagnacji, uważam, z resztą nie tylko ja, że to były zmarnowane lata. Wyborcy pokazali mu w 2018 roku czerwoną kartkę już w pierwszej turze, wybierając Basię Liściowską-Zacharę. Od tego czasu miasto zrobiło milowy krok w rozwoju. - wskazywał podczas spotkań z wyborcami Grzegorz Fecko, kandydat w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 119. - Skąd pewność, że pan Nowak będzie efektywnie pracował w Warszawie, jeśli wygra wybory uzupełniające? Nie ma żadnej pewności. Ja zaś jestem osobą, która ostatnie cztery lata spędziła u boku pracowitego prezydenta, pomagając w kluczowych dla miasta inwestycjach. - zwrócił uwagę.

Kandydat Postępowych Demokratów mówił, że jeśli zostanie wybrany do Sejmu, to chciałby rozpocząć kampanię reklamową pt. "Zwracajmy uwagę na Małopolskę.- Małopolska jest regionem najchętniej wybieranym w celu spędzania wolnego czasu, pewnie tylko Pomorze może z nami konkurować i to dobrze świadczy o podejmowanych wspólnie inicjatywach. To nie tylko inicjatywy samorządu regionalnego ale również naszych partnerów, bo wszystkim nam zależy, żeby do Małopolski przyjeżdżało jak najwięcej turystów i mieszkańców z całego kraju, z sąsiednich regionów. - dodał Fecko.

- Będę zabiegał o wybudowanie w małopolskich gminach lokalnych centrów aktywności dla dzieci i dorosłych. Będę także starał się rozwiązywać problemy osób wykluczonych, uzależnionych i chorych w naszym mieście. Mieszkańcy będą mogli liczyć na mnie jako na posła. - powiedział. Chciałby w swojej działalności zwrócić szczególną uwagę na sytuację osób niepełnosprawnych. - Trzeba rozwiązań systemowych, żeby zakończyć wykluczenie społeczne, z jakim niepełnosprawni ludzie się spotykają. - zaznaczył.

Były przewodniczący Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci", poseł Filip Serafin wraz z członkami młodzieżówki na ulicach miasta namawiał ludzi do wzięcia udziału w wyborach - Wiem, że w wyborach uzupełniających frekwencja jest zazwyczaj niska, ale warto brać udział w tych wyborach. Tutaj chodzi o waszego reprezentanta. Trzeba wybrać mądrze. - wskazywał parlamentarzysta, namawiając jednocześnie do głosowania na Grzegorza Fecko. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć z kandydatem oraz towarzyszącymi mu posłami.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Sejmu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 07 sie 2018, 15:43

Fecko odwiedza gminy okręgu 119
Obrazek
Grzegorz Fecko, kandydat Postępowych Demokratów do Sejmu w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 119 odwiedził wszystkie gminy wchodzące w skład okręgu.

- Każdego roku w polskich domach przybywa 140 tys. przestarzałych technologicznie pieców i kotłów. To one są przyczyną zanieczyszczenia powietrza. Jeśli mamy wygrać ze smogiem, musimy zakazać instalacji pieców i kotłów, które nie spełniają standardów bezpieczeństwa. Bez tego nie uda się ograniczyć niskiej emisji. - mówił Grzegorz Fecko podczas spotkania z wyborcami w gminie Chełmiec. - Nie wystarczy przeciwdziałać zanieczyszczaniu powietrza, należy również oczyszczać już zanieczyszczone. Pomóc w tym może budowa wież antysmogowych. Jak to działa? Wieża pochłania zanieczyszczenia znajdujące się w atmosferze, oczyszcza ją, a następnie wydziela czyste powietrze. - dodał.

Jak wskazywał Fecko podczas wizyty w Kamionce Wielkiej, jednym z fundamentów sukcesu polskich samorządów są środki unijne z Polityki Spójności. - To samorządowcy na poziomie regionów decydują, jak je najlepiej wykorzystać. Tak samo powinno być z II filarem Wspólnej Polityki Rolnej – Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. To samorządowcy winni decydować o sposobach finansowania polskiego rolnictwa, bo to oni najlepiej wiedzą, jakie gospodarstwa na ich terenie mają potrzeby rozwojowe. - podkreślił.

W Gródku nad Dunajcem i Łosinie Dolnej mówił o podwyżce dopłat do paliwa rolniczego. - Obecnie zwrot akcyzy za paliwo zużyte do produkcji rolnej przeliczane jest do jednego hektara użytkowego. Przy hodowli zużycie paliwa jest znacznie wyższe. Przykładowo w produkcji mleka – nawet trzykrotnie wyższe niż przy uprawie zbóż. Jeżeli zostanę wybrany na posła, będę starał się o zwiększenie wysokości dopłat do paliwa rolniczego wprowadzając jako przelicznik DJP (dużą jednostkę przeliczeniową) zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie. - powiedział kandydat.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory uzupełniające do Sejmu 2027

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 07 sie 2018, 19:42

Fecko kończy kampanię wyborczą
Obrazek
W przededniu wyborów na rynku w Nowym Sączu odbyło się zakończenie kampanii kandydata w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 119, Grzegorza Fecki. W towarzystwie m.in. prezydent Barbary Liściowskiej-Zachary Fecko przedstawił ostatnie postulaty i zaapelował o głosowanie w niedzielnej elekcji.

- Chciałbym podziękować wszystkim moim kolegom, w szczególności Basi Liściowskiej-Zacharze, którzy zaufali mi i powierzyli mi to zadanie walki o mandat poselski. Dziękuję za wsparcie w trakcie tej kampanii, każda pomoc była tutaj nieoceniona. Dziękuję także za zaangażowanie Stowarzyszeniu "Młodzi Demokraci", którzy zachęcali do głosowania swoich rówieśników. To ważne, aby młodzi ludzie, którzy są przyszłością naszego kraju, brali udział w procesie wyborczym. - podkreślił kandydat do Sejmu z ramienia Postępowych Demokratów Grzegorz Fecko.

- Przejmowanie przez władzę centralną kompetencji i finansów samorządów prowadzi do ograniczenia aktywności obywatelskiej i zmniejszenia wpływu wspólnot regionalnych i lokalnych na rozwój małych ojczyzn. Gospodarzem regionu powinien być samorząd wojewódzki, współpracujący z samorządem powiatowym i gminnym. Urzędy wojewódzkie, jako organy władzy państwowej, powinny odpowiadać wyłącznie za sprawy bezpieczeństwa. - mówił kandydat w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 119.

W trakcie zakończenia kampanii głos zabrała prezydent Nowego Sącza Barbara Liściowska-Zachara, udzielając kandydatowi Postępowych Demokratów swojego poparcia. - Grzegorz ma moje bezgraniczne poparcie i zaufanie, jestem przekonana, że będzie dobrze sprawował mandat poselski. Ma mój głos, mam nadzieję, że w trakcie tej kampanii udało mu się także zdobyć wasz. - wskazała włodarz. Podczas zakończenia pojawili się także posłowie Maja Ostaszewska, Alicja Florek i Filip Serafin, którzy pomagali kandydatowi w kampanii, a także marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa i wicemarszałek Katarzyna Matusik-Lipiec.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).


Wróć do „Kongres na rzecz Demokracji i Postępu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość