Wybory do Parlamentu Europejskiego 2029 - kampania

Liczba posłów: 106 Liczba senatorów: 57
Przewodnicząca: Marta Fornero-Piotrowska

Moderator: Anna Radziwiłł-Schmidt

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2029 - kampania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 23 gru 2018, 18:36

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 7
Obrazek
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 7 prowadzili intensywną kampanię wyborczą.

Była minister zdrowia, posłanka Joanna Schmidt (nr 1) spotykała się z wyborcami w różnych dzielnicach Poznania. - Milionom Europejczyków brakuje wystarczających umiejętności czytania i pisania. Jeszcze większa liczba osób ma bardzo słabe zdolności matematyczne i cyfrowe. Podniesienie tych kompetencji Europejczyków pozwoli zwiększyć szanse na zatrudnienie i konkurencyjność w Europie. - podkreślała. Jak dodała, wszystkie kraje członkowskie powinny wprowadzić indywidualne prawo do minimum 4-miesięcznego płatnego urlopu rodzicielskiego, i dla matki, i dla ojca.

Krzysztof Paszyk (nr 2) podczas spotkań mówiła o potencjale Polski w Unii Europejskiej. - Jesteśmy jednym z większych państw członkowskich Unii Europejskiej, mamy potencjał aby odgrywać kluczową rolę w procesie legislacyjnym Unii. Potrzeba jednak wiedzy, współpracy i organizacji, dzięki którym na każdym szczeblu będziemy walczyć o polski interes. To nie tylko rola polskiego rządu czy europosłów, oddolnie możemy też zdziałać wiele. - mówił kandydatka do Parlamentu Europejskiego.

O tym jak wyrównać prawa kobiet i mężczyzn w sporcie, jak zmniejszyć dysproporcje w wynagrodzeniach, jak zmienić trenerów, którzy nie szanują zawodniczek, ale też jak promować niesamowicie waleczne dziewczyny-sportsmenki rozmawiała z wyborcami radna sejmiku wielkopolskiego Paulina Heninng-Kloska (nr 3). Zdaniem Piotra Walkowskiego (nr 4) zapewnienie dostępnych i dobrych jakościowo usług opiekuńczych dla dzieci i dorosłych jest pierwszą powinnością polityków i osób decyzyjnych w tym zakresie.

W trakcie spotkań z wyborcami kandydatów do Parlamentu Europejskiego wspierali m.in. europoseł Adam Szejnfeld, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, parlamentarzyści, posłowie Felicja Maciejewska, Rafał Grupiński, Iwona Janicka, senator Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, a także aktorzy Agata Kulesza, Maja Komorowska, Zbigniew Zamachowski, były skoczek narciarski i multimedalista olimpijski Adam Małysz oraz koszykarz Marcin Gortat.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2029 - kampania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 24 gru 2018, 15:04

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 8
Obrazek
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 8 prowadzili intensywną kampanię wyborczą.

Była wicemarszałek Senatu Janina Orzełowska (nr 1) w trakcie spotkań z wyborcami w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu mówiła m.in. o cyberbezpieczeństwie małych i średnich firm. - Cyberbezpieczeństwo jest istotnym elementem nie tylko bezpieczeństwa militarnego czy politycznego w Europie i na świecie, o których tak dużo mówi się ostatnio, ale także w zakresie utrzymania konkurencyjności w gospodarce. Szczególnie groźnie w swoich skutkach może być naruszanie cyberbezpieczeństwa dla małych i średnich firm. Zagwarantowanie wysokiego poziomu cyberodporności na terenie UE ma ogromne znaczenie w zdobyciu zaufania konsumentów do jednolitego rynku cyfrowego, a także w dalszym rozwoju bardziej innowacyjnej i konkurencyjnej Europy. Istnieje wyraźna potrzeba poprawy spójności i skuteczności UE w walce z cyberatakami oraz zwiększenia zdolności Unii do zapewniania lepszej ochrony obywatelom, przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym. - powiedziała.

Podczas spotkań z wyborcami w Lublinie były prezydent tego miasta Krzysztof Żuk (nr 2) mówił o podwójnej jakości żywności. - Nadmierne ilości nawozów sztucznych i pestycydów w przypadku produkcji płodów rolnych oraz niskiej jakości pasza i gigantyczne ilości antybiotyków w hodowli zwierząt używane są tylko po to, by produkować więcej, szybciej i taniej. Pojawiają się doniesienia, że właśnie taka żywność trafia do postrzeganych jako mniej wymagających klientów z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym do Polski. Tego typu podejście do konsumentów uznać należy za niesprawiedliwą i niezgodną z ideą, zasadami i przepisami Jednolitego Rynku działalność, bowiem jego istotą jest swobodny przepływ i dostęp do towarów oraz usług we wszystkich krajach Unii na równych zasadach i bez dyskryminacji. - podkreślił kandydat do Parlamentu Europejskiego.

Bożena Henczyca (nr 3) i Grzegorz Kapusta (nr 4) spotykali się z wyborcami w Kraśniku, Biłgoraju, Hrubieszowie i Świdniku. - Zamówienia publiczne to niezwykle istotny aspekt inwestycji publicznych. Są one równie ważne z punktu widzenia przedsiębiorstw, bowiem napędzają inwestycje sektora prywatnego i wspomagają powstawanie nowych miejsc pracy. - mówiła Henczyca.

W trakcie spotkań z wyborcami kandydatów do Parlamentu Europejskiego wspierali m.in. były prezydent RP Lech Wałęsa, prezydent Lublina Magdalena Gąsior-Marek, prezydent Chełma Grzegorz Raniewicz, parlamentarzyści z regionu, posłowie Elżbieta Seredyn i Arkadiusz Bratkowski, senator Joanna Mucha, a także Dawid Podsiadło, Anna Wyszkoni, Justyna Kowalczyk, Maja Włoszczowska, Remigiusz Mróz i Katarzyna Lindholm-Kochanowska.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2029 - kampania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 24 gru 2018, 23:15

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 9
Obrazek
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 9 prowadzili intensywną kampanię wyborczą.

- Od początku swojej pierwszej kadencji w Parlamencie Europejskim staram się inicjować oraz organizować akcje społeczne, konferencje, seminaria, wystawy oraz koncerty, które odbywają się na terenie Podkarpacia. Dotyczą one najistotniejszych tematów, w tym tych szczególnie ważnych dla mieszkańców województwa podkarpackiego. Ponadto, na bieżąco reaguję na problemy z jakimi zgłaszają się do mnie mieszkańcy. - mówiła ubiegająca się o reelekcję europosłanka Joanna Frydrych (nr 1). Mówiła także o postulatach, które chciałaby zrealizować w nowej kadencji, m.in. zabieganie o większe prawa dla podróżujących koleją. - Większe odszkodowania za spóźnienia, ułatwienia dla niepełnosprawnych i miejsce dla rowerów w każdym pociągu to tylko niektóre rzeczy, którymi trzeba się zająć. - wymieniała.

Mariusz Kawa (nr 2) spotkał się z wyborcami w Stalowej Woli i Przemyślu. - Wdrażanie porozumień międzynarodowych jest niezwykle trudnym i czasochłonnym procesem, choćby z uwagi na odmienne systemy prawne i zasady funkcjonowania administracji publicznych, istniejące różnice kulturowe czy bariery językowe. Niemniej jednak, pełne wdrożenie postanowień umów ma kluczowe znaczenie dla podmiotów gospodarczych, którym należy zapewnić możliwość prowadzenia działalności w ramach uczciwej konkurencji. Zasady udzielenia pomocy publicznej, czy też uprzywilejowanie przedsiębiorstw państwowych i tych z udziałem skarbu państwa, to obszary, na które Komisja Europejska powinna zwrócić szczególną uwagę, analizując funkcjonowanie umów handlowych zawieranych przez Unię Europejską. - powiedział kandydat na europosła.

Przewodnicząca sejmiku Małgorzata Chomycz-Śmigielska (nr 3) i Marian Pietryka (nr 4) prowadzili kampanię w Dębicy, Jarosławiu i Tarnobrzegu. - Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości dla obywateli europejskich. Poprawa zdrowia, powinna stanowić polityczny priorytet Unii Europejskiej realizowany za pomocą wszelkich jej działań, lecz w szczególności tych dotyczących konkretnych zagadnień z dziedziny zdrowia. - mówiła Chomycz-Śmigielska.

W trakcie spotkań z wyborcami kandydatów wspierali m.in. prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Senatu RP Marcin Schmidt, były premier RP Waldemar Pawlak, a także Krystyna Janda, Andrzej Grabowski, Violetta Arlak, Cezary Żak, Michał Szpak, Edyta Górniak, Sylwia Gruchała, Jerzy Dudek i Remigiusz "Rezigiusz" Wierzgoń.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2029 - kampania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 25 gru 2018, 22:39

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 10
Obrazek
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 10 prowadzili intensywną kampanię wyborczą.

- Ocieplanie klimatu dzieje się na naszych oczach. Środowiska naukowe są zgodne, że jeżeli światowa temperatura wzrośnie o więcej niż 2°C w stosunku do temperatury sprzed epoki przemysłowej, drastycznie zwiększy się ryzyko niebezpiecznych i potencjalnie katastrofalnych zmian w środowisku. Niestety, ich skutki są już teraz odczuwalne przez wiele sektorów gospodarki, a przede wszystkim przez rolnictwo. Poza realizacją programów na rzecz klimatu trzeba koniecznie pomagać ludziom, w tym rolnikom. Trzeba bowiem reagować na trudne sytuacje już tu i teraz. - mówiła prezydent Nowego Sącza Barbara Liściowska-Zachara (nr 1) w trakcie spotkań z wyborcami.

W Krakowie i miastach obejmujących aglomerację z wyborcami spotykała się wojewoda małopolska, Katarzyna Matusik-Lipiec (nr 3). - Unia Europejska musi pilnie stworzyć program na rzecz wsparcia szeroko rozumianego rodzimego przemysłu stalowego i sektora hutniczego, w tym małych i średnich firm branż powiązanych. Potrzebujemy kompleksowej strategii biorącej pod uwagę potrzeby wszystkich branż pokrewnych, a więc także tych, które wykorzystują półprodukty i produkty stalowe do dalszej obróbki lub produkcji końcowej. Dzisiaj wielu przedsiębiorców prowadzących tego typu działalność zmaga się niestety z palącym problemem dostępu do surowców. - wskazywała kandydatka do Parlamentu Europejskiego.

Jerzy Meysztowicz (nr 2) i Miłosz Motyka (nr 4) zabiegali o głosy wyborców m.in. w Myślenicach, Skawinie czy Tarnowie. - Unia Europejska wydaje ponad 20 procent swojego budżetu na działania związane ze zmianami klimatycznymi, próbując im zapobiegać oraz pomagając tam, gdzie takie problemy się pojawiają. Niestety, niebezpieczne zjawiska klimatyczne coraz częściej dotyczą nie tylko odległych krańców świata, ale także Europy, w tym Polski. - wskazywał Meysztowicz, mówiąc że potrzeba kompleksowych działań na rzecz ochrony środowiska.

W trakcie spotkań z wyborcami kandydatów do Parlamentu Europejskiego wspierali m.in. europosłanka Róża Thun, marszałek województwa Marek Sowa, prezydent Krakowa Aleksander Miszalski, minister spraw wewnętrznych i administracji Alicja Florek, parlamentarzyści z regionu, posłowie Paweł Kowal, Maja Ostaszewska, Bogdan Klich, Filip Serafin, Jadwiga Emilewicz, senator Jarosław Gowin, radni sejmiku, a także Patryk Vega, Zbigniew Zamachowski, Joanna Krupa, Margaret, Edyta Górniak, Jerzy Dudek, Tadeusz Sznuk i Anna Starmach.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2029 - kampania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 26 gru 2018, 14:05

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 11
Obrazek
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 11 prowadzili intensywną kampanię wyborczą.

- Technologia oparta na silnikach Diesla to technologia wymierająca. - podkreślała europosłanka Elżbieta Bieńkowska, ubiegająca się o reelekcję z pierwszej pozycji na liście Koalicji Obywatelskiej na Górnym Śląsku. - Musimy przechodzić, i to już się zaczęło, na technologie bezemisyjne, na przykład elektryczne. To jest największa ewolucja przemysłu motoryzacyjnego odkąd zaczęto produkować samochody. Sądzę, że już za kilkanaście lat, nasze pokolenie będzie już jeździło takimi autami. - dodała. Bieńkowska mówiła też o trudnościach związanych z szerszym wprowadzeniem do użytku samochodów elektrycznych. - Brakuje nam w Europie producentów baterii do samochodów elektrycznych. Większość jest produkowanych w Azji. - zauważyła.

Były prezydent Katowic Marcin Krupa (nr 2) mówił o problemie zanieczyszczenia powietrza i potrzebie walki ze smogiem. Jak przyznał, bardzo dużo zostało zrobione w tej kwestii, kiedy był prezydentem stolicy Górnego Śląska, a także w trakcie obecnie trwającej kadencji jego następczyni, Moniki Rosy. - Powstało wiele nowych parków, inne zostały zrewitalizowane, zieleń została przywrócona na ulicach. Ale powinniśmy też razem podjąć nowe działania, powinniśmy umożliwić 50% dofinansowania do ogrzewania przez pierwszy rok po zmianie na ekologiczne źródło ciepła, rozszerzyć edukację ekologiczną w szkołach i w przestrzeni województwa. Postarajmy się, aby Katowice stały się Zieloną Stolicą Europy. - apelował kandydat na europosła.

Senator Agnieszka Kostempska (nr 3), była marszałek województwa górnośląskiego, w trakcie spotkań w Świętochłowicach, Mysłowicach i Tychach mówiła o energii i klimacie. W trakcie spotkań opowiadała między innymi o tym, w jaki sposób państwa mogą transformować gospodarkę z opartej na węglu w kierunku "zielonej". - Węgiel w Polsce nie zniknie z dnia na dzień. To zajmuje czas. Z punktu widzenia naszego kraju niezbędne jednak jest odchodzenie od węgla. - podkreśliła.

W kampanii kandydatów wspierali m.in. były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, prezydent Katowic Monika Rosa, prezydent Mysłowic Dorota Konieczny-Simela, posłowie Borys Budka, Wojciech Król, Marek Migalski i Klara Kozłowska, senator Marian Zembala, a także radni sejmiku województwa oraz Agata Kulesza, Maciej Stuhr, Anja Rubik, Michał Szpak, Paulina Mikuła, Kamil Stoch, Tomasz Zimoch i Adam Zagajewski.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2029 - kampania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 26 gru 2018, 17:44

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 12
Obrazek
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 12 prowadzili intensywną kampanię wyborczą.

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk (nr 1) prowadziła kampanię m.in. we Wrocławiu, gdzie mówiła o edukacji i kulturze. - Trzeba wzmocnić edukację europejską w szkołach, chciałabym w Parlamencie Europejskim walczyć o wprowadzenie ponadnarodowego programu, z taką samą treścią w każdym kraju Unii. Równie ważne są dla mnie prawa autorskie. Oczywiście ważne są prawa korzystających z dóbr kultury, ale prawa twórców również muszą być chronione. - podkreśliła.

Rafał Dutkiewicz (nr 2) i Joanna Augustynowska (nr 5) prowadzili kampanię w podwrocławskich gminach. - Jestem doświadczonym samorządowcem, byłem prezydentem Wrocławia, jestem radnym sejmiku i uważam, że samorządność jest jednym z filarów europejskości. Samorządowcy muszą radzić sobie ze wszystkimi problemami w mieście, są wszechstronni. Chciałbym swoje doświadczenie wykorzystać właśnie w Parlamencie Europejskim. - mówił Dutkiewicz. Joanna Augustynowska na jednym z kolejnych spotkań poruszyła temat szeroko pojętego eurosceptycyzmu. - Coraz więcej osób krytykuje Unię Europejską, traktuje ją jak najgorsze zło, nie dostrzegają w ogóle żadnych zalet z członkostwa w UE, nie widzą ile dóbr wokół nich jest sfinansowanych z funduszy unijnych. - zauważyła.

Monika Wielichowska (nr 3) i Piotr Borys (nr 4) prowadzili wspólnie kampanię m.in. w Wałbrzychu, Legnicy czy Jeleniej Górze. Przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego mówiła m.in. o potrzebie dalszej integracji, ale integracji inteligentnej - mieszkańcy sami muszą chcieć się integrować, a chcą - gdy mają wiedzę i widzą jak zmienia się świat wokół nich. Piotr Borys mówił natomiast o konieczności wzmacniania praw pracowniczych, rozwoju przedsiębiorczości i wspólnego rynku.

Kandydatów KO wspierali m.in. była premier Weronika Ryszkowska, były europoseł i były prezydent Wrocławia Bogdan Zdrojewski, marszałek województwa dolnośląskiego Barbara Zdrojewska, prezydent Wrocławia Michał Jaros, prezydent Legnicy Maja Benedyktowicz oraz parlamentarzyści z regionu posłowie Piotr Capaldi , Alicja Chybicka , Grażyna Piotrowska-Oliwa, Natalia Czerwonka, Ilona Antoniszyn-Klik, a także Patryk Vega, Agata Kulesza, Adam Małysz, Krzysztof Hołowczyc i Remigiusz Mróz.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2029 - kampania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 27 gru 2018, 14:25

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 13
Obrazek
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 13 prowadzili intensywną kampanię wyborczą.

- Zepsuty telewizor po zaledwie dwóch latach użytkowania, smartfon bez możliwości wymiany zużytej baterii albo walizka rozpadająca się po kilku podróżach. Każdego dnia natrafiamy na produkty o niskiej trwałości i jakości, których naprawa często nie ma sensu. To kwestia niezwykle ważna z punktu widzenia konsumentów, wśród których, jak pokazują badania, maleje zaufanie do jakości nabywanych produktów. Nie możemy ignorować obaw konsumentów. Komisja Europejska musi zbadać ten problem, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości, podjąć działania zmierzające do wyeliminowania praktyk szkodliwych dla konsumentów. - podkreślił europoseł Sławomir Nitras (nr 1) w trakcie spotkania z wyborcami w Szczecinie.

Także w Szczecinie i okolicach kampanię prowadził radny Arkadiusz Marchewka (nr 3). - W odniesieniu do pomocy publicznej, pojawia się wrażenie, iż subsydia udzielane przez państwa tzw. "starej piętnastki" są znacznie rzadziej kwestionowane przez Komisję Europejską niż w przypadku państw "nowej" Unii – zarówno pod względem kwot, jak i liczby decyzji. Komisja Europejska w swoich działania musi stać na straży dobra wszystkich podmiotów gospodarczych przy jednoczesnym przezwyciężaniu narodowych barier w budowie wspólnego rynku. Dlatego uważam, że zróżnicowanie stosowania unijnego prawa konkurencji wobec państw "starej" i "nowej" Unii to bardzo niepokojące zjawisko. - powiedział kandydat do Parlamentu Europejskiego.

Działaczka samorządowa Małgorzata Jacyna-Witt (nr 2) oraz była posłanka Renata Zaremba (nr 4) prowadziły kampanię w mniejszych miastach i miasteczkach województwa zachodniopomorskiego. - Należy pamiętać, że oprócz konsekwencji finansowych bezrobocia dla młodych, wpływa ono także na przyszłą zdolność do zatrudnienia, zagrożenie ubóstwem, wykluczenie społeczne i status społeczny. Wysoka stopa bezrobocia ma ponadto negatywny wpływ na wzrost gospodarczy i wydajność oraz stanowi poważne obciążenie gospodarcze dla całych społeczeństw. Dlatego Komisja Europejska powinna podjąć bardziej skuteczne i możliwe do zrealizowania działania. - mówiła Jacyna-Witt.

Kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego wspierali m.in. były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, była premier Adrianna Wisłocka, był marszałek województwa Piotr Misiło, samorządowcy z regionu, a także Jan Kidawa-Błoński, Wojciech Smarzowski, Piotr Adamczyk, Andrzej Grabowski, Jolanta Fraszyńska, Muniek Staszczyk, Olga Konieczyńska, Zuzanna Borucka, Sylwia Gruchała, Justyna Kowalczyk i Michał Ogórek.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2029 - kampania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 27 gru 2018, 17:59

Radziwiłł-Schmidt na ostatniej prostej włącza się do kampanii
Obrazek
Premier Anna Radziwiłł-Schmidt na tydzień przed zakończeniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego zdecydowała się pojawić na trasie i wesprzeć kandydatów Koalicji Obywatelskiej. - W tydzień chcę przejechać jak najwięcej kilometrów, wesprzeć jak najwięcej kandydatów. Kampanię kończymy z przytupem. - powiedziała szefowa polskiego rządu.

Na Pomorzu Radziwiłł-Schmidt wraz z byłym przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, byłym prezydentem RP Lechem Wałęsą i marszałek województwa Martą Fornero-Piotrowską wspierała Alicję Mikołajczyk, Adama Korola i Marię Leniwą (pierwsze trzy numery na liście). - Alicja jako minister spraw zagranicznych wywalczyła dla naszego kraju niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, do jej sukcesów zaliczyć można także rozwój stosunków zagranicznych z krajami azjatyckimi. Adam z kolei objął mandat w zeszłym roku po mojej rezygnacji i od tego czasu jest aktywnym europosłem nie tylko w PE, ale także w terenie. Marysia udowodniła przez ostatnie pięć lat, że potrafi walczyć o interesy Polski, ale także wprowadzać w życie sowje postulaty. - mówiła premier.

W województwie kujawsko-pomorskim Anna Radziwiłł-Schmidt wraz z byłymi premierami Adrianną Wisłocką, Waldemarem Pawlakiem i Janem Krzysztofem Bieleckim wspierała Arkadiusza Myrchę, Joannę Scheuring-Wielgus i Ignacego Schmidta. - Arek i Asia od lat są zaangażowani w pracę samorządową, kandydowali w wyborach prezydenckich w Toruniu i Bydgoszczy, przedstawiając dla tych miast kompleksowe programy. Zwycięstwa nie udało się wywalczyć, jednak zostali radnymi i w ramach swoich kompetencji, jakoś starali się te postulaty wdrażać. Jeśli zostaną wybrani do Parlamentu Europejskiego, to będę mieli większe szanse. Ignacy z kolei jest jednym z najaktywniejszych wiceministrów w moim rządzie, to on był jednym z pomysłodawców przywrócenia Polskiej Akademii Literatury. - powiedziała.

Szefowa rządu w województwach mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim wraz z byłą premier Ewą Kopacz i reżyserką Agnieszką Holland wspierała Jarosława Kalinowskiego, Urszulę Pasławską i Sławomira Rybickiego. - Jarek swoją wieloletnią pracą w Parlamencie Europejskim udowodnił, że nie rzuca słów na wiatr, przez dwadzieścia lat służby zabiegał o interesy regionu. Ula jest rzeczniczką Warmii i Mazur w Sejmie, a teraz także w rządzie. Jako wiceminister skarbu i energii pracuje m.in. nad obszarem morskich farm wiatrowych na Bałtyku. - powiedziała. Rybickiego chwaliła za pracę w Senacie, a także przez lata, w ministerstwie obrony narodowej w Gabinecie Cieni PD.

Wsparcia w okręgu warszawskim w w towarzystwie byłej przewodniczącej Europejskiej Partii Ludowej Danuty Hübner i Marszałka Senatu Marcina Schmidta premier Anna Radziwiłł-Schmidt udzieliła Kamili Gasiuk-Pihowicz, Janowi Artymowskiemu i Ewie Wachowicz. - Wieloletnia praca i zdobyte doświadczenie w Sejmie i w samorządzie przemawia na korzyść naszych kandydatów. Na listach Koalicji Obywatelskiej znalazły się osoby związane nie tylko z głównym nurtem polityki, ale właśnie także przede wszystkim z samorządem. Chcemy podkreślić, że Polska samorządowa jest dla nas bardzo ważna, jest ona fundamentem polskiej polityki. - podkreśliła szefowa rządu.

W województwach świętokrzyskim i jurajsko-dąbrowskim ubiegających się o mandaty eurodeputowanych Arkadiusza Chęcińskiego, Beatę Napierałę i Marka Drożyńskiego premier Radziwiłł-Schmidt wspierała w towarzystwie byłej premier Hanny Suchockiej, byłej marszałek Sejmu Barbary Dolnik i reżysera Wojciecha Smażowskiego. - Lista Koalicji Obywatelskiej w regionie zbudowana jest z polityków zaangażowanych w samorządy. Arek Chęciński przez lata sprawował funkcję prezydenta Sosnowca, w ciągu jego kadencji miasto niebywale się rozwinęło, zrobiło krok milowy. Jeśli chodzi o Beatę, to pracowała na różnych szczeblach zarządu województwa, będą marszałkiem, a obecnie wicemarszałkiem. Pozyskiwała fundusze dla świętokrzyskiego, decydowała o inwestycjach, które zmieniły region. - wskazywała szefowa rządu.

Katarzyna De Lazari-Radek, Leszek Jażdżewski i Beatrice Delaunay w województwie łódzkim otrzymali poparcie premier Anny Radziwiłł-Schmidt, która na spotkaniach pojawiła się z byłą Marszałek Senatu RP Andżeliką Możdżanowską, aktorkami Magdaleną Cielcką i Krystyną Jandą oraz koszykarzem Marcinem Gortatem. - Kasia przez ostatnie pięć lat pracowała w Parlamencie Europejskim, będąc jednym z najaktywniejszych polskich europosłów w komisjach. Leszek najpierw jako działacz samorządowy, a obecnie poseł pracował na rzecz mieszkańców regionu. Beatrice przeszła z kolei odwrotną drogę, najpierw będąc w Sejmie, a obecnie w sejmiku i zarządzie województwa. W regionie widać zmiany, na które ona ma wpływ. - powiedziała premier RP.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2029 - kampania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 28 gru 2018, 0:46

Radziwiłł-Schmidt, Kosiniak-Kamysz, Olszańska i Piskorski w trasie
Obrazek
Premier Anna Radziwiłł-Schmidt wraz z liderami Koalicji Obywatelskiej - Aleksandrą Olszańską (PD), Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (PSL) i Pawłem Piskorskim (SD) - odwiedzała pozostałe okręgi wyborcze, by wesprzeć kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

- Jest to podróż bardzo szybka, bo tygodniowa. Ale staram się "wcisnąć" w swój grafik jak najwięcej wizyt, jak najwięcej rozmów. Spotkać się twarzą w twarz jest najlepiej, to właśnie ten model kampanii uważam za najskuteczniejszy. - mówiła premier Anna Radziwiłł-Schmidt, spotykając się z wyborcami w Poznaniu i okolicach. Wspierała tam, w towarzystwie byłej premier Hanny Suchockiej kandydatów do Parlamentu Europejskiego, Joannę Schmidt, Krzysztofa Paszyka i Paulinę Henning-Kloskę. - To osoby które znam z pracowitości, mogę z całego serca polecić głosowanie właśnie na nich. - powiedziała.

Na Lubelszczyźnie, wspierając Janinę Orzełowską, Krzysztofa Żuka i Bożenę Henczycę premier Radziwiłł-Schmidt wspominała swoją pierwszą kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. - To był 2004 roku, czyli ćwierć wieku temu. Bardzo dawno! - śmiała się. - Właśnie wtedy Polska wchodziła do Unii Europejskiej. W tym roku mamy ładną rocznicę. Bardzo cieszę się, że w ciągu tych 25 lat udało nam się zbudować tak dobrą pozycję na arenie międzynarodowej. To nie powinno i nie może zostać zaprzepaszczone. - podkreśliła szefowa polskiego rządu, zaznaczając, że nasz kraj musi wywiązać się ze swojego zobowiązania, jakim jest przyjecie wspólnej waluty Euro. Na spotkaniach pojawili się były komisarz UE Janusz Lewandowski i była premier Adrianna Wisłocka.

W Rzeszowie i okolicach Prezes Rady Ministrów wspierała Joannę Frydrych, Mariusza Kawę i Małgorzatę Chomycz-Śmigielską. - W pracy w Parlamencie Europejskim ważne jest doświadczenie, które Asia zdobyła właśnie pracując tam w ostatniej kadencji, a Mariusz i Gosia, wieloletnią pracą w samorządach. Oczywiście równie ważny jest program. W tej kampanii wyczerpujący przedstawili oni swoje postulaty. Mam nadzieję, że udało im się przekonać wyborców do głosowania na Koalicję Obywatelską. Ja serdecznie do tego zachęcam. - powiedziała. W spotkaniach towarzyszyli jej byli premierzy Waldemar Pawlak i Jan Krzysztof Bielecki.

Barbara Liściowska-Zachara, Jerzy Meysztowicz i Katarzyna Matusik-Lipiec otrzymali wsparcie premier Radziwiłł-Schmidt oraz administratora Programu Narodów Zjednoczonych do spraw Rozwoju Radosława Sikorskiego w Małopolsce. - W kandydatach widać wolę do walki i do pracy w Parlamencie Europejskim. Jestem przekonana, że jeśli zdobędą mandaty w tych wyborach, to przez następne pięć lat będą ciężko pracować, aby nie zawieść zaufania wyborców. - przekonywała szefowa polskiego rządu.

- Kandydaci Koalicji Obywatelskiej to nie są osoby, którym po kilku miesiącach znudzi się praca i po prostu będą "maszynkami do głosowania". Nie, to są osoby, które dotychczasową pracą udowodniły, że można na nich liczyć, że nie zawiodą. Zdarzyło się wielokrotnie, że nowe twory na scenie politycznej pojawiały się i po kilku miesiącach znikały, zostawiając swoich wyborców na lodzie. My nigdy nie zawiedliśmy. - powiedziała w Katowicach premier Anna Radziwiłł-Schmidt. Jako przykład ciężko pracujących polityków wskazała Elżbietę Bieńkowską, Marcina Krupę i Agnieszkę Kostempską. W spotkaniach towarzyszyli jej były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek i była marszałek Sejmu Barbara Dolniak.

Na Dolnym Śląsku wraz z byłą premier Weroniką Ryszkowską i byłym przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem premier Anna Radziwiłł-Schmidt wspierała Magdalenę Dobrzańską-Frasyniuk, Rafała Dutkiewicza i Monikę Wielichowską. - Najważniejszy jest spójny przekaz, spójny program. Nie możemy pozwolić, aby wraz ze zmieniającą się koniunkturą polityczną zmieniały się nasze poglądy. Kim byśmy wtedy byli? - pytała retorycznie szefowa polskiego rządu.

- To jest już ostatni moment na podjęcie decyzji, na kogo będziemy glosować. Ja serdecznie polecam głosować na kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Ale przede wszystkim apeluję o wysoką frekwencję. Weźcie swoją rodzinę, przyjaciół, sąsiadów, i w niedzielę idźcie zagłosować. Postawcie krzyżyk przy tym kandydacie, który Was przekonał. - mówiła w trakcie spotkań na Pomorzu Zachodnim premier Radziwiłł-Schmidt. Wspierała tam wraz z byłym marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem i byłą premier Ewą Kopacz Sławomira Nitrasa, Małgorzatę Jacynę-Witt oraz Arkadiusza Marchewkę.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).


Wróć do „Kongres na rzecz Demokracji i Postępu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron