Wincenty Nowak - Portale Społecznościowe

Liczba posłów: 13 Liczba senatorów: 14
Prezes: Scholastyka Kowalska
Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Wincenty Nowak - Portale Społecznościowe

Postautor: Wincenty Nowak » 23 wrz 2018, 17:03

Obrazek
P. Sopniewski pokazał w @GoscWydarzen, że pamięć niektórych polityków #RKon jest krótka w sprawach działań @plkpl, ale jako doświadczony człowiek posłużę wiedzą. Ustawa autorstwa @plkpl z dnia 21 VIII 2023 roku stworzyła tzn. referendum na żądanie #PolskaObywatelska

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Wincenty Nowak - Portale Społecznościowe

Postautor: Wincenty Nowak » 24 gru 2018, 12:06

Obrazek
Polska kupuje cztery okręty podwodne i okręt patrolowy. Jeden okręt patrolowy kosztować będzie 5 miliardów złotych, a cztery okręty podwodne 2 miliardy złotych. Rozumiem, że małe okręty podwodne mogą być mniejsze, choć nie podano specyfikacji technicznych okrętów i dokładnie nie wiadomo co zamawiamy. Jednakże obie umowy są pisane gruby nićmi. 5 miliardów na okręt patrolowy zostanie przetrawione, a za 2 miliardy porządnych czterech małych okrętów podwodnych się nie kupi. Szwedzi kupili za prawie miliard, ale dolarów, 2 okręty podwodne typu A26. Minister mówił tak jakby zawarto ze Szwedami umowę, wraz z transferem technologii. Rozmawiałem też ze specjalistami wojskowości z PL-K, ale też bezpartyjnymi i śmieją się, że ten okręt patrolowy to chyba wystrzeli w kosmos. Najwyższa Izba Kontroli powinna się dobrze temu przypatrzeć.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Wincenty Nowak - Portale Społecznościowe

Postautor: Wincenty Nowak » 04 cze 2023, 14:43

Obrazek
Widać, że pan przewodniczący Rządzić Inaczej Beski nie rozumie problemu, jaki chce naprawić Ministerstwo Sprawiedliwości, ławnicy nie sprawdzili się w sądach odwoławczych, ławnicy są najlepsi w kwestii oceniania dowodów i to się potwierdziło. #kampania #ManipulacjeBeskiego

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Wincenty Nowak - Portale Społecznościowe

Postautor: Wincenty Nowak » 03 wrz 2023, 19:04

Obrazek
Niezmiernie cieszy mnie sukces Weroniki Ryszkowskiej i serdecznie gratuluje zostania komisarzem Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. praw człowieka. Weronika wielokrotnie udowodniła, że nadaje się na takie stanowisko, jest bardzo kompetentną osobą, będąc ministrem spraw zagranicznych, ale także, a raczej zwłaszcza, podczas pełnienia funkcji Prezesa Rady Ministrów, tworzonej przez PL-K oraz PiS, w którym wiele rzeczy zrobiliśmy dobrych dla Polski.


Obrazek
Jej Królewska Mość podpisała ustawę budżetową na rok 2035! Oczywiście, nie uważam, że były powody do odmowy, ale jednak to cieszy i korzystając z okazji chciałbym podziękować w związku z pracą nad tym projektem, bo nie było to zadanie łatwe, pierwszy budżet po zmianie na czele ministerstwa finansów w tak kryzysowym momencie. Dziękuję wszystkim wiceministrom, Piotrowi Patkowskiemu, z którym współpraca jest owocna i włożył dużo energii, wiedzy w proces powstawania budżetu, a zwłaszcza dziękuję Wojciechowi Parynie, człowiekowi, z którym dużo dyskutowałem o budżecie, pracuje w pocie czoła, żeby jak najlepiej spełniać postawione przed nim cele jako wiceminister i dołożył wiele swoich cegiełek, żeby ten budżet był dobry, żeby także walczyć z inflacją, która uderza najuboższych. Dziękuje już zbiorczo wszystkim pracownikom ministerstwa, staliśmy przed dużym wyzwaniem, żeby uporządkować wiele rzeczy, m.in. aby wiele prognoz, kolokwialnie mówiąc, nie rozjeżdżało się z rzeczywistością i jestem przekonany, że radzimy sobie z tym bardzo dobrze. Oczywiście, nie spoczywamy na laurach, budżet trzeba zrealizować, inflację zwalczyć, ale #DamyRadę.


OG: z racji, że nie miałem zbytnio czasu ostatnio to uznajmy, że te rzeczy pojawiają się od razu, kolejno: po ogłoszeniu, że Ryszkowska zostanie komisarzem, pojawieniu się ustawy budżetowej w Dzienniku Ustaw.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Wincenty Nowak - Portale Społecznościowe

Postautor: Wincenty Nowak » 20 wrz 2023, 18:59

Obrazek
Wincenty Nowak opublikował film:
Moje oświadczenie co do sytuacji z obniżką stawek podatku VAT:
(Wincenty Nowak przemawia w pozycji stojącej, a za nim biała ściana i flaga Polski)
Szanowni Państwo,
Przemawiam do Państwa ze swojego gabinetu biura senatora RP zwłaszcza nie tylko jako minister finansów, ale także senator, kasztelan wolborski i też Polak. Wciąż jestem niepocieszony decyzją Jej Królewskiej Mości o skierowowaniu projektu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, ale nie ze względu na swoją karierę, pozycję polityczną, ale ze względu na Polaków, Tych, dla których działamy jako ministrowie i wiceministrowie Prawicy, Wasze dobro to cel naszych działań. Od momentu ogłoszenia decyzji Jej Królewskiej Mości w Ministerstwie Finansów myślimy, analizujemy, debatujemy i działamy, aby tej sytuacji zażegnać i żeby ta decyzja była jak najlepsza dla Was. Moglibyśmy walczyć w Trybunale, ale nie wiemy, jaką decyzję podejmą sędziowie, obawiamy się także, że takie postępowanie może trwać zbyt długo, dlatego podjąłem decyzję, że pojawi się drugi projekt ustawy z obniżką VAT, która wejdzie od 1 lipca, aby Sejm mógł się wyrobić z procedowaniem, który to projekt będzie pilotować pani wiceminister Alicja Szyszko. Projekt ustawy będzie zawierał także rekompensatę, która zostanie sfinansowana z tych dochodów z podatku VAT, który w skutek dezycji Królowej i opóźnień ze strony Sejmu trafi do Skarbu Państwa. Jednak muszę nadmienić, że to drugi projekt ustawy o obniżce podatku VAT, który był procedowany zbyt długo, a po rozmowie z moimi koleżankami-posłankami i kolegami-posłami z Prawicy, jestem przekonanym, że głównym winnym jest Sejm. Taka sytuacja powinna skończyć się m.in. zmianami w Kancelarii Sejmu, aby uniemożliwić kolejne takie opóźnienia, ale to pozostaje w gestii naszych koalicjantów, którzy sprawują tam władzę. Widziałem też, że posłanki i posłowie opozycji zignorowali ważne dla Polaków kwestie, pokazując brak ich zainteresowania o losach kraju. Tym bardziej mocniejszy jest mój wniosek, że potrzebny jest w Sejmie człowiek, który zadba o Wasze finanse.


Obrazek
@W.Nowak pisze:
Moje oświadczenie co do sytuacji z obniżką stawek podatku VAT:
(Wincenty Nowak przemawia w pozycji stojącej, a za nim biała ściana i flaga Polski)
Szanowni Państwo,
Przemawiam do Państwa ze swojego gabinetu biura senatora RP zwłaszcza nie tylko jako minister finansów, ale także senator, kasztelan wolborski i też Polak. Wciąż jestem niepocieszony decyzją Jej Królewskiej Mości o skierowowaniu projektu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, ale nie ze względu na swoją karierę, pozycję polityczną, ale ze względu na Polaków, Tych, dla których działamy jako ministrowie i wiceministrowie Prawicy, Wasze dobro to cel naszych działań. Od momentu ogłoszenia decyzji Jej Królewskiej Mości w Ministerstwie Finansów myślimy, analizujemy, debatujemy i działamy, aby tej sytuacji zażegnać i żeby ta decyzja była jak najlepsza dla Was. Moglibyśmy walczyć w Trybunale, ale nie wiemy, jaką decyzję podejmą sędziowie, obawiamy się także, że takie postępowanie może trwać zbyt długo, dlatego podjąłem decyzję, że pojawi się drugi projekt ustawy z obniżką VAT, która wejdzie od 1 lipca, aby Sejm mógł się wyrobić z procedowaniem, który to projekt będzie pilotować pani wiceminister Alicja Szyszko. Projekt ustawy będzie zawierał także rekompensatę, która zostanie sfinansowana z tych dochodów z podatku VAT, który w skutek dezycji Królowej i opóźnień ze strony Sejmu trafi do Skarbu Państwa. Jednak muszę nadmienić, że to drugi projekt ustawy o obniżce podatku VAT, który był procedowany zbyt długo, a po rozmowie z moimi koleżankami-posłankami i kolegami-posłami z Prawicy, jestem przekonanym, że głównym winnym jest Sejm. Taka sytuacja powinna skończyć się m.in. zmianami w Kancelarii Sejmu, aby uniemożliwić kolejne takie opóźnienia, ale to pozostaje w gestii naszych koalicjantów, którzy sprawują tam władzę. Widziałem też, że posłanki i posłowie opozycji zignorowali ważne dla Polaków kwestie, pokazując brak ich zainteresowania o losach kraju. Tym bardziej mocniejszy jest mój wniosek, że potrzebny jest w Sejmie człowiek, który zadba o Wasze finanse.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Wincenty Nowak - Portale Społecznościowe

Postautor: Wincenty Nowak » 05 paź 2023, 19:15

Obrazek
Jestem pełen nadziei związanych z możliwościami zrobienia wiele dobrych rzeczy podczas bycia prezesem Nordyckiego Banku Inwestycyjnego. Tym samym kończy się moja misja związana z polską polityką i bardzo dziękuję wyborcom, swoim szefom rządów, w których miałem możliwość bycia ministrem, ale także wielu innym osobom, których spotkałem na swojej drodze podczas tej misji, w której głównym celem było dobro Polski i Polaków. Szczególnie dziękuję Weronice Ryszkowskiej i Markowi Kohnowi, wbrew pozorom zrobiliśmy dużo dobrego, oczywiście żałuję, że nie więcej, ale z tego co wiem to Marek nigdzie się nie wybiera i będzie walczył w Senacie o to, co my razem w PL-K walczyliśmy. Osobno dziękuję też Annie Radziwiłł-Schmidt, początkowo szefowej rządu, w którym byłem, później już rywalce politycznej, ale walka o realizację odmiennych wizji napędzała do jeszcze większego wysiłku.
W związku z wyborem na prezesa NBI jestem zmuszony do rezygnacji z funkcji ministra finansów i kasztelana wolborskiego. Wierzę, że moi następcy staną na wysokości zadania. Oczywiście z szacunku dla członków NBI i samej instytucji rezygnuję też z członkostwa w Partii Liberalno-Konserwatywnej, oczywiście jako wyborca wiadomo komu będę sprzyjał, ale zostawię to dla siebie.


Wróć do „Partia Liberalno-Konserwatywna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron