Wybory uzupełniające do sejmu-Kraków 2021

Liczba posłów: 76 Liczba senatorów: 12
Przewodniczący: wakat
Sojusz PiS i PKP istniejący w 2021 roku

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Wybory uzupełniające do sejmu-Kraków 2021

Postautor: Dominik Święcicki » 28 gru 2016, 12:58

Piotr Boroń kandydatem Unii Prawicy do sejmu z okręgu nr 80
Obrazek
Podczas dzisiejszej konwencji w Krakowie Unia Prawicy zaprezentowała swojego kandydata w nadchodzących wyborach uzupełniających do sejmu w okręgu nr 80. Został nim należący do Prawicy RP Piotr Boroń, znany historyk i były senator.
- Piotr jest świetnym kandydatem do sejmu na miejsce Krzysztofa Szczerskiego. To Krakowianin od urodzenia, który posiada wielkie doświadczenie w polityce jak i w dziedzinie edukacji, którą się zawodowo zajmuje. Jest nauczycielem w jednym z najlepszych w Polsce, V LO. To człowiek, któremu naprawdę zależy na Polsce. - mówiła prezes PiS Renata Budzyńska.

Sam Boroń krótko przedstawił swoje najważniejsze postulaty, którymi chciałby się zająć w sejmie - Edukacja młodzieży potrzebuje dziś w naszym kraju zmian, nie rewolucyjnych, ale takich, które poprawią obecny system. Uczniowie niestety są dziś przygotowywani przede wszystkim do kolejnych testów i egzaminów, przez co omijają wiele istotnych spraw, których powinni się nauczyć. Tymczasem rząd, zamiast kompleksowo naprawić system, wprowadza obowiązkową edukację seksualną. Nie tędy droga. Jako doświadczony nauczyciel wiem, co należy zrobić - mówił kandydat.

Piotr Marian Boroń urodził się 2 lipca 1962 w Krakowie. W 1986 ukończył studia historyczne na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dwukrotnie uzyskiwał stypendium Fundacji Lanckorońskich. W 2004 ukończył studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem i zarządzanie w oświacie.
Od 1990 pracował jako nauczyciel historii w V Liceum Ogólnokształcącym im. A. Witkowskiego w Krakowie, którego jest absolwentem.
Był pomysłodawcą i organizatorem m.in. kilku wystaw muzealnych, tzw. Majówek pod Kopcem Kościuszki i Małopolskich Przeglądów Pieśni Patriotycznej. Współtworzył Zwierzyniecki Salon Artystyczny. Jest także wydawcą kilku śpiewników pieśni historycznych, autorem albumów i artykułów prasowych. W 1994 założył i redaguje pismo parafialne „Tygodnik Salwatorski”. Należy do Akcji Katolickiej, Komitetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, Bractwa Kurkowego.
W 1994 został wybrany do Rady Dzielnicy VII Miasta Krakowa. W latach 1998–2002 był radnym rady miasta i przewodniczącym Komisji Kultury i Ochrony Zabytków. Od 2002 do 2005 zasiadał w sejmiku małopolskim, którego był przewodniczącym. Reprezentował Polskę w Komitecie Regionów Unii Europejskiej.
W 2005 uzyskał z ramienia PiS mandat senatora VI kadencji w okręgu krakowskim. W Senacie pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz członka Komisji Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, reprezentował Polskę w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO. 18 września 2007 został przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego powołany w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, tracąc tym samym mandat senatora. Jego kadencja zakończyła się w 2010. Po zakończeniu pracy w KRRiT podjął współpracę z Prawicą Rzeczypospolitej. W 2010 roku powrócił także do pracy w zawodzie nauczyciela w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
Od 2002 żonaty (żona Anna), ma syna Andrzeja.

Wybory uzupełniające w JOW nr 80 są konieczne w związku z rezygnacją z zasiadania w sejmie byłego prezesa PiS Krzysztofa Szczerskiego, który został powołany przez króla Michała II na ambasadora RP w Londynie. Szczerski reprezentował okręg obejmujący Prądnik Czerwony, Czyżyny i Mistrzejowice od jego powstania. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskał 19 753 głosów (30,5%), a rok później 28 173 głosów (39,5%).
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Wybory uzupełniające do sejmu-Kraków 2021

Postautor: Dominik Święcicki » 28 gru 2016, 12:59

Obrazek
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Wybory uzupełniające do sejmu-Kraków 2021

Postautor: Dominik Święcicki » 28 gru 2016, 13:20

Kibice Cracovii za Boroniem!
Obrazek
Kibice Cracovii Kraków z Prądnika Czerwonego, Czyżyn i Mistrzejowic udzielili poparcia kandydatowi Unii Prawicy Piotrowi Boroniowi w wyborach do sejmu. Zorganizowali sporej wielkości wiec na jednym z placów w Krakowie.Na to spotkanie przybyli nie tylko lokalni kibice, ale i z innych dzielnic. Jeden z przywódców kibiców powiedział:
Wspierajmy naszych przyjaciół z UPr-u bo oni tam są!
Następnie odbył się krótki przemarsz ulicami miasta, podczas którego powiewały zarówno flagi klubu jak i plakaty Piotra Boronia.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Wybory uzupełniające do sejmu-Kraków 2021

Postautor: Dominik Święcicki » 28 gru 2016, 13:28

Piotr Boroń w Prądniku Czerwonym.
Obrazek
Piotr Boroń kandydat Unii Prawicy w wyborach uzupełniających do sejmu spotkał się w jednym z lokalnych domów kultury z mieszkańcami tej dzielnicy.
Zaczął od słów:

Witajcie, nazywam się Piotr Boroń i kandyduję do sejmu z ramienia Unii Prawicy. Pierwotnie jestem członkiem Prawicy RP. Bliskie mi są nasze polskie tradycję oraz przede wszystkim religia Rzymsko-katolicka. Gdy wygram wybory będę dbał przede wszystkim o wasze interesy. Nie zostawię was na pastwę losu. Będę często do was przyjeżdżać i rozmawiać z wami o waszych problemach. W sejmie zajmę się obroną praw rodzin bo rodzina to najważniejsza komórka społeczeństwa. Mam nadzieję, że państwo udzielą mi swojego poparcia i wygramy. Musimy budować silną Polskę. Dziękuję.
Spotkanie trwało jeszcze pół godziny po czym się zakończyło.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Wybory uzupełniające do sejmu-Kraków 2021

Postautor: Dominik Święcicki » 29 gru 2016, 12:28

Spot w radiu Kraków:
Jeśli bliskie ci są wiara i tradycje wybierz Piotra Boronia. Wspólnie zaprowadzimy ład. Polska jest Krajem z tradycjami, Piotr Boroń to jedyny, który to podtrzyma. Uczyńmy nasz kraj wielkim!
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Wybory uzupełniające do sejmu-Kraków 2021

Postautor: Dominik Święcicki » 30 gru 2016, 20:09

Święcicki, Budzyńska, Ziobro i Jurek wraz z Boroniem w Czyżynach!
Do kampanii wyborczej Piotra Boronia dołączyli się wszyscy liderzy partii Unii Prawicy. Nie zabrakło również innych działaczy takich jak Mikołaj Wlazły z Prawicy RP, Robert Winnicki wraz z Grzegorzem Karpiniukiem z OChN-u, Ryszard Czarnecki i Adam Lipiński z PiS. Wszyscy przybyli tutaj by dopomóc swojego kandydata. Każdy zabrał głos.
Piotr Boroń:
Witajcie! Jestem Piotr Boroń z Prawicy RP. Już pewnie wiecie, że kandyduję do sejmu z waszego okręgu. Mam wielką nadzieję, że wybierzecie mnie, ponieważ jestem przekonany, że chcenie zmiany na lepsze. Przede wszystkim nie możemy sobie pozwolić na deptanie polskich znaków państwowych itp.Będziemy dbać o dobre imię naszego państwa! A teraz przejdę do konkretów. o proponujemy? Otóż to, że będziemy prowadzić politykę prorodzinną. Możemy dawać pieniądze w postaci zasiłków dla wielodzietnych rodzin. Uprościmy procedury biurokratyczne tak, by nie czekało się za czymś latami. Pamiętajcie głosujcie na Unię Prawicy!
Tłum bije brawo.
Marek Jurek
Dzień dobry. Piotr Boroń to najlepszy kandydat w tych wyborach. Mogę za niego ręczyć. To człowiek z zasadami, który jest niezwykle powiązany z naszą polską kulturą. Głosujcie na Boronia. Dziękuję.
Mikołaj Wlazły
Od kąt jestem członkiem Prawicy RP poznałem wielu czołowych działaczy tej partii. Wśród nich był Piotr Boroń. To człowiek, który swoje pszeżył i ma doświadczenie. Naprawdę podziwiam go i chciałbym, by to właśnie on został posłem. Dziękuje państwu.
Dominik Święcicki:
Piotr Boroń to jeden z nielicznych uczciwych kandydatów z czystą przeszłością. Nie wiem czy państwo wiecie, ale kandydat PdP pan Kracik taki czysty nie jest. Gdy był burmistrzem Niepołomic to oddał stanowisko prezesa fundacji Zamek Królewski żonie swojego przyjaciela, który po jego odejściu stał się burmistrzem ów miasta. Ta żona notorycznie brała od gminy pieniądze na zamek w celu jego renowacji a tak naprawdę prowadziła tam kawiarnię! I nic gminie nie płaciła za tom działalność! No proszę państwa co to ma być!
Później przemawiała jeszcze Renata Budzyńska wraz z Zbigniewem Ziobro. Po ich wypowiedziach odbyła się krótka debata z mieszkańcami po czym wiec się zakończył.
ObrazekPlakat wyborczy Piotra Boronia.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.


Wróć do „Unia Prawicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron