Wybory uzupełniające Bydgoszcz

Liczba posłów: 76 Liczba senatorów: 12
Przewodniczący: wakat
Sojusz PiS i PKP istniejący w 2021 roku

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Wybory uzupełniające Bydgoszcz

Postautor: Dominik Święcicki » 18 sty 2017, 13:31

Kandydatem Unii Prawicy w wyborach uzupełniających w Bydgoszczy jest Wojciech Wilkowski!
Obrazek
Wojciech Sławomir Wilkowski

urodzony w 1971 roku

Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie oraz koordynator ds. ekonomiczno-gospodarczych w Szkołach Katolickich w Świeciu.

Wykształcenie:
magisterium z historii (UKW Bydgoszcz),
studia podyplomowe z zakresu gospodarowania nieruchomościami (UMK Toruń),
studia podyplomowe z zakresu charakterystyka energetyczna i audyting energetyczny budynków (PWSzOŚ Radom),
kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą,
w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Humanistycznym UKW w Bydgoszczy.

Autor artykułów z zakresu historii.

Współtwórca i prezes (2007-2013) Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę oraz Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę. Wielokrotnie uczestniczył w związku z tą działalnością w krajowych i międzynarodowych konferencjach organizacji pozarządowych. Kilkakrotnie w tym okresie uczestniczył w rozmowach z Ministerstwem Zdrowia, dotyczących poprawy dostępności dla polskich chorych nowoczesnych metod leczenia co poskutkowało wprowadzeniem nowych programów terapeutycznych i lekowych. Do dziś pozostaje aktywnym członkiem tych organizacji.

W latach 2006-2008 członek i przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu. W trakcie tej kadencji m.in współautor programu termomodernizacji bloków spółdzielczych, inicjator progamu racjonalizacji dochodów i wydatków spółdzielni mieszkaniowej oraz inicjator programu ankiet wśród mieszkańców, dotyczących zagospodarowania przestrzeni międzyblokowych. Popularyzował też warcaby i szachy poprzez wsparcie dla klubów działających przy Spółdzielczym Ośrodku Kultury „Stokrotka”.

Od 2003 roku członek Unii Polityki Realnej. Członek Stowarzyszenia 3 Maja (Bydgoszcz) oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Niemożliwych „Razem” (Świecie).

Wielbiciel swojego miasta, zarówno dawnego jak i współczesnego.
W 2014 roku startował do europarlamentu z listy Ruchu Narodowego
Gdy Radosław Sikorski musiał złożyć mandat poselski postanowił wystartować z ramienia Unii Prawicy.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Wybory uzupełniające Bydgoszcz

Postautor: Dominik Święcicki » 18 sty 2017, 13:33

Wojciech Wilkowski na spotkaniu w dzielnicy Dolny Taras. Ważne by być dumnym z pochodzenia.
Kandydat Unii Prawicy w wyborach uzupełniających w Bydgoszczy spotkał się dziś z mieszkańcami dzielnicy Dolny Taras. Tematem przewodnim była rozmowa o tym, że nie wolno się wstydzić skąd się pochodzi, czyli w skrócie, trzeba być dumnym z pochodzenia. Kandydat wspominał również o potrzebie reform w kodeksie karnym. Trzeba tak zmienić kodeks karny by karanie przestępców było szybsze i surowsze. Była również mowa o reformach administracyjnych. Tu kandydat wspominał o tym, że powiaty są zbędne i warto powrócić do systemu gdzie jest więcej województw a nie ma powiatów, ponieważ uprościło by to procesy administracyjne.
Obrazek
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Wybory uzupełniające Bydgoszcz

Postautor: Dominik Święcicki » 18 sty 2017, 13:36

Wilkowski w dzielnicy Fordon.
Obrazek
Wojciech Wilkowski na swoje kolejne spotkanie z wyborcami przybył do dzielnicy Fordon. Ów spotkanie odbyło się w jednym z domów kultury.
Kandydat Unii Prawicy zaczął swoje przemówienie:
Witam was wszystkich serdecznie. Jak już wiecie nazywam się Wojciech Wilkowski i kandyduje do sejmu. Byłem kiedyś działaczem Ruchu Narodowego dzisiaj jestem w Prawicy Królestwa Polskiego. Posłuchajcie mnie. Dziś pani premier jeździ po krajach dalekiego zachodu mowa tutaj o USA. To dobrze, ale nie wolno zapominać o krajach naszego regionu. Polska powinna być bardziej aktywna jeśli chodzi o Grupę Wyszehradzką. Państwa tej grupy są z nami zaprzyjaźnione a takie mocarstwo jak USA nawet na nas nie spojrzy. Rozumiem, że bardzo istotne są dobre relacje z tym rajem, ale na pierwsze miejsce powinniśmy stawiać współpracę z regionem. Powinniśmy realizować koncepcję międzymorza. Zmiany są również potrzebne w kodeksie karnym. Powinniśmy publikować dane przestępców. Powinniśmy również zaostrzyć kary. To wszystko na dziś dziękuję.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Wybory uzupełniające Bydgoszcz

Postautor: Dominik Święcicki » 19 sty 2017, 14:21

Wilkowski, Święcicki, Winnicki w Północnym Pasie Rekreacyjnym i po raz kolejny w dzielnicy Fordon.
Spotkanie wyborcze nastąpiło o godzinie 13:00. Wśród obecnych warto wyróżnić Roberta Winnickiego oraz Dominika Święcickiego. Większość czasu pochłonęła debata z zgromadzonymi:
Dzień dobry. Jestem dziennikarką Gazety Wyborczej Bydgoszcz. Mam pytanie do pana Wilkowskiego. Co pan by zrobił w kierunku współpracy z innymi klubami parlamentarnymi w sejmie?
Nie ode mnie to zależy, ale jestem zwolennikiem Unii Prawicy i mam nadzieję, że to ugrupowanie przetrwa dość długo.
Witam, mieszkam tu w Bydgoszczy i zastanawiam się co pan zrobi dla naszego regionu?
Jeśli mnie wybierzecie to stanie się jasne, że będę reprezentował was w sejmie. Będę z wami rozmawiał o waszych bieżących lub długofalowych problemach i będę składał odpowiednie wnioski.
Debata trwała jeszcze dobre pół godziny następnie przedstawiono pewne punkty dotyczące rozwoju polski i regionu. Następnie głos zabrał Dominik Święcicki:
Wojciech Wilkowski to osoba, która ceni sobie wartości patriotyczne i mam nadzieję, że nie zawiedziecie się na nim. Dla niego bardzo ważny jest jego region, miejsce w którym mieszka i na pewno będzie o was dbał dziękuję.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.


Wróć do „Unia Prawicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości