Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Sejmu

Liczba posłów: 31 Liczba senatorów: 30
Przewodnicząca: Anna Radziwiłł-Schmidt

W październiku 2021 roku partia weszła w skład Postępowych Demokratów
Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Sejmu

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 26 cze 2016, 10:16

Kampania w województwie małopolskim
Obrazek
Kampanię wyborczą w województwie małopolskim, który obejmuje Jednomandatowe Okręgi Wyborcze od numeru 67 do 76, prowadzili kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska+Porozumienie Centroprawicy. Były to przede wszystkim spotkania twarzą w twarz, podczas których kandydaci prezentowali swoje propozycje na nadchodzącą kadencję.

- Pomogłam w powstaniu szkoły muzycznej II stopnia w Bochni, a także w rozbudowie szkoły muzycznej w Domosławicach. Ideą ich funkcjonowania jest, by uzdolnione dzieci mogły uczyć się blisko miejsca zamieszkania. To nie uzdolnione muzycznie dzieci jadą do szkół do odległych ośrodków, ale nauczyciele przedmiotów muzycznych przyjeżdżają do szkoły. - mówiła podczas spotkania w Bochni Urszula Augustyn, kandydatka do Sejmu w okręgu nr 74.

Z kolei w Lisiej Górze z wyborcami spotkała się wiceminister środowiska, Dorota Niedziela, która startuje do Sejmu w okręgu nr 76. - Moja Małopolska to specyficzna mieszanka, ogromne rozdrobnienie ale i wyjątkowa duma i poczucie własności, połączone z patriotyzmem. Mieszanka Małopolanina to dumny człowiek z ogromnym sercem i silnym poczuciem wolności. Jak tu nie kochać Małopolski z jej barwną gamą kolorów i całą paletą ludzkich indywidualizmów? - mówiła.

W okręgu wyborczym nr 77, który obejmuje Dzielnice: I, II i XIII Krakowa, startuje wiceprzewodnicząca KP Platformy Obywatelskiej, Jagna Marczułajtis-Walczak. - Od początku swojej działalności, już jako radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, a obecnie jako poseł na Sejm RP jestem otwarta na problemy i potrzeby mieszkańców Krakowa i Małopolski. Wśród podjętych przeze mnie działań były zarówno sprawy dotyczące kwestii ogólnopaństwowych, jak i szereg inicjatyw zrealizowanych na rzecz Krakowa, Małopolski i mieszkańców naszego regionu. W tych działaniach znajdą się także sprawy wieloetapowe i trudne. Mogę jednak zapewnić, że we wszystkich działaniach podejmowanych przeze mnie wkładam 100% zaangażowania. - przekonywała.

- Nasze spotkania są dla mnie szansą na wręczenie ulotki informacyjnej i na nawiązanie rozmowy. Dzięki nim lepiej poznaję Wasze problemy i oczekiwania. Chciałabym Wam podziękować za serdeczność i zrozumienie. Doskonale wiem, że codziennie jesteście bombardowani materiałami reklamowymi. Jestem wdzięczna za słowa wsparcia oraz za wszelkie rady, które do mnie kierujecie. Mam nadzieję, że nasze spotkania będziecie dobrze wspominać i zdecydujecie się oddać na mnie swój głos. - mówiła podczas spotkania w krakowskiej Dzielnicy VI minister edukacji narodowej Katarzyna Matusik-Lipiec, startująca do Sejmu z okręgu nr 78.

Andrzej Czerwiński, kandydat na posła w okręgu nr 82, mówił w Nowym Sączu o swojej pracy na stanowisku ministra skarbu państwa, a także o tym, co zrobiłby w kolejnej kadencji. - Będę chciał skoncentrować się na takich działaniach jak stworzeniu bilansu energetycznego czy dalszej naprawy sytuacji w spółkach węglowych. Możliwości poprawy działania firm węglowych są, jak otwieranie się na oczekiwania rynku, szukanie nowych rynków zbytu, zwiększanie efektywności produkcji. - wymieniał minister.

Plakaty w tym województwie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Sejmu

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 27 cze 2016, 0:46

Kampania w województwie opolskim i podkarpackim
Obrazek
Kampanię wyborczą w województwach opolskim i podkarpackim, które obejmują Jednomandatowe Okręgi Wyborcze od numeru 116 do numeru 133 prowadzili kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska+Porozumienie Centroprawicy. Przede wszystkim była to kampania twarzą w twarz, ale także "door to door", w trakcie której kandydaci mogli bezpośrednio prezentować swoje postulaty.

- Przez 10 lat byłam deputowaną do Parlamentu Europejskiego, wcześniej przez 8 lat reprezentowałam Podkarpacie w Sejmie. W tym roku chcę wrócić do izby niższej parlamentu, bo mam dużo nowych pomysłów. Te dwie kadencje w Europarlamencie przyniosły mi inne, świeże spojrzenie. Zupełnie inaczej patrzy się na Podkarpacie stąd, a inaczej z perspektywy Brukseli. - zauważyła Elżbieta Łukacijewska, była eurodeputowana, która kandyduje do Sejmu z okręgu nr 134.

Joanna Frydrych, kandydująca do Sejmu z okręgu nr 128 spotkała się z wyborcami w Tarnobrzegu. Wspierała ją m.in. biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk. - Prosimy mieszkańców, żeby 20 października poszli do wyborów, bo to jest bardzo ważne, by skorzystać z tej możliwości, o którą wiele osób walczyło. Po drugie - bardzo często mówi się, że w polityce trzeba zmiany pokoleniowej. Myślę, że Joanna Frydrych jest właściwą osobą - młodą, prężną, a jednak już z doświadczeniem samorządowym, zdobytym na różnych szczeblach. Jest też osobą, która nie jest oderwana od rzeczywistości - codziennie w pracy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych ma do czynienia z problemami ludzkimi. Taka osoba, praktyk najlepiej będzie umiała pracować w parlamencie, będzie rozumiała ustawy, bo na tych ustawach pracuje i będzie czuła na problemy ludzkie. - wskazywała sportsmenka.

Z kolei była wojewoda podkarpacka Małgorzata Chomycz-Śmigielska, która kandyduje z Jednomandatowego Okręgu Wyborczego nr 125 w Krośnie uzyskała poparcie prezydenta tego miasta. - Zdecydowałem się poprzeć panią Chomycz-Śmigielską z prostego powodu. Jest osobą bardzo zaangażowaną w sprawy miasta, regionu, która poświęca czas na kontakty z ludźmi, usiłuje - niejednokrotnie skutecznie - pomóc rozwiązać problemy, jakie pojawiają się w działalności samorządowej, choćby w Krośnie - mówił Piotr Przytocki.

W Nysie z wyborcami spotykał się kandydat z rekomendacji Porozumienia Centroprawicy, Mieczysław Walkiewicz. - Jest tu kilka inwestycji niezmiernie istotnych dla mieszkańców. To remont tamy na Jeziorze Nyskim i fragmentu rzeki, to obwodnica i wreszcie uruchomienie podstrefy ekonomicznej, tak by na tych 255 hektarach jak najszybciej pojawiły się firmy, przedsiębiorstwa. - mówił kandydat na posła.

Plakaty wyborcze w tym województwie:
Obrazek
Obrazek
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Sejmu

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 27 cze 2016, 13:05

Kampania w województwie mazowieckim
Obrazek
Kampanię wyborczą w województwach mazowieckim, który obejmuje Jednomandatowe Okręgi Wyborcze od numeru 86 do numeru 106 prowadzili kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska+Porozumienie Centroprawicy. Za pomocą kampanii "door to door" kandydaci starali się dotrzeć ze swoim programem do jak największej ilości mieszkańców odwiedzanych miast.

W Płocku z wyborcami rozmawiała kandydatka do Sejmu w okręgu nr 86, Kinga Gajewska-Płochocka. - W Sejmie pracuję w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. W ramach współpracy międzynarodowej Sejmu należę do parlamentarnych grup: polsko-francuskiej, polsko-węgierskiej oraz polsko-niemieckiej. Chciałabym, żeby wykonywana przez mnie praca przyniosła efekty w postaci rozwoju cywilizacyjnego Polski – stawiam na edukację, poprawę sytuacji młodych ludzi, aktywizację zawodową, promowanie sportu oraz integrację międzypokoleniową. - przekonywała.

Maria Radziwiłł, kandydatka na posłankę z Radomia, w towarzystwie kandydatki na senatora Karoliny Młynarczyk i byłej premier Ewy Kopacz rozmawiała z wyborcami o swoich dokonaniach w trakcie mijającej kadencji. - W ciągu czterech lat starałam się dumnie reprezentować Radom. Cztery lata temu startowałam z drugiego miejsca, byłam mało rozpoznawalną radną sejmiku wojewódzkiego. Kto by pomyślał, że w ciągu zaledwie kilku lat uda mi się tyle osiągnąć. Mam nadzieję, że w nadchodzących wyborach ponownie mi zaufacie i będę was mogła reprezentować jeszcze przez kolejne cztery lata. To byłby dla mnie ogromny zaszczyt. - mówiła.

Były wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski na Bemowie rozmawiało z wyborcami o polityce zagranicznej rządu. - W ciągu czterech ostatnich lat wiele udało się osiągnąć, Polska wzmocniła swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Premier Donald Tusk był pierwszym Polakiem na stanowisku Przewodniczącego Rady Europejskiej, teraz premier Ewa Kopacz jest pierwszą Polką na stanowisku wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej. Również Polka, pani Danuta Hübner, została szefową największej europejskiej partii. To wiele znaczy, to pokazuje że Polska naprawdę jest liczącą się siłą, już nie można jej lekceważyć. - wskazywał.

Premier Anna Radziwiłł-Schmidt spotkała się z wyborcami w warszawskiej dzielnicy Wilanów. - To miejsce jest mi szczególnie bliskie, bo od wielu lat mieszkam tutaj z moją rodziną. Będę bardzo dumna, jeśli zdecydujecie mnie wybrać na posłankę w okręgu nr 114. Trzeba przyznać, że kampania urzędującego premiera trwa przez całą kadencję. Tutaj nie ma czasu na przerywanie pracy, muszę być dostępna 24 godziny na dobę. Przez ostatnie cztery lata naprawdę wiele udało się zmienić. To wszystko jest dostrzegalne na każdym kroku. Pomogliśmy ludziom młodym, seniorom. I chcemy pomagać przez następne cztery lata. - powiedziała szefowa polskiego rządu.

- Najważniejsze z rzeczy, które możemy dla organizacji pozarządowych zrobić, to propagować ich działalność. PO chce stworzyć specjalny kapitał żelazny, który pozwoli rozwijać organizacje. Trzeba ułatwić im zdobywanie środków. Wszystkie procedury należy upraszczać i prowadzić takie działania, które najlepiej wzmocnią organizacje. Ważne jest to, że w samorządach powstają funkcje osób będących łącznikami z organizacjami. - mówiła kandydatka do Sejmu z okręgu nr 110, wicepremier Katarzyna Pucz-Swarzewska.

W innych okręgach wyborczych z wyborcami spotykali się m.in. Andrzej Halicki, Juliusz Norberg, Elżbieta Gapińska, Czesław Mroczek, Ludwik Dorn, Michał Kamiński, Joanna Raczyńska, Jolanta Hibner, Aleksandra Gajewska, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Paweł Poncyliusz, Aleksandra Olszańska, Alicja Olechowska, Roman Giertych czy Jacek Kozaczyński.

Plakaty w tym województwie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Sejmu

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 27 cze 2016, 13:47

Kampania w województwie podlaskim
Obrazek
Kampanię wyborczą w województwie podlaskim, który obejmuje Jednomandatowe Okręgi Wyborcze od numeru 135 do numeru 141 prowadzili kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska+Porozumienie Centroprawicy.

Kandydatka do Sejmu RP z okręgu nr 135, ubiegająca się o poselską reelekcję Bożena Kamińska, wzięła udział w seminarium-debacie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach, która była poświęcona aktywności seniorów i nosiła tytuł "Aktywność nie idzie na emeryturę". Posłanka przedstawiła dokonania rządu skierowane do osób starszych, w tym m.in. wprowadzenie waloryzacji procentowo-kwotowej rent i emerytur.

- Kierując resortem nauki i szkolnictwa wyższego przez sześć lat, w latach 2007-2013, dokonałam ważnych systemowych reform w nauce i szkolnictwie wyższym. Podjęłam wiele inicjatyw wspierających rozwój badań i uczelni zbliżających system polski do europejskich standardów oraz otwierających nowe szanse dla studentów, doktorantów, młodych naukowców i wybitnej, doświadczonej kadry akademickiej. - powiedziała podczas spotkania na białostockim osiedlu Piasta Nr 12 była eurodeputowana Barbara Kudrycka, która ubiega się o mandat poselski w okręgu nr 139.

- Szybki rozwój województwa jest możliwy tylko wtedy, gdy jego stolica dostarcza impulsów rozwojowych, wykazuje się inicjatywą i gwarantuje miejsca pracy. - uważa Robert Tyszkiewicz, kandydat do Sejmu z okręgu nr 137. - To województwo ma ogromny potencjał, którego źródłem są przede wszystkim dobrze wykształceni, kreatywni i przedsiębiorczy mieszkańcy. - zaznaczył.

Wiceminister spraw zagranicznych Beata Lindholm, kandydatka na posłankę z okręgu nr 141, spotkała się z wyborcami w powiecie hajnowskim. - Rozwój Białegostoku i całego regionu zależy od poziomu szkół i uczelni wyższych, dlatego angażowałam się we wsparcie wielu ich inicjatyw. Pomogłam m.in. Uniwersytetowi w Białymstoku w zdobyciu dotacji na budowę auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytetowi Medycznemu w uzyskaniu dotacji Skarbu Państwa na rozbudowę szpitala klinicznego, czy Zespołowi Szkół Muzycznych w uzyskaniu dotacji na rozbudowę szkoły. - wskazywała.

W innych okręgach wyborczych z wyborcami spotykali się m.in. Marek Kaczyński i Krzysztof Truskolaski.

Plakaty w tym województwie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Sejmu

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 28 cze 2016, 15:47

Kampania w województwie pomorskim
Obrazek
Kampanię wyborczą w swoim mateczniku - województwie pomorskim, który obejmuje Jednomandatowe Okręgi Wyborcze od numeru 142 do numeru 154 prowadzili kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska+Porozumienie Centroprawicy. Postawiono przede wszystkim na spotkania twarzą w twarz, w trakcie których przedstawiono najważniejsze osiągnięcia ostatnich czterech lat, a także plany i propozycje na nadchodzącą kadencję.

W Tczewie były minister sportu i turystyki Adam Korol, kandydat do Sejmu w okręgu nr 142 spotkał się z mieszkańcami miasta, aby omówić swoje pomysły na kampanię wyborczą. - Kampania to nie są tylko plakaty. To przede wszystkim spotkania z ludźmi i to właśnie robię. To, że nie widać mnie na plakatach na każdym rogu, nie znaczy, że nie jestem aktywny. O wiele bardziej cenne niż rozwieszanie billboardów są właśnie spotkania. Moim zdaniem, żeby osiągnąć dobry wynik nie trzeba się "wywieszać". Stawiam na dialog. W najbliższym czasie będziemy jeździć z "Drużyną Korola" po regionie tczewskim i kwidzyńskim. Kilka już takich spotkań mam za sobą, dzięki temu wiem, że jakie są potrzeby tutaj, na miejscu. I konkretami chcę się zajmować. - zaznaczył.

W Nowym Dworze Gdańskim z wyborcami spotkała się szefowa polskiej dyplomacji, Alicja Mikołajczyk. - Doskonale wiecie, że jestem sprawdzona w działaniu. Tutaj się urodziłam, tutaj przez cztery lata, w latach 2006-2010 pełniłam funkcję burmistrza, wcześniej wiceburmistrza. Urząd pozostawiłam swojemu następcy w dobrym stanie, bez żadnych szkód. Zdecydowałam się wtedy nie ubiegać o reelekcję pomimo dużej popularności. Teraz zabiegam o Wasze głosy, bo chciałabym Was reprezentować w Sejmie. To jest funkcja równie odpowiedzialna. Jak wiecie, mieszkam tu od lat i doskonale orientuję się w problemach regionu. Dlatego 20 października proszę o zaufanie i głos na mnie. - apelowała kandydatka z Jednomandatowego Okręgu Wyborczego nr 143.

- My przychodzimy do Was z konkretnymi osiągnięciami i z kompletnym programem na nadchodzące cztery lata. A co ma do zaoferowania opozycja? Stek bzdur i oszczerstw. Oni nie mają konkretnych propozycji. Dlatego apeluję, abyście w tych wyborach postawili na Koalicyjny Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej i Porozumienia Centroprawicy. To będzie jedynym rozsądny wybór. - powiedziała szefowa sztabu wyborczego komitetu, minister sportu i turystyki Maria Leniwa, która startuje do Sejmu z okręgu nr 144. W Starogardzie Gdańskim zwracała uwagę, że w województwie pomorskim Platforma Obywatelska od lat uzyskuje najwyższe wyniki.

Szefowa pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska, która startuje do niższej izby parlamentu z okręgu nr 145, rozmawiała z wyborcami w gdańskiej dzielnicy Stogi. - Wolałabym, żeby wybory nie skupiały się na tych, którzy reprezentują swoisty polityczny folklor, a na sprawach programowych i wizji prezydentury. - zauważyła sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zaznaczyła, że Platforma Obywatelska, która rządzi od kilkunastu lat nadal jest godna zaufania i ma realne oraz konkretne propozycje.

Z kolei w Gdyni z wyborcami spotkała się Anastazja Wojciechowska, która w mijającej kadencji Sejmu, wraz z siostrą bliźniaczką była najmłodszą posłanką. - Lubię wyzwania i jestem przyzwyczajona do trudnych sytuacji. Jestem z Gdyni, znam swoje miasto doskonale i naprawdę mam bardzo ambitny cel, żeby zrobić tu jak najlepszy wynik. Rzeczywiście czas jest trudny, nie jest tak, jak było cztery lata temu. Mam bardzo poważną konkurencję, której nie lekceważę. Ale 20 października apeluję o to, abyście zatrzymali się na chwilę i zastanowili, na kogo warto zagłosować. Ja przychodzę do Was z konkretnymi dokonaniami z mijających czterech lat. Dokładnie to przemyślcie. - mówiła była rzeczniczka rządu, startująca do Sejmu w okręgu nr 151.

W innych okręgach wyborczych z wyborcami spotykali się m.in. Iwona Guzowska, Sławomir Neumann, Jadwiga Stec, Marek Biernacki, czy Adrianna Wisłocka.

Plakaty w tym województwie:
Obrazek
Obrazek
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Sejmu

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 29 cze 2016, 11:05

Kampania w województwie śląskim
Obrazek
Kampanię wyborczą w województwie śląskim, które obejmuje Jednomandatowe Okręgi Wyborcze od numeru 155 do numeru 183 prowadzili kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska+Porozumienie Centroprawicy. Omawiano przede wszystkim dokonania ostatnich czterech lat rządów, a także nakreślono priorytety na nadchodzącą kadencję.

- Kiedy podejmowałem decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych, postawiłem przed sobą jasny cel – wykonywanie mandatu poselskiego to działanie na rzecz społeczeństwa. Robię wszystko, aby być posłem aktywnym, odpowiedzialnie podchodzić do zadań, jakie stawiają przede mną Polacy. Angażując się w rozwiązanie problemów, wykorzystuję moją wiedzę, doświadczenie, a także wsłuchuję się w postulaty zgłaszane podczas licznych spotkań, które odbywam z Wyborcami. Dokładam wszelkich starań, by moja praca była skuteczna, a podejmowane działania realnie wpływały na poprawę jakości życia w naszym kraju. Wierzę, że nie zawiodłem Państwa zaufania, a moją pracą udowodniłem, że polityk może być wiarygodny. - mówił Borys Budka, kandydat na posła w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 164.

Była minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, startująca do Sejmu w okręgu nr 168 w Bytomiu rozmawiała z wyborcami o edukacji. - Od lat zajmuję się edukacją. Miałam zaszczyt pełnić przez dwa lata funkcję ministra edukacji narodowej, a w mijającej kadencji byłam wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Na polu edukacji jest jeszcze wiele do zrobienia. I ja chciałabym się tym w nadchodzącej kadencji zajmować. - mówiła.

W Mysłowicach kandydata na posła w okręgu nr 173 Wojciecha Króla wspierały prezydent miasta Dorota Konieczny-Simela oraz była komisarz UE, a obecnie europosłanka ze Śląska, Elżbieta Bieńkowska. - Mysłowice potrzebują posła, by jeszcze lepiej mogły się rozwijać, szybciej się rozwijać, po to żeby nasze mysłowickie sprawy miał kto reprezentować na szczeblu parlamentu. To jest dobry czas, dobry okres do tego żeby sprawdzić się w warszawskiej walce wyborczej. Mysłowice zasługują na posła i Wojciech Król ma największe szanse by z Mysłowic być posłem. – mówiła prezydent.

W katowickich dzielnicach śródmiejskich z wyborcami spotykała się minister kultury i dziedzictwa narodowego, Agnieszka Kostempska, która ubiega się o poselską reelekcję w okręgu nr 175. - Za swoje największe osiągnięcia uważam m.in. zlikwidowanie abonamentu radiowo-telewizyjnego, rozszerzenie programu "Kultura Dostępna", czy wreszcie Eurowizję 2019 we Wrocławiu, która okazałą się organizacyjnym sukcesem. Chciałabym nadal realizować swoje propozycje, dlatego w tych wyborach proszę Was o ponowne zaufanie. 20 października zdecydujcie mądrze. - mówiła.

W innych okręgach wyborczych z wyborcami spotykali się m.in. Mirosława Nykiel, Sławomir Kowalski, Aleksandra Trybuś, Halina Rozpondek, Izabela Leszczyna, Grzegorz Sztolcman, Lucjan Karasiewicz, Tomasz Głogowski, Adam Fudali, Henryk Siedlaczek, Albrecht książę Hohenzollern, Krystyna Szumilas, Danuta Pietraszewska, Ewa Kołodziej, Wojciech Kosiba, Jadwiga Wiśniewska, Piotr van der Coghen, czy Anna Nemś.

Plakaty w tym województwie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Sejmu

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 29 cze 2016, 23:12

Kampania w województwie świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim
Obrazek
Kampanię wyborczą w województwach świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim, które obejmują Jednomandatowe Okręgi Wyborcze od numeru 184 do numeru 200 prowadzili kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska+Porozumienie Centroprawicy. Postawiono przede wszystkim na spotkania twarzą w twarz, w trakcie których kandydaci przedstawili swoje najważniejsze postulaty.

Liderka świętokrzyskiej PO Marzena Okła-Drewnowicz, kandydatka do Sejmu w okręgu nr 184, rozdawała we wtorek na targu w Kielcach kanapki. Jak powiedziała akcja pod hasłem "Czas na drugie śniadanie", to nie tylko promocja jej osoby, ale także zachęta do zdrowego odżywania się. Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania zamówiła 2 tysiące kanapek. Robi je jedna ze spółdzielni socjalnych.

W Elblągu, który wchodzi w skład Jednomandatowego Okręgu Wyborczego nr 192, kampanię prowadziła Elżbieta Gelert. - Kończymy powoli cykl spotkań z mieszkańcami regionu, na których przedstawialiśmy naszych kandydatów i przekonywaliśmy, że dotychczasowy dorobek PO, jak również nasze plany są gwarancją spokojnej, stabilnej, ale jednak bardzo dynamicznej zmiany. Zmiany, która doprowadzi do przełożenia sukcesu modernizacyjnego Polski, budowania zrębów silnej gospodarki na lepsze życie Polaków, także mieszkańców Warmii i Mazur. Teraz obywatele w spokoju i w zadumie zdecydują, na kogo oddadzą głos 20 października. - mówiła.

Z kolei w okręgu wyborczym nr 197 - obejmującym powiaty olsztyński i nidzicki, z wyborcami rozmawiała wiceminister spraw wewnętrznych Beata Bublewicz. - Zachęcam wszystkich do głosowania 20 października. To ważny obowiązek, ale i przywilej obywatela RP. Zachęcam do zagłosowania za stabilną, ale jednak zdecydowaną, dobrą zmianą. - powiedziała, apelując do głosowania na Platformę Obywatelską i Porozumienie Centroprawicy.

W innych okręgach wyborczych z wyborcami spotykali się m.in. Beata Gosiewska, Artur Gierada, Michał Okła, Zbigniew Pecelt, Renata Janik, Lucjan Pietrzyk, Piotr Alfred margrabia Wielopolski-Gonzaga-Myszkowski, Piotr Cieśliński, Jan Liściowski, Janusz Cichoń, Małgorzata Kopiczko, czy Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg.

Plakaty wyborcze w tych województwach:
Obrazek
Obrazek
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Sejmu

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 29 cze 2016, 23:49

Radziwiłł-Schmidt i Stachowiak-Różecka w terenie
Obrazek
Słynnym z poprzednich kampanii wyborczych "Ankobusem" w teren wyruszyły przewodnicząca Platformy Obywatelskiej, premier Anna Radziwiłł-Schmidt oraz przewodnicząca Porozumienia Centroprawicy Mirosława Stachowiak-Różecka. Odwiedziły stolice województwa, a także największe miasta, wspierając tam kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej o Porozumienia Centroprawicy.

W trakcie podróży po Polsce premier Anna Radziwiłł-Schmidt i przewodnicząca Mirosława Stachowiak-Różecka odwiedziły takie miasta ja m.in. Warszawę, Bydgoszcz, Lublin, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Nowy Sącz, Gdańsk, Szczecin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Mysłowice, Toruń, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Olsztyn, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Koszalin, Ruda Śląska, Kalisz, Płock, Zielona Góra, Rybnik, Tychy, Wałbrzych, Opole, Tarnów, Włocławek, czy Legnica.

W stolicy małopolski szefowa polskiego rządu mówiła o wsparciu dla hutnictwa. Premier odwiedziła krakowską hutę ArcelorMittal Poland (dawna Huta im. Sendzimira). Podczas wizyty przedstawiła działania rządu na rzecz hutnictwa zawarte w Programie Śląsk 2.0, przygotowanym w trakcie mijającej kadencji przez jej gabinet. Dzięki nim ArcelorMittal zdecydował o zainwestowaniu w krakowskim oddziale ponad 500 mln zł. - Dla mojego rządu wspieranie przemysłu ciężkiego jest priorytetem. Ogłaszając program Śląsk 2.0 mówiłam, że zrobię wszystko, aby przedsiębiorstwa energochłonne stały się konkurencyjne, bardziej rentowne i nie musiały redukować zatrudnienia - mówiła premier w Krakowie.

W Bydgoszczy premier Radziwiłł-Schmidt i przewodnicząca Stachowiak-Różecka rozmawiali z wyborcami na ulicach miasta. Towarzyszyli im m.in. kandydaci do Sejmu, Radosław Sikorski i Teresa Piotrowska. Razem odwiedzili oni wyremontowany gmach dworca. Następnie udali się do szpitala MSW, by uczestniczyć w otwarciu oddziału geriatrii. Z kolei w Toruniu szefowa rządu i szefowa PC odwiedziły uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

We Wrocławiu przewodnicząca PC Mirosława Stachowiak-Różecka zauważyła, że miasto jest dostrzegane na arenie międzynarodowej. - Proszę zauważyć, że w 2016 roku Wrocław był Europejską Stolicą Kultury. W maju tego roku odbył się tutaj Konkurs Piosenki Eurowizji, który okazał się organizacyjnym sukcesem. Miasto bardzo promuje się za granicą i jest bardzo rozpoznawalne. To działa na plus. - zauważyła. W okręgach wrocławski i podwrocławskich wspierała kandydatów KKW PO+PC do Sejmu, m.in. Alicję Chybicką, Barbarę Zdrojewską, Grażynę Piotrowską-Oliwę, czy Sławomira Piechotę.

Na Śląsku, m.in. w Katowicach, Mysłowicach i Bytomiu, premier Anna Radziwiłł-Schmidt wspierała kandydatów na posłów z tych okręgów, Wojciecha Króla, Agnieszkę Kostempską, Joannę Kluzik-Rostkowską, czy Ewę Kołodziej. - To są osoby zasłużone dla regionu, ściśle z nim związane. Będą godnie go reprezentować w Warszawie. - mówiła szefowa polskiego rządu, namawiając do głosowania na kandydatów koalicji wyborczej PO i PC.

W Gorzowie Wielkopolskim Radziwiłł-Schmidt i Stachowiak-Różecka, gdzie odwiedziły szpital i rozmawiały z ratownikami medycznymi - - Ten szpital jeszcze przed dwoma laty był zadłużony na 270 mln zł. Podjęto decyzję o przekształceniu szpitala w spółkę i dziś przynosi zysk w wysokości 37 mln zł. To jest jeden z tych szpitali, których przekształceniami tak bardzo straszyli nasi oponenci polityczni. Dziś jest pełnoprofilowy, ma nowoczesne sale operacyjne, 1,2 tys. łóżek, zatrudnia 1,8 tys. osób, a zarobki są zdecydowanie wyższe od średniej krajowej. Może dziś być wzorem dla tych, którzy bali się przekształceń - mówiła premier.

W mateczniku Platformy Obywatelskiej, w województwie pomorskim, premier Anna Radziwiłł-Schmidt i przewodnicząca Mirosława Stachowiak-Różecka odwiedziły m.in. Gdańsk, Gdynię, Malbork, Sopot i Słupsk. Przed południem premier odwiedziła sopocki Targ Śniadaniowy. Na targu co tydzień można spróbować regionalnych specjałów z całej Polski. Wizytę w Sopocie premier zakończyła rozmowami z turystami i mieszkańcami miasta podczas spaceru tzw. Monciaku. W Malborku szefowe PO i PC wspierały minister spraw zagranicznych Alicję Mikołajczyk w kampanii wyborczej.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Sejmu

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 30 cze 2016, 12:47

Kampania w województwie wielkopolskim
Obrazek
Kampanię wyborczą w województwie wielkopolskim, które obejmuje Jednomandatowe Okręgi Wyborcze od numeru 201 do numeru 220 prowadzili kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska+Porozumienie Centroprawicy. Za pomocą kampanii "door to door", ale także zwykłych spotkań twarzą w twarz kandydaci starali się dotrzeć ze swoim programem do jak największej ilości mieszkańców odwiedzanych miast.

Była europosłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, która stara się o mandat poselski w okręgu nr 210, w Kole spotkała się z wyborcami, aby zabiegać o ich głosy. - Europa zmienia się. Rosną nastroje eurosceptyczne i nacjonalistyczne, odradzają się nietolerancja, ksenofobia i rasizm. Na szczęście Polska na tym tle się wyróżnia, nie idzie za tym trendem. I dobrze by było, gdyby tak pozostało. - powiedziała była pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania.

W Pile ubiegający się o poselską reelekcję w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 212 Jakub Rutnicki wziął udział w turnieju piłki nożnej młodzieży z tamtejszych szkół. Następnie spotkał się z mieszkańcami miasta, aby namawiać ich do głosowania na kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej i Porozumienia Centroprawicy. - W ciągu czterech ostatnich lat naszych rządów wiele zmieniło się na lepsze. Opozycja będzie mówić, że to lata stracone, ale wyborcy widzą swoje. Wprowadziliśmy waloryzację procentowo-kwotową rent i emerytur, nowe Prawo Działalności Gospodarczej, utrzymaliśmy dynamiczny wzrost PKB, czy wreszcie doprowadziliśmy poziom bezrobocia do najniższego w historii. To są te zmarnowane cztery lata? - pytał retorycznie.

W Poznaniu, który obejmuje okręg wyborczy nr 220 z wyborcami spotkał się wicepremier i minister finansów, startujący z rekomendacji Porozumienia Centroprawicy Paweł Szałamacha. - Trzeba poszukiwać gazu, zarówno konwencjonalnego jak i niekonwencjonalnego. Jest również kwestia gazyfikacji kraju, dotarcia z siecią gazową do tych obszarów, w których wciąż nie ma surowca.

W innych okręgach wyborczych z wyborcami spotykali się m.in. Elżbieta Barys, Małgorzata Adamczak, Wojciech Ziemniak, Andrzej Wojtyła, Mariusz Witczak, Piotr Kaleta, Tomasz Nowak, Paweł Arndt, Rafał Stryżewski, Agnieszka Mirecka-Katulska, Małgorzata Mikołajczuk, Maria Janyska, Aleksander Szafran, Waldy Dzikowski, czy Jacek Tomczak.

Plakaty wyborcze w tym województwie:
Obrazek
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Sejmu

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 30 cze 2016, 17:28

Kampania w województwie zachodniopomorskim
Obrazek
Kampanię wyborczą w województwie wielkopolskim, które obejmuje Jednomandatowe Okręgi Wyborcze od numeru 201 do numeru 220 prowadzili kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska+Porozumienie Centroprawicy. Główną rolę odgrywały spotkania twarzą w twarz, w trakcie których mieszkańcy odwiedzanych miast chętnie wymieniali z kandydatami swoje opinie, a także wysłuchiwali ich propozycji.

- Przed nami wybór, czy chcemy Polski nowoczesnej, czy Polski, która zamyka się w swoich kompleksach. Platforma Obywatelska i Porozumienie Centroprawicy oferują tą pierwszą. - powiedziała w trakcie spotkania w szczecińskiej dzielnicy Północ Katarzyna Wit, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która kandyduje do Sejmu w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 221.

Renata Zaremba, która ubiega się o poselską reelekcję w okręgu wyborczym nr 222, spotykała się z wyborcami w szczecińskim Śródmieściu. Rozdawała ulotki ze swoimi postulatami, a także omawiała osiągnięcia rządu mijających czterech lat. - W tym roku powołaliśmy Rzecznika Praw Przedsiębiorcy. Zjednoczona Lewica zapowiedziała, że w tej kadencji złoży projekt powołujący również Rzecznika Praw Pracowników, rząd przychylnie się do tego odniósł, jednak projektu jak nie było, tak nie ma. To była tylko kolejna pusta obietnica i możemy się tylko domyślać, jak największa partia opozycyjna chce się wywiązywać ze swoich obietnic po wyborach. - mówiła.

W Goleniowie z wyborcami spotkał się były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. - Nie dajmy się zwieść pustym obietnicom opozycji. Platforma Obywatelska i Porozumienie Centroprawicy mają konkretne osiągnięcia na każdym polu, możemy z podniesioną głową rozliczać się z obietnic złożonych cztery lata temu. Ze wszystkich się wywiązaliśmy. Ale to nie znaczy, że nie mamy już nic nowego do zaoferowania. Wręcz przeciwnie. Nasi kandydaci to "kopalnie" ciekawych i dobrych pomysłów. - mówił kandydat do Sejmu w okręgu nr 223.

W innych okręgach wyborczych z wyborcami spotykali się m.in. Marek Zagórski, Jan Olech, Igor Frydrykiewicz, Marek Hok, Stanisław Gawłowski, Justyna Borzym, czy Paweł Suski.

Plakaty w tym województwie:
Obrazek
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).


Wróć do „Platforma Obywatelska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron