Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Senatu

Liczba posłów: 31 Liczba senatorów: 30
Przewodnicząca: Anna Radziwiłł-Schmidt

W październiku 2021 roku partia weszła w skład Postępowych Demokratów
Awatar użytkownika
Karolina Młynarczyk
Posty: 48
Rejestracja: 09 lip 2015, 14:14

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Senatu

Postautor: Karolina Młynarczyk » 02 lip 2016, 23:49

Młynarczyk, Rocki i Schmidt namawiają do głosowania w II turze
Obrazek
Kandydaci do Senatu z Mazowsza - Karolina Młynarczyk w okręgu nr 18, Marek Rocki w okręgu nr 20 oraz Marcin Schmidt w okręgu nr 21 - spotykali się z wyborcami, aby namówić ich do pójścia do urn wyborczych w drugiej turze głosowania, a także zabiegali o ich poparcie.

Rzeczniczka rządu, kandydatka do Senatu w okręgu nr 18 Karolina Młynarczyk przekonywała w Radomiu, że warto oddać na nią swój głos, a także mówiła o swoich najważniejszych celach. - W polityce kieruję się honorem i zasadami etycznymi. Zawsze dotrzymuję słowa. Jestem zawsze solidarna z potrzebującymi. Wspieram innowacyjność jako największą szansę dla Polski. Wspieram Polonię i Polaków za granicą, zasługują na szacunek i uznanie za ich dorobek i działania. - wymieniała Młynarczyk w trakcie spotkania. Rzeczniczkę rządu za pośrednictwem Facebooka wsparli m.in. mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak, mistrz świata w kick-boxingu Przemysław Saleta oraz aktorka Barbara Kudrej-Szatan.
Obrazek

Na warszawskim Żoliborzu z seniorami spotkał się senator ubiegający się o reelekcję, Marek Rocki. - Polityka senioralna jest szalenie ważna w obliczu coraz bardziej starzejącego się społeczeństwa. W życiu bardzo ważne jest, aby znaleźć swoje miejsce, mieć mnóstwo aktywności, bo zawsze żyliście dla kogoś – dla dzieci, potem dla wnuków. Dlatego tak ważna jest sztuka doceniania siebie. Trzeba tylko uwierzyć we własny potencjał. Rozglądając się po sali pełnej uśmiechniętych gości, z pewnością nie muszę tego nadmieniać. - mówił.

- Chcemy aby każdy obywatel w niedalekiej przyszłości miał możliwość korzystania z szybkiego internetu o prędkości co najmniej 30 Mb/s. - powiedział podczas spotkania ubiegający się o reelekcję senator Marcin Schmidt, który wraz z minister administracji i cyfryzacji Magdaleną Młochowską wziął udział w debacie na temat informatyzacji kraju. Senator przypomniał, że zgodnie z danymi Komisji Europejskiej, możliwości dostępu do internetu o prędkości co najmniej 30 Mb/s posiada obecnie ponad 53% gospodarstw domowych. - Co oznacza, że jesteśmy obecnie na półmetku realizacji przez Polskę celów Europejskiej Agendy Cyfrowej w zakresie zapewnienia dostępu do tego szybkiego internetu wszystkim obywatelom. - zauważył. Jego z kolei w internecie wsparli m.in. były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz reżyser Agnieszka Holland.
Obrazek
Karolina Młynarczyk - szefowa KPRM, senator I kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej, wcześniej posłanka na Sejm VIII kadencji.

Frakcja:
Sejm - Marczłuajtis-Walczak, Halicki, Guzowska, Chybicka, Rutnicki
Senat - Adamowicz, Miller, Rulewski

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory parlamentarne 2019 - kampania do Senatu

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 03 lip 2016, 16:20

Kampania przed drugą turą bardziej dynamiczna
Obrazek
Na ostatniej prostej kampania staje się bardziej dynamiczna. Kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej i Porozumienia Centroprawicy na senatorów, którzy przeszli do drugiej tury intensywnie spotykają się z wyborcami, aby wypromować swoje postulaty.

Były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który kandyduje do Senatu w okręgu wyborczym nr 3, przyjechał do wyborców na rowerze. - Na wrocławskim rynku funkcjonuje wypożyczalnia rowerów, uruchomiona jeszcze za mojej kadencji. Wrocław od dłuższego czasu nazywa się rowerowym miastem. Cyklistów jest tu najwięcej w kraju, a ich udział w ruchu to ok. pięciu procent. - zauważył były włodarz miasta, którego na spotkaniu wspierały Grażyna Piotrowska-Oliwa i Mirosława Stachowiak-Różecka.

W Zielonej Górze o głosy nadal zabiega ubiegająca się o reelekcję senator Helena Hatka. Tym razem wspierała ją również szefowa lokalnych struktur, Bożenna Bukiewicz. - W Senacie są osoby o bardzo wysokiej pozycji intelektualnej. Ja mam wysoką pozycję w Warszawie i to otwiera mi różne możliwości działania. Jest mi łatwiej, bo wiem na przykład, jak konstruuje się budżet państwa i jak go poprawiać. - mówiła.

- Idźmy w kierunku zmian, pozytywnych zmian. Kandyduję do Senatu, bo chcę, żeby głos młodych ludzi był słyszalny. Jako posłanka przez cztery lata zabiegałam o ich interesy, teraz chciałbym to robić w Senacie. Chciałabym korygować prawo tak, aby było dla młodych jak najkorzystniejsze. - mówiła rzeczniczka rządu Karolina Młynarczyk, kandydatka na senatora w okręgu nr 18, podczas spotkania w Radomiu. Wspierali ją prezydent miasta Radosław Witkowski i była premier Ewa Kopacz.

Na warszawskim Mokotowie wraz z premier Anną Radziwiłł-Schmidt oraz prezydent Warszawy Małgorzatą Kidawą-Błońską o głosy zabiegał ubiegający się o reelekcję senator Marcin Schmidt. - Rozwój profilaktyki zamiast leczenia to jest właśnie program który wdraża wiele rozwiniętych Państw. Już dawno dowiedziono, że odpowiednia profilaktyka i programy zapobiegania chorobom są bardziej skuteczne niż lecznictwo. Niedopuszczenie do rozwoju wirusów i bakterii w organizmie oraz odpowiednia dieta powoduje, że człowiek nie tylko dłużej żyje, ale nie choruje, nie wydaje pieniędzy na leki ani też nie musi korzystać z wizyty u lekarza który jest zawsze ostatnią deską ratunku. Często też ignorujemy choroby, nie lecząc ich a zaleczając je. Powoduje to tragiczne skutki dla organizmu i naraża nas na większe koszty. - mówił.

Jadwigę Rotnicką, ubiegającą się o senatorską reelekcję w okręgu nr 43 wspierał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. - W poprzednich wyborach pani senator uzyskała ponad 161 tysięcy głosów i zdeklasowała rywali (było to ponad 62-procentowe poparcie mieszkańców). Dziś ubiega się o reelekcję. W Senacie jest nieprzerwanie od 2007 roku. Jest niebywale doświadczoną kobietą, miałem przyjemność z nią pracować. Będzie dobrym senatorem, dlatego proszę Was, abyście oddali na nią swoje głosy. - mówił.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).


Wróć do „Platforma Obywatelska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron