Expose premiera Mikołaja Liściowskiego

Marszałek: Jacek Żalek
Obradował w latach 2022-2026
Awatar użytkownika
Renata Budzyńska
Posty: 1232
Rejestracja: 12 gru 2016, 18:04

Expose premiera Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Renata Budzyńska » 19 lut 2018, 17:40

Małgorzata Wassermann
Na podstawie art. 155 ust. 1 Konstytucji, przystępujemy do wysłuchania wystąpienia Prezesa Rady Ministrów, Jego Wysokości księcia Mikołaja Liściowskiego, związanego z przedstawieniem programu pracy Rady Ministrów i wnioskiem o udzielenie wotum zaufania Radzie Ministrów.

Proszę o zabranie głosu Jego Wysokość Prezesa Rady Ministrów Mikołaja Liściowskiego.
baronowa Renata Budzyńska - koordynator służb specjalnych, poseł na Sejm I, II, III, IV i V kadencji

Wicepremier (2022-24), Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji (2022-26) i prezes PiS (2021-24), Wicemarszałek Sejmu IV kadencji (2026-2030).

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Expose premiera Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Mikołaj Liściowski » 19 lut 2018, 17:57

Wasza Królewska Mość!
Szanowny Panie Marszałku!
Wysoka Izbo!
Czcigodni Goście!
Obrazek

Rozpoczynając chciałbym podziękować Jego Królewskiej Mości za okazane mi zaufanie, którego niewątpliwym przejawem było powierzenie mi tego ogromnego zaszczytu jakim jest sprawowanie funkcji Premiera. W obecnej sytuacji kryzysu rządowego Polsce potrzebny jest przede wszystkim spokój i zaufanie do nowego, technicznego, bo takim ma być ten pod moim przewodnictwem, gabinetu. Deklaruję, że dochowam wszelkich starań, aby ten spokój i zaufanie zapewnić.

Dziś moim zadaniem nie jest nakreślanie przed Wysoką Izbą wielkich planów, bo ich oczywiście przez te kilka tygodni, przez jakie mój rząd będzie sprawował władzę, nie uda się zrealizować. Naszym celem jest przede wszystkim zapobiegnięciem popadnięciu kraju w chaos, co mogłoby mieć miejsce w przypadku dalszego pozostawania Polski bez rządu. Gabinet pod moim kierownictwem skupi się zatem przede wszystkim na bieżących zadaniach i czuwaniu nad realizacją budżetu na rok 2026.

Polityka zagraniczna mojego rządu będzie prowadzona z uwzględnieniem dotychczasowych priorytetów Polski. Jeśli chodzi o Unię Europejską, będziemy aktywnie działać na rzecz realizacji interesów naszego kraju. Zamierzam oczywiście wziąć udział w zbliżającym się szczycie Rady Europejskiej w Brukseli, a także, w miarę możliwości, odbyć kilka innych spotkań z naszymi międzynarodowymi partnerami. Z uwagi na zbliżające się wybory nie będziemy podejmować żadnych dalekosiężnych decyzji, które mogłyby być sprzeczne z wolą obywateli. Chodzi mi tu przede wszystkim o kwestie poszerzania integracji europejskiej, w tym tak głośne dziś utworzenie wspólnotowej Prokuratury. Decyzję w sprawie dołączenia Polski do tej instytucji pozostawiamy kolejnemu rządowi, który powstanie po wyborach do Sejmu.

Rząd zamierza kontynuować rozpoczętą przez naszych poprzedników politykę inwestycyjną w Afryce, przede wszystkim w Sudanie i Mozambiku. Spodziewamy się też, że do marca uda się uruchomić ambasady w Chartumie i Maputo. Zamierzamy także współpracować z partnerami europejskimi i afrykańskimi przy realizacji Programu dla Afryki.

W kwestii infrastruktury drogowej i kolejowej rząd zamierza realizować inwestycje według dotychczasowego harmonogramu. Jeśli chodzi o rozbudowę sieci autostrad i dróg ekspresowych, planujemy rozpisać przetargi na budowę odcinka ostatniego odcinka IV obowodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S52, odcinka Łososina Dolna-Nowy Sącz drogi ekspresowej S75 oraz kolejnych odcinków drogi ekspresowej S6.

Mój gabinet zamierza kontynuować plan modernizacji Sił Zbrojnych. W ich ramach kontynuowane będą zakupy nowoczesnego uzbrojenia, jak i rozbudowy Wojsk Obrony Terytorialnej do planowanej liczebności.

Jeśli chodzi o służbę zdrowia, planujemy dalszą rozbudowę tzw. systemu "Kohn-care". Dzięki znacznemu wzrostowi środków przeznaczonych w budżecie na rok 2026 możliwa będzie m. in. modernizacja oddziałów ratunkowych wielu szpitali, w tym zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, jak i podwyżki dla personelu. Planowany jest również wzrost pensji dla lekarzy rezydentów. Prace nad realizacją tych kwestii trwają już w Ministerstwie Zdrowia od kilku tygodni.

Jak widzi zapewne Wysoka Izba, nie mamy wielkich planów, bo i ich mieć na tak krótki okres nie możemy. Będziemy po prostu realizować dotychczasowe projekty przygotowane przez moich poprzedników i ich współpracowników, jak i podejmować konieczne działania wynikające ze z ustaw.

Mam świadomość, że być może powinienem dziś powiedzieć Wysokiej Izbie więcej na temat poszczególnych działań, jakie ma zamiar podjąć Rada Ministrów pod moim kierownictwem. Chętnie odpowiem na pytania dotyczące tych kwestii i zapraszam Szanownych Posłów do ich zadawania.

Kończąc chciałbym poprosić Wysoką Izbę o udzielenie wotum zaufania mojemu gabinetowi.

Dziękuję.
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Renata Budzyńska
Posty: 1232
Rejestracja: 12 gru 2016, 18:04

Re: Expose premiera Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Renata Budzyńska » 19 lut 2018, 18:00

Wassermann
Dziękuję. Proszę teraz Szanownych Posłów o zadawanie pytań.

OG: Czas do godziny 19:00 21 lutego.
baronowa Renata Budzyńska - koordynator służb specjalnych, poseł na Sejm I, II, III, IV i V kadencji

Wicepremier (2022-24), Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji (2022-26) i prezes PiS (2021-24), Wicemarszałek Sejmu IV kadencji (2026-2030).

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Expose premiera Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Krzysztof Hans » 19 lut 2018, 18:54

Damian Bartyla (SCD) :
Panie Premierze,
Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

Swoje pytanie zadam z grubej rury gdyź w moim odczuciu to co planuje przyszły rząd jest absurdem. Chodzi mi tutaj o te słowa pana Premiera dla stacji TVP Info:
Rząd nie będzie dokonywał "wielkich reform, ani podejmował przełomowych decyzji, które mogłyby tylko wprowadzić niepotrzebny zament na kilka tygodni przed wyborami.

Ich odbicie widzę expose które zakłada w głównej mierze żerowanie na tym co przez całą swoją kadencje robiła pani Ryszkowska. Cały czas w expoze mówienie o kontynuacji przez co mamy kompletnie zero własnej inwencji twórczej - takie kopiuj-wklej z działań poprzedników. Myślę że gdyby na miejscu pana Liściowskiego była pani Shaded z PLK to przedstawiłaby lepsze expose. Te polega głównie na lenistwie, braku myślenia i korzystaniu na tym co zrobili inni. W ogóle nie wiem po co jest ta cała szopka z rządem technicznym - czy nie lepiej byłoby rozwiązać parlament i szybciej przeprowadzić wybory? Słuchając expose odnosze wrażenie że pan Premier proponuje stabilność tylko dlatego źeby nie zrobić nic własnego a tylko kontrolować to co zrobili poprzednicy tak by ani on ani koalicjanci się nie przemęczyli. Dodatkowo to wszystko jest chyba robione pod sondaże skoro wybory już za pasem.
SCD wychodzi z założenia że Polskę należy rozwijać stale nowymi projektami a nie tylko czekać do wyborów. Dlatego mam pytanie do pana Premiera a mianowicie czy zamierza pan przez te kilka miesięcy zrobić coś własnego czy tylko chować się pod spódnicami pań Shaded i Ryszkowskiej przeczekując te kilka miesięcy by panu i partiom rządzącym sondaże nie poszły w dół. Przepraszam że torpeduje te expose ale nie widzę w nim nic nowego i odkrywczego a jedynie chęci utrzymania władzy przez PLK tak żeby było kiepsko ale stabilnie. Podsumowując składam panu Premierowi pytanie o własne działania nie będące kontynuacją działań poprzedników a zwłaszcza pani Ryszkowskiej do której to SCD ma spory respekt. Do wszystkich większych partii apeluje zaś o odrzucenie expose. Pan Liściowski to zła osoba, na złym stanowisku i o złym czasie. Dziękuje.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Expose premiera Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 19 lut 2018, 22:33

Piotr Roman:

Pani Marszałek!
Wysoka Izbo!

Panie pośle Bartyla, jeżeli pan uważa, że pan premier nie nadaje się na funkcję premiera, to co można powiedzieć o tym, że SCD nadaje się do rządzenia państwem? Chcieliście siadać w kompetencje konstytucyjnych organów i totalna nieznajomość prawa Krzysztofa Hansa tu wychodzi i podejrzewam, że uczniowie gimnazjum wiedzą, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji i Rada Ministrów to konstytucyjne organy i chcieliście zmieniać konstytucję zwykłą ustawą!

Dziękuję.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Expose premiera Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Krzysztof Hans » 20 lut 2018, 0:36

Damian Bartyla (SCD) :

Pani Marszałek!
Wysoka Izbo!

Odnosząc się do wypowiedzi mojego przedmówcy pragnę przypomnieć że SCD to młoda partia więc pomyłki i błędy mogą się zdarzać - to rzecz ludzka. Poza tym prezes mojej partii wie o tych instytucjach.
Co do pana Liściowskiego nie podważam jego umiejętności politycznych ale to źe w swoim ekspose praktycznie skopiował rozwiązania swoich poprzedników nie dodając nic od siebie bo nie chce robić chaosu. Analizując jego wypowiedzi przejrzałem go więc reaguje na to co robi. Poza tym przypomnę że PL-K czyli pana partia mogła wybrać już za końców rządu pani Ryszkowskiej rozsądniejsze rozwiązanie w postaci rozwiązania. Niestety wybrano inaczej tylko po to by kurczowo trzymać się władzy.
Dziękuje.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Expose premiera Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Szamir DeLeon » 20 lut 2018, 1:26

Danuta Waniek:
Panie Marszałku!
Wysoka Izbo!
Panie premierze,
Była mowa o rozbudowie Wojsk Obrony Terytorialnej. Czy Rada Ministrów zaproponuje jakieś zmiany w funkcjonowaniu tego rodzaju Sił Zbrojnych? Chodzi na przykład o przedłużenie szkolenia czy uniemożliwienie wykorzystywania Wojsk Obrony Terytorialnej przeciwko obywatelom.

Dziękuję

Małgorzata Tracz:
Panie Marszałku!
Wysoka Izbo!
Panie premierze, przed chwilą były słowa o kontynuowaniu projektów, które zostały rozpoczęte przez poprzednich premierów. Czy to są też te pomysły, które nakreślił pan premier Wójtowicz? Najbardziej obawiam się tutaj deklaracji o pogłębianiu rzeki na całym odcinku o kilka metrów. Liczę, że nikt w pańskim rządzie poważnie nie zajmuje się realizacją tego nieodpowiedzialnego przedsięwzięcia. Jeśli tak nie jest, to nie będę dalej rozwijała tego tematu, wszak dzisiaj nie rozmawiamy o tym co było, a o tym co będzie.
Dlatego, chciałabym też wiedzieć czy przez najbliższe miesiące może czkać nas jakaś zmiana w sprawie zwalczania smogu. Jest to coraz bardziej szkodliwy problem, czy rząd w ciągu najbliższych miesięcy ma zamiar podjąć w tej sprawie jakieś działania? Rozumiem, że to jest tylko rząd techniczny, ale czy jest szansa na jakieś badania, bądź rozpoczęcie drogi legislacyjnej w celu na przykład zmniejszenia emisji ze strony wielkich zakładów przemysłowych?
Chciałabym też wiedzieć co z żywnością i uprawami genetycznie modyfikowanymi? Czy pański rząd również tę kwestię pozostawi następnemu rządowi czy na przykład pochyli się nad oznakowaniem produktów wolnych od GMO? Wszak przyjęcie tego typu rozwiązań nie jest kwestią mocno kontrowersyjną, służy zwiększeniu informacji obywateli o żywności oraz lepszej promocji polskich produktów, które nie są produkowane z udziałem GMO.
Też co ze Szczytem Klimatycznym, który ma obyć się w kwietniu, w Katowicach? Czy poprzednicy zostawili po sobie coś w tej sprawie? Czy rząd ma jakieś postulaty na ten szczyt?
Rozumiem, że rozpoczęcie jakichkolwiek działań o których mówiłam będzie sprzeczne z poprzednią deklaracją, ale nie możemy pozwolić, aby kolejne miesiące były stracone. Musimy działać, nawet w tych mniej politycznych sprawach. Świat na nas nie poczeka.

Dziękuję

Karolina Grzegorczak:
Panie Marszałku!
Wysoka Izbo!
Panie premierze, chciałabym wiedzieć więcej na temat kwestii zdrowia. Poświęcił pan więcej czasu tej dziedzinie, niż pański poprzednik. Czy modernizacja oddziałów ratunkowych będzie ogólnopolska czy obejmie tylko te najbardziej wymagające remontów szpitale? Czy ma pan premier już jakieś informacje, dane, który sprzęt medyczny zostanie kupiony, jakiego typu? Jak wysokie będą podwyżki dla personelu medycznego?
Chciałabym też wiedzieć co z edukacją? Czy jest szansa na wznowienie rozmów w sprawie edukacji? Rozmowy z resortem były często zawieszane. Chodzi między innymi o zmiany w programach nauczania, zaplecze edukacyjne, zmiany w godzinach pracy nauczycieli, podwyżki dla nauczycieli. Wiem, że jest to rząd techniczny, ale jeśli chodzi o na przykład program nauczania można by poczynić jakieś kroki w tej sprawie, na przykład rozpocząć konsultacje.

Dziękuję

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Expose premiera Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Laura » 20 lut 2018, 23:13

Na mównicę wchodzi poseł Laura Novak

Panie Marszałku
Wysoka Izbo

W kwestii inwestycji w Afryce rząd premiera Liściowskiego zamierza kontynuować inwestycyjne działania poprzedników. Kilka tygodni temu na pytanie na temat inwestycji w premier Wójtowicz mówił ,, Co do wydobywania złota, to umowa wejdzie w życie w 2027 roku, wydobywanie złota będzie w południowej części Sudanu. Umowa zostanie sfinansowana również ze spółek Skarbu Państwa. W kwestii Mozambiku, to sytuacja jest analogiczna, tyle że umowa wejdzie w życie w roku 2028.
W Chartumie zmierzamy utrzymać konsulat honorowy, chcąc państwa uspokoić.''

Proszę o informacje jakie które ze spólek skarbu państwa wezmą udział w eksploatacji złóż, jaki będzie cel strony polskiej w realizowanej inwestycji czy będzie to import do Polski czy też eksport do innych państw. Jak rozumiem pokłady surowców możliwych do wydobycia są już znane, zarówno w Sudanie jak i Mozambiku.

Drugie pytanie dotyczy budżetu i stypendiów jakie to będą kwoty, jakie rodzaje stypendiów, o ile wzrosną?. Proszę o szczegółową informację.

Dziękuję
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Expose premiera Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Mikołaj Liściowski » 21 lut 2018, 16:07

Pani Marszałek!
Wysoka Izbo!

Szanowny Panie pośle Bartyla,
Plan działań Rady Ministrów, który przedstawiłem, jest programem na trzy miesiące, bo na ten okres został, zgodnie z Konstytucją, powołany mój gabinet. Oczywiście mógłbym przedstawić więcej pomysłów i obiecać tu Państwu złote góry, ale tego nie zrobię. Z jednej prostej przyczyny. Porządnych reform po prostu nie da się w odpowiedzialny sposób dokonać w tak krótkim czasie.
Nie jestem członkiem żadnej partii od 2015 roku i sondaże nie interesują mnie w większym stopniu, niż przeciętnego Polaka.
Każdy rząd poniekąd powinien kontynuować działania jego poprzedników, o ile oczywiście są one dobre i tak zamierza działać też mój gabinet.
Na pretensje dotyczące terminu wyborów nie będę odpowiadał, gdyż nie miałem zupełnie wpływu na ich termin. Z tego co jednak wiem, dzień 8 marca został zasugerowany przez Państwową Komisję Wyborczą jako najkorzystniejszy ze względu na przewodywaną frekwencję – w styczniu i lutym mamy ferie zimowe i wielu Polaków miałoby problem z oddaniem głosu w tym czasie.

Szanowna Pani Minister Waniek,
Wojska Obrony Terytorialnej istnieją od dwóch lat. Przez ten czas Ministerstwo Obrony Narodowej wnikliwie przygląda się formowaniu i działaniom tego rodzaju sił zbrojnych. Z informacji, jakie uzyskałem od ministra Kownackiego, jak i hetmana wielkiego kornnego wynika, że wszystko przebiega pomyślnie. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe zostało uznane przez ekspertów za wystarczające, warto bowiem zwrócić uwagę, że każdy żołnierz tej formacji pełni dwudniową służbę conajmniej raz w miesiącu. Rząd nie planuje w tym aspekcie zgłaszać projektu nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Jeśli jednak pojawią się tego rodzaju projekty poselskie, rząd bacznie się im przyjrzy i, jeśli zostaną uchwalone, będzie wykonywał wynikające z nich zobowiązania.

Szanowna Pani Poseł Tracz,
Nie, rząd nie będzie zajmował się rzeczonym pogłębianiem rzeki.

Zdaję sobie świetnie sprawę z problemu smogu jako mieszkaniec Nowego Sącza, miasta przez wiele lat pozostającego na czele niechlubnego rankingu miast o największym stężeniu szkodliwych substancji w powietrzu. Zajmowałem się tą sprawą jeszcze jako prezydent, a później regent. To właśnie z mojej inicjatywy uchwalona została w 2018 roku nowelizacja Prawa ochrony środowiska, która dała samorządom możliwość wprowadzenia zakazu palenia węglem w piecach. W wielu miejscach, w połączeniu z działalnością edukacyjną i dofinansowaniem wymiany pieców udało się dzięki tej ustawie znacznie polepszyć jakość powietrza. Właśnie w Nowym Sączu moja siostra Barbara, która pełni funkcję prezydenta miasta, podjęła aktywną walkę ze smogiem i dziś powietrze jest dużo lepsze, można nim swobodnie oddychać bez większych obaw, że za kilka lat spowoduje to raka.
To właśnie prywatne piece i spaliny z samochodów są dziś głównym źródłem smogu. Wkład zakładów przemysłowych jest jednak również niepodważalny, jednak ten problem jest trudniejszy do rozwiązania w krótkim czasie. Jestem zwolennikiem powolnego wycofywania się z energetyki węglowej na rzecz odnawialnych źródeł energii oraz budowy elektrowni jądrowej. Mógłbym długo mówić o tym, co w tej kwestii powinno zostać zrobione, jednak program takich zmian to plan na lata. Rząd będzie jednak czuwał nad tym, aby zakłady przemysłowe i elektrownie nie przekraczały europejskich limitów emisji zanieczyszczeń.
Jeśli chodzi o oznaczenie produktów wolnych od GMO to rzeczywiście mój gabinet zajmie się tą sprawą. W ostatnich miesiącach w ministerstwie rolnictwa i środowiska, a wcześniej rozwoju i środowiska rozpoczęto pracę nad stworzeniem odpowiedniego projektu ustawy w tej sprawie i myślę, że uda się zamknąć pracę w tej sprawie w na tyle krótkim czasie, że ustawa będzie mogła być przyjęta jeszcze przed wyborami.

Podczas Szczytu Klimatycznego w Katowicach najpewniej będziemy już mieli nowy rząd, choć nie można tego przyjąć za pewnik, będzie to okres krótko po wyborach i możliwe, że nie uda się sformować gabinetu mojego następcy w wystarczająco krótkim czasie, aby to już on był gospodarzem Szczytu. Mój rząd oczywiście będzie współdziałał z władzami Katowic i Sekretariatem UNFCCC przy organizacji tego wydarzenia, odpowiedzialnym za to jest minister Eugeniusz Kłopotek. Polska będzie się chciała na nim zająć przede wszystkim promocją innowacyjnych sposobów walki ze zmianami klimatycznymi, szczególnie zneutralizowaniem niekorzystnych efektów emisji dwutlenku węgla.

Szanowna Pani Poseł Grzegorczak,
Jeśli chodzi o Szpitalne Oddziały Ratunkowe, głębsze modernizacje obejmą w tym roku kilkadziesiąt oddziałów. Jeśli chodzi o sprzęt, to zakupione zostaną m. in. najnowocześniejsze defibrylatory, respiratory, monitory funkcji życiowych, pompy infuzyjne, aparaty EKG. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i w związku z tym nie mam bardziej szczegółowej wiedzy na temat parametrów i typów tych urządzeń.
Odnośnie podwyżej, to trudno jest mi rzucać jakąś konkretną kwotą. Płace w służbie zdrowia są bardzo zróżnicowane i szczegóły zostaną Państwu wkrótce podane przez ministra Sośnierza. Wciąż trwają w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami samych zainteresowanych.

Jeśli chodzi o edukację, to rozmowy zostaną wznowione. Być może zmiana na stanowisku ministra pozwoli na nowe otwarcie. Z uwagi na krótki okres pracy rządu planujemy jednak dokonywać reform programowych, choć oczywiście konsultacje w tej sprawie mogą się odbyć i jeśli w wyniku rozmów będzie potrzeba ich poszerzenia, to rząd chętnie na to przystanie.

Czcigodna Pani Przewodnicząca Novak,
Jeśli chodzi o inwestycje w Afryce, to w Sudanie w wydobycie złota zaangażowane jest KGHM, natomiast w Mozambiku, w wydobycie gazu i ropy PGNiG. Informacje te zostały już upublicznione kilka miesięcy temu.
Celem wydobycia w Sudanie jest import do Polski i zwiększenie naszych krajowych rezerw złota. Podobnie z gazem i ropą z Mozambiku. Oczywiście znamy mniej więcej pokłady surowców, choć wciąż są prowadzone badania i może się okazać, że są one większe, niż początkowo przypuszczano.

Kwoty stypendiów w roku akademickim 2026-2027 będą przedstawiały się następująco:
- stypendium za szczególne osiągnięcia dla studentów: 30 000 zł;
- stypendium za szczególne osiągnięcia dla doktorantów: 50 000 zł.
Kwoty stypendiów socjalnych są natomiast określone na kwotę nie wyższą, niż 90% najniższego wynagrodzenia zasadniczego asystenta ustalonego w przepisach o wynagrodzeniu nauczycieli akademickich.


Dziękuję.
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Expose premiera Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Laura » 21 lut 2018, 21:29

Panie Marszałku
Wysoka Izbo

Czy liczba stypendiów ulegnie zwiększeniu. Zwiększenie kwoty stypendiów za szczególne osiągnięcia nie spowoduje, zwiększenia jego przyznawania,

Dziękuję

og po odpowiedzi można już glosować
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026


Wróć do „Sejm IV RP III kadencji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron