Jan Radziwiłł -Facebook

Liczba posłów: 17 Liczba senatorów: 4
Przewodnicząca: Joanna Poniatowska
Partia istniała w latach 2023-2025. Weszła w skład Stronnictwa Narodowo-Konserwatywnego
Awatar użytkownika
Jan Radziwiłł
Posty: 554
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:27

Re: Jan Radziwiłł -Facebook

Postautor: Jan Radziwiłł » 26 maja 2017, 17:15

Jan Radziwiłł pisze:Habemus Papam! viewtopic.php?f=8&t=9&p=32923#p32923
Książe Jan Radziwiłł - Przewodniczący i założyciel Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

Były wicepremier, Minister ds. wprowadzenia w Polsce monarchii, Przewodniczący Razem dla Najjaśniejszej!

Kosek wita.

Awatar użytkownika
Jan Radziwiłł
Posty: 554
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:27

Re: Jan Radziwiłł -Facebook

Postautor: Jan Radziwiłł » 03 cze 2017, 13:43

Jan Radziwiłł pisze:Podatek od Funduszu Płac, to dobry pierwszy krok do całkowitej likwidacji podatku od pracy i zarabianych pieniędzy.
Książe Jan Radziwiłł - Przewodniczący i założyciel Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

Były wicepremier, Minister ds. wprowadzenia w Polsce monarchii, Przewodniczący Razem dla Najjaśniejszej!

Kosek wita.

Awatar użytkownika
Jan Radziwiłł
Posty: 554
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:27

Re: Jan Radziwiłł -Facebook

Postautor: Jan Radziwiłł » 10 cze 2017, 17:36

Jan Radziwiłł pisze: Siedze na galerii w Sali Posiedzeń i oglądam debatę nt. Ustawy Rządowej o podatku od funduszu wynagrodzeń wypłacanych przez osoby zatrudniające. Jest mi wstyd, że RdN! tworzył ktoś taki jak pan minister Nowak. Doprawdy pokładałem wtedy w nim wielkie nadzieje. Dziś widzę jak bardzo się myliłem i pragnę przeprosić wszystkich, którzy głosowali wtedy na RdN!

Oczywiście SS-K nie może poprzeć tak słabo przygotowanego projektu. Rzeczy takie jak brak konkretnych analiz skutków wprowadzenia ustawy mogą się zdarzyć w przypadku projektów obywatelskich, lub w rzadszym stopniu poselskich. Ale nie, gdy projekt przedkłada obecny Rząd, a referentem jest Minister!

Widać także słaba współpracę między poszczególnymi ministrami. W kwestii bonów edukacyjnych ministrowie odpowiedzialni za finanse, gospodarkę, politykę społeczną, edukację i szkolnictwo wyższe powinni RAZEM stworzyć spójny plan ich wprowadzenia. A tymczasem słyszymy, że "może będą straty, może nie. Proszę się o pytać Ministra Edukacji, bo ja nie wiem" z ust MINISTRA SPRAW SKARBOWYCH!

W związku z powyższym zaleciłem głosowanie przeciw temu projektowi. W kontr odpowiedzi do słów P. Kohna - wkrótce przedstawimy własny projekt w tej sprawie.
Książe Jan Radziwiłł - Przewodniczący i założyciel Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

Były wicepremier, Minister ds. wprowadzenia w Polsce monarchii, Przewodniczący Razem dla Najjaśniejszej!

Kosek wita.

Awatar użytkownika
Jan Radziwiłł
Posty: 554
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:27

Re: Jan Radziwiłł -Facebook

Postautor: Jan Radziwiłł » 10 cze 2017, 18:14

Jan Radziwiłł pisze:Marek Kohn jakie poglądy? Proszę mi powiedzieć kiedy postulowałem Podatek od funduszu płac? Cały czas jestem zwolennikiem zniesienia PITu
Książe Jan Radziwiłł - Przewodniczący i założyciel Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

Były wicepremier, Minister ds. wprowadzenia w Polsce monarchii, Przewodniczący Razem dla Najjaśniejszej!

Kosek wita.

Awatar użytkownika
Jan Radziwiłł
Posty: 554
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:27

Re: Jan Radziwiłł -Facebook

Postautor: Jan Radziwiłł » 10 cze 2017, 19:40

Jan Radziwiłł pisze:
Jeszcze raz pragnę przeprosić za wprowadzenie p. Nowaka do Polskiej polityki. Przyznaje się do ogromnego błędu jaki popełniłem czyniąc to. Miałem nadzieje, na danie naszej scenie politycznej nowej świeżej krwi. Doświadczenie biznesowe Pana Nowaka czyniło go w moich oczach człowiekiem kompetentnym. Tym czasem okazało się już wtedy, że nie nadaje się on do pełnienia funkcji ministra. Mogę bronić się jedynie gorącym okresem związanym z wprowadzaniem w naszym kraju monarchii - cały Parlament jak i Prezydent przepuścili tego potworka legislacyjnego autorstwa Pana Nowaka.
Następnie wydarzył się wypadek samochodowy, po którym zapadłem w śpiączkę. Gdy odzyskałem świadomość skupiłem się na rehabilitacji. Teraz wraz z powrotem do polityki postanowiłem dokonać rewizji działalności i rozliczyć się z błędów RdN! pod moim przewodnictwem, by nie popełnić ich po raz drugi. Dlatego za pośrednictwem mojej żony składam w Sejmie projekt ustawy obniżający VAT do stawki 15%.



Książe Jan Radziwiłł - Przewodniczący i założyciel Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

Były wicepremier, Minister ds. wprowadzenia w Polsce monarchii, Przewodniczący Razem dla Najjaśniejszej!

Kosek wita.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Jan Radziwiłł -Facebook

Postautor: Dominik Święcicki » 11 cze 2017, 14:19

Komentarz:
Bardzo mocne słowa z Pana strony.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Gniewomir Maj-Ołyński
Posty: 2230
Rejestracja: 13 lut 2017, 23:42

Re: Jan Radziwiłł -Facebook

Postautor: Gniewomir Maj-Ołyński » 11 cze 2017, 14:56

Gniewomir Maj-Ołyński lubi to.

(oczywiście post, nie komentarz ;))
Gniewomir Maj-Ołyński - dr nauk humanistycznych z zakresu nauk o polityce, dziennikarz, menadżer kultury,
I wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów, poseł na Sejm III i IV kadencji IV RP

Awatar użytkownika
Jan Radziwiłł
Posty: 554
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:27

Re: Jan Radziwiłł -Facebook

Postautor: Jan Radziwiłł » 11 cze 2017, 15:48

Odpowiedź do komentarza pisze: Nie zamierzam uciekać przed faktami dokonanymi


Jan Radziwiłł pisze:
Pan Marek Kohnw formie, czyli jak cytować wyjmując wypowiedzi z kontekstu

viewtopic.php?f=117&t=1177&start=20#p3345

Faktycznie rozwiązanie takie jest dobrym pierwszym krokiem, gdy ktoś chce robić to na raty. Pozwolę jednak sobie przypomnieć CAŁY wpis, w którym od drugiego akapitu podaje powody, dla których głosujemy przeciw.

viewtopic.php?f=144&t=133&start=30#p33447

Jak widać cytowanie wypowiedzi wyrwanych z kontekstu, tak charakterystyczne dla wojenek parlamentarnych III RP ciągle ma się dobrze w wyższych kręgach partyjnych.
Książe Jan Radziwiłł - Przewodniczący i założyciel Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

Były wicepremier, Minister ds. wprowadzenia w Polsce monarchii, Przewodniczący Razem dla Najjaśniejszej!

Kosek wita.

Awatar użytkownika
Jan Radziwiłł
Posty: 554
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:27

Re: Jan Radziwiłł -Facebook

Postautor: Jan Radziwiłł » 15 cze 2017, 3:52

Książe Jan Radziwiłł - Przewodniczący i założyciel Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

Były wicepremier, Minister ds. wprowadzenia w Polsce monarchii, Przewodniczący Razem dla Najjaśniejszej!

Kosek wita.

Awatar użytkownika
Jan Radziwiłł
Posty: 554
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:27

Re: Jan Radziwiłł -Facebook

Postautor: Jan Radziwiłł » 23 cze 2017, 18:14

Jan Radziwiłł pisze:Rząd forsował zastąpienie PITu podatkiem od funduszu płac. Dzisiaj słyszę, że Polacy są oburzeni z powodu zablokowania tego projektu w Senacie. Podobno miały to być miliardowe oszczędności. Niestety nie wiem, czy te wyliczenia są prawdziwe. Minister Nowak jak i rząd i rządzący z tylnego fotela pan hrabia Kohn nie raczyli ani w sejmie, ani w Senacie przedstawi dokumentacji symulującej wpływ tego projektu na budżet państwa i sytuację materialną Polaków.

Natomiast gdy złożyliśmy projekt dający pewne zyski w kieszeniach Polaków poprzez obniżenie Blatu na 90% o osiem procent, co robi Rząd? Co robi koalicja?
Osoba p. hrabiego Kohna kastruje projekt całkowicie zmieniając jego treść! Tym samym odmawia Polakom co najmniej miliardowych oszczędności. I ten rząd mieni się kapitalistycznym? Gdzie są teraz oburzeni Polacy? Nie słyszę wywiadów z nimi. Może nikt za nie nie zapłacił?
Książe Jan Radziwiłł - Przewodniczący i założyciel Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

Były wicepremier, Minister ds. wprowadzenia w Polsce monarchii, Przewodniczący Razem dla Najjaśniejszej!

Kosek wita.


Wróć do „Stronnictwo Szlachecko-Konserwatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości