Wybory uzupełniające 2023

Liczba posłów: 17 Liczba senatorów: 4
Przewodnicząca: Joanna Poniatowska
Partia istniała w latach 2023-2025. Weszła w skład Stronnictwa Narodowo-Konserwatywnego
Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Wybory uzupełniające 2023

Postautor: Administrator » 01 lip 2017, 15:14

Benedykt Hińcza-Rogowski prowadzi kampanię
Obrazek
Kandydat Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego w wyborach uzupełniających w JOW nr 19 Benedykt Hińcza-Rogowski zainaugurował kampanię wyborczą na rynku w Nakle nad Notecią. Towarzyszyła mu rodzina, a także lokalni samorządowcy i parlamentarzyści SS-K.

Spotkanie na miejskim rynku kandydat Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego rozpoczął od minuty ciszy dla zmarłej tragicznie księżnej Wiktorii Radziwiłł, która pełniła mandat poselski z Jednomandatowego Okręgu Wyborczego nr 19, oraz jej męża, Jana. Następnie w krótkiej przemowie Benedykt Hińcza-Rogowski przedstawił swoje najważniejsze postulaty, w tym między innymi starania o kolejne inwestycje infrastrukturalne w regionie. - Wiem, że w ciągu ostatnich kilku lat wiele się w tej sprawie zmieniło, ale nadal dużo pozostaje do zrobienia. Zamierzam zabiegać o fundusze na chociażby utwardzenie dróg, czy budowę nowych, tak aby region był jeszcze bardziej mobilny i lepiej połączony. - mówił. Następnie, w specjalnym vanie wraz z rodziną ruszył w objazd po trzech powiatach składających się na okręg - mogileńskim, żnińskim, nakielskim - tak aby spotkać się z jak największą liczbą wyborców.

W Mogilnie Hińza-Rogowski w towarzystwie posłów Krzysztofa Tenerowicza i Marii Piaseckiej-Łopuszńskiej mówił o swoim doświadczeniu w biznesie. - Od lat z sukcesami prowadzę hotel. Na to, co teraz mam, pracowałem niemal od zera. Jestem absolwentem prawa i ekonomii, będę więc wiedział jak w Sejmie tworzyć prawo, które naprawdę pomoże Polkom i Polakom. Będę pilnował, by partie nie zgłaszały szkodliwych projektów, a jeśli już to zrobią, będę się starał ich szkodliwość nagłośnić. - przekonywał kandydat SS-K. Dodał, że chce być reprezentantem regionu. - Nie jestem tak głęboko zakorzeniony w administracji. Można mnie nazwać outsiderem. Ale taki outsider przyda się w Warszawie, żeby interesy regionu były najważniejsze. - zaznaczył.

W Żninie kandydat Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego został wsparty przez byłą wicepremier, wiceprzewodniczącą Postępowych Demokratów Karolinę Flintę. - Nie dajcie sobie państwo wmówić, że wybór jest jednoznaczny. Kandydatów mamy trzech. Większość partii zdecydowała się nie wystawiać kandydatów ze względu na okoliczności, w jakich te wybory się odbywają. Dlatego właśnie PD zdecydowało się poprzeć pana Hińczę-Rogowskiego. Nie chcemy, aby te wybory były polityczną walką. Chcemy uszanowania pamięci po naszej drogiej przyjaciółce, oddanej posłance. Chcemy także, aby ten mandat pozostał po stronie SS-K. - powiedziała Flinta.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory uzupełniające 2023

Postautor: Administrator » 02 lip 2017, 19:53

Lech Wałęsa popiera Hińczę-Rogowskiego
Obrazek
Były Prezydent RP Lech Wałęsa na spotkaniu z wyborcami w Nakle nad Notecią poparł kandydata w wyborach uzupełniających w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 19 Benedykta Hińczę-Rogowskiego.

- W Sejmie przyda się osoba, która będzie aktywnym przedstawicielem tego regionu, a nie kolejną maszynką do głosowania w rękach rządowej większości. Pan Hińcza-Rogowski tutaj spędził całe swoje życie i doskonale zna problemy regionu. Będzie jego świetnym rzecznikiem w Warszawie. - powiedział w trakcie spotkania w Nakle nad Notecią były prezydent RP, książę Lech Wałęsa. Sam kandydat zaprezentował najnowsze hasło wyborcze - "Tak dla outsidera". - To nie jest tylko hasło. Ja rzeczywiście jestem spoza układu, nie jestem związany z żadną opcją, nie jestem też zakorzeniony w administracji. Będę waszym rzetelnym reprezentantem. - powiedział.

Następnie Hińcza-Rogowski spotkał się z marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego Piotrem Całbeckim, aby rozmawiać o wsparciu inwestycji zaplanowanych w okręgu wyborczym nr 19. - Pan marszałek w swoim programie zapowiedział inwestycje w Odnawialne Źródła Energii, wytwarzanie energii przy użyciu biomasy, które rzeczywiście w ostatnich latach były nieco niedoinwestowane. Będę się starał w Warszawie zabiegać o dodatkowe fundusze. Ponad to, nawet jeśli mamy autostrady, to podziurawione, niedokończone, niespięte z systemem komunikacyjnym całego regionu. Bez infrastruktury drogowej, kolejowej jak i teleinformatycznej nie przyciągniemy nowych inwestorów. Dlatego tym chciałbym się również zająć. - mówił kandydat.

- Nie mam za sobą całego rządu, nie mogę chwalić się jego dokonaniami, ale chciałbym powiedzieć, że doświadczenie w biznesie i znajomość problemów regionu pomoże mi w reprezentowaniu was w Warszawie. Jestem jednym z was. Chciałbym kontynuować misję zapoczątkowaną przez ś.p. księżną Wiktorię Radziwiłł. - powiedział Mogilnie kandydat Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory uzupełniające 2023

Postautor: Administrator » 03 lip 2017, 14:53

Hińcza-Rogowski o inwestycjach w infrastrukturze
Obrazek
Kandydat w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 19 Benedykt Hińcza-Rogowski w trakcie spotkań z wyborcami poruszał temat inwestycji w infrastrukturę. Kandydata wspierali byli premierzy RP - Jan Krzysztof Bielecki i Kazimierz Marcinkiewicz, a także parlamentarzyści Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

- Region potrzebuje planu, który rozwiąże realne problemy, a nie tylko je "zagłaszcze". We współpracy z marszałkiem województwa, panem Piotrem Całbeckim chciałbym taki plan współtworzyć. Przez wiele lat prowadząc biznes dużo o regionie się nauczyłem i znam go niemal jak własną kieszeń. Znam jego problemy, z pierwszej ręki. Ostatnie spotkanie z panem marszałkiem było bardzo owocne i liczę, że będę mógł kontynuować współpracę po wyborach uzupełniających, już jako wasz rzecznik w Warszawie. - mówił w trakcie spotkania w Nakle nad Notecią kandydat Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego.

- W ostatnich latach zwiększyła się liczba ciągników oraz nowoczesnych maszyn rolniczych. Ich sprawny dojazd do pól mogą zapewnić wyłącznie zmodernizowane drogi, które poprawiają jednocześnie warunki pracy rolników oraz wartość gruntów rolnych. Trzeba jednak pozyskać na te drogi odpowiednie fundusze. W Warszawie będę bardzo mocno o to zabiegał. - powiedział w Mogilnie Hińcza-Rogowski, w trakcie spotkania na którym towarzyszył mu były premier RP Kazimierz Marcinkiewicz. - Wybór jest jasny, trzeba postawić na człowieka związanego z regionem, waszego człowieka. - podkreślił.

W Żninie, wraz z byłym premierem Janem Krzysztofem Bieleckim Hińcza-Rogowski spotkał się z przedstawicielami lokalnych firm budowlanych i drogowych, a następnie z burmistrzem Żnina. - Dzięki budowie odpowiedniej infrastruktury poprawia się bezpieczeństwo kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Dlatego nie możemy patrzeć tylko na drogi, ale także na budowę chodników, ścieżek rowerowych, pieszo-jezdni, azyli dla pieszych, zatok autobusowych oraz barier ochronnych. Taki program już obecnie istnieje, jednak trzeba go bardziej rozwinąć. Trzeba zwrócić na niego uwagę i przeznaczyć większą ilość pieniędzy. - mówił kandydat w JOW nr 19.

Awatar użytkownika
Joanna Poniatowska
Posty: 650
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:49

Re: Wybory uzupełniające 2023

Postautor: Joanna Poniatowska » 05 lip 2017, 13:15

Poniatowska i Hińcza-Rogowski na spotkaniach w okręgu
Obrazek
Nowa przewodnicząca Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego księżna Joanna Poniatowska a także Roman Liściowski wspierali w Nakle nad Notecią, Mogilnie i Żninie kandydata partii w wyborach uzupełniających w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 19, Benedykta Hińczę-Rogowskiego.

Księżna Joanna Poniatowska i Roman Liściowski, odpowiednio przewodnicząca i wiceprzewodniczący Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego, wspierali w trakcie spotkań w trzech miejscowościach okręgu - Nakle nad Notecią, Mogilnie i Żninie - kandydata ugrupowania na posła, Benedykta Hińczę-Rogowskiego. - Liczymy na to, że uda nam się utrzymać mandat w tym okręgu, bo od powstania partii mieliśmy tutaj reprezentantkę, która dobrze sobie radziła. Chcielibyśmy, aby pan Hińcza-Rogowski kontynuował rozpoczęte przez Wiktorię projekty, ale także wdrażał nowe, swoje. - mówiła księżna Poniatowska.

Hińcza-Rogowski mówił, że jako reprezentant regionu w Warszawie będzie co najmniej dwa razy w tygodniu w miejscowościach obejmujących JOW nr 19. - Chcę tutaj, razem z mieszkańcami regionu, konsultować swoje działania i wysłuchiwać ich rad. Tak, dobrze państwo słyszycie, ich rad. Bo chcę być w stolicy waszym rzecznikiem i spełniać przede wszystkim wasze oczekiwania. Nie idę tam po to, aby zarobić, czy zdobyć sławę. Nie po to walczy się o mandat poselski. Chcę być i będę dobrym posłem. Dlatego właśnie proszę państwa o głosy. - powiedział.

We wszystkich trzech miasteczkach księżna Poniatowska i europoseł Liściowski wraz z Hińczą-Rogowskim rozdawali na ulicach ulotki, a także prowadzili tzw. kampanię "od drzwi do drzwi". - Popularna za granicą kampania "door to door" sprawdziła się w Polsce już w przypadku wielu innych kampanii wyborczych w poprzednich latach, więc można powiedzieć że trochę ściągam ten pomysł. Ale w dobrym celu. - mówił z uśmiechem kandydat.
księżna Joanna Poniatowska-Pawłowska - kasztelanowa kozielska oraz senator I i II kadencji IV RP

Wicepremier i minister spraw zagranicznych w rządzie Weroniki Ryszkowskiej (2024-2025), prezes SS-K/SN-K (2023-2028)

Awatar użytkownika
Joanna Poniatowska
Posty: 650
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:49

Re: Wybory uzupełniające 2023

Postautor: Joanna Poniatowska » 07 lip 2017, 14:48

Ostatnie dni kampanii wyborczej: Q&A oraz podsumowanie
Obrazek
Kandydat w wyborach uzupełniających w okręgu nr 19 Benedykt Hińcza-Rogowski w ostatnich dniach kampanii wraz z przewodniczącą Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego księżną Joanną Poniatowską wziął udział w internetowym Q&A z wyborcami, a także po raz ostatni odwiedził miejscowości obejmujące okręg.

W trakcie internetowego Q&A kandydat Stronnictwa Szlachecko-Konserwatywnego odpowiadał na pytania wyborców dotyczących jego planów. Powtórzył tutaj przede wszystkim postulaty, jakie przywoływał w trakcie całej swojej kampanii. Hińczy-Rogowskiemu towarzyszyła szefowa partii, księżna Joanna Poniatowska. W sesji pytań i odpowiedzi wzięła udział rekordowa liczba tysiąca internautów. W dużej mierze byli to ludzie młodzi, korzystający z popularnych portali społecznościowych.

W ostatnich dniach kampanii wyborczej Benedykt Hińcza-Rogowski ponownie odwiedził wszystkie miejscowości, które obejmuje Jednomandatowy Okręg Wyborczy nr 19. Towarzyszyli mu parlamentarzyści SS-K, a także popierających jego kandydaturę Postępowych Demokratów. - Nie ważne, na kogo zagłosujecie. Najważniejsze, żeby frekwencja była wysoka, a także żeby okręg miał swojego przedstawiciela w Sejmie. Dobrego i aktywnego przedstawiciela. Znacie mnie, przedstawiłem swoje propozycje. Do końca kadencji trochę jeszcze pozostało, przez ten czas da się zrobić dla regionu bardzo dużo. Dlatego mam nadzieję, że przy urnie wyborczej postawicie "x" przy moim nazwisku. - mówił. Podziękował także wszystkim za zaangażowanie w kampanię wyborczą.
księżna Joanna Poniatowska-Pawłowska - kasztelanowa kozielska oraz senator I i II kadencji IV RP

Wicepremier i minister spraw zagranicznych w rządzie Weroniki Ryszkowskiej (2024-2025), prezes SS-K/SN-K (2023-2028)


Wróć do „Stronnictwo Szlachecko-Konserwatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron