Kampania wyborcza Ilony Antoniszyn-Klik

Liczba posłów: 11 Liczba senatorów: 14
Prezes: Urszula Pasławska
Awatar użytkownika
Maria Karwicka
Posty: 1726
Rejestracja: 19 kwie 2015, 17:27

Re: Kampania wyborcza Ilony Antoniszyn-Klik

Postautor: Maria Karwicka » 19 maja 2015, 18:17

Antoniszyn-Klik: Chcę się upomnieć o prawa kobiet na rynku pracy
Obrazek
- Nie może być nierówności w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn za tę samą pracę – powiedziała w Łodzi kandydatka Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Ilona Antoniszyn-Klik. Jej zdaniem waloryzacja kwotowa emerytur powinna być wpisana do konstytucji.

Antoniszyn-Klik w Szczecinie, podczas spotkania z wyborcami powiedziała, że jeśli zostanie wybrana na urząd Prezydenta RP, to będzie upominać się o równe traktowanie kobiet, zwłaszcza na rynku pracy. - Dzisiaj widać, że wynagrodzenia kobiet za te samą pracę często są o jedną czwartą niższe niż mężczyzn. Tak dalej być nie może. Chcę się o to mocno dzisiaj, też tutaj ze Szczecina, upomnieć - powiedziała.

- Uważam, że ta konwencja antyprzemocowa, o której dzisiaj się wiele mówi, ta dyskusja o prawach kobiet nie ma takiego wymiaru praktycznego, przełożenia na realne działania na rynku pracy – oceniła kandydatka PSL. Zwróciła też uwagę na dysproporcje w świadczeniach emerytalnych między kobietami a mężczyznami. Jak tłumaczyła, wynikają one z tego, że w okresach, kiedy kobiety przebywały na urlopach wychowawczych, nie były odprowadzane składki.

Tym dysproporcjom – jak podkreśliła Antoniszyn-Klik - ma przeciwdziałać waloryzacja kwotowa, a nie procentowa tych świadczeń. - To, że udało się ją przeprowadzić, ale epizodycznie, w postaci ustawy doraźnej, to jest sukces. Na tej zmianie zyskały głównie kobiety – zaznaczyła. Zdaniem kandydatki na Prezydenta RP waloryzacja kwotowa powinna być wpisana do konstytucji. - Aby te dysproporcje pomiędzy świadczeniami uzyskiwanymi przez kobiety i mężczyzn nie pogłębiały się, to rozwiązanie powinno być wpisane do konstytucji jako rozwiązanie kwotowe, solidarne, gdzie ludzie pobierający niższe świadczenia będą mogli co roku uzyskiwać tę waloryzację w sposób znaczniejszy. Te dysproporcje między kobietami a mężczyznami nie będą się pogłębiać i również dysproporcje pomiędzy biedniejszymi a bogatszymi nie będą się pogłębiać – powiedziała.
Królowa Maria, księżna sandomierska

Awatar użytkownika
Maria Karwicka
Posty: 1726
Rejestracja: 19 kwie 2015, 17:27

Re: Kampania wyborcza Ilony Antoniszyn-Klik

Postautor: Maria Karwicka » 20 maja 2015, 19:39

Antoniszyn-Klik kończy kampanię wśród ludzi
Obrazek
- Przez całą kampanię byłam wśród ludzi. Rozpoczynałam ją i teraz kończę blisko was. Mam nadzieję, że oddacie na mnie swoje głosy w tych wyborach - mówiła podczas ostatniego spotkania z wyborcami w Ostrowcu Świętokrzyskim, które było zarazem zakończeniem kampanii. Towarzyszyli jej m.in.: minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, wicemarszałek Sejmu Maria Stern, posłanka Urszula Pasławska, a także Ewa Kierzkowska.

- Miejsce zakończenia mojej kampanii jest nieprzypadkowe. W zeszłorocznych wyborach samorządowych Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło w województwie świętokrzyskim ponad 46 procent głosów. Liczę na to, że i tym razem wyborcy się zmobilizują, pójdą do urn i pomogą uzyskać mi wysoki wynik w wyborach prezydenckich - mówiła kandydatka PSL na Prezydenta RP, Ilona Antoniszyn-Klik. Spotkaniem na rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim oficjalnie zakończyła swoją kampanię wyborczą.

- Ostatnie sondaże dają mi nawet 10 procent głosów. Dla mnie jednak będzie liczył się wynik wyborów, bo to jest najważniejszy sondaż. Chciałabym zaapelować do państwa o poparcie mojej osoby. Nie musicie głosować na kandydatów kłócących się co chwilę na antenie PiS i PO. Jest wyjście. Wybierzcie głos rozsądku, 10 maja postawcie krzyżyk przy moim nazwisku. - powoływała się Antoniszyn-Klik na swoje hasło wyborcze.

Antoniszyn-Klik wraz z szefową swojego sztabu wyborczego, wicemarszałek Sejmu Marią Stern, podsumowała swoją kampanię. - W trakcie kampanii byłam cały czas z ludźmi. Uścisnęłam wiele dłoni, rozmawiałam z ludźmi z różnych zakątków Polski. To doświadczenie jest dla mnie bardzo ważne. Bo ja nie chcę spoglądać na obywateli ze szklanego ekranu, ja chcę być między nimi. Niektórzy kandydaci z każdą niemal informacją biegali do mediów, aby zwrócić uwagę. Ja nie chcę taka być. Polacy nie potrzebują malowanego celebryty, ale skutecznego gospodarza. - mówiła kandydatka Ludowców. Z kolei Maria Stern powołała się ponownie na hasło wyborcze kandydatki, wskazując że może ona zapewnić stabilną prezydentury, bez awanturnictwa. - To ważne, aby głowa państwa mogła zjednoczyć różne środowiska. Ilona jest w stanie to zrobić - podkreśliła wicemarszałek.

W trakcie spotkania raz jeszcze został przedstawiony program wyborczy Ilony Antoniszyn-Klik. Spotkanie zakończyło się koncertem lokalnie bardzo znanego zespołu. Niejednokrotnie mieszkańcy podchodzili również do kandydatki, wymieniając się z nią poglądami, rozmawiając, prosząc o autograf czy wspólne zdjęcie.
Królowa Maria, księżna sandomierska


Wróć do „Polskie Stronnictwo Ludowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości