Wybory samorządowe 2018 - kampania w II turze

Liczba posłów: 11 Liczba senatorów: 14
Prezes: Urszula Pasławska
Awatar użytkownika
Anna Bejca
Posty: 408
Rejestracja: 02 kwie 2016, 21:03

Wybory samorządowe 2018 - kampania w II turze

Postautor: Anna Bejca » 14 kwie 2016, 13:24

Do drugiej turze dostał się kandydat PSL w Olsztynie - Piotr Grzymowicz.
Anna Bejca - minister kultury i dziedzictwa narodowego (od 2030), posłanka na Sejm VIII kadencji III RP oraz I, II, III, IV i V kadencji IV RP z ramienia Postępowych Demokratów, była Marszałek Sejmu I kadencji (2019-2020).

Awatar użytkownika
Anna Bejca
Posty: 408
Rejestracja: 02 kwie 2016, 21:03

Re: Wybory samorządowe 2018 - kampania w II turze

Postautor: Anna Bejca » 14 kwie 2016, 14:04

Grzymowicz o osiągnięciach prezydentury
Obrazek
Na spotkaniu ubiegający się o reelekcję z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz mówił o swoich osiągnięciach od kiedy objął urząd w 2009 roku, a także o planach na nadchodząca kadencję. Wspierały go prezes PSL, wicepremier Ilona Antoniszyn-Klik, minister Urszula Pasławska i posłanka Anna Bejca.

- Myślę, że przekonałem mieszkańców Olsztyna swoją pracą i działaniami w ciągu ostatnich lat, bo to co powiedziałem stało się faktem. Nie obiecywałem gruszek na wierzbie, a konkretne działania w różnych obszarach - i kultury, i sportu, i organizacji pozarządowych, i pomocy społecznej, jak również w również w zakresie rozwoju infrastrukturalnego. Dzisiaj mogę powiedzieć, że to wszystko co obiecałem zostało zrobione, chociaż niektóre rzeczy są jeszcze w trakcie realizacji. - powiedział kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Ja nadal nie obiecuję gruszek na wierzbie. Mówię konkretnie, co jest realne do zrobienia. I tę wizję, którą w ramach swojego programu nakreśliłem, jestem w stanie zrealizować. Jeżeli wygramy zbliżające się wybory, Olsztyn za cztery lata będzie zupełnie innym miastem. - zaznaczył urzędujący prezydent.

- Trzykrotnie wybraliście mnie na stanowisko prezydenta Olsztyna. Za pierwszym razem, w 2009 roku, uzyskałem 60,16 proc. głosów. Po raz drugi w 2010 roku. Wówczas zdobyłem 53,28 proc. głosów. W 2014 roku zaufało mi nieco ponad 50 procent Olsztynian. Z tego miejsca chciałbym was ponownie poprosić o zaufanie. W drugiej turze zagłosujcie właśnie na mnie. - zaapelował urzędujący prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Obrazek
- Wspólnym wysiłkiem udało się nam wykorzystać szansę, jaką była możliwość wsparcia rozwoju miasta pieniędzmi z Unii Europejskiej. Czyniliśmy to skutecznie i wykorzystanie funduszy unijnych przez Olsztyn przekroczyło miliard złotych. Także w sferze społecznej w Olsztynie zachodzą istotne zmiany. Zdecydowanie wzrósł poziom partycypacji społecznej w kluczowych decyzjach związanych z rozwojem miasta. Gdyby nie pan prezydent Grzymowicz, to wszystko nie działoby się tak szybko. Jest on skutecznym prezydentem, dlatego apeluję do państwa, abyście w drugiej turze oddali na niego swoje głosy. - powiedziała minister Urszula Pasławska, przekonując mieszkańców miasta do oddania swojego głosu na Grzymowicza.

Obrazek
- Z każdym miesiącem Olsztyn staje się coraz ważniejszym ośrodkiem społeczno-gospodarczym, o znakomitych wskaźnikach rozwojowych: niskim bezrobociu – niższym niż w Bydgoszczy, Toruniu, Białymstoku, Kielcach, Lublinie, Szczecinie, czy Rzeszowie, o korzystnym wskaźniku migracji i bardzo dobrych prognozach demograficznych, o najniższym wśród miast wojewódzkich wskaźniku zadłużenia miasta oraz relatywnie wysokim wskaźniku średniej dochodów mieszkańców. Piotr Grzymowicz ma w tym swój niemały udział. Dlatego proszę was o jeszcze jedną kadencję dla niego, oddajcie mu swoje głosy w drugiej turze. - mówiła wicepremier i minister gospodarki, prezes PSL Ilona Antoniszyn-Klik.
Anna Bejca - minister kultury i dziedzictwa narodowego (od 2030), posłanka na Sejm VIII kadencji III RP oraz I, II, III, IV i V kadencji IV RP z ramienia Postępowych Demokratów, była Marszałek Sejmu I kadencji (2019-2020).

Awatar użytkownika
Anna Bejca
Posty: 408
Rejestracja: 02 kwie 2016, 21:03

Re: Wybory samorządowe 2018 - kampania w II turze

Postautor: Anna Bejca » 15 kwie 2016, 15:25

Grzymowicz o infrastrukturze
Obrazek
Na spotkaniu ubiegający się o reelekcję z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz mówił o swoich planach na nadchodzącą kadencję. Wspierały go wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska posłanka Anna Bejca.

- Rozwój miasta jest procesem ciągłym i przebiegającym w czasie. Jego dynamika zależy od konsekwencji w realizowaniu wcześniej wytyczonych zadań. Dotychczasowy rozwój Olsztyna oraz przyjęta w Strategii Miasta wizja jego przyszłości determinują działania, które muszą być kontynuowane lub podjęte w najbliższych latach. - mówił podczas spotkania Piotr Grzymowicz, ubiegający się o reelekcję prezydent Olsztyna.

Wśród najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych wymienił m.in. kontynuację projektu modernizacji transportu publicznego, wraz z budową trakcji tramwajowej oraz przebudową ulic i budową ulicy Obiegowej, kontynuację budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych – kluczowej jednostki w systemie zagospodarowania odpadów obejmującym 37 gmin, budowę nowej elektrociepłowni miejskiej z modułem spalarni paliwa alternatywnego, produkowanego przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, budowę ulic dojazdowych do węzłów komunikacyjnych południowej obwodnicy Olsztyna, budowę nowej arterii komunikacyjnej łączącej południowe osiedla mieszkaniowe z aleją Warszawską, rozbudowę trakcji tramwajowej i zakup nowego, ekologicznego taboru tramwajowego i autobusowego oraz gruntowną modernizację stadionu miejskiego i hali widowiskowo-sportowej.

Obrazek
- W budowaniu wizji Olsztyna przyszłości jeden aspekt musi pozostać priorytetem – stałe podnoszenie jakości życia mieszkańców. To najważniejszy cel programu pana Piotra Grzymowicza. Wszystkie, podejmowane nawet w najlepszej intencji działania, pozbawione są głębszego sensu, jeśli nie odpowiadają na zapotrzebowanie społeczne, a w konsekwencji nie wpływają na komfort naszego życia. To przesłanie zawsze będzie w tle wszystkich jego decyzji. - mówiła podczas spotkania wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska. - Olsztyn jest miastem niezwykłej urody, o bogatej historii, pełnym zieleni i interesującej architektury. Miastem ludzi aktywnych i zorientowanych na jego rozwój. Zrównoważony, harmonijny rozwój Olsztyna wymaga konkretnych działań. Pan Grzymowicz ma takie działania w planie. Dlatego apeluję o jego poparcie. - dodała.
Anna Bejca - minister kultury i dziedzictwa narodowego (od 2030), posłanka na Sejm VIII kadencji III RP oraz I, II, III, IV i V kadencji IV RP z ramienia Postępowych Demokratów, była Marszałek Sejmu I kadencji (2019-2020).


Wróć do „Polskie Stronnictwo Ludowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość