Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Liczba posłów: 1
Prezes: Nicola Stanec-Rabecka

Populistyczna partia rozwiązana w 2032 r.

Moderator: Aleksander Lichtenberg

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Postautor: Krzysztof Hans » 20 wrz 2017, 15:51

Piękna Polska chce wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Najmniejsza partia polityczna w polskim parlamencie ogłosiła plany programowe dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego. Nie określiła jednak formy startu w wyborach.

Piękna Polska na swojej stronie internetowej określiła plany programowe dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego. Na plan składa się 12 niniejszych punktów:
1. Wspieranie rozwoju w każdej możliwej dziedzinie na którą to można uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych.
2. Wspieranie rozwoju w każdej możliwej dziedzinie znajdującej się pod nadzorem instytucji europejskich.
3. Walka z przejawami przynoszenia Polsce wstydu przez konkurencyjne partie polityczne a zwłaszcza naszych rodaków w nich będących.
4. Wspieranie wszelkich prospołecznych i proeuropejskich projektów i inicjatyw nie naruszających interes Polski.
5. Doprowadzenie do sytuacji gdy jedne kraje będą proponowały innym krajom określone rozwiązania a nie zmuszały do ich wykonania.
6. Dobrowolna relokacja uchodźców przy jednoczesnym sprawdzeniu i konfiskacie należącej do nich broni.
7. Ostrożność w stosunku do ludzi wyznania muzłumańskiego.
8. Współpraca z krajowym rządem jak i wszystkimi partiami oraz władzami królewskimi w zakresie polityki krajowej.
9. Dialog z Parlamentem Europejskim jak i krajowym.
10. Likwidacja uciążliwych i nie potrzebnych przepisów prawnych na czele z absurdalnymi rozporządzeniami.
11. Dbanie o wyważone ale nie chamskie angażowanie się UE w sprawy krajów członkowskich.
12. Szeroka współpraca z europejskimi i krajowymi urzędnikani jak i instytucjami.

Poza tym partia szykuje kilka swoich autorskich projektów jak na przykbezproblemowy transport transgraniczny pojazdów komunikacji masowej. Pomysły te jednak są w fazie komunikacje a decyzja o ich realizacji zapadnie w późniejszym czasie gdy partia znajdzie partnera do współpracy. W przypadku fiaska tej metody partia zdecyduje się na samodzielny start. Póki co partia wysyła stanowcze zaproszenie do współpracy do partii politycznej zarówno w kwestii koalicji krajowej jak i tej europejskiej. Jak zaznacza Felicja Gratecka partia jest otwarta na każdą formę współpracy. Piękna Polska liczy że dzięki temu odbije się od wyborczego dna w jakim się obecnie znajduje.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Postautor: Krzysztof Hans » 20 wrz 2017, 15:51

Piękna Polska nie zwalnia tempa!

Najmniejsza partia polityczna w polskim parlamencie zgłosiła się do samodzienego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego przygotowała też szereg ustaw dla parlamentu krajowego, w tym wnioski o dymisje dla członków rządu Weroniki Ryszkowskiej.


Piękna Polska na swojej stronie internetowej potwierdziła że ma zamiar startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W tym celu wysłała ona do Państwowej Komisji Wyborczej swoją listę kandydatów którzy to będą startować we wszystkich 13 okręgach. Piękna Polska skorzysta w pełni z obowiązujacego prawa i wystawi aż 130 kandydatów. Co ciekawe będzie w
śród nich aż 65 mężczyzn co w partii, określanej jako w pełni żeńską jest nowością. Jak tłumaczy przewodnicząca partii Piękna Polska, Felicja Gratecka:
Celem aktywnego udziału w wyborach zdecydowaliśmy się odejść od przyjętej formuły i postawić na także męskicj kandydatów choć postanowiliśmy pozostawić nasz Gabinet Cieni w niezmienionej żeńskiej formie.

Po liście kandydatów widać że partia stawia wszystko na jedną kartę i tak w stolicy jedynką jest Katarzyna Kajkowska, w Małopolsce Krzysztof Hans, w Łódzkim Tamara Starska a sama przewodnicząca partii wystartuje na Podkarpaciu. Do akcji włączyły się też think thanki partii które wspomogą partie w innych województwach i tak na przykład Agnieszka Milowska czyli przewodnicząca Mojej Polski wystartuje w Gdańsku, Joanna Myśnik z Młodych dla Polski wystartuje w Radomiu a Edyta Słowacka z Activ we Wrocławiu.
Obrazek
Piękna Polska to także młodość - w Poznaniu na jedynce zadebiutuje Aleksandra Satorka - utalenowana dyrektor Centrum Projektowego partii.
Lista Piękna Polska do Parlamentu Europejskiego to część szerszej nowej strategii partii. Stacja rozbudowała swoja sieć oddziałów i teraz ma ich aż 40 w różnych częściach kraju. Opowiada nam o nich Tamara Starska, vice przewodnicząca partii:
Mamy 40 okręgów partyjnych z których aż połowa pełni rolę wojewódzkich centrów dowodzenia partii. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego takich centrów jest zgodnie z zasadami trzynaście. Okręgi te tworzymy we współpracy z Activ, Moją Polską i Młodymi dla Polski czyli zaprzyjaźnionymi z nami organizacjami. To one zarządzaja tymi mniejszymi okręgami i pomagają w zarządzaniu tymi większymi. Okręgi te mają swoich przewodniczących którzy to podlegają władzom wojewódzkim a ci zaś władzy krajowej partii. W niektórych regionach odpowiedzialność spoczywa również na barkach przedstawicieli władzy krajowej. Wszak nie jesteśmy partią ograniczająca się tylko do Warszawy.

Obecnie partia zatrudnia wraz z wspierajacą ją organizacjami blisko 300 ludzi. Organizacje te pomagają też w tworzeniu projektów ustaw które czekają na rozpatrzenie w Lasce Marszałkowskiej. Priorytetem Pięknej Polski są sprawy społeczne jak na przykład odnawianie miejsc użyteczności publicznej, czy poprawa stanu polskich dróg. Partia chce też decentralizacji obecnych mediów sieciowych, nowej bardzo ujednoliconej formuły mediów publicznych, powrotu abonamentu RTV w formie wliczonej w inne rachunki, skrócenie obowiązku szkolnego o dwa lata i wyrównania samej objętej obowiązkiem szkolnym edukacji do 10 lat przy jednoczesnej reformie edukacji w postaci likwidacji gimnazjów. Ponadto partia chce równieź aktualizacje prawnej strony procesu cyfryzacji radia i telewizji czy wyrównanie liczby województw do 20. Piękna Polska chce też obciąć VAT sprowadzając go do granicy minimum 5% dla wszystkich produktów oraz wprowadzić karty rabatowe dla najuboższych, rodzin wielodzietnych oraz niepełnosprawnych i ich rodziców.
Ponadto partia złożyła wnioski o wotum nieufności dla większości osób z rządu Weroniki Ryszkowskiej dając jednak samej Pani Premier oraz rzeczniczce rządu Miriam Shaded zielone światło do działania.
Na ukończeniu jest też sprawa związana ze skrótem partii. Piękna Polska chce przejąć skrót PPol w zamian za zrzeknięcie się skrótu PP. Jednocześnie wszystkie oskarżenia medialne wynikające z tego zobowiązania bierze na siebie odciążając od tego Partię Polaków. Partia po wygranych wyborach chce też być aktywna w Parlamencie Europejskim opowiadając się mimo centrowego swojego charakteru za integracją europejską. Chce między innymi działać społecznie między innymi międzygraniczny transport naziemny czy walczyć oto aby głos Polski jak i Grupy Wyszehradzkiej był słyszalny w Europie. Chce między innymi wspierać europejskie media jak Euronews czy Eurosport ale też pomagać w rozwoju TV Biełsat, anglojęzycznym publicznym stacjom europejskim czy też doprowadzić do powstania telewizji regionu wyszehradzkiego czy także zespołu polskich anglojęzycznych kanałów publicznych które to będą tworzyły między innymi informacyjny Poland 24, i półinformacyjny TVP World oraz ogólny TVP International. Ich uzupełnieniem ma być TVP Polonia oraz radia InterRadio (o charakterze ogólnym), informacyjne Poland 24 FM a także PR World o charakterze półinformacyjnym uzupełnieniem projektu po stronie polonijnej ma być reaktywowane Radio Polonia.
Podsumowując Piękna Polska wyraża swoją gotowość do działania w kraju jak i poza jego granicami choć w kwestii krajowej liczy na to że inne partie pomogą przenieść projekty do Sejmu składając tam poprawki (na które to partia jest otwarta) oraz rozpoczynając dyskusje na ich temat. Życzymy więc powodzenia Pięknej Polsce!

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Postautor: Krzysztof Hans » 20 wrz 2017, 22:02

Piękna Polska ruszyła z kampanią w związku z wyborami do Parlamenty Europejskiego - hasło to... Bliżej Ludzi.

Najmniejsza formacja polityczna w polskim parlamencie zaunaugurowała swoją kampanię wyborczą i.... zwróciła się z propozycją dołączenia do rozłamowców.


Piękna Polska po ogłoszeniu swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego zainaugurowała swoją kampanię polityczną pod hasłem "Blisko ludzi" która ma nawiązywać do społecznego fundamentu istnienia partii. Partia wzorem "Rządzić Inaczej" postanowiła się bardziej spotykać na kontaktach z ludźmi a nie wiecach politycznych. Kampania na ulicach miast ruszyła w miniony poniedziałek o godzinie 13:00. Polegała ona na wyjściu wszystkich kandydatów, we wszystkich okręgach i wspierających je podokręgach do ludzi. Formuła spotkań z wyborcami w przypadku "Pięknej Polski" jest podobna do tej którą prowadzi "Otwarta Europa" z tym że kontakt z wyborcami jest jeszcze większy a w wielu miastach mieszkańcy oprócz ciepłego słowa mogli spróbować smakołyków w postaci grochówki czy kawy, herbaty czy ciast przygotowanych przez członkinie partii i za przyjaźnionych z partią kucharzy i cukierników. Można było też spróbować prawdziwej "Wyborczej Kiełbasy na gorąco" czyli grillowanej kiełbasy. Spotkania "Pięknej Polski" mają formę pikników integracyjnych które o dziwo cieszą się sporym zainteresowaniem wyborców.
Główna inaguracja kampanii co zrozumiałe miała miejsce w Bochni gdzie spotkali się wszyscy najważniejsi kandydaci (numer 1 - 3 na listach) którzy to następnie swoimi "P-Busami" po rozesłaniu przez Felicję Gratecką wyjechali do swoich okręgów wyborczych.
Sama przewodnicząca Felicja Gratecka (numer 1 na liście na Podkarpaciu) nazwała Bochnię miastem gdzie po mimo przegranej w wyborach lokalnych narodziła się idea Pięknej Polski która doprowadziła do obalenia słabej polityki Joachima Brudzińskiego. Pozdrowiła tutaj kandydatkę z konkurencyjnej partii, która to wygrała uzupełnjające wybory parlamentarne w Bochni zapraszając ją i jej partię do współpracy z Piękną Polską. Gospodarzem spotkania głównego w Bochni był Krzysztof Hans (numer 1 na liście w Małopolsce) który to opowiedział jaka chce być Piękna Polska w tych i kolejnych wyborach. Krzysztof Hans z przykrością stwierdził że są partię które to po przekroczeniu Sejmu czy Parlamentu Europejskiego spędzają czas na pracy; docinaniu innym partiom czy wypowiedziach dla mediów kompletnie zapominając o swoich okręgach którzy to ich wybrali. Piękna Polska taka nie będzie i skupi się przede wszystkim na polskich obywatelach i ich potrzebach często się z nimi spotykając. Z racji spotkania głównego w Bochni główni kandydaci rozpoczęli spotkania ze swoimi wyborcami w trzy dni później skutecznie przenosząc na swoje tereny atmosferę z pikniku otwierającego kampanię który to odbył się w Bochni. Podczas czwartkowego spotkania na przykład liderka listy w Pomorskim, Agnieszka Milowska (przewodnicząca Mojej Polski) zwróciła uwagę na podstawowy problem związany z Parlamentem Europejskim i samą Unią Europejską:
Często jest tak że Unia Europejska wymyśla nie raz absurdalne standardy względem chociażby jakości produktów i usług czy też podejmuje głupie decyzje (jako przykład wymieniam mówiąc wprost kradzież pasma powyżej 694 MHz z rąk telewizji naziemnej na rzecz telekomów i internetu) a potem narzuca to wszystko krajom członkowskim. W moim odczuciu UE powinna pohamować się od tego typu działań i bardziej sugerować a nie wymagać na siłę określonych działań.

Podczas spotkania w Gdańsku przewodncząca Agnieszka Milowska omawiała także rolę kierowanej przez siebie instytucji (Mojej Polski) oraz Pięknej Polski i innych tworzących listę jednostek w najbliższych wyborach krajowych i zagranicznych nazywając je nowoczesną alternatywą dla kraju.
Felicja Gratecka podczas czwartkowego spotkania w swoim rodzinnym Przemyślu od którego to zaczęła swoją trasę skrytykowała konkurenta z "Rządzić Inaczej" pana Aleksandra Szostakiewicza mówiąc:
Drogi Panie Aleksandrze!
Likwidując dopłaty bezpośrednie obetnie pan skrzydła rolnikom inwestującym w sprzęt na gospodarstwach rolnych. Mój wujek jest rolnikiem i po rozmowie widać jakie ważne dla niego innych rolników są te dopłaty. Pan za to jest z miasta a to zgodnie z piosenką widać, słychać i czuć.

Pani Gratecka w czasie spotkania zapowiedziała kolejne zmiany w partii (rozważana jest zmiana skrótu lub nawet nazwy partii na roboczą nazwę "Nowoczesna") ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Wymownym gestem który przeszedł do historii jest zdjęcie krawatu przez Felicje Gratecką na poniedziałkowym spotkaniu i rzucenia go w publiczność i rzuceniu go w publiczność w czasie przemowy na scenie. Pomysł był na tyle chwytliwy że po zakończeniu swoich przemów podobnie zrobili pozostali goszczący na spotkaniu kandydaci.
Jak wspomniała bowiem Felicja Gratecka na konferencji z dziennikarzami tuż po spotkaniu z dziennikarzami:
W domu mam niemal całą półkę krawatów (w tym takich samych do tego jaki zdjęłam podczas swojej przemowy więc to dla mnie żadna strata osobista, gdyż zawsze mogę sobie kupić nowy. Jeżeli chodzi o przesłanie tego gestu to jest takie że nie zawsze oficjalność jest najlepszym rozwiązaniem w spotkaniu z ludźmi. Czasem trzeba postawić na odwagę i spotaniczność oraz mówienie do wyborców z głowy a nie z kartki czy wcześniej wyuczonego tekstu.

Jak się okazuje to właśnie krawat stał się elementem kampanii Pięknej Polski. Na spotkaniu w Warszawie Katarzyna Kajkowska zdjęła swój krawat i włożyła go do pudełeczka przekazując swojej młodej imienniczce, w Poznaniu Aleksandra Satorka będąca z pasji stylistką modową zdjęła swój krawat i marynarkę zakładając je na białą koszule młodej dziewczyny mającej podobne do niej zainteresowania. To też było w ramach prezentu. W Łodzi natomiast podczas swojej przemowy swój krawat ale i szelki oraz gumkę na włosy zgodnie z charetatywna sesją fotograficzną zdjęła vice-przewodnicząca Tamara Starska pokazując że brak oficjalności oraz spontanicznosć w kontaktach z innymi ludźmi powinien dotyczyć także ludzi biznesu i ekonomii oraz kobiet. Tutaj jednak już nie było rzucania części garderoby w publiczność a zwyczajne postawienie tego za sobą na będącym na scenie stoliku. Na konferencji w Łodzi Tamara Starska zapowiedziała że swoją garderobę którą miała zarówno na spotkaniu jak i na sesji fotograficznej przekaże w pełni na cele charetatywne w ramach aukcji internetowej. Jak wspomniała ma w domu jeszcze trzy sztuki każdego z elementów swojego eleganckiego stroju który to założyła na spotkanie więc straty dla nie ma a poza tym pomaganie jest ważniejsze.
Podczas spotkania jak i konferencji w sobotę na terenie Rzeszowa wspomniana już Felicja Gratecka wspomniała że Piękna Polska chętnie przyjmie każdego kto opuści inną partię i będzie chciał szukać swojego nowego miejsca w Sejmie, Senacie jak i samorządzie. Jest to efekt odejścia z Samorządowców dla Rzeczpospolitej jak i zaproszenie dla innych polityków którzy to w przyszłości mogliby dołączyć do Pięknej. Polski

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Postautor: Krzysztof Hans » 20 wrz 2017, 22:02

Piękna Polska ruszyła z kampanią w związku z wyborami do Parlamenty Europejskiego - hasło to... Bliżej Ludzi.

Najmniejsza formacja polityczna w polskim parlamencie zaunaugurowała swoją kampanię wyborczą i.... zwróciła się z propozycją dołączenia do rozłamowców.


Piękna Polska po ogłoszeniu swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego zainaugurowała swoją kampanię polityczną pod hasłem "Blisko ludzi" która ma nawiązywać do społecznego fundamentu istnienia partii. Partia wzorem "Rządzić Inaczej" postanowiła się bardziej spotykać na kontaktach z ludźmi a nie wiecach politycznych. Kampania na ulicach miast ruszyła w miniony poniedziałek o godzinie 13:00. Polegała ona na wyjściu wszystkich kandydatów, we wszystkich okręgach i wspierających je podokręgach do ludzi. Formuła spotkań z wyborcami w przypadku "Pięknej Polski" jest podobna do tej którą prowadzi "Otwarta Europa" z tym że kontakt z wyborcami jest jeszcze większy a w wielu miastach mieszkańcy oprócz ciepłego słowa mogli spróbować smakołyków w postaci grochówki czy kawy, herbaty czy ciast przygotowanych przez członkinie partii i za przyjaźnionych z partią kucharzy i cukierników. Można było też spróbować prawdziwej "Wyborczej Kiełbasy na gorąco" czyli grillowanej kiełbasy. Spotkania "Pięknej Polski" mają formę pikników integracyjnych które o dziwo cieszą się sporym zainteresowaniem wyborców.
Główna inaguracja kampanii co zrozumiałe miała miejsce w Bochni gdzie spotkali się wszyscy najważniejsi kandydaci (numer 1 - 3 na listach) którzy to następnie swoimi "P-Busami" po rozesłaniu przez Felicję Gratecką wyjechali do swoich okręgów wyborczych.
Sama przewodnicząca Felicja Gratecka (numer 1 na liście na Podkarpaciu) nazwała Bochnię miastem gdzie po mimo przegranej w wyborach lokalnych narodziła się idea Pięknej Polski która doprowadziła do obalenia słabej polityki Joachima Brudzińskiego. Pozdrowiła tutaj kandydatkę z konkurencyjnej partii, która to wygrała uzupełnjające wybory parlamentarne w Bochni zapraszając ją i jej partię do współpracy z Piękną Polską. Gospodarzem spotkania głównego w Bochni był Krzysztof Hans (numer 1 na liście w Małopolsce) który to opowiedział jaka chce być Piękna Polska w tych i kolejnych wyborach. Krzysztof Hans z przykrością stwierdził że są partię które to po przekroczeniu Sejmu czy Parlamentu Europejskiego spędzają czas na pracy; docinaniu innym partiom czy wypowiedziach dla mediów kompletnie zapominając o swoich okręgach którzy to ich wybrali. Piękna Polska taka nie będzie i skupi się przede wszystkim na polskich obywatelach i ich potrzebach często się z nimi spotykając. Z racji spotkania głównego w Bochni główni kandydaci rozpoczęli spotkania ze swoimi wyborcami w trzy dni później skutecznie przenosząc na swoje tereny atmosferę z pikniku otwierającego kampanię który to odbył się w Bochni. Podczas czwartkowego spotkania na przykład liderka listy w Pomorskim, Agnieszka Milowska (przewodnicząca Mojej Polski) zwróciła uwagę na podstawowy problem związany z Parlamentem Europejskim i samą Unią Europejską:
Często jest tak że Unia Europejska wymyśla nie raz absurdalne standardy względem chociażby jakości produktów i usług czy też podejmuje głupie decyzje (jako przykład wymieniam mówiąc wprost kradzież pasma powyżej 694 MHz z rąk telewizji naziemnej na rzecz telekomów i internetu) a potem narzuca to wszystko krajom członkowskim. W moim odczuciu UE powinna pohamować się od tego typu działań i bardziej sugerować a nie wymagać na siłę określonych działań.

Podczas spotkania w Gdańsku przewodncząca Agnieszka Milowska omawiała także rolę kierowanej przez siebie instytucji (Mojej Polski) oraz Pięknej Polski i innych tworzących listę jednostek w najbliższych wyborach krajowych i zagranicznych nazywając je nowoczesną alternatywą dla kraju.
Felicja Gratecka podczas czwartkowego spotkania w swoim rodzinnym Przemyślu od którego to zaczęła swoją trasę skrytykowała konkurenta z "Rządzić Inaczej" pana Aleksandra Szostakiewicza mówiąc:
Drogi Panie Aleksandrze!
Likwidując dopłaty bezpośrednie obetnie pan skrzydła rolnikom inwestującym w sprzęt na gospodarstwach rolnych. Mój wujek jest rolnikiem i po rozmowie widać jakie ważne dla niego innych rolników są te dopłaty. Pan za to jest z miasta a to zgodnie z piosenką widać, słychać i czuć.

Pani Gratecka w czasie spotkania zapowiedziała kolejne zmiany w partii (rozważana jest zmiana skrótu lub nawet nazwy partii na roboczą nazwę "Nowoczesna") ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Wymownym gestem który przeszedł do historii jest zdjęcie krawatu przez Felicje Gratecką na poniedziałkowym spotkaniu i rzucenia go w publiczność i rzuceniu go w publiczność w czasie przemowy na scenie. Pomysł był na tyle chwytliwy że po zakończeniu swoich przemów podobnie zrobili pozostali goszczący na spotkaniu kandydaci.
Jak wspomniała bowiem Felicja Gratecka na konferencji z dziennikarzami tuż po spotkaniu z dziennikarzami:
W domu mam niemal całą półkę krawatów (w tym takich samych do tego jaki zdjęłam podczas swojej przemowy więc to dla mnie żadna strata osobista, gdyż zawsze mogę sobie kupić nowy. Jeżeli chodzi o przesłanie tego gestu to jest takie że nie zawsze oficjalność jest najlepszym rozwiązaniem w spotkaniu z ludźmi. Czasem trzeba postawić na odwagę i spontaniczność oraz mówienie do wyborców z głowy a nie z kartki czy wcześniej wyuczonego tekstu.

Jak się okazuje to właśnie krawat stał się elementem kampanii Pięknej Polski. Na spotkaniu w Warszawie Katarzyna Kajkowska zdjęła swój krawat i włożyła go do pudełeczka przekazując swojej młodej imienniczce, w Poznaniu Aleksandra Satorka będąca z pasji stylistką modową zdjęła swój krawat i marynarkę zakładając je na białą koszule młodej dziewczyny mającej podobne do niej zainteresowania. To też było w ramach prezentu. W Łodzi natomiast podczas swojej przemowy swój krawat ale i szelki oraz gumkę na włosy zgodnie z charetatywna sesją fotograficzną zdjęła vice-przewodnicząca Tamara Starska pokazując że brak oficjalności oraz spontanicznosć w kontaktach z innymi ludźmi powinien dotyczyć także ludzi biznesu i ekonomii oraz kobiet. Tutaj jednak już nie było rzucania części garderoby w publiczność a zwyczajne postawienie tego za sobą na będącym na scenie stoliku. Na konferencji w Łodzi Tamara Starska zapowiedziała że swoją garderobę którą miała zarówno na spotkaniu jak i na sesji fotograficznej przekaże w pełni na cele charetatywne w ramach aukcji internetowej. Jak wspomniała ma w domu jeszcze trzy sztuki każdego z elementów swojego eleganckiego stroju który to założyła na spotkanie więc straty dla nie ma a poza tym pomaganie jest ważniejsze.
Podczas spotkania jak i konferencji w sobotę na terenie Rzeszowa wspomniana już Felicja Gratecka wspomniała że Piękna Polska chętnie przyjmie każdego kto opuści inną partię i będzie chciał szukać swojego nowego miejsca w Sejmie, Senacie jak i samorządzie. Jest to efekt odejścia z Samorządowców dla Rzeczpospolitej jak i zaproszenie dla innych polityków którzy to w przyszłości mogliby dołączyć do Pięknej Polski.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2017, 18:45 przez Krzysztof Hans, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Postautor: Krzysztof Hans » 22 wrz 2017, 14:49

Oto nasza lista wyborcza w wyborach do Parlamentu Europejskiego - uwzględniono zasadę suwaka:
Nazwa Komitetu: Komitet Wyborczy "Piękna Polska"
Numer listy: 1

OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 1 obejmuje obszar województwa pomorskiego. 
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Gdańsk. 
1. Agnieszka Milowska - przedstawicielka firm innych niż przemysł oraz ludzi 18 - 30 Przewodnicząca Mojej Polski
2. Łukasz Patkowicz - przedstawiciel ludzi 18 - 30 
Obywatelstwo: polskie
3. Agnieszka Morecka - przedstawiciel ludzi 18 - 30, przedstwicielka świata kultury
Obywatelstwo: polskie
4. Szymon Tchawicki - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
5. Żaneta Skrzylińska - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
6. Jerzy Siarczyński - przedstawciel emerytów
Obywatelstwo: polskie
7. Agnieszka Krenna - przedstawiciel ludzi 18 - 30, prawniczka
Obywatelstwo: polskie
8. Piotr Swrakowicz - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
9. Polina Makowska - przedstawiciel ludzi 18 - 30 oraz sektoru bankowego
Obywatelstwo: polskie i rosyjskie
10. Włodzimerz Szarak - przedstawiciel emerytów i rencistów
Obywatelstwo: polskie


OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 2 obejmuje obszar województwa kujawsko-pomorskiego a w wyborach krajowych tylko jego zachodnią część.
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Bydgoszcz. 
1. Joanna Alońska - przedstawicielka firm innych niż przemysł oraz ludzi 18 - 30 Vice-Przewodnicząca Mpjen Polski
Obywatelstwo: polskie
2. Paweł Żołędź - przedstawiciel pracowników zakładów przemysłowych, 
Obywatelstwo: polskie
3. Anna Rol - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
4. Patryk Dalicki - przedstawiciel osób niepełnosprawnych jako osoba poruszająca się na wózku
Obywatelstwo: polskie
5. Alexandra Litevska - przedstawiciel ludzi 18 - 30, specjalistka do spraw wschodnich
Obywatelstwo: polskie i litewskie
6. Tomasz Krzyżański - przedstawiciel ludzi 18-30 i rolników, polskie
Obywatelstwo: polskie
7. Aneta Gewlik - przedstawiciel ludzi 18-30 a także społeczności prawniczych oraz osób angażujących się społecznie w pomaganie słabszym osobom 
Obywatelstwo: polskie i niemieckie 
8. Andrzej Pszczyński- przedstawiciel ludzi 18 - 30, prawniczka
Obywatelstwo: polskie
9. Emilia Tran - Konarzowska - przedstawiciel ludzi 18-30 i mniejszości etnicznych
Obywatelstwo: polskie i ukraińskie
10. Andrzej Budzyński - dyrektor miejsca pracy innego niż przemysł
Obywatelstwo: polskie


OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 3 obejmuje obszar województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego a w wyborach krajowych tylko centralna część województwa warmińsko-mazurskiego.
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Olsztyn. 
1. Roksana Moskiewska - przedstawicielka firm innych niż przemysł oraz ludzi 18 - 30 Vice-Przewodnicząca Mojej Polski
2. Krystian Trawski - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
3. Karolina Czyżewska - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
4. Szymon Mielewicz - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
5. Lidia Cencewicz - lokalna działaczka polityczna
Obywatelstwo: polskie
6..Tomasz Czwartek - dyrektor miejsca pracy innego niż przemysł
Obywatelstwo: polskie
7.. Jagoda Sajka - przedstawiciel ludzi 18 - 30, lokalna przedstawicielka kultury i rozrywki 
Obywatelstwo: polskie
8. Szymon Krystek - przedstawiciel ludzi 18 - 30 
Obywatelstwo: polskie
9. Karolina Palicka - przedstawiciel 18 - 30, lokalna działaczka polityczna
Obywatelstwo: polskie
10. Piotr Kraków - przedstawiciel ludzi 18 - 30, przedsiębiorca
Obywatelstwo: polskie

OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 4 obejmuje obszar województwa warszawskiego
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Warszawa. 
1. Katarzyna Kajkowska - przedstawiciel ludzi 18-30 a także społeczności prawniczych oraz osób angażujących się społecznie w pomaganie słabszym osobom.  Vice - Przewodnicząca Partii Piękna Polska
Obywatelstwo: polskie
2. Janusz Grudział - przedsiębiorca
Obywatelstwo: polskie
3. Ewelina Spytkowska - przedstawiciel ludzi 18 - 30 Vice-Przewodnicząca Activ
Obywatelstwo: polskie
4. Krzysztof Tobiaszewski - lokalny działacz polityczno-społeczny
Obywatelstwo: polskie
5. Aleksandra Dróżka - przedstawiciel branży medialnej - była prezenterka nieistniejącego już lokalnego radia, członkini centrum prasowego partii
Obywatelstwo: polskie
6. Józef Skarga - przedstawiciel emerytów i rencistów
Obywatelstwo: polskie
7. Marta Rachwał - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
8. Andrzej Gliński - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
9. Paulina Sabicka - przedstawiciel mediów
Obywatelstwo: polskie
10. Damian Krasieński - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
-------
11. Tingting Lee-Chakowska przedstawicielka ludzi 18 - 30 oraz pracowników miejsc pracy innych niż przemysł
Obywatelstwo: polskie i japońskie
12. Dominika Szenczyk - przedstawiciel ludzi 18 - 30 a także mnejszości seksualnych
Obywatelstwo: polskie
13. Kamila Myszkiewska - przedstawiciel ludzi 18 - 30, członkini centrum prasowego partii, specjalistka do spraw public relations
Obywatelstwo: polskie
14. Karolina Grzybkowska - przedstawiciel ludzi 18 - 30 oraz osób opiekujących się osobami niepełnosprawnymi
Obywatelstwo: polskie
15. Beata Szczurkowicz - przedstawiciel ludzi 18 - 30 oraz feministek
Obywatelstwo: polskie

OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 5 obejmuje obszar województw: świętokrzyskiego i jurajsko-dąbrowskiego a w wyborach krajowych tylko obszar ziemii radomskiej.
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Radom. 
1. Joanna Myśnik - przedstawiciel branż innych niż przemysł
Obywatelstwo: polskie Przewodnicząca Młodych dla Polski
2. Rafał Brusieński - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
3. Alexa Wiśnicka - przedstawiciel ludzi 18 - 30, prawniczka
Obywatelstwo: polskie
4. Edmund Kołątajski - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
5. Joanna Woźniak - przedstawiciel organizacji na rzecz praw mniejszości seksualnych
Obywatelstwo: polskie
6. Tobiasz Marecki - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
7. Patrycja Wirzbicka - przedstawicielka sektoru energii
Obywatelstwo: polskie
8. Artur Kaleta - doradca ekonomiczny
Obywatelstwo: polskie
9. Joanna Kajska - przedstawiciel 18 - 30, absolwentka dziennikarstwa
Obywatelstwo: polskie
10. Łukasz Grzegowiak - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polski
------
11. Agata Boręcewicz - przedstawiciel 18 - 30 i mniejszości seksualnych
Obywatelstwo: polskie
12. Martyna Zwaszyńska - przedstawiciel 18 - 30, absolwentka dziennikarstwa
Obywatelstwo: polskie
13. Paulina Lichota - przedstawiciel 18 - 30, absolwentka dziennikarstwa
Obywatelstwo: polskie
14. Anna Cystka - przedstawiciel 18 - 30, absolwentka dziennikarstwa
Obywatelstwo: polskie
15. Emilia Skarzyk - przedstawiciel organizacji na rzecz zwierząt
Obywatelstwo: polskie

OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 6 obejmuje obszar województwa łódzkiego. 
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Łódź. 
1. Tamara Starska - przedstawicielka firm innych niż przemysł oraz ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie i białoruskie Vice - Przewodnicząca Pięknej Polski
2. Marcin Filipiak - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
3. Zuzanna Leńska - przedstawiciel 18 - 30, prawniczka Vice - Przewodnicząca Activ
Obywatelstwo: polskie
4. Piotr Newerski - działacz w sferze kultury i rozrywki
Obywatelstwo: polskie
5. Aleksandra Lamparska - przedstawiciel ludzi 18 - 30 i mniejszości seksualnych oraz pracowników innych niż przemysł
Obywatelstwo: polskie
6. Dominik Mirowski - doradca prawno-polityczny, przedstawiciel 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
7. Monika Sawlińska - przedstawiciel ludzi 18 - 30 i mniejszości seksualnych oraz pracowników innych niż przemysł
Obywatelstwo: polskie
8. Paweł Jurecki - prezenter lokalnej stacji radiowej
Obywatelstwo: polskie
9. Ewa Treszczyńska - specjalistka ds. PR i księgowości
Obywatelstwo: polskie
10. Ignacy Murs - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
----
11. Aleksandra Trylewicz - przedstawiciel 18 - 30, absolwentka dziennikarstwa
Obywatelstwo: polskie
12. Roksana Świdrewicz - przedstawiciel 18 - 30, absolwentka dziennikarstwa
Obywatelstwo: polskie
13. Marjetka Wolkiewicz - przedstawiciel 18 - 30, absolwentka dziennikarstwa
Obywatelstwo: polskie i słoweńskie
14. Grażyna Lucińska - przedstawiciel 18 - 30, absolwentka dziennikarstwa 
Obywatelstwo: polskie
15. Sylwia Olejna - przedstawiciel 18 - 30, lokalna działaczka polityczna
Obywatelstwo: polskie

OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 7 obejmuje obszar województwa wielkopolskiego a w wyborach krajowych tylko jego centralną część.
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Poznań. 
1. Aleksandra Satorka - przedstawiciel ludzi 18-30 i rolników
Obywatelstwo: polskie
2. Paweł Górski - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
3. Agnieszka Czarkowska - przedstawiciel ludzi 18 - 30, lokalna działaczka polityczna, specjalistka w kontaktach międzynarodowych
Obywatelstwo: polskie
4. Emil Potocki - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
5. Natalia Jakowska - przedstawiciel ludzi 18-30 i rolników
Obywatelstwo: polskie
6. Tomasz Hugo - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
7. Joanna Rębina - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
8. Aleksander Wrocławski - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
9. Mirosława Melkno - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie i słowackie
10. Tymon Sumliński - lokalny artysta muzyczny
Obywatelstwo: polskie
-------
11. Celina Szylowska - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
12. Milena Stablik - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
13. Marzena Piętak - przedstawicielka branży medialnej (była reporterka nieistniejącego już radia)
Obywatelstwo: polskie
14. Nicola Stanec - Rabecka - przedstawicielka ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
15. Magdalena Musielnicka - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie


OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 8 obejmuje obszar województwa lubelskiego a w wyborach krajowych tylko jego północną część
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Lublin. 
1 Agnieszka Skowitnicka - przedstawiciel ludzi 18 - 30 oraz feministek, była prezenterka lokalnej stacji radiowej Vice Przewodnicząca Młodych dla Polski
Obywatelstwo: polskie
2. Zygmunt Pruszcz - przedstawiciel emerytów, 
Obywatelstwo: polskie
2. Marta Czarnecka - specjalistka działu PR
Obywatelstwo: polskie
4. Marcel Zachodni - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
5. Katarzyna Seń - przedstawiciel ludzi 18 - 30, lokalna działaczka polityczna
Obywatelstwo: polskie
6. Jan Moreski - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
7. Ewa Gasiewska  - przedstawicielka feministek i doradca polityczno-prawny
Obywatelstwo: polskie
8. Antoni Mojsowski - doradca do spraw historii
Obywatelstwo: polskie
9. Paulina Rupińska  - przedstawicielka feministek i doradca polityczno-prawny
Obywatelstwo: polskie
10. Konrad Rybarski - doradca do spraw kultury i rozrywki
Obywatelstwo: polskie
------
11. Joanna Wieczorek  - przedstawicielka feministek i doradca polityczno-prawny
Obywatelstwo: polskie
12. Marta Mackiewicz - przedstawicielka feministek i doradca polityczno-prawny
Obywatelstwo: polskie
13. Francesca Migdalik - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie i włoskie
14. Kaja Skarpenko - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie


OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 9 obejmuje obszar województwa podkarpackiego. 
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Rzeszów. 
1. Felicja Gratecka - specjalistka działu PR, prawniczka, przedstawicielka ludzi 18 - 30 Przewodnicząca Partii Piękna Polska
Obywatelstwo: polskie
2. Wojciech Stawiński - przedstawiciel dyrektorów zakładów przemysłowych
Obywatelstwo: polskie
3. Marta Milewska - specjalistka działu PR, prawniczka, przedstawicielka ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
4. Jacek Włóczny - przedstawciel pracowników zakładów przemysłowych, 
Obywatelstwo: polskie
5. Joanna Szylkiewicz - przedstawicielka mediów, przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
6 Bronisław Jerzec - przedstawiciel świata kultury i rozrywki, aktor i reżyser starszego pokolenia
Obywatelstwo: polskie
7. Anastazja Drzewicka - przedsiębiorca
Obywatelstwo: polskie
8. Marek Cichecki - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
9. Jolanta Sorcińska - przedstawicielka rencistów, doradca d.s administracyjnych
Obywatelstwo: polskie
10. Waldemar Drzewiński - przedsiębiorca
Obywatelstwo: polskie
-----
11. Miłka Mirecka - przedstawiciel ludzi 18 - 30, specjalistka do spraw interwencyjnych
Obywatelstwo: polskie


OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 10 obejmuje obszar województwa małopolskiego a w wyborach krajowych tylko region krakowski.
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Kraków. 
1. Krzysztof Hans - lokalny dzialacz polityczny
Obywatelstwo: polskie
2. Joanna Kardejska - przedstawiciel firm innych niż przemysł oraz ludzi 18 - 30,
Obywatelstwo: polskie
3. Andrzej Łącki - przedstawiciel służb mundurowych
Obywatelstwo: polskie
4. Edyta Głębka - przedstawiciel ludzi 18 - 30 oraz ekonomistka
Obywatelstwo: polskie
5. Przemysław Grzelniak - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
6. Marta Sakiewicz - przedstawiciel ludzi 18 - 30 oraz prawniczka
Obywatelstwo: polskie
7. Robert Krupski - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
8. Aleksandra Strzyżycka - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
9. Damian Robiewicz - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
10. Marta Wtorek - członkini centrum prasowego partii i jednocześnie przedstawicielka ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
------
11. Tatiana Wordenko - przedstawicielka mniejszości etnicznej i jednocześnie ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie i ukraińskie
12. Paulina Kaskowska - przedstawiciel ludzi 18 - 30 oraz świata kultury i rozrywki 
Obywatelstwo: polskie
13. Renata Cizia - przedstawiciel ludzi 18 - 30 oraz świata kultury i rozrywki 
Obywatelstwo: polskie
14. Ewa Kopka - przedstawiciel ludzi 18 - 30 oraz prawniczka
Obywatelstwo: polskie 

OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 11 obejmuje obszar województwa górnośląskiego a w wyborach krajowych tylko jego centralną część.
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Katowice. 
1. Joanna Zadurska - przedstawiciel ludzi 18-30 a także społeczności prawniczych oraz osób angażujących się społecznie w pomaganie słabszym osobom.  Vice - Przewodnicząca Młodych dla Polski
2. Tomasz Brewiński - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
3. Anna Wolna - przedstawiciel ludzi 18-30 a także społeczności prawniczych
Obywatelstwo: polskie
4. Robert Galopski - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
5. Ewelina Puszka - przedstawiciel ludzi 18 - 30 oraz służb mundurowych (jest policjantką)
Obywatelstwo: polskie
6. Marek Skonowski - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
7. Sylwia Matejka - przedstawicielka ludzi 18 - 30, specjalistka do spraw public relations
Obywatelstwo: polskie
8. Miłosz Kielcz - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
9. Dominika Natarkiewicz - specjalistka działu PR
Obywatelstwo: polskie
10. Janusz Serski - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
----------
11. Agnieszka Skubka - modelka; przedstawicielka ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
12. Żaneta Kołos - modelka; przedstawicielka ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
13. Dominika Chwaska - przedstawiciel ludzi 18 - 30, przedstawicielka świata kultury i rozrywki
Obywatelstwo: polskie
14. Celina Dymska - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
15. Katarzyna Aleksandrowicz - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie

OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 12 obejmuje obszar województwa dolnośląskiego. 
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Wrocław. 
1. Edyta Słowacka - przedstawiciel ludzi 18 - 30, była modelka Przewodnicząca Activ
Obywatelstwo: polskie
2. Jerzy Jurewicz - doradca prawno-polityczny
Obywatelstwo: polskie
3. Katarzyna Polkiewicz - przedstawiciel ludzi 18 - 30 oraz sektoru bankowego
Obywatelstwo: polskie
4. Maciej Gryf - doradca prawno-ekonomiczny
Obywatelstwo: polskie
5. Dominika Zapędka - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
6. Grzegorz Sopski - przedstawiciel świata sportu
Obywatelstwo: polskie
7. Aleksandra Szyszka - członkini centrum prasowego partii, przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
8. Stanisław Gorzowski - przedstawiciel rolników i mikroprzedsiębiorców
Obywatelstwo: polskie
9. Agnieszka Łotewska - doradca polityczno-prawny
Obywatelstwo: polskie
10. Gracjan Modelewicz - przedstawiciel szkolnictwa, psycholog
Obywatelstwo: polskie
----
11. Joanna Konarska - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
12. Felicja Kierynek - przedstawiciel ludzi 18 - 30, była lokalna piosenkarka czyli osoba działająca w dziedzinie kultury i rozrywki, 
Obywatelstwo: polskie
13. Aleksandra Jedynak - przedstawiciel ludzi 18 - 30 i organizacji na rzecz równouprawnienia kobiet, 
Obywatelstwo: polskie
14. Petra Klava - przedstawiciel ludzi 18 - 30 i mniejszości etnicznych
Obywatelstwo: polskie i czeskie
15. Martyna Milewska - przedstawiciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie


OKRĘG WYBORCZY/OKRĘG PARTYJNY NR 13 obejmuje obszar województwa lubuskiego i województwa zachodniopomorskiego a w wyborach krajowych tylko północną część województwa lubuskiego.
Siedziba okręgowej komisji wyborczej – Gorzów Wielkopolski.
1. Agnieszka Skorzytnicka - przedstawiciel ludzi 18 - 30 Vice-Przewodnicząca Activ
2 Krzysztof Rząs - przemysłowiec prywatny
Obywatelstwo: polskie
3. Daniela Tarkiewicz - doradca polityczno-prawny
Obywatelstwo: polskie
4. Jędrzej Morowski - przemysłowiec prywatny
Obywatelstwo: polskie
5. Anna Żyżycka - przedstawicielka ludzi 18 - 30, prawniczka
Obywatelstwo: polskie
6. Wojciech Kapski - przedstawiciel 18 - 30 i branży kulinarnej
Obywatelstwo: polskie
7. Anna Krytko - przedstawiciel ludzi 18 - 30, działaczka mlodzieżowa
Obywatelstwo: polskie
8. Krystian Bach - przemysłowiec prywatny
Obywatelstwo: polskie
9. Marta Cedyńska - była dziennikarka lokalnego radia, przedstawiciciel ludzi 18 - 30
10. Władysław Topór - - przemysłowiec prywatny
Obywatelstwo: polskie
---------
11. Olga Szymańska - przedstawiciciel ludzi 18 - 30, działaczka kulturalno-sportowa
Obywatelstwo: polskie
12. Joanna Myślewska - była dziennikarka lokalnego radia, przedstawiciciel ludzi 18 - 30
13. Paulina Rotterska - specjalistka od spraw PR
Obywatelstwo: polskie
14. Roksana Świętek - była dziennikarka lokalnego radia, przedstawiciciel ludzi 18 - 30
Obywatelstwo: polskie
15. Sabrina Milecka - przedstawicielka ludzi 18 - 30, przedstawicielka kultury i rozrywki
16. Zygmunt Dębiński - ekonomista
Obywatelstwo: polskie

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Postautor: Krzysztof Hans » 22 wrz 2017, 22:32

Piękna Polska podróżuje po Polsce.

Partia Felicji Grateckiej kontynuuje podróże po Polsce.

Obrazek
Przewodnicząca lokalnych struktur "Pięknej Polski" we Warszawie i zarazem vice-przewodnicząca formacji "Activ" startujaca z trzeciego miejsca na liście łódzkiej Pięknej Polski spotkała się ostatnio z młodymi ludźmi w jednym z tamtejszych centrów konferencyjnych. Celem spotkania była rozmowa na tematy polityczne. Młodzież ze spotkania dowiedziała się nie tylko co oznaczają bieżące sprawy polityczna dla normalnego człowieka, ale też jak radzić sobie z nauką i rozwiązywać nie raz kłopotliwe kwestie prawne. Na spotkanie przybyło aż 400 młodych ludzi. Po części konferencyjnej był czas na luźniejsze rozmowy w przyjacielskiej atmosferze - wszak polityk to też człowiek i ma prawo zawiązywać przyjaźnie i znajomości.
Pani gospodarz zapowiedziała więcej spotkań tego typu i to nie tylko w Łodzi ale i w rodzinnej Warszawie.
Obrazek
A jeżeli już przy Warszawie jesteśmy to tamtejsza liderka listy Katarzyna Kajkowska spotkała się z wyborcami pod Placem Zamkowym. Można tam było się z nią spotkać i zamienić słowo na aktualne tematy polityczne. Wygłosiła też przemowę w którym to wzięła pod obronę krytykowaną przez Partię Polaków Komisję Europejską uważając jako jeden z fundamentów Unii Europejskiej na równi z jej parlamentem.
Jak wspomniała:
Komisję można zreformować poprzez oczyszczenie jej z nadmiernej biurokracji ale broń boże nie likwidować. Ciekawa jestem co następne pójdzie pod nóż Partii Polaków. Parlament, Komisarze a może Szef Rady Europejskiej. Jednocześnie ich pomysł z wyborem szefa Rady można uznać za ciekawy mimo podania konkretów w tej sprawie.

Obrazek
Z kolei lider listy małopolskiej Krzysztof Hans podczas wspólnego spotkania (odbytym wraz z Joanną Kardejską - numerem 2) na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie również odniósł się do słów Partii Polaków a dokładniej Karola Malinowskiego który to obiecywał reformę administracyjną mówiąc:
Panie Karolu, wybory do Parlamentu Europejskiego to nie miejsc od obiecywanek krajowych - do tego służą wybory do polskiego Sejmu i Senatu ale jeżeli pan już tak obiecuje tą reformę administracyjnej to niech pan poprze reformę autorstwa Pięknej Polski lub stworzy na jej podstawie projekt który to będziemy mogli poprzeć. Inaczej obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Obrazek
W Jeleniej Górze z wyborcami spotkała się dolnośląska "Jedynka" Pięknej Polski czyli Edyta Słowacka która to wspomniała o dbałości o przyrodę która to jest dobrem wspólnym wszystkich ludzi na planecie. Mówiła o karaniu niepotrzebnych wycinek nawet jeżeli będą one z polecenia politycznego. Wspomniała także o sytuacji na granicach - według niej wszelkie dobrodziejstwo Strefy Schengen powinno pozostać ale powinno ono dotyczyć również pojazdy komunikacji granicznej które to są zawracane obecnie spod granic międzykrajowych.
Obrazek
Liderki list Pięknej Polski z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego czyli Joanna Alońska i Agnieszka Milowska z formacji "Moja Polska" na swoich spotkanisch stwierdziły że Europie potrzebna jest zarówno uczciwa debata i merytoryczne kłótnie ale też i mówienie jednym głosem w wielu sprawach odniosły się tym samym do słów konkurencji która liczy tylko na wspólne stanowiska w sprawach.
Obrazek
Na koniec Zamość tamtejsza "jedynka" Agnieszka Skowitnicka, vice przewodnicząca formacji "Młodzi dla Polski" mówiła o sytuacji młodych na rynku UE. Jej zdaniem potrzebna jest polityka Unii Europejskiej wobec młodych która dałaby dobrą pracę i lepszy start w dorosłym życiu. Jak wspomniała czasy "zmywaków" za granicą odchodzą powoli do lamusa a młodzi ludzie dostają coraz lepszą pracę. Celem polityków jest według Skowitnickiej pilnowanie aby tak zostało i było coraz lepiej.
Poza wymienionymi spotkaniami kandydatów Pięknej Polski od czasu otwarcia kampanii w Bochni odbyło się też szereg innych spotkań w każdym z okręgów.
Piękna Polska debiutuje w wyborach z listą numer 1 . W przypadku Pięknej Polski start w wyborach był powiązany ze zmianami w partii polegającym na poszerzeniu liczby członków a tym samym też okręgów partyjnych których to teraz jest łącznie czterdzieści.
Obrazek
O zmianach w partii redakcji strony internetowej partii opowiadała Tamara Starska:
Mamy 40 okręgów partyjnych z których aż połowa pełni rolę wojewódzkich centrów dowodzenia partii. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego takich centrów jest zgodnie z zasadami trzynaście. Okręgi te tworzymy we współpracy z Activ, Moją Polską i Młodymi dla Polski czyli zaprzyjaźnionymi z nami organizacjami. To one zarządzaja tymi mniejszymi okręgami i pomagają w zarządzaniu tymi większymi. Okręgi te mają swoich przewodniczących którzy to podlegają władzom wojewódzkim a ci zaś władzy krajowej partii. W niektórych regionach odpowiedzialność spoczywa również na barkach przedstawicieli władzy krajowej. Wszak nie jesteśmy partią ograniczająca się tylko do Warszawy.

Partia w wyborach startuje z hasłem "Blisko Ludzi" a jej charakterystyczną cechą są niemalże piknikowe spotkania z wyborcami. Kampania partii ruszyła w pierwszy poniedziałek po określonym przez PKW najwcześniejszym czasie na oficjalną kampanię, o godzinie 13:00. Partia posiada swoje środki lokomocji (P-Busy) i element kampanii w postaci krawata który to często był zdejmowany z swojej szyi przez kandydatów i przekazywany (a nawet czasem także od razu zakładany) wyborcom w formie prezentu. Później jednak partia postawiła uczynić z krawata gadżet który był rozdawany wyborcom zapakowany do pudełeczka a często także zakładany wyborcom którzy przyszli na spotkania w koszuli. Rozdawane krawaty w kolorach partii czyli białym, czerwonym, niebieskim ale także i czarnym, fioletowym czy zielonym. Kobiety dostają od partii gratisowo jeszcze dwie sztuki a młode dziewczyny w wieku 14 - 35 lat dodatkowy egzemplarz.
Obrazek
Autorką koncepcji jest przewodnicząca partii Felicja Gratecka która na pierwszym spotkaniu głównym kampanii w Bochni zdjęła z siebie krawat i rzuciła go w publiczność, w ślad za nią poszli inni kandydaci którzy zrobili to samo a w swoich miastach wokół krawata organizowali różne aktywności jak wspomniane zakładanie go wyborcom czy wspólne selfie pod krawatem.
Autorka swój pomysł z ściągnięciem krawatu opisała tak:
W domu mam niemal całą półkę krawatów (w tym takich samych do tego jaki zdjęłam podczas swojej przemowy więc to dla mnie żadna strata osobista, gdyż zawsze mogę sobie kupić nowy. Jeżeli chodzi o przesłanie tego gestu to jest takie że nie zawsze oficjalność jest najlepszym rozwiązaniem w spotkaniu z ludźmi. Czasem trzeba postawić na odwagę i spontaniczność oraz mówienie do wyborców z głowy a nie z kartki czy wcześniej wyuczonego tekstu.

W czasie kampanii omawiano też ważne sprawy a podstawową z nich opisała już wspomniana Agnieszka Milowska w czwartek na spotkaniu w Gdańsku:
Często jest tak że Unia Europejska wymyśla nie raz absurdalne standardy względem chociażby jakości produktów i usług czy też podejmuje głupie decyzje (jako przykład wymieniam mówiąc wprost kradzież pasma powyżej 694 MHz z rąk telewizji naziemnej na rzecz telekomów i internetu) a potem narzuca to wszystko krajom członkowskim. W moim odczuciu UE powinna pohamować się od tego typu działań i bardziej sugerować a nie wymagać na siłę określonych działań.

Obrazek
Felicja Gratecka w Przemyślu skrytykowała Aleksandra Szostakiewicza z "Rządzić Inaczej" mówiąc:
Drogi Panie Aleksandrze!
Likwidując dopłaty bezpośrednie obetnie pan skrzydła rolnikom inwestującym w sprzęt na gospodarstwach rolnych. Mój wujek jest rolnikiem i po rozmowie widać jakie ważne dla niego innych rolników są te dopłaty. Pan za to jest z miasta a to zgodnie z piosenką widać, słychać i czuć. 

Obrazek
 Na konferencji w Łodzi vice-przewodnicząca "Pięknej Polski" pani Tamara Starska zapowiedziała że swoją garderobę którą miała zarówno na spotkaniu jak i na sesji fotograficznej (a którą to w postaci szelek, krawatu i gumki na włosy ściągnęła w czasie przemowy pokazując że brak oficjalności oraz spontanicznosć w kontaktach z innymi ludźmi powinien dotyczyć także ludzi biznesu i ekonomii oraz kobiet) przekaże w pełni na cele charetatywne w ramach aukcji internetowej. Jak wspomniała ma w domu jeszcze trzy sztuki każdego z elementów swojego eleganckiego stroju który to założyła na spotkanie więc straty dla nie ma a poza tym pomaganie jest ważniejsze.
Podczas spotkania jak i konferencji w sobotę na terenie Rzeszowa wspomniana już Felicja Gratecka wspomniała że Piękna Polska chętnie przyjmie każdego kto opuści inną partię i będzie chciał szukać swojego nowego miejsca w Sejmie, Senacie jak i samorządzie. Jest to efekt odejścia z Samorządowców dla Rzeczpospolitej jak i zaproszenie dla innych polityków którzy to w przyszłości mogliby dołączyć do Pięknej Polski.


Wróć do „Naprzód!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości