Wybory Uzupełniające do Sejmu 2025

Liczba posłów: 1
Prezes: Nicola Stanec-Rabecka

Populistyczna partia rozwiązana w 2032 r.

Moderator: Aleksander Lichtenberg

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Wybory Uzupełniające do Sejmu 2025

Postautor: Krzysztof Hans » 31 gru 2017, 14:08

Kandydaci Stronnictwa Centrowo - Demokratycznego w Wyborach Uzupełniających 2025:
Jednomandatowy Okręg Wyborczy nr 135 - Karolina Czyżewska
Jednomandatowy Okręg Wyborczy nr 208 - Aleksandra Satorka.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, 19:06 przez Krzysztof Hans, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Wybory uzupełniające do Sejmu 2025 - kampania

Postautor: Krzysztof Hans » 31 gru 2017, 19:33

Aleksandra Satorka (SCD) będzie "Bliżej niż inni"
Obrazek
Aleksandra Satorka która to została kandydatką na posłankę do Sejmu w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 208 podczas swoich spotkań w Jarocinie (i nie tylko) mówiła o swoich planach po ewentualnej wygranej w wyborach uzupełniających 2025.

- Moją jak i mojej koleżanki Karoliny Czyżewskiej która to będzie startować w Suwałki jest kilka zagadnień kultura i rozrywka, media, sport a przede wszystkim sprawy społeczne. Od dłuższego czasu już jestem jedną z koordynatorek kultury w Jarocinie, aktywnie udzielam się też na rzecz społeczeństwa działając jako "prawniczka dla każdego" czy osoba wspierająca różne akcje na rzecz innych i zwierząt.
Obrazek
Na bazie tego bazie tego budować będę swoją kampanię która to będzie zgodnie z hasłem "bliżej niż inni" lokalnych i krajowych spraw (przede wszystkim społecznych ale i nie tylko) które to wpływać będą na życie każdego z nas - powiedziała Satorka w trakcie jednego ze spotkań.
- Dzięki mnie mieszkańcy Jarocina i nie tylko mają wsparcie którego tak bardzo potrzebują w kwestii prawa czy rozwiązywania problemów. Jestem też osobą która chętnie pomaga w terenie gdy zajdzie taka potrzeba. Dostarczam paczki żywnościowe i pomocowe dla ludzi z trudną sytuacją materialną, kwestuje, opiekuje się zwierzętami; odwiedzam dzieci i ludzi chorych w szpitalach dając im trochę radosci i nadzieji. Wspieram też remonty różnych obiektów, rozwijam kulturę oraz rozrywkę oraz motywuje do działania innych ludzi. W Jarocinie mówią na mnie "dziewczyna - orkiestra" i to jest prawda gdyż udzielam się na wielu polach. Osratnio teź zwiększyłam ilość swoich pomocowych dyżurów z 2 na 3 dni w tygodniu a docelowo planuje 4 dni w tygodniu.

- Podczas pracy w Sejmie podobnie jak moja koleżanka z Suwałk zajmę się społeczna stroną omawianych problemów bo od ekonomii to są inni posłowie a poza tym w starciu z oczekiwaniami społecznymi ekonomia zawsze przegrywa. Będę pracować w Sejmie i zasiadać prawdopodobnie w komisji kultury lub spraw społecznych ale nie zapomnę też o swoich wyborcach ponieważ będę dzielić czas pomiędzy Warszawą a Jarocinem gdzie mam też rodzinę. Zerwę przy okazji w pełni z kontrowersyjną formą działalności SCD którą to nieskutecznie prowadził mój poprzednik czyli pan Adam Pawlicki.
Inni posłowie, zwłaszcza dworscy i starsi stażem po wyborach pracują w Sejmie czy Senacie a gdy ta praca się skończy wsiadają do drogich limuzyn, kupowanych często za nasze pieniądze i odcinają się od ludzi o których to przypominają sobie przy kampanii i wyborach myśląc źe ciemny lud kupi ich wierutne kłamstwa czy puste obietnice które po dojściu do władzy i tak po dostaniu się ich do parlamentarnego koryta i tak nie zostaną przy słowie. Wiedzą o tym mieszkancy Środkowego Pomorza którzy to zamiast cieszyć się z własnego województwa musieli pocałować klamki kolejno takich partii jak SLD czy obydwóch koalicji z udziałem PiS'u czy Platformy Obywatelskiej. Teraz to samo robią obecne partie rządzące a mieszkańcy Środkowego Pomorza już ćwierć wieku czekają i doczekać się nie mogą. To dokładnie pokazuje jak politycy (w których w głowach często są posady i tak zwane stołki, wystąpienia w mediach, limuzyny, drogie restauracje czy kreacje a nie potrzeby własnych wyborców) potrafią być kłamcami w stosunku do zwykłych ludzi. Ja pozostane sobą i osobą którą doskonale znacie i nawet posady mnie nie zmienią nie mówiąc już o samym Sejmie. Będę pracować dla kraju i regionu oraz ludzi w nich mieszkających a dopiero potem lub nawet w ogóle nie dla zaszczytów. Będę działać tak by każdy człowiek który odda na mnie swój głos był ze mnie dumny a nie zawiedziony jak w przypadku pana Pawlickiego. Moim startem czy też startem pani Karoliny moja partia chce pokazać że to już jest zdecydowanie inna partia niż kiedyś i tak już zostanie na zawsze.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Wybory uzupełniające do Sejmu 2025 - kampania

Postautor: Krzysztof Hans » 31 gru 2017, 19:38

Karolina Czyżewska (SCD) zawsze "Blisko Ludzi".
Obrazek
W Suwałkach swoją kampanię zaunaugurowala kandydatka Stronnictwa Centrowo-Demokratycznych w wyborach uzupełniających w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 135, Karolina Czyżewska. Na spotkaniach z udziałem między innymi prezesa partii Krzysztofa Hansa czy vice-przewodniczącej Felicji Grateckiej a przede wszystkim obywateli miasta Suwałki przedstawiła zarys swojej działalności w Sejmie po wygranych wyborach.

- W sytuacji gdy zostanę waszą reprezentantką w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej chciałabym podobnie jak moja odpowiedniczka w Jarocinie czyli pani Aleksandra Satorka chciałabym się zająć przede wszystkim sprawami społecznymi które to dotykają każdego z nas. Poza tym chciałabym kłaść nacisk ma sprawy młodych którym między innymi trudno jest znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie czy warunki do zakładania rodzin. Chciałabym to zmienić i przy okazji zdemolować obecny system wartości politycznej Sejmu oparty na luksusach, drogich ubraniach i samochodach czy wystawnych restauracjach a uwierzcue mi zerkając na cennik w restauracji sejmowej aż złapałam się za głowę bo drożyzna drożyzne pogania a politycy szastając kasą na lewo i prawo zapominają za czyje pieniądze się utrzymują. Chciałabym to zmienić i wraz z całym SCD wprowadzić nową definicje posła czy senatora który to zamiast siedzieć w limuzynach czy pławić się w luksusie wychodzi do ludzi, zjada z nimi posiłek i z nimi rozmawia a media używa do powiedzenia swoich myśli a nie celebryctwa co obecnie robią wszyscy na dworze królewskim czy w Parlamencie. - powiedziała kandydatka w JOWie nr 135.

Zdaniem Czyżewskiej konieczne jest spojrzenie na sprawy nie tylko przez pryzmat ekonomii ale i spraw zwyczajnych ludzi po to oni są w życiu wykonawcami prawa ustalanego przez władze polityczne. Według niej takźe definicja pisania prawa powinna być przebudowana tak by byla ona czytelna nie tylko dla grona prawniczego czy politycznego ale i zwyczajnych ludzi. Jak nie w prawie to w jego uzasadnieniu powinno być bowiem wyjaśnione co to jest za prawo, do czego służy i jak się je stosuje ale nie językiem artykułów czy ustępów a zwyczajnym ludzkim językiem. Adresatem prawa są bowiem obywatele a nie tylko prawnicy i politycy.
Obrazek
Jednym z podstawowych haseł wyborczych w wyborach jest te które to możecie zobaczyć powyżej. Zdaniem kandydatki jego realizacja wymaga stałego kontaktu ze społeczeństwem i takie też będzie działanie zarówno SCD jak i jej samej. SCD chce być bowiem partią która to stawia na regiony i ludzi w nich mieszkających.
Kandydatka nie zapomni też o regionie dbając o jego rozwój a uczyni to między innymi walcząc nie tylko o dobre kontakty z Białorusią (co czyni konkurencja) ale i Litwą oraz Rosją dając inwestorom z tych krajów szanse na działanie w Suwałkach. W wymiarze krajowym to działanie obejmować będzie wszystkich sąsiadów Polski. Kandydatka chce otworzyć na nich rynki gospodarcze, społeczne a nawet kulturalne i muzyczne tak by na przykład polscy wykonawcy muzyczni mogli promować się w radiach zagranicznych z wzajemnością dla strony zagranicznej.
- Nasi sąsiedzi to nasi przyjaciele więc dajmy im szanse na dzieleniem się z nami tym co chcą przekazać na polski rynek - podkreśliła kandydatka SCD w nadchodzących wyborach.
Planem minimum SCD jest utrzymać stan jednego mandatu w Sejmie choć kompletne zwycięstwo bardzo by partie ucieszyło.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 21:24 przez Krzysztof Hans, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Wybory uzupełniające do Sejmu 2025 - kampania

Postautor: Krzysztof Hans » 31 gru 2017, 19:39

Satorka aktywnie w Jarocinie
Obrazek
Aleksandra Satorka, kandydatka do Sejmu w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 208 zorganizowała akcje informacyjną na temat pomagania innym. W akcji kandydatkę wspierali działacze SCD z regionu oraz Tamara Starska czyli jedna z vice prezesów Stronnictwa Centrowo - Demokratycznego. Poza tym Aleksandra Satorka brała udziałbw spotkaniubz wyborcami zarówno indywidualnie w cztery oczy jak i na dużych spotkaniach.


- Chciałabym bardzo podziękować tym ludziom którym nie obca jest sprawa pomagania w potrzebie tym, którzy tej pomocy potrzebują - powiedziała Aleksandra Satorka po zakończeniu akcji "Pomagam - nie jestem egoistą" która miała na celu uświadomić mieszkańcom że są wokół nich osoby czy zwierzęta które to potrzebują pomocy.

- W ramach akcji wspólnie wyruszyliśmy z pomocą żywnościową, dobrym słowem i radą do najuboższych mieszkańców miasta oraz tych którzy mieszkają na jego peryferiach. Wspólnie zakupiliśmy karmę dla zwierząt w schroniskach oraz odmalowaliśmy ściany mieszkańców którzy nie mogli poradzić sobie z remontem swojego mieszkania. Farby oczywiście kupilismy za swoje pieniądze - dodała


Jak wspomniała kandydatka będąc posłanką będzie miała szersze pole do manewru gdyż będzie tworzyła prawo pomagające a nie szkodzące ludziom. Dodatkowo jako posłanka będzie mogła zadziałać pożytecznie w większej ilości spraw odczarowując tym samym wizerunek polityków w kraju. Zdaniem Satorki politycy i urzędnicy królewscy zamiast opławiać się w luksusie stworzonym nie za ich pieniądze powinni wyjść do ludzi, zrozumieć ich problemy i pomagać - rzecz jasna stale a nie tylko podczas kampanii wyborczej.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Wybory uzupełniające do Sejmu 2025 - kampania

Postautor: Krzysztof Hans » 31 gru 2017, 19:40

Czyżewska odwiedza szkołę w Suwałkach
Obrazek
Karolina Czyżewska, kandydatka do Sejmu w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 135 spotkała się z zarządem powiatu jarocińskiego oraz odwiedziła jedną z suwalskich szkół.

Czyżewska na spotkaniach z zarządem powiatu oraz pracownikami jednej ze szkół na szczeblu podstawowym zwróciła uwagę na to że obecnie polska edukacja nie jest zbyt w dobrej kondycji w jakiej być powinna.
- Przyczyny złego stanu w polskie szkoły jest kilka, jednym z nich jest fakt braku planów ich rozbudowy zaś kolejnym fatalne zarządzanie nią przez rząd który to by zaoszczędzić sobie roboty połączył edukacje z kulturą. To bardzo zła droga a cierpią na tym nasze dzieci - powiedziała.

Szkoła ma być czymś przyjaznym dla dzieci i młodzieży a nie miejscem gdzie ktoś będzie narzucał im swoje idee zgodne ze statutem partii. My mamy plany na to by zmienić ten stan rzeczy tylko brak wsparcia ze strony innych partii powoduje że walczymy z wiatrakami.

Czyżewska zaproponowała tutaj krótszy obowiązek szkolny w zamian za bardziej wzmocnioną selekcją treści do programu nauczania. Jak zaznacza warto podpatrzeć jakie formy nauczania stosują szkoły językowe i spróbować wykorzystać ją w zwyczajnej szkole. System szkół językowych opiera się bowiem na nauce przypominającej naturalną naukę języka polskiego w domu podczas okresu dzieciństwa czyli mniej teorii a nieco więcej praktyki przy jednoczesej stopniowej nauce a nie narzucaniu niczego na siłę i to w szybkim tempie.
Myślę że można połączyć nowy format nauczania z tym tradycyjnym, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić - przyznała kandydatka z Suwałk który stara się o wybór do izby niższej parlamentu w wyborach uzupełniających.


Wróć do „Naprzód!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości