Wybory do Sejmu 2030 - kampania

Liczba posłów: 14 Liczba senatorów: 17
Przewodniczący: Nikodem Kepp
Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Wybory do Sejmu 2030 - kampania

Postautor: Szamir DeLeon » 01 maja 2022, 20:41

Rozpoczęcie kampanii w Bydgoszczy
Zjednoczona Lewica rozpoczyna kampanię wyborczą w Bydgoszczy.

Obrazek

Kierująca polską dyplomacją od 2026 roku Wiktoria Anastazja Skolska jest liderem listy wyborczej Zjednoczonej Lewicy. Nakreśliła zadania stające przed współczesnym państwem:
- Obywatele potrzebują silnego i skutecznego państwa, które nie jest biernym uczestnikiem procesów zachodzących na świecie, ale aktywnie je diagnozuje, proponuje zmiany i wprowadza w praktyce Silne państwo dba o równowagę pomiędzy różnymi uczestnikami polityki i procesów gospodarczych w świecie takich jak globalne i ponadnarodowe korporacje, rynki finansowe. Aktywne państwo, to państwo opiekuńcze stwarzające możliwość awansu cywilizacyjnego społeczeństwa, dające możliwość rozwoju i samorealizacji jednostkom, grupom społecznym. Państwo opiekuńcze broni obywateli przed negatywnymi następstwami procesów politycznych i gospodarczych. Dba tym samym o fundamenty takie jak dostęp do mieszkania jako prawo, prawo do pracy dostosowanej do potrzeb i możliwości obywateli, by każdy człowiek mógł podjąć pracę na miejscu. Pełny dostęp do służby zdrowia zabezpieczany przez władze poprzez środki publiczne. Nieskrępowany dostęp do zdrowej i ekologicznej żywności oraz wody. Opiekuńcze zobowiązania państwa mają charakter uniwersalany, nie odnoszą się tylko do Polski. Państwo opiekuńcze to wartość pozytywna. Jest obrońcą większości społeczeństw i ustroju demokratycznego przed zakusami nielicznej mniejszości starającej się z różnym skutkiem zdominować procesy gospodarcze i polityczne na świecie.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Wybory do Sejmu 2030 - kampania

Postautor: Szamir DeLeon » 02 maja 2022, 14:05

Przyszłość. Szacunek. Polska.
Manifest programowy Zjednoczonej Lewicy
Na początku czwartej dekady XXI wieku przed nami w Polsce, Europie i na świecie stoją ogromne zadania. Nowa dekada przyniesie wiele pytań. Czy będziemy w stanie zabezpieczyć pracę i dobrobyt jutra oraz zapewnić pełne zatrudnienie? A może pogodziliśmy się z tym, że ludzie pozostają bezrobotni? Czy możemy przezwyciężyć rosnące nierówności? Czy akceptujemy, że niewielu uzyskuje najwyższe dochody i najlepsze perspektywy, ale ciężary i ryzyko spoczywają na barkach tych, którzy nie mogą się bronić? Czy jako społeczeństwo demokratyczne bierzemy projektowanie zmian cyfrowych we własne ręce, czy też rozwój cyfrowego świata nadal będzie dyktowany przez kilka grup technologicznych? A może akceptujemy, że nasze społeczeństwo oddala się od siebie coraz bardziej?
Dużo osiągnęliśmy w koalicji rządzącej. Skutecznie walczyliśmy z oszustami podatkowymi, podwyższyliśmy po wielu latach płacę minimalną. Krajowy Program Mieszkaniowy zapewni mieszkania dla wielu osób.
Zbliżające się wybory dotyczą kwestii kierunku. Są tacy, którzy chcą zdemontować państwo opiekuńcze i obciąć świadczenia socjalne. Przeciwstawiamy się im koncepcją państwa opiekuńczego, które umożliwia wszystkim opanowanie zmian. Dzięki temu manifestowi chcemy promować nasze dążenie do większego wzajemnego szacunku.

Zdrowie
Utworzymy Fundusz na rzecz leczenia i operacji chorób i schorzeń, które są kosztochłonne i nie są dotychczas refundowane. Obywatele, którzy chcą ratować zdrowie i życie są zmuszeni do zwracania się o pomoc do organizacji charytatywnych, fundacji. Co pogłębia niepewność i brak gwarancji, że pomoc medyczna zostanie udzielona. Czas wziąć pełną odpowiedzialność za prawo do ochrony zdrowia poprzez zapewnienie finansowania leczenia obywateli polskich w innych państwach. By ludzie mieli zagwarantowaną pomoc, nie zaś musieli prosić o realizację podstawowego prawa
Zwiększymy ilość oddziałów szpitalnych, przekażemy dodatkowe środki na poprawę funkcjonowania szpitali leczących nowotwory, złamania, choroby przewlekłe
Usprawnimy podstawową opiekę medyczną poprzez Centrum Leczenia Rodziny. Nad zdrowiem kilku pokoleniowych rodzin będzie czuwał zespół złożony z lekarza rodzinnego i pielęgniarki

Wymiar sprawiedliwości i bezpieczeństwo
Wprowadzimy do kodeksu karnego przestępstwo zabójstwa drogowego. Badania lekarskie kierowców, którzy utracili prawo jazdy będą wykonywane przez państwową instytucję.
Nowoczesna i wysoko wykwalifikowana policja w demokratycznym państwie chroni obywateli przed niebezpieczeństwem i gwarantuje ochronę przed terroryzmem i przestępczością. Policja powinna poprawić kulturę błędu i autorefleksji. Każdy policjant będzie musiał przy mundurze mieć kamerę, która będzie nagrywała jego pracę. Nagranie nie będzie możliwe do usunięcia i modyfikacji.
Zostanie bardziej upowszechniona praca osadzonych. Wykonywanie pracy podczas odbywania kary pozwoli na częściową autonomię finansową skazanych, spowoduje brak przerwy w pracy zarobkowej przez okres przebywania w więzieniu. Pozwoli to na łatwiejszą adaptację po opuszczeniu więzienia.
Regulowana sprzedaż marihuany dorosłym powinna być możliwa.
Połączymy zawód adwokata i radcy prawnego. Ich rozdzielenie nie ma praktycznego wytłumaczenia.
Sankcje karne muszą być zawarte w ustawie, nie zaś w rozporządzeniach. Wprowadzone zostaną stosowne korekty legislacyjne w tej materii


Podatki, praca i zasiłki
Polskę charakteryzuje system podatkowy, w którym zdecydowanie większe zobowiązania ponosi mniej zamożna część społeczeństwa. Pozorna równość nie uwzględnia dochodu rozporządzalnego. Wprowadzimy podatek wyrównawczy
Praca zanim publiczny transport zbiorowy stanie się powszechnie nieodpłatny w pierwszej kolejności bezrobotni oraz absolwenci będą mieli prawo do darmowych przejazdów.
Wprowadzimy zasiłek absolwencki. Przez 3 miesiące po skończeniu szkoły średniej, studiów absolwent będzie otrzymywał zasiłek w wysokości 35% płacy minimalnej na poszukiwanie pracy.
Chcemy przywrócić podatek majątkowy netto, częściowo po to, by wzmocnić finansową siłę państw do ważnych przyszłych zadań. Niezwykle zamożni muszą wnosić większy wkład w finansowanie naszej społeczności, dlatego między innymi wprowadzimy umiarkowaną, jednolitą stawkę podatkową w wysokości jednego procenta dla niezwykle wysokich aktywów. Jednocześnie przyznawane będą wysokie ulgi osobiste, aby skoncentrować obciążenia podatkowe na szczególnie zamożnych warstwach ludności. Zadbamy o to, aby podatek od majątku netto nie zagroził żadnym miejscom pracy ani nie wpłynął na bazę operacyjną przedsiębiorstw. Należy zreformować opodatkowanie spadków, ponieważ w obecnej formie niesprawiedliwie faworyzuje zamożnych spadkobierców.

Środowisko
Prawo do ochrony środowiska to nie tylko prawo obywateli, ale obowiązek władz na każdym szczeblu. Wprowadzimy zakaz inportu śmieci i odpadów regulacje te muszą obowiązywać w całej Europie. Nie możemy zakazując importu sami eksportować śmieci. Program Odzysku Surowców jaki wdrożyliśmy w ostatnich latach pozwala na maksymalne użytkowanie zasobów poprzez recykling ich odzysk i wykorzystywanie.Obieg zamknięty. Produkujesz-utylizujesz, odzyskujesz musi być prawem na terenie całej UE
Program Zielona Europa zostanie upowszechniony. Budowa parków zieleni, wzmocnienie ekologicznego rolnictwa to już się dzieje, ale będziemy te działania pogłębiać
Mieszkania
W ostatnich latach poprawiła się dostępność mieszkań komunalnych na wynajem, muszą one pozostać w zasobie komunalnym.Będziemy kontynuować politykę w tym obszarze, by możliwość wynajęcia taniego mieszkania była możliwa dla każdego kto pracuje. Kredyty na pierwsze mieszkanie (dom) będą udzielane ze stałym oprocentowaniem

Gospodarka
Kluczem do rozwoju gospodarczego są łatwo dostępne surowce i możliwość ich wykorzystania, kadra, technologie oraz płace dostosowane do kosztów życia. Spadek płac realnych przeszkadza w rozwoju, brak pogłębiania więzi pomiędzy kontrahentami również. Będziemy nadal dążyć do wzmacniania polskiej gospodarki poprzez udział w międzynarodowej współpracy, pozyskiwaniem nowych rynków zbytu dla rodzimych producentów we wszystkich obszarach, w których możemy i przedstawiamy konkurencyjną ofertę dla kontrahentów z całego świata. Zapewnimy maksymalizację wykorzystania zasobów naturalnych Wszystkie formy własności muszą być traktowane równoprawnie. Państwo jest i będzie aktywnym uczestnikiem procesów gospodarczych.
Aby sfinansować przejście na cyfrową i zrównoważoną gospodarkę, potrzebujemy wydajnego, bezpiecznego i sprawiedliwego rynku finansowego, który musi być odpowiednio regulowany i monitorowany. Zadbamy o to, aby usługi finansowe były oferowane konsumentom po przystępnej cenie i będziemy zachęcać do inwestowania w zrównoważone, przyjazne dla klimatu produkty i procesy produkcyjne. Szczególnie ważne jest, aby drobni inwestorzy mieli zaufanie do właściwego funkcjonowania i bezpieczeństwa operatorów rynków finansowych i produktów finansowych, a także mieli dostęp do niezależnych usług doradczych mających na celu ochronę ich interesów. Zapewnimy większą pomoc nadmiernie zadłużonym osobom prywatnym, aby uchronić je przed trudnościami finansowymi, jeśli nie będą w stanie samodzielnie ich pokonać. Umożliwiliśmy bezpośrednie audyty rocznych sprawozdań finansowych firmy przez KNF. Odrzucamy pomysł prywatyzacji walut. To samo dotyczy prywatnych walut cyfrowych, których wartość jest sztucznie stabilna (stablecoins).
Płaca minimalna będzie podwyższana ustawowo o przynajmniej wskaźnik inflacji. By hamować spadek płac realnych. Wzmocnimy wpływ związków zawodowych na kształtowanie warunków zatrudnienia.
Potrzebujemy państwa jako inwestora strategicznego, jako siły regulacyjnej i kreatywnej, aby sprostać wyzwaniom naszych czasów. Państwo musi stać się siłą napędową innowacji i wykorzystywać swoje możliwości.
Usługi społeczne nie mogą zależeć od możliwości finansowych gminy. Niezbędnym krokiem jest odciążenie szczególnie mocno zadłużonych gmin z jednorazowych wysokich, starych długów.
Dopasujemy zamówienia publiczne w taki sposób, aby dawały impulsy do innowacji i służyły celom zmiany społeczno-ekologicznej. W tym celu kryteria przyznawania powinny być bardziej ukierunkowane na innowacje, układy zbiorowe, równość płci i zrównoważony rozwój przyjazny dla klimatu.
Chcemy, aby Polska stała się jedną z wiodących lokalizacji przedsiębiorstw we wczesnym etapie rozwoju w Europie, tworząc w ten sposób wysokiej jakości miejsca pracy w regionach. Aby zachęcić więcej przedsiębiorstw do rozpoczęcia działalności opieramy się na trzech kluczowych punktach: wsparciu organizacyjnym, takim jak kompleksowe agencje dla założycieli, łatwiejszy dostęp do kapitału poprzez finansowanie projektów, publiczne fundusze na venture capital, fundusze zalążkowe i „kulturę drugiej szansy”, także w prawie upadłościowym. Opracujemy krajową strategię promocji firm nastawionych na dobro wspólne i innowacje społeczne. Poprawimy ramy prawne prowadzenia działalności gospodarczej dla wspólnego dobra (np. dla spółdzielni, przedsiębiorstw społecznych).

Energia
Energia jej dostępność jest fundamentalną częścią każdej gospodarki, nie ma zgody lewicy by porzucać własne zasoby, technologie i dokonywać niepopartych rachunkiem ekonomicznym i potrzebami społecznymi zmian. Należy je efektywnie rozwijać Produkcja energii z kilku źródeł jej powszechność, łatwy transport buduje potencjał państwa i bezpieczeństwo jego obywateli. Węgiel, gaz, woda to kluczowe surowce energetyczne na kolejnych kilka dekad. Znaczącą rolę w umacnianiu energetycznej suwerenności Polski odegrają gminy i województwa poprzez udział w miksie energetycznym na lata 2030-2040.
Ważnym elementem dywersyfikowania źródeł energii są elektrownie wodne. Elektrownie Szczytowo- Pompowe charakteryzuje stabilność produkcji energii. Należy podkreślić, iż energetyka odnawialna, która jest ważnym elementem miksu energetycznego to uzupełnienie zasobów energetycznych kraju wytwarzanych z paliw kopalnych.

Polska w świecie
Aktywna polityka zagraniczna to nie tylko budowanie produktywnych stosunków z sąsiadami, to także współodpowiedzialność i udział w polityce ogólnoeuropejskiej na którą składają się nie stosunki w regionach, całej UE, jej różne wymiary polityk sąsiedzkich. Jako państwo UE mamy obowiązek w miarę możliwości aktywnie współtworzyć politykę globalną. Ostatnie lata to wzrost aktywności i wymierne korzyści poprzez ekonomizację euroazjatyckiej i euroafrykańskiej polityki. Jeśli więzi będą silniejsze, tym eksportowane jest to co dobre i przynosi obopólne korzyści. Rozwinęły się stosunki Polski z krajami Ameryki Południowej, Azji, Afryki. To wkład w globalny transfer dobrobytu. Aby problemy jakie tam są rozwiązywać na miejscu poprzez aktywnie działanie państw zachodu. Wyzwanie stanowi Arktyka i Antarktyka i Polska jest gotowa uczestniczyć w rozwiązywaniu dylematów we wzajemnych stosunkach. Arktyka to ważny obszar gospodarczy. Polska już jest tam obecna i wzmocnimy nasze wysiłki. Bezpieczeństwo to także obronność. Polska wraca do misji ONZ, potrzebujemy również zmian w uzbrojeniu wojsk poprzez rozwój zasobów dronów, broni laserowej śmigłowców.
Sprzeciwiamy się przyjęciu waluty euro w obecnej formule. Głównym celem euro było ułatwienie integracji poprzez eliminację kosztów przewalutowania. Europejczykom obiecano, że zachęci to do handlu transgranicznego. Standardy życia byłyby zbieżne. Cykle koniunkturalne zostałby stłumione. Przyniosłoby to większą stabilność cen. A inwestycje wewnątrz strefy euro przyniosłyby szybszy ogólny wzrost wydajności i zbieżny wzrost między krajami członkowskimi. Od czasu powstania strefy euro handel wewnątrz strefy wzrósł o 10%, znacznie mniej niż wzrost handlu światowego (30%). Euro doprowadziło do dywergencji państw członkowskich, kiedy celem była konwergencja. Dopóki euro nie zapewnia spójności warunków gospodarczych, niekorzystne będzie wejście do wspólnego obszaru walutowego.

Edukacja
Będziemy wspierać szkoły wyższe w wysiłkach na rzecz postępu cyfryzacji i będziemy promować regiony uczenia się, jednocześnie wzmacniając ich znaczenie w polityce badawczej, co będzie miało znaczący wpływ na regiony, w których się znajdują. Transfer wiedzy naukowej do ogółu społeczeństwa ma szczególne znaczenie, dlatego zwiększymy finansowanie otwartej nauki i komunikacji naukowej. W mniejszym stopniu będziemy wspierać wydawnictwa zorientowane na zysk. Regiony uczenia się to sposób w jaki sposób wszystkie podmioty dzielące ten sam kontekst lokalny uczą się współpracować ze sobą w rozwiązywaniu problemów gospodarczych i społecznych. Kluczowe będzie budowanie sieci o charakterze lokalnym, które obejmują m.in. publiczne i prywatne podmioty gospodarcze, ośrodki badawczo-rozwojowe, partnerów społecznych, uniwersytety.
Szkoła nie może uczyć rozliczania podatków czy załatwiania spraw urzędowych. Szkolnictwo powinno kształtować takie umiejętności, aby możliwe było poradzenie sobie z każdą sytuacją o charakterze obywatelskim. W tym celu konieczne uczeń po zakończeniu edukacji powinien potrafić krytycznie myśleć, samodzielnie pozyskiwać wiedzę i czytać ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Wybory do Sejmu 2030 - kampania

Postautor: Szamir DeLeon » 06 maja 2022, 16:11

Skład komitetu poparcia:
Aleksander Kwaśniewski
Leszek Miller
Tadeusz Iwiński
Adam Gierek
Tadeusz Ferenc
Jolanta Kwaśniewska
Marek Borowski
Longin Pastusiak
Mirosław Hermaszewski
Grzegorz Kurczuk
Maria Szyszkowska
Olgierd Łukasiewicz
Krystian Zimerman
Wojciech Fortuna
Anna Jesień
Michał Bąkiewicz
Maciej Żurawski
Andrzej Juskowiak
Jacek Mejer -Mezo
Natalia Nykiel
Daniel Olbrychski
Anja Orhodox
Renata Dancewicz
Stanisław Bieleń
Joanna Szurmiej
Osi Ugonoh
Adam Sandauer
Andrzej Juskowiak
Tadeusz Drozda
Euzebiusz Smolarek
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk
Michał Piróg
Bronisław Łagowski
Andrzej Witkowski
Mateusz Borek
Sławomir Sierakowski
Saskia Sassen
Pamela Anderson

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Wybory do Sejmu 2030 - kampania

Postautor: Szamir DeLeon » 06 maja 2022, 16:16

Woj. dolnośląskie - kampania wyborcza ZL

Obrazek

Podczas spotkań w części woj. dolnośląskiego Marek Dyduch mówił o samorządności o potrzebie inwestowania w gminach, które są zadłużone aby otrzymały one możliwość rozwoju. Zadeklarował też działania na rzecz prowadzenia inwestycji w miejscowościach uznanych za opuszczone.
Mariusz Agnosiewicz w Bolesławcu mówił na temat ochrony środowiska, ekologii i racjonalnym gospodarowaniem mieniem państwowym. Skrytykował pomysły opłat emisyjnych ,,jeżeli chcemy mniej emitować to poprzez innowacje i usprawnienie procesu produkcji przemysłowej, energetycznej, co zresztą Polska w pewnym zakresie wdraża. Rozwiązaniem nie do przyjęcia są propozycje kolejnych opłat, które nie służą większości, ale nielicznym. Sandra Lewandowska o rolnictwie, płacy minimalnej i rozwarstwieniu dochodowym.
Brajan Nowak mówił o digitalizacji miejsc pracy i uregulowaniu pracy online w prawie. Daria Krużewska o oddłużaniu gmin, corocznym wzroście płacy minimalnej. Poruszyła też problem eksportu polskiego uzbrojenia, które radzi sobie coraz lepiej dzięki aktywnej dyplomacji. Joanna Sobańska o kontynuowaniu programów mieszkaniowych by w całej Polsce człowiek podejmujący pierwszą pracę zarobkową mógł wynająć mieszkanie. Mówiła też o metrażu mieszkań i usługach komunalnych. Patrick Kibangou w Lubinie mówił o rozwoju miasta, regionu, potrzeb zaangażowania KGHM w pozyskiwanie nowych złóż miedzi, projekcie budowy kopalni w Arktyce. Potrzebie uzyskiwania większej ilości innych surowców jak nikiel , pallad, ren. dalszej aktywności gospodarczej Polaki na innych kontynentach. Sandra Nowaczewska o rozwoju mniejszych miast, niektóre rzeczy się już dzieją w Wałbrzychu oddawane są mieszkania komunalne, wybudowana została noclegownia. Stabilne miejsca pracy będą gwarantowane między innymi w kopalni Nowa Ruda. Potrzebujemy kolejnych inwestycji przemysłowych w wielu częściach przemysłu, co napędza również usługi. Wzieła też udział w warsztatach ,, Jak stanowić dobre prawo?'' Izabela Patro zapowiedziała działania by do polskiego prawa włączyć, dyrektywę regulującą status pracowników platform cyfrowych poprzez uznanie ich za pracowników i zagwarantowanie im standardów pracowniczych.
Radosław Mołon w Kłodzku o budowie elektrowni szczytowo-pompowej Młoty "(…) projekt ten wydatnie wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne Polski, jest istotną częścią wzmacniania potencjału energetycznego z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii, warto powrócić do planu budowy tej elektrowni. Koszt zamknie się granicach 4 mld 200 mln złotych"
Justyna Klimasara na temat dalszej potrzeby zmian prawnych, tworzenia przejrzystego prawa oraz dodatkowego urlopu dla ofiar przemocy domowej. Ryszard Zbrzyzny poruszał aspekty praw pracowniczych, zasiłków, nowelizacji płacy minimalnej o wskaźnik inflacji. Diana Bulanda o prawach niepełnosprawnych dziś by otrzymać rentę osoby niepełnosprawne muszą udowadniać, że są niezdolne do pracy. Dotyczy to także osób nie mających kończyn Zamiast podtrzymywania zbyt rozbudowanego systemu weryfikacji należałoby zadbać o miejsca pracy dla większej grupy osób z niepełnosprawnościami.Częstokroć jednak zarobki takich osób są równe płacy minimalnej od kiedy w końcu za sprawą lewicy znowu zaczęła rosnąć. To jednak spowoduje niskie emerytury w przyszłości. A należy domniemywać, że stan zdrowia będzie się pogarszał. Wiele osób nie jest w stanie pracować do 67 roku życia dla nich oznacza to pracę do śmierci.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Wybory do Sejmu 2030 - kampania

Postautor: Szamir DeLeon » 06 maja 2022, 23:22

Kampania w Polsce wschodniej-podkarpackie
Obrazek
Tadeusz Urban spotykał się z przedstawicielami organizacji rolników i pracownikami przemysłu. Podkreślano, że powoli sytuacja ulega poprawie, ale rolnictwo nie jest wolne od problemów i zagrożeń. I temu należy się przeciwstawiać. Opowiedziano się za tworzeniem Grup Producentów Rolnych i Spółdzielni Energetycznych. Na Podkarpaciu mamy do wykorzystywania energii odnawialnej dobre warunki. Oczekujemy aktywnej polityki władz. Urban zapewnił o wspieraniu tych dążeń. Przypomniał jednak, że w niektórych przypadkach potrzebna jest ustawa. Podobnie jak inni kandydaci Zjednoczonej Lewicy mówił o odsalaniu i uzdatnianiu wód. Gospodarowanie surowcami, ich optymalne użytkowanie w pierwszej kolejności musi zawsze uwzględniać człowieka. Czego gwarantem jest Zjednoczona Lewica.
Konrad Niemiec mówił na temat płac w różnych zawodach, one muszą być zawsze powiązane ze średnią krajową by ta nie była abstrakcyjną liczbą dla społeczeństwa. Jeśli rośnie średnia krajowa, dominanta pozostaje bez zmian lub nieznacznie się zwiększa, a płaca minimalna stoi w miejscu oznacza, to że duża część obywateli jest świadomie wykluczana poprzez brak działań władz z udziału we wzroście gospodarczym. Jeśli wzrost ma pozostać w kieszeniach tylko tej części społeczeństwa, która zarabia więcej niż średnią krajową, a nie trafiają na rzecz dofinansowania dóbr, których wysoka jakość jest w interesie wszystkich wówczas państwo biednieje a wspólnota ulega erozji. Olaf Roman mówił o przemyśle i potrzebie budowy dronów w regionie. Spotykał się także z seniorami. Agnieszka Posadzka, zapewniła, że rząd z udziałem lewicy nie zmarnuje planowanej od 2032 roku drugiej edycji programu Voltaire. Władysław Szymański mówił o potencjale gospodarczym regionu, potrzebie oddłużenia najbiedniejszych gmin poprzez inwestycje w nie. Zapowiedział też przyśpieszenie działań by młodzi mieszkańcy Podkarpacia zostawali tutaj i by region się rozwijał równomiernie. Kinga Stańczyk o polityce mieszkaniowej i transportowej, upowszechnianiu publicznego transportu zbiorowego. W Stalowej Woli Dominika Szott o przemyśle stalowym dokończeniu rozbudowy huty Stalowa Wola i budowie Stalowa Wola II ,,mniejszej obsługującej w większym stopniu przemysł lekki Mówiła również o budowie dronów. Kandydaci jako sposób na przyśpieszenie rozwoju uznali też wprowadzenie do porządku prawnego budowli wydrukowanych w 3 D. Karolina Buż podkreśliła, że już od lipca powinno wejść w życie prawo wedle którego przy temperaturze ponad 30 st celsjusza dzień pracy na budowach trwa 7 godzin. Pracownicy fizyczni powinni uzyskać większą ochronę. Takie warunki pracy są ciężkie i bardziej obciążają organizm. Tomasz Kamiński i Jan Mencwel oraz Jarosława Nima swe spotkania z wyborcami poświęcili na przedstawianie programu dotyczącego prawa pracy. Edward Milan mówił z kolei o budowaniu potencjału obronnego państwa w woj. podkarpackim.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Wybory do Sejmu 2030 - kampania

Postautor: Szamir DeLeon » 07 maja 2022, 11:47

Kampania na Podlasiu

Obrazek

Krzysztof Filipek podczas spotkań z wyborcami mówił na temat podlaskiego rolnictwa, które w ostatnich latach otrzymało nowe możliwości rynków zbytu i rozwoju. Stwarza to szanse na kolejne etapy rozwoju i postawienie albo na małe gospodarstwa rodzinne, albo na większe spółdzielnie, czy Grupy Producentów Rolnych. Ponad 2800 firm w naszym regionie jest certyfikowanych jako gospodarstwa ekologiczne Produkowane są ekologiczna żywność jak wędliny, miody oraz kosmetyki.

Aleksandra Trosa mówiła o transporcie drogowym i rozwoju nauki, niedawno powstał w naszym województwie Zakład Celulozy Bakteryjnej. Działa już elektrownia na słomę, planowane są kolejne. Musimy uczynić kolejny krok w rozwoju i wybudować Puszczę Krzemową.

Alisa Chackiewicz przypomniała, że woj. podlaskie to najbardziej wielokulturowy region Polski, to wzmacnia jego tożsamość i nadaje wyjątkowy charakter zapowiedziała też planowane działania legislacyjne w kolejnej kadencji Sejmu.

Anna Witkowska odbywała spotkania z przedstawicielami związków zawodowych, nauczycielami i emerytami mówiła o problemach płacowych. Bożena Kotkowska o remontach dróg lepszej współpracy regionalnej. Paweł Krutul o tym, że podlaskie powinno mieć kilka centrów przemysłowych i gospodarczych, tak by z Podlasia ludzie nie emigrowali za pracą.

Wiktoria Anastazja Skolska odwiedziła kilka miejscowości w regionie w samym Białymstoku spotkała się między innymi z organizacjami mniejszości narodowych i etnicznych, rozmawiała też ze związkami zawodowymi i producentami rolnymi. Mówiła o potrzebie dalszego stwarzania możliwości eksportu, dalszego rozwijania rolnictwa i przemysłu w regionie. Zwiększania płacy minimalnej. Przed ponad godzinę odpowiadała też na pytania. Na przykład o planowane reformy w służbie zdrowia, w edukacji. Oceniła, że ostatnie cztery lata było dla Podlasia i Polski czasem wykorzystanych szans. Nadal jednak jest wiele do poprawy i trudniej oraz odpowiedzialnej pracy nie brakuje.
Jarosław Matwiejuk mówił, że pora skończyć z traktowaniem prawa do emigracji jako prawa pracownika. Emigracja to najczęściej decyzja spowodowana brakiem bezpieczeństwa i perspektyw na lepsze życie w miejscu pochodzenia. Większość osób gdyby ich sytuacja materialna była w lepszej kondycji nie decydowałoby się na wyjazd z miejsca pochodzenia. Kandydaci odwiedzili też między innymi odkrywkową kopalnię kredy w Mielniku

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Wybory do Sejmu 2030 - kampania

Postautor: Szamir DeLeon » 07 maja 2022, 19:52

Lubelskie- kampania trwa
Obrazek

Agnieszka Skowitnicka w Lublinie mówiła na temat samorządności i demokracji w procesach gospodarczych. Spotkała się z organizacjami seniorów i niepełnosprawnych.
Działacze Federacji Ekologicznej Regiony towarzyszyli podczas kampanii Krzysztofowi Hetmanowi kandydat rozdawał ulotki w krótkim przemówieniu mówił o dostępności mieszkań na wynajem, których jest więcej za sprawą rządzenia Zjednoczonej Lewicy w ostatnich 4 latach. Rozmawiał też z lokalnymi spółdzielcami doceniając ważność tej formy produkcji, ważnej szczególnie dla ludzi, którzy niekoniecznie odnajdowali się na rynku, ale też budowania wspólnoty i wzajemnej odpowiedzialności. Podkreślił zasługi spółdzielców dla lokalnej jak i ogólnokrajowej gospodarki, zapowiedział wzmacnianie społecznej przedsiębiorczości w różnych wymiarach. Mówił też o spółdzielni energetycznej
Marta Tomkiewicz z kolei zwróciła uwagę na fakt, że w każdym z powiatów województwa lubelskiego jest potencjał by produkowana była żywność, rzecz jasna w jednym będą to przetwory w innym produkty mleczne, czy mięsa. Na możliwość rozwoju produkcji rolnej zwróciła uwagę w powiecie łęczyńskim, gdzie dominującą rolę odgrywa górnictwo, a Milejów może wzmocnić swą pozycję jako producent przetworów. O rolniczo -przemysłowym charakterze regionu mówił również wieloletni radny sejmiku Jacek Czerniak podkreślając ,że na świecie potrzeba coraz więcej żywności w Polsce też są ludzie którym często niestety brak jej dostatecznej ilości. W lubelskim jest wielki potencjał by ją rozwiązać. Mówił też o produkcji miodów i zasługach lewicy przejawiających się w funkcjonowaniu w lubelskim Wyższej Szkoły Pszczelarstwa. Kandydaci lewicy zwracali uwagę, że potencjał do budowy elektrycznych i wodorowych pojazdów ma pobliski Świdnik. Szymon Martys w Puławach o rozwoju Azotów, potencjale turystyczno-usługowym miasta. Potrzebie moderowania przez Azoty rozwoju innych rodzajów przemysłu. Angelika Kamińska zwracała uwagę na odnawialne źródła energii i znaczący potencjał biogazownii, Piotr Wartolak mówił o gospodarce i finansach w tym podatkach oraz dyskutował o programie lewicy. W rodzinnym Biłgoraju o mandat walczy Janusz Palikot mówił o inwestycjach w regionie, a za kluczową uznał inwestowanie w człowieka, możliwość realizacji jego aspiracji. Nie można dopuścić by przez kolejne lata płaca minimalna stała w miejscu jak to bywało do niedawna w Polsce. Wspólnie zdecydujmy, że lubelskie, Polska dalej będą się rozwijać w oparciu o swoje zasoby, pracę swoich mieszkańców. Antonina Lubczyk mówiła o edukacji. Rafał Stachura o rolnictwie, polskiej konkurencyjności i o potrzebie eksploatowania lokalnych złóż naturalnych. Urszula Norek w towarzystwie działaczy FMS. Marta Majewska w Hrubieszowie o innowacyjności i potrzebie komercjalizacji wynalazków. Polska ostatnio weszła na dobrą drogę w badaniach naukowych i nadal należy nią podążać. Poruszyła też problematykę płacową i prawa pracy. Marika Truszkowska – Wilk mówiła: "Algorytmy codziennie wysyłają nam nowe sugestie: propozycje piosenek, nowi trenerzy, trasy od A do B. Systemy i algorytmy uczenia się podejmują decyzje dla wielu osób i mogą ułatwić nam życie i codzienne decyzje. Muszą jednak działać w sposób przejrzysty i niedyskryminacyjny. Cel decyzji algorytmicznej musi być określony w sposób jasny i weryfikowalny, dlatego potrzebujemy rygorystycznej regulacji i nadzoru. Podstawowym warunkiem udanej cyfryzacji jest bezpieczeństwo online."
W Siedlcach Andrzej Smosarski o płacy minimalnej i dostępności mieszkań na wynajem. Mówił też o konieczności uchwalenia ustawy by minimalna renta i emerytura wynosiła 85% płacy minimalnej. Agnieszka Karbowska o ochronie środowiska transporcie i potrzebie bardziej odważnych zmian podatkowych

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Wybory do Sejmu 2030 - kampania

Postautor: Szamir DeLeon » 07 maja 2022, 20:17

Ekopomnik ofiar konsumpcjonizmu od FMS
Z śmieci powstał pomnik ofiar konsumpcjonizmu. Ma on być przyczynkiem do dyskusji o kondycji polskiego konsumeryzmu i ochronie środowiska. Ofiary rozumiane są tutaj sensu largo, czyli jako poszerzanie nierówności.

Obrazek

- Zrównoważony rozwój to nie głównie kwestia oświecenia czy edukacji – wzrost cen benzyny i oleju napędowego o kilka groszy w wyniku opodatkowania CO₂ nie ma takiego samego znaczenia dla ludzi biednych, jak dla bogatych. Niedopuszczalne jest, aby biedniejsze gospodarstwa domowe, których ślad ekologiczny jest mniejszy, musiały jeszcze mocniej zaciskać pasa, a także są karane wyższymi kosztami energii.- Maja Biernikowska z FMS

- Dzięki temu, że produkty konsumenckie naszej codzienności, oprócz ich przeznaczenia, spełniają również wymagania narracyjne, wyobrażeniowe i semantyczne, są one bliższe naszym potrzebom emocjonalnym. Właśnie dlatego, że wielu ludzi w, posługując się baumanowskim językiem, płynnej nowoczesności jest pod wrażeniem – lub pod prawdziwą presją! - wydajności i funkcjonalności, w szczególności pojawia się silne zapotrzebowanie na istotne znaczenia i konteksty. I nic nie jest w stanie przekazać tych znaczeń tak wyczerpująco, jak biografia, historia. To ma być zbiornik, z którego czerpie się nie tylko własną tożsamość, ale także wizerunek innych, światopogląd i rzeczywistość. (...) - mówił Sławomir Sierakowski z komitetu poparcia ZL

- W rzeczywistości idea dobrowolnych ograniczeń zakupów jest dość stara. „Krytycy komercji” alarmowali już w latach pięćdziesiątych. Co ciekawe, byli to głównie konserwatyści. Obawiali się, że nowy, kolorowy świat dóbr sprawi, że ludzie zapomną o obywatelskich cnotach i obowiązkach. W swej istocie krytyka była wymierzona w rozwijające się tendencje indywidualizacyjne w społeczeństwie. I nawet wtedy byli na tym polu spekulanci: amerykański pisarz Vance Packard twierdził w 1957 roku w swojej książce The Secret Seducers, że widzami kinowymi manipulowano za pomocą wyrafinowanych komunikatów reklamowych. Później okazało się, że jego tezy były fikcyjne. W latach 60. i 70. krytyka konsumencka pochodziła ze skrajnej lewicy: fałszywe obietnice szczęścia składane przez przemysł dóbr konsumpcyjnych były tylko po to, by stłumić gotowość rewolucyjną. (...) Debata o koniecznym zatrzymaniu zmian klimatycznych charakteryzuje się prohibicją i podwyżkami cen – to strategia konserwatywnych sił politycznych. Strategie te kosztują miejsca pracy i powodują, że procesy produkcyjne są znacznie droższe. W końcu przepaść między bogatymi a biednymi powiększa się i tylko osoby o wysokich dochodach mogą sobie pozwolić na wygodne lub przynajmniej zrównoważone życie. Jest tylko jedna droga do przyszłości: duży, ambitny program inwestycyjny w przyszłościowe technologie, wspierany wspólnie przez rząd i przemysł. Rozległe inwestycje w sektor energii, magazynowanie i transport, a także szybkie przekształcenie procesów produkcyjnych w surowce odnawialne, odnawialną energię elektryczną i inne technologie tworzą siłę napędową gospodarki i miejsca pracy. Wykwalifikowana, dobrze płatna praca dla osób, które chcą dalej rozwijać się w sektorach budownictwa, technologii oraz w silnej gospodarce niemieckiej, która po raz kolejny będzie odgrywać wiodącą rolę na świecie w rozwoju technologii.- mówiła Małgorzata Sansiewicz

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Wybory do Sejmu 2030 - kampania

Postautor: Szamir DeLeon » 08 maja 2022, 18:15

Pomorskie - kampania ZL

Obrazek

W Tczewie Karolina Celt na temat edukacji, poprawy infrastruktury oświatowej poprzez budowę i modernizowanie zaplecza dydaktycznego. Zmianach w maturach by można było zdawać większą niż obecnie liczbę języków (…) mamy grupy uczniów, którzy powracali z państw Europy Zachodniej są kilku języczni, ale angielski, niemiecki, hiszpański są ich 3-4 językiem. Jest to znajomość dość pobieżna. Mówiła też na temat e- edukacji i przeliczania ocen w skali centylowej. Tematykę płacową i oświatową poruszała też Małgorzata Ostrowska mówiąc o potrzebie zapisania ustawowego podwyższania pacy minimalnej, Tomasz Marczak dyskutował z wyborcami o jakości wody, transporcie morskim i zakazie importu oraz eksportu śmieci i odpadów. Sprawy podatkowe i lokatorskie poruszył z kolei Piotr Bauć zwracając uwagę na konieczność aktywniejszego przeciwdziałania zjawisku bezdomności. Podkreślał obowiązek państwa jakim jest polityka mieszkaniowa i zapowiedział działania lewicy w kolejnym Sejmie nad kontynuowaniem i poszerzaniem kierunków tej polityki O dyrektywie i rezolucji piaskowej mówił Paweł Umiński. Jolanta Banach o polityce płacowej i mieszkaniowej.
Robert Biedroń na temat budowy dróg i torów kolejowych w całym województwie pomorskim. Musimy poprawić jakość transportu zbiorowego w całym regionie i czynić go docelowo nieodpłatnym. Maciej Konieczny o prawie pracy oraz płacy minimalnej. W tym działaniach zmierzających do płacy minimalnej na całym obszarze Unii Europejskiej. Poruszył też problem poprawy żeglugi na Bałtyku, zwiększenia rejsów, dalszego rozwoju portów. Dorota Gardias o reformach w służbie zdrowia Funduszu Leczenia i Operacji chorób kosztochłonnych. Mówiła też o tworzeniu oddziałów szpitalnych specjalizujących się w przygotowywaniu narządów do przeszczepu w organizmie pacjenta (np. uszu, nosa w przedramieniu), jak i badań nad konstrukcją narządów w technologii 3 D. Żaneta Borejko i Krzysztof Garwoliński o zdrowej żywności i polityce mieszkaniowej w miastach średniej wielkości oraz publicznych inwestycjach. Norbert Saruszo oraz Halina Bożyszkiewicz na temat oświaty i badań naukowych, upowszechniania oczyszczania i odsalania wody, Kampanię prowadzili też kandydaci z listy krajowej.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Wybory do Sejmu 2030 - kampania

Postautor: Szamir DeLeon » 09 maja 2022, 0:33

Zjednoczona Lewica w Zachodniopomorskiem

Obrazek

Czesław Horeszko o potrzebie wypracowania polityki w sprawie półprzewodników. Aby była ona skuteczna i pozwoliła na wzmocnienie społecznego i gospodarczego bezpieczeństwa państw europejskich muszą być współdziałania państw jak i instytucji Unii Europejskiej by sprostać oczekiwaniom przemysłu w tym obszarze, newralgicznym dla gospodarki. Wojciech Adamczyk w Szczecinie na temat odbudowy przemysłu, co ma miejsce w Szczecinie, Podkreślał też sukcesy w ostatnich latach jak budowanie w Polsce infrastruktury do eksploatowania podmorskich złóż gazu. Dobrze płatne i bezpieczne miejsca pracy są niezbędnym warunkiem do tego by ludzie chcieli osiedlać się w Szczecinie i z niego nie emigrowali.
Amanda Rosiak w Goleniowie o inwestycjach w porty morskie, perspektywie ich rozwoju, W Policach o rozbudowie fabryki fosforytów w związku z kontraktami jakie uzyskują polskie firmy na świecie. W Policach na temat inwestycji Polimery Police, która powinna powstać jako efekt wspólnych działań państwa, samorządów i być może podmiotów prywatnych . Odpowiadając na pytania mieszkańców na temat arktycznego jedwabnego szlaku, , zwiększenia współpracy handlowej w obszarze Bałtyku. Joanna Dworaczyk o odbudowie infrastruktury sportowej do sporty amatorskiego. Dyskutowała też z wyborcami o systemie emerytalnym. Stanisław Wziątek o reformie wojsk potrzebie wzmocnienia, również na temat wydobycia bursztynu w województwie, Tomasz Lepper na temat rolnictwa i współpracy międzynarodowej w produkcji żywności i rozwoju Grup Producentów Rolnych. Angelika Ogryzek poruszyła problematykę związaną z podatkami, w tym dalszego uszczelniania systemu podatkowego. Za szkodliwe uznała pr. Adam Ostolski kandydujący z rekomendacji Federacji Ekologicznej Regiony mówił na temat ochrony środowiska, (…) Polityka ochrony środowiska nie może opierać się na mydleniu oczu wyborcom, że coś, gdzieś i kiedyś co niestety się dzieje, hasła środowiskowe na ogół stanowią deklaratywny dodatek. Ochrona środowiska nie może odbywać się również kosztem najuboższych, na szczęście Zjednoczona Lewica w mijającej kadencji Sejmu skutecznie blokowała takie próby.


Wróć do „Sojusz Lewicy Demokratycznej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron