[SCD] Ustawa o zmianie ustawy o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa

Tu projekty ustaw czekają na poparcie wymaganej liczby posłów do dalszego procedowania
Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: [SCD] Ustawa o zmianie ustawy o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa

Postautor: Krzysztof Hans » 09 paź 2017, 18:24

Z tym rozdzielaniem to jakie województwa masz na myśli?
Szczecin i Poznań zostały skreślone z listy aglomeracji.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: [SCD] Ustawa o zmianie ustawy o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa

Postautor: Karol Malinowski » 09 paź 2017, 19:27

Źle doczytałem, mój błąd co do górnośląskiego, ale mam i tak uwagi co do Silesi, bowiem i tak nie ma takiej nazwy w realu (Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska), bo utrzymanie m.in. GOPu, czy aglomeracji pomogło w utrzymaniu KZK GOP, czy TŚ bez zmian. Teraz będzie z tym problem, bo jak do metropolii włączone by zostało KZK GOP i TŚ, to byłby problem z komunikacją między górnośląskim, a jurajsko-dąbrąwskim i zostałyby jedynie Koleje Górnośląsko-Jurajsko-Dąbrowskie, więc moim zdaniem tworzenie metropolii na razie nie jest wskazane, poza tym Metropolie tworzy się osobną ustawą.

Poza tym jeżeli chcesz wydzielać te metropolie, to moim zdaniem powinna wejść cała aglomeracja gdańska, a nie samo Trójmiasto, poza tym te "jednostki pomocnicze" też są wątpliwe konstytucyjnie.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: [SCD] Projekt zmiany podziału administracyjnego Polski

Postautor: Laura » 09 paź 2017, 21:32

Aleksander Beski pisze:
Krzysztof Hans pisze:To w takim razie proszę o sugestie co zrobić aby ten projekt był poprawny. Naniosę poprawki :)

Wyrzuć ten projekt do kosza. To najlepsza poprawka.


Ja niestety zgadzam się z Aleksandrem. Może skup się na tym aby jeden z projektów przeszedł chociaż głosowanie w sejmie, zamiast składać kilkanaście różnych do laski marszałkowskiej. Graj etapami, a nie wszystko na raz. Jak zauważyłeś żadna partia nie gra tak, że na raz składa 5 czy 6 ustaw, wniosków.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: [SCD] Ustawa o zmianie ustawy o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa

Postautor: Krzysztof Hans » 09 paź 2017, 22:15

Na razie czekam aż takowy tam przejdzie, dlatego też stawiam na hurtową ilość byście wybrali czym najpierw się zajmiemy.
Karol Malinowski pisze:Źle doczytałem, mój błąd co do górnośląskiego, ale mam i tak uwagi co do Silesi, bowiem i tak nie ma takiej nazwy w realu (Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska), bo utrzymanie m.in. GOPu, czy aglomeracji pomogło w utrzymaniu KZK GOP, czy TŚ bez zmian. Teraz będzie z tym problem, bo jak do metropolii włączone by zostało KZK GOP i TŚ, to byłby problem z komunikacją między górnośląskim, a jurajsko-dąbrąwskim i zostałyby jedynie Koleje Górnośląsko-Jurajsko-Dąbrowskie, więc moim zdaniem tworzenie metropolii na razie nie jest wskazane, poza tym Metropolie tworzy się osobną ustawą.

Poza tym jeżeli chcesz wydzielać te metropolie, to moim zdaniem powinna wejść cała aglomeracja gdańska, a nie samo Trójmiasto, poza tym te "jednostki pomocnicze" też są wątpliwe konstytucyjnie.

Utworzenie metropolii nie przeszkodziłoby komunikacji z sąsiednim województwem a wręcz by pomogło gdyż ceny we wszystkich miastach zostałyby ujednolicone. Metropolie zawarłem w jednym akcie prawnym by nie rozmieniać się na drobne. Jednostki pomocnicze to w tym przypadku dodatkowe filie instytucji wojewódzkich dla regionów oddalonych od stolic regionów.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2017, 22:29 przez Krzysztof Hans, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: [SCD] Ustawa o zmianie ustawy o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa

Postautor: Janina Dobrzyńska » 09 paź 2017, 22:19

Nie liczy się ilość a nie jakość. Może zajmij się sferą medialna zamiast polityczną na forum?
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: [SCD] Ustawa o zmianie ustawy o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa

Postautor: Laura » 09 paź 2017, 22:29

og To lobbuj na rzecz poparcia projektu, ale jednego lub dwóch. Prezentuj go, omów publicznie w grze. Kilkanaście inicjatyw nic właściwie nie wniesie. Nawet zaszkodzi, rozmywając jaką całkiem dobrą, lub przynajmniej dającą się obronić merytorycznie podczas debaty.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: [SCD] Ustawa o zmianie ustawy o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa

Postautor: Krzysztof Hans » 09 paź 2017, 22:33

W zasadzie to już robię broniąc projektu podziału administracyjnego i oczekując na przeniesienie do Sejmu poprawki Kodeksu Karnego.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: [SCD] Ustawa o zmianie ustawy o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa

Postautor: Karol Malinowski » 10 paź 2017, 8:21

Tyle, że utworzenie metropolii w dwóch różnych województwach jest niemożliwe, poza tym niemożliwe jest też to, żeby termin ocenienia reformy był mniejszy niż 2 lata, poza tym nie wiem po co skracać kadencję Sejmików, skoro i tak się później odbędą w konstytucyjnym terminie, to narobi za dużo zamieszania i kosztów. Kolejne to to, że nie wiem, czy Katowice będą chciały od tak sobie rezygnować z miasta wojewódzkiego.

Kończąc: Reforma sama w sobie nie jest głupia, ale daj ją zrobić komuś bardziej doświadczonemu ;)
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: [SCD] Ustawa o zmianie ustawy o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa

Postautor: Krzysztof Hans » 21 lis 2017, 19:23

Tylko wytłumacz mi najpierw o jakie województwo chodzi ci w pierwszej uwadze. Reszta twoich uwag zostanie uwzględnionych. Osobiście jestem za tym by ustawy zgłaszane przez SCD zostały w tym miejscu dopracowane przez inne partie a następnie wspólnymi siłami zostały wniesione do Sejmu.


Wróć do „Laska Marszałkowska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron