Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Liczba posłów: 17 Liczba senatorów: 10
Przewodniczący: Mikołaj Śmietański
Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 12 wrz 2017, 7:47

=
ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

Świetna akcja Otwartej Europy dotycząca pomocy dla Afryki, przyszłość dla Afryki to wolny handel #rzadzićinaczej #tradenotaid #openeuropeforyou
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 15 wrz 2017, 18:09

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

Parytety i suwak to zaprzeczenie idei równouprawnienia. Zamiast pytać o kompetencje pytamy o płeć #rzadzićinaczej #parytetytonierówność
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 25 wrz 2017, 19:15

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

Ustawa o depenalizacji przechodzenia na czerwonym świetle podpisana przez króla! Sukces obywateli i Rządzić Inaczej. #rzadzićinaczej #legalnienaczerwonym


ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

W Sejmie dwie kolejne ustawy obywatelskie wsparte przez Rządzić Inaczej - o dekryminalizacji narkotyków i zwiększeniu roli ławników #rzadzićinaczej #wolnekonopie #ławnicy
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 27 wrz 2017, 10:45

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Nie mówcie nam jak mamy żyć

Wychowywałem się na blokowiskach Osiedla Asnyka w Kaliszu. Na co dzień spotykałem się z patologiami osiedlowego życia. Dilerzy, gangi, narkotyki to rzeczywistość wielu osiedli w Polsce na których dorastają nasze dzieci. Już w wielu 14-lat po kłótni z rodzicami w buntowniczym nastroju trafiłem na grupkę chłopaków palących zioło. Wiedziałem, że to jest nielegalne i rodzice tego nie pochwalą więc tym bardziej chciałem spróbować. Od tamtej pory paliłem marihuanę kilka razy w swoim życiu. Jednak patrząc wstecz, zdaję sobie sprawę, że pewnie nie zapaliłbym marihuany tamtego dnia gdyby była legalna. Być może chłopacy z Osiedla od których dostałem skręta również by nie palili.

Nie zależnie od tego jak szkodliwe - lub nieszkodliwe - jest zioło dorosły człowiek powinien mieć pełne prawo robienia tego co chce w prywatności swojego domu tak długo jak nikt inny nie będzie tym dotknięty. Jedzenie zbyt dużej ilości "śmieciowego jedzenia" może powodować otyłość, co jak wszyscy wiemy prowadzi do chorób serca, cukrzycy i często niestety śmierci. Jednak jeśli chcę siedzieć na kanapie i obżerać się chipsami popijając colą to moje prawo! Nikt mnie nie powstrzyma i nikt nie powinien mnie powstrzymywać - to moje ciało. I skoro możemy faszerować nasze ciało tłustym jedzeniem, alkoholem czy papierosami, to dlaczego nie ziołem? Dlaczego nie kokainą czy nawet heroiną?

Legalizacja narkotyków pozwoliłaby uregulować rynek sprzedaży narkotyków. To sprawiłoby, że cały przemysł byłby bezpieczniejszy: konsumenci wiedzieliby dokładnie co jest w składzie narkotyków. To wyeliminowałoby ryzyko wstrzyknięcia płynu czyszczącego czy palenia rysików od ołówków tym samym ratując wiele żyć. Dla wielu z nas ten temat jest nie tylko teoretyczny. Prawie każdy słyszał o rodzinach, które straciły kogoś bliskiego z powodu zanieczyszczonych narkotyków i przestępstw związanych z narkotykami.

Prohibicja nie działa. Nie ważne jak bardzo będą szlachetne intencje osób zakazujących narkotyków i karzących za ich zażywanie to nie rozwiąże problemu. Zamiast na pomoc potrzebującym będziemy wydawać mnóstwo pieniędzy podatników na walkę z drobnymi konsumentami. A obok kwitnie czarny rynek finansujący gangi i mafie. Nie zrozumcie mnie źle - nadal potrzebujemy regulacji dotyczących narkotyków. Rób co chcesz w swoim domu. Jeśli jednak pojawisz się naćpany w miejscu publicznym stwarzając zagrożenie dla innych to absolutnie zasłużysz na więzienie.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 05 paź 2017, 7:42

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

Świetny wynik w naszym debiucie wyborczym - 12 mandatów i trzecia największa polska reprezentacja w PE! #rzadzićinaczej #openeuropeforyou


ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

Gratuluję naszym eurodeputowanym! @gosiapearson @ewahartman @mkierzek @luccasj @ilonakanclerz Oczywiście tym co nie mają TT też! #rzadzićinaczej #openeuropeforyou


ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

Kampania nas dużo nauczyła, wyciągamy wnioski i będziemy jeszcze lepiej przygotowani następnym razem #rzadzićinaczej #openeuropeforyou


ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

Nie mam wątpliwości, że wszystkie brudne zagrania wobec nas były na polityczne zlecenie. Stare partie się nas boją! My ich nie. Będziemy walczyć czystymi sposobami. #rzadzićinaczej #openeuropeforyou
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 05 paź 2017, 13:37

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

Open Europe będzie miało własną grupę w PE. 25 deputowanych z 8 krajów członkowskich, w tym aż 12 z Otwartej Europy! #rzadzićinaczej #openeuropeforyou
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 09 paź 2017, 21:35

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Sieci kłamstw

Długo zastanawiałem się czy odpowiedzieć na kłamliwe zarzuty "Sieci Prawdy" czy zbyć całą sprawę milczeniem aż sama ucichnie. Jednak moi koledzy uświadomili mi, że cała sprawa miała podłoże polityczne. Nie bez znaczenia był termin publikacji tego artykułu tuż przed głosowaniem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, nie bez znaczenia była mocna kampania naszego kandydata Aleksandra Szostakiewicza w tradycyjnie popierającym konserwatystów Podkarpaciu.

Informacje jakobym unikał opodatkowania są po prostu kłamstwem. Od lat sumiennie wywiązuję się ze swoich zobowiązań podatkowych i nigdy nie korzystałem z tzw. optymalizacji podatkowych. Finanse wszystkich stowarzyszeń, w których działam są jawne i łatwo sprawdzić, że nie czerpię z tej działalności żadnych korzyści finansowych. A to, że wyciągam 100 tysięcy rocznie ze stowarzyszenia to już kompletna bzdura zwłaszcza, że stowarzyszenie działa dopiero od 10 miesięcy.

Z prof. Andrzejem Blikle znamy się od lat spotkaliśmy się przy okazji wielu konferencji. W stowarzyszeniu nie rządzę twardą ręką, bo zgodnie ze statutem jako przewodniczący nie mam żadnych funkcji zarządczych. Prof. Blikle doskonale o tym wie, bo sam był współtwórcą naszej wewnętrznej konstytucji wprowadzającej do stowarzyszenia ducha holakracji. Każdy kto mnie zna lub miał okazję spotkać z pewnością z łatwością stwierdzi również, że to iż jestem osobą zamkniętą jest dokładną odwrotnością tego jaki rzeczywiście jestem. Nie mam wątpliwości, że wypowiedzi prof. Blikle zostały zmanipulowane.

Mój przyjaciel Aleksander Szostakiewicz również został oczerniony w artykule "Sieci Prawdy" co boli mnie jeszcze bardziej, bo te kłamstwa dotknęły go w szczególności wpływając niewątpliwie na jego wynik wyborczy. Nie jestem w żaden sposób powiązany z firmami Olka i nigdy nawet nie doradzałem mu jak ma prowadzić swój biznes. Wiem również, że zaangażowanie Olka w ruch sprawiedliwego handlu to nie żadne banialuki, a faktyczne powołanie które wypłynęło po jego pobycie w Afryce.

Ktoś kto celowo rozpuszcza takie fałszywe doniesienia bez weryfikacji u źródła jest dla mnie całkowicie niewiarygodny. Nie wierzę, że tekst ten powstał bez ingerencji polityków. Będę dociekał prawdy w tej sprawie. Chcę, aby winni tym kłamstwom zostali ukarani, zarówno Ci którzy je napisali, ale także Ci którzy je inspirowali. Wolność słowa daje możliwość wypowiadania się nawet jeśli się plecie głupoty. Nie daje jednak prawa do bezpodstawnego oczerniania kogokolwiek nie przedstawiając żadnych dowodów.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 09 paź 2017, 21:57

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

Jestem ciekaw w jaki sposób ZLew, chce powstrzymać ludzi przed wykorzystaniem konopii włóknistych uprawianych do celów energetycznych jako środków odurzających #rzadzićinaczej


ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

ZLew mocno konserwatywną obywatelską ustawę dekryminalizującą posiadanie narkotyków obdarł z wszystkich używek poza marihuaną #rzadzićinaczej


ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

Najwyraźniej wychodzą z założenia, że Polacy mogą używać narkotyków, ale tylko tych na które pozwoli im lewica #rzadzićinaczej


ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński @Fryderyk_Skarbinski

Postępowi Demokraci przeciw obywatelskiej ustawie o dekryminalizacji narkotyków, co w ich postawie postępowego i demokratycznego? #rzadzićinaczej
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Janina Dobrzyńska » 09 paź 2017, 21:59

Gdyby nie Nasza poprawka to wasz projekt w ogóle nie miałby jakichkolwiek szans. Powinniście podziękować!
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Szamir DeLeon » 09 paź 2017, 22:12

Karolina Grzegorczak odpowiada:
Niezwykle ciężko byłoby używać konopi włóknistej, która ma <0,2% sub. aktywnych jako środek odurzający.


Wróć do „Rządzić Inaczej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości