Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Liczba posłów: 17 Liczba senatorów: 10
Przewodniczący: Mikołaj Śmietański
Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 09 maja 2022, 1:14

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Obrazek
Rządzić Inaczej ma mój głos! Zagłosujcie w nadchodzących wyborach. Wasz głos się liczy. Wybierzcie taką Polskę o jakiej marzycie. Nie pozwólcie innym zdecydować za Was. Oddajcie swój głos! Ja mam nadzieję, że będzie to głos za wolnością. Mam nadzieję, że Rządzić Inaczej ma także Wasze głosy.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 12 maja 2022, 22:28

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Kilka słów na koniec kampanii

Gdy liderka Koalicji Obywatelskiej mówi, że łączącą ich ideą jest "lepsza Polska" to zaczynam się zastanawiać co rozumieją pod tym pojęciem. Niestety nie mówią jaka ta Polska ma być. Strategią koalicji jest dać każdemu po trochu, aby zadowolić różne grupy społeczne i nie rozjuszyć nikogo. Nie ma za tymi odcinkowymi propozycjami jednej spójnej wizji. Tymczasem najważniejsze problemy społeczne nie są rozwiązywane.

Z drugiej strony mamy Zjednoczoną Lewicę, która mówi ustami swojej liderki "Otrzymaliśmy budżet i system podatkowy z całym dobrodziejstwem a raczej plagą inwentarza." i z tą plagą żyją całą kadencję nie robiąc nic, aby sytuację uzdrowić. Jednocześnie jako niezawodne panaceum na wszystkie problemy proponują więcej państwa, więcej wydatków finansowanych z pieniędzy podatników. Wydatki to tak naprawdę podatki, bo albo rząd zbierze więcej środków z danin publicznych, albo będzie musiał się zadłużać i dodrukowywać pieniądze tym samym nakładając na obywateli podatek inflacyjny.

Zaproponowaliśmy w tych wyborach alternatywę. Alternatywę w postaci wolnej, republikańskiej, demokratycznej i zielonej Polski. Pokazaliśmy program, którego naczelną ideą jest wolność. Chcemy po prostu móc żyć według naszych przekonań. Chcemy żeby państwo przestało zaglądać nam do portfeli, do tego co uczą się nasze dzieci, do naszych łóżek, generalne do naszego życia. To nowy kierunek będący w kontrze do propozycji innych głównych partii.

Taką wizję proponujemy i dziś zobaczymy na ile Polacy ją podzielają. Idźcie na wybory. Głosujcie. Pokażcie jakiej Polski chcecie.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 13 maja 2022, 22:02

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Zdobyliśmy drugie największe poparcie Polek i Polaków w wyborach. Olbrzymie podziękowania dla blisko 4,5 miliona wyborców, którzy na nas zagłosowali. To olbrzymi kapitał i olbrzymi kredyt zaufania. Będziemy chronić Waszą wolność i działać na rzecz jej poszerzenia! #rzadzićinaczej #nowykierunek


ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Niestety funkcjonująca ordynacja wyborcza sprawia, że istotniejsze są wyniki w JOW, gdzie zwycięzca bierze wszystko. Tam mimo wielu dobrych kandydatów poszło nam gorzej i będziemy mieli trzecią reprezentację pod względem liczebności w Sejmie. Potrzebujemy w dyskusji nad ustrojem wrócić także do rozmów o ordynacji wyborczej. #rzadzićinaczej #nowykierunek
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 23 maja 2022, 1:19

ObrazekObrazek Fryderyk_Skarbinski

Ostatnio było głośno w mediach o naszych postulatach dot. ułatwień w dostępie do broni. Jak zawsze postanowiliśmy posłuchać w tej sprawie głosu obywateli. Tym razem spotkaliśmy się z przedstawicielami organizacji proobronnych i miłośnikami broni palnej. Z tych spotkań wynoszę ważne spostrzeżenie, ze nie chodzi o ułatwienia w dostępie do broni, ale prawo do jej posiadania.
#strzelnica #prawodobroni #terytorialsi #obronaterytorialna #obronanarodowa #skarbiński #rządzićinaczej

Obrazek
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 21 cze 2022, 12:16

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Proszę uszanować powagę Wysokiej Izby!

Wicemarszałek Pomaska tytułowymi słowami odniosła się do mojego wystąpienia, w którym zadeklarowałem, że nie przedstawimy kandydatów do Heroldii Koronnej. Nie wiem co niepoważnego było w mojej wypowiedzi, że musiała tak stanowczo zareagować. Dla mnie prawo do składania kandydatur i ich uzasadnienia z drugiej strony wiąże się z prawem do nie zgłoszenia kandydata co w równym stopniu wymaga w mojej opinii uzasadnienia. Co też z mównicy sejmowej uczyniłem.

Dla pani wicemarszałek podejmowanie debaty na forum Sejmu jest zamachem na jej powagę. Widać, że to podejście jest kultywowane w całym obozie rządzącym, bo poza uzasadnieniem wniesionych przez KO ustaw jej posłowie nie biorą udziału w debatach sejmowych. Proszę sobie samemu odpowiedzieć co bardziej narusza powagę Wysokiej Izby: moje wystąpienie z uzasadnieniem nie zgłoszenia kandydatów do Heroldii Koronnej czy olewanie debaty nad projektami wpływającymi na życie Polek i Polaków przez KO.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 08 lip 2022, 13:46

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Obiecujemy prawdziwą i praktyczną realizację idei wolności jednostki oraz ograniczonego państwa, które usuwa się z drogi pozostawiając przestrzeń do rozwoju dla wszystkich. #rzadzićinaczej #nowykierunek
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 14 lip 2022, 9:40

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Księżna Radzwiłł-Schmidt przed drugą turą objeżdża swoje włości i spotyka się ze swoimi wasalami. Nie dajcie się zwieść nazwie DPS to w rzeczywistości folwark księżnej. #rzadzićinaczej #nowykierunek


ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Głosując na DPS dostaniecie tą samą politykę jaką serwuje koalicja księżnej Radziwiłł-Schmidt w Sejmie. Brak debaty, unikanie trudnych tematów, kupowanie przywilejami kolejnych grup wyborców, lekceważenie obywateli i ich reprezentantów #rzadzićinaczej #nowykierunek


ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Radni, prezydenci, burmistrzowie czy wójtowie DPS to nie będą samorządowcy tylko wykonawcy woli centrali kierowanej z Warszawy #rzadzićinaczej #nowykierunek
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 23 lip 2022, 13:48

Anna Ulman w wiadomości prywatnej do Fryderyka Skarbińskiego:
Dzień dobry. Mam nadzieje że Pan i Pana ugrupowanie pamiętają o pewnej złożonej nam obietnicy ;)
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 21 sty 2023, 14:32

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Od lat kolejne rządy olewają ustawę budżetową przedstawiając w parlamencie delikatnie mówiąc buble. Nie robią sobie nic z uwag opozycji i pomimo ostrej krytyki przegłosowują ustawy z błędami. Czy premier Fornero-Piotrowska pójdzie tą samą drogą co premier Radziwiłł-Schmidt i też zlekceważy parlament? #rzadzićinaczej #budżetdokosza
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Media społecznościowe Fryderyka Skarbińskiego

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 25 sty 2023, 1:36

ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Wiceminister Leszczyna lawiruje, żeby tylko nie odpowiedzieć na wszystkie pytania Rządzić Inaczej w debacie na temat budżetu. Wybiera pytania, które są dla niej wygodne. Odwagi pani wiceminister! #rzadzićinaczej #budżetdokosza #debatabudżetowa


ObrazekObrazek Fryderyk Skarbiński

Ten budżet, jego uzasadnienie i tłumaczenia w debacie to kompromitacja całego Ministerstwa Finansów. Minister Belka schowała głowę w piasek i nie broni wygłoszonego przez siebie uzasadnienia. To zły sygnał dla rynku, który stracił całkowicie zaufanie do pani minister. Złożymy wniosek o wotum nieufności dla minister Belki. #rzadzićinaczej #budżetdokosza #debatabudżetowa
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek


Wróć do „Rządzić Inaczej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron