Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2024

Liczba posłów: 17 Liczba senatorów: 10
Przewodniczący: Mikołaj Śmietański
Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2024

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 14 paź 2017, 22:44

Możemy rządzić inaczej

Ruszyła kampania wyborcza kandydatów Rządzić Inaczej w wyborach uzupełniających do Sejmu. Pierwsze dni kandydaci poświęcili na bezpośrednim spotkaniom z wyborcami w swoich okręgach. W swoich wystąpieniach skupili się na idei rządzenia inaczej, rządzenia z i dla obywateli. Mówili o tym jakiego państwa i rządu chcą, jakie wartości nimi kierują i co jest dla nich ważne w życiu politycznym i społecznym.

Obrazek

W Warszawie Rafał Trzeciakowski podkreślał, że trzeba w administrację na wszystkich szczeblach tchnąć ducha przedsiębiorczości. "Rolą rządu nie jest dostarczanie usług, ale sprawdzanie czy usługi są dostarczane. Musimy zacząć wspierać lokalne społeczności, aby same rozwiązywały swoje problemy, a nie po prostu dostarczać gotowe rozwiązania. To oznacza uruchamianie sił rynkowych i społecznych do kreowania i wdrażania rozwiązań zamiast budowania biurokratycznych programów rządowych." - podkreślał kandydat RI podczas spotkania z wyborcami w parku, który powstał w miejscu bazarku "na dołku". W kampanii wsparli go działacze i radni dzielnicowi lokalnego stowarzyszenia "Otwarty Ursynów".

Na rynku w Starogardzie Gdańskim swoją kampanię zainaugurowała Marta Abramowicz. Mówiła przede wszystkim o otwartości z jaką Pomorze zawsze witało przybyszów z różnych stron. "Gdańsk promuje się hasłem "Łączy nas Gdańsk" chciałabym żebyśmy niedługo mogli mówić "Łączy nas Polska". Pomimo różnic, płci, wyznania, koloru skóry, orientacji seksualnej nasze państwo powinno traktować nas równo. Łączyć a nie dzielić." - zaznaczała kandydatka RI. Przy okazji spotkania zbierane były podpisy pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą "Parytety to nie równouprawnienie", której pełnomocnikiem jest Abramowicz.

Na placu miejskim przy fontannie w Malborku z mieszkańcami spotkał się Maciej Rusek. Podczas rozmów z obywatelami zwracał uwagę, że władza musi zacząć nadążać za światem. "Hierarchiczne, scentralizowane biurokracje zaprojektowane na początku ubiegłego stulecia po prostu nie funkcjonują dobrze w szybko zmieniającym się, bogatym w informacje, opartym na wiedzy cyfrowym społeczeństwie i ekonomii trzeciej dekady XXI wieku. Firmy na całym świecie dokonały olbrzymiej przemiany modelu zarządzania, a rządy tkwią w rozwiązaniach z przeszłości. Nasi politycy tkwią w przeszłości." - zauważał. Spotkaniu towarzyszyła dyskusja na temat dużych projektów, które mogłyby zostać zrealizowane w ogólnokrajowym budżecie obywatelskim.

W Chełmie kampanię również od spotkania z mieszkańcami rozpoczęła Katarzyna Sokołowska. "Od lat działam na rzecz osób wykluczonych i obserwuję, że często źródłem tych wykluczeń są nadmierne regulacje państwowe. Zamiast tworzyć bariery w dostępie do rynku pracy i tworzeniu nowych miejsc pracy państwo powinno zająć się ułatwianiem ludziom podejmowania aktywności zawodowej. Rolą państwa nie jest myśleć i działać za nas, ale tworzyć takie prawo, abyśmy mogli sami brać odpowiedzialność za swoje życie." - podkreślała dyrektor Centrum Integracji Społecznej. Opowiadała mieszkańcom o wielu przykładach przedsiębiorstw społecznych, które przeznaczają zyski na działania społeczne.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2024

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 17 paź 2017, 14:38

Od początku kampanię kandydatów Rządzić Inaczej wspiera spójny przekaz marketingowy. Materiały swoją konwencją nawiązują do tych Otwartej Europy z kampanii do PE zapewniając kontynuację komunikacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2024

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 21 paź 2017, 21:33

Możemy pracować inaczej

W kolejnej fazie kampanii kandydaci Rządzić Inaczej skupili się na sprawach gospodarczych, które są ich zdaniem kluczowe dla poprawy życia Polaków. W haśle "pracować inaczej" mieści się nie tylko nowa niehierarchiczna struktura zarządzania, ale także podejście, w którym to obywatele biorą odpowiedzialność za swój los. Państwo ma w tym modelu jak najmniej przeszkadzać, a kluczem do tego są ułatwienia dla przedsiębiorców i zmniejszenie kosztów pracy.

Obrazek

Rafał Trzeciakowski kandydujący w warszawskim JOW nr 114 przedstawiał założenia dalszych reform podatkowych. "Rząd zrobił pierwszy krok wprowadzając ustawę o podatku od wynagrodzeń. Za tym powinny nowe pójść przepisy dotyczące podatku od przychodów uzyskiwanych przez osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą oraz zmiany w podatku CIT. Dla osób prawnych najprostszym sposobem opodatkowania byłoby wprowadzenie zamiast CIT podatku od dywidendy." - mówił kandydat Rządzić Inaczej. "Punktem wyjścia reformy może być podniesienie kosztów uzyskania przychodów i w efekcie zmniejszenie opodatkowania osób pracujących. Opodatkowanie pracy w Polsce jest nadal zbyt skomplikowane i zbyt wysokie." - dodawał.

Kandydująca w okręgu obejmującym powiaty starogardzki i gdański Marta Abramowicz wskazywała na konieczność wyrównywania szans w dostępie do rynku pracy. "Działaniem, które chcę promować jest jawność wynagrodzeń. Poziom zarobków jest w Polsce nadal tematem tabu, nawet rekrutując pracodawcy unikają podawania widełek płacowych w ogłoszeniach. Musimy zrozumieć, że jawność i przejrzystość jest pierwszym krokiem do rzeczywistej równości szans." - podkreślała kandydatka w JOW nr 144. Za szczególnie narażone na wykluczenie Abramowicz uznała osoby o najniższym wykształceniu i kwalifikacjach.

W sąsiednim okręgu w Malborku sztab kandydata RI zorganizował tydzień swobody przedsiębiorczości. Podczas spotkań z przedsiębiorcami, studentami i bezrobotnymi dyskutowane były bariery w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. "Chcemy, aby prowadzenie działalności było proste, łatwe i przyjemne, a nie tak jak dziś wymagało ciągłego zmagania z biurokracją rządowo-urzędniczą. W wielu krajach od lat można założyć firmę przez internet, a w Polsce mieliśmy nawet problemy z wdrożeniem jednego okienka." - mówił Maciej Rusek kandydujący z ramienia RI. "Banki, firmy internetowe, fintechy potrafią działać sprawnie i zwinnie. Rząd powinien być forpocztą innowacji. Chcemy govtech - zwinnego i sprawnego rządu." - tłumaczył. Na spotkaniach z kandydatem można zapoznać się z wieloma nowinkami technicznymi takimi jak dowody biometryczne, e-voting czy online government.

W okręgu nr 43 Katarzyna Sokołowska skupiła się na barierach w dostępie do rynku pracy. Jak wskazywała nie bez powodu pierwszą grupą zaproszoną do otwartego właśnie Centrum Dialogu Rządzić Inaczej byli bezrobotni. "Państwo nie może pomagać wszystkim ale musi skupić swoje siły na tych najbardziej potrzebujących. Nie mam wątpliwości, że osoby wykluczone z mechanizmów rynkowych w szczególności przez długotrwałe pozostawanie na bezrobociu czy zbyt niskie kwalifikacje wymagają szczególnej troski państwa" - zauważała kandydatka z Chełma. Zaraz jednak dodawała, że rolą państwa nie jest utrzymywanie tych osób lecz pomoc w stanięciu na nogi w myśl znanej zasady, aby dać wędkę zamiast ryby.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2024

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 29 paź 2017, 21:35

Kampania Rządzić Inaczej w internecie

Kandydaci Rządzić Inaczej są bardzo aktywni w kampanii internetowej, aby umożliwić swoim wyborcom bezpośredni kontakt każdy z nich ma konta w różnych serwisach społecznościowych i odpowiada w nich na pytania wyborców. Wrzucane są też filmiki z kampanii na YouTube, a kandydaci biorą udział również w czarach i programach internetowych.

Obrazek

Kandydujący w Warszawie Rafał Trzeciakowski często wypowiadał się na tematy gospodarcze. Zapowiadał, że pracuje nad projektem ustawy o cyfrowych walutach, która umożliwi powstawanie innowacji w sektorze fintech. W ostatnim czasie komentował też ustawę budżetową, która jego zdaniem jest kolejnym krokiem wstecz. W jednym z wpisów na twitterze napisał: "Taki budżet mógłby przygotować gimnazjalista z kalkulatorem." W jego opinii brakuje długofalowej wizji rozwoju, a budżet jest przygnieciony sztywnymi wydatkami. "Budżet trzeba stworzyć od zera. Każde ministerstwo powinno wskazać tylko te wydatki, które są kluczowe dla zadań w ich obszarze. Musimy skończyć z latami marnotrawstwa naszych pieniędzy." - pisał w komentarzu na facebooku.

Kandydująca w okręgu 144 Marta Abramowicz była szczególnie aktywna na Instagramie, gdzie wrzucała swoje zdjęcia z mieszkańcami swojego okręgu, aby pokazać jak bardzo różnorodni są mieszkańcy Polski. "Jesteśmy różni, ale równi w prawie" pisała pod jednym ze zdjęć. Komentowała również zbiórkę podpisów pod ustawą o zniesieniu parytetów i suwaka, której jest pełnomocniczką. Komitet ma już zebrane 50 tysięcy podpisów i trwa ich weryfikacja. Wkrótce ustawa może trafić do Sejmu.

W Malborku Maciej Rusek zachęcał poprzez media społecznościowe do pójścia do wyborów. "Chcemy Polakom ułatwić głosowanie wprowadzając możliwość głosowania przez internet, ale stare partie nie podjęły tematu. Powołamy kolejny Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej, aby udowodnić im, że to obywatele rządzą, a nie politycy." - mówił we wrzuconym na YouTube filmiku. Podkreślał również, że to tylko pierwszy krok do e-government i umożliwienia wprowadzenia realnych mechanizmów demokracji bezpośredniej.

Startująca w Chełmie Katarzyna Sokołowska wskazywała, że takie przełomowe wynalazki jak internet powodują zmniejszanie liczby miejsc pracy w tradycyjnych gałęziach gospodarki. "Równocześnie tworzą się miejsca w nowych branżach. Nasze dzieci muszą być gotowe, aby w tych branżach móc pracować" - podkreślała na jednym z czatów, w którym brała udział. Jej zdaniem kluczem są umiejętności cyfrowe dzieci i wprowadzenie do szkół takich zajęć jak na przykład programowanie.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2024

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 29 paź 2017, 21:36

Możemy edukować inaczej

Ostatnie dni kampanii kandydaci Rządzić Inaczej poświęcili na tematykę wychowania i edukacji. Podkreślali, że najważniejsze w tym temacie jest co i jak będziemy uczyli, a nie czy będą gimnazja czy 8-letnia podstawówka. Wskazywali również, że Polscy uczniowie są świetnie przygotowani do radzenia sobie z egzaminami, ale brakuje im umiejętności potrzebnych do poradzenia sobie na rynku pracy.

Obrazek

Rafał Trzeciakowski podczas spotkania ze studentami podkreślał jak niewiele robi się w Polsce w zakresie nauki przedsiębiorczości. "Nie czarujmy się, że kilka godzin w roku lekcji o pisaniu biznesplanu pomoże komuś zostać przedsiębiorcą. Potrzeba wyposażyć młodych ludzi w narzędzia i umiejętności, które pozwolą im działać na własny rachunek. Trzeba pomóc im myśleć kreatywnie, a nie szablonowo. To wymaga zmiany całego programu i sposobu nauczania, a nie dodatkowych godzin przedmiotu nazywanego przedsiębiorczością." - mówił.

Podczas spotkań z mieszkańcami Malborka Maciej Rusek podkreślał, że system edukacyjny nie promuje placówek, które mają najwyższy poziom kształcenia. "Dobrym rozwiązaniem tego problemu wydaje się bon edukacyjny, o którym mówiło PLK, ale zapomniało w trakcie rządzenia. Pieniądze będą wtedy szły za uczniem nieważne czy będzie to placówka państwowa czy prywatna" - tłumaczył zgromadzonym wyborcom.

W lokalnych chełmskich mediach Katarzyna Sokołowska mówiła o problemach osób o niskim wykształceniu na rynku pracy. "Dzisiaj takie osoby są marginalizowane, państwo poprzez regulacje usztywniające rynek utrudnia im podjęcie pracy zarobkowej. Trzeba rozwiązań, które pozwolą im nawet za małe pieniądze zacząć zdobywać doświadczenie." - mówiła w wywiadzie.

Marta Abramowicz skupiła się na świeckości szkoły. Jej zdaniem to rodzice powinni decydować o tym w jakiej wierze wychowają swoje pociechy. "Szkoła powinna być miejscem, gdzie niezależnie od wyznania wszystkie dzieci mogą razem się uczyć. Jednocześnie ucząc się o różnych kulturach i religiach od siebie na wzajem. To pomogłoby im budować w sobie postawy tolerancyjne. Żadne dziecko z natury nie jest rasistą czy homofobem. To my uczymy je być takimi." - podkreślała.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2024

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 29 paź 2017, 21:36

Rafał Trzeciakowski w mediach

Kandydat Rządzić Inaczej w wyborach uzupełniających w Warszawie i lider Zespołu Spraw Skarbowych w gabinecie cieni RI Rafał Trzeciakowski udzielił kilkunastu wywiadów dla ogólnopolskich mediów. W swoich wypowiedziach oceniał różne propozycje ekonomiczne pojawiające się w debacie publicznej. Przedstawiał także jego zdaniem najlepsze rozwiązania dla polskiej gospodarki.

Obrazek

W wywiadzie dla TVN24 BiŚ mówił o swobodzie zawierania umów i jej ograniczeniach w stosunkach między pracodawcą a pracownikiem. "Państwo poprzez swoją politykę w dużej mierze ogranicza to jedno z kluczowych praw dla prawidłowego funkcjonowania obrotu gospodarczego. Ja jako przedsiębiorca i ja jako pracownik powinienem móc się zgodzić na takie warunki prace, które moim zdaniem będą dla mnie satysfakcjonujące. Niestety np. płaca minimalna bardzo mi to ogranicza." - zauważał.

Żadne z ugrupowań politycznych nie ma jego zdaniem wizji polskiej gospodarki za rok-dwa, a co dopiero mówić za 10-20 lat. "Trzeba wyjść do fundamentalnych zasad ładu gospodarczego. Chciałbym ładu, w którym mamy stabilny pieniądz, mamy otwarte rynki, mamy swobodę zawierania umów i ochronę własności prywatnej i w końcu realną konkurencję. Państwo jak sędzia w meczu sportowym powinno być arbitrem pilnującym czy wszyscy przestrzegają reguł gry, a nie uprzywilejowanym uczestnikiem rywalizacji." - zwracał uwagę w tv.wp.pl.

"Trzeba dokończyć reformę podatkową. Rząd staną w połowie drogi nad przepaścią zmieniając podatki dla pracowników najemnych, a zostawiając temat opodatkowania przedsiębiorców i korporacji." - mówił w Polsat News. W wywiadzie dla Onet Rano u Jarosława Kuźniara zauważał, że trzeba otworzyć polski rynek dla walut cyfrowych. "Możemy być liderem rynków finansowych jednak potrzeba określenia reguł gry na nich. Inne państwa już to robią, my czekamy nie wiadomo na co." - zauważał.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2024

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 29 paź 2017, 21:49

Spot wyborczy Rządzić Inaczej

Scena 1
Lektor: Każdy Polak może marzyć o Polsce rozwijającej się i o sobie żyjącym szczęśliwie. Zamykają oczy i widzą Polskę rządzoną inaczej. Polskę, w której każdy może żyć jak chce.

Migawki z zamyślonymi/rozmarzonymi Polakami. Ktoś idący ulicą ze słuchawkami na uszach, jakaś para siedząca na ławce, jakiś biznesmen patrzący w dal. Na słowa "zamykają oczy" jeszcze raz te same przebitki i osoby przymykają oczy.

Scena 2
Lektor: Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i marzenie przestaje Wam wystarczać. Chcecie więcej. Ta zmiana to uświadomienie sobie, że piękne marzenie nie jest tak dobre jak piękne wspomnienie. Marzenia może mieć każdy wspomnienia trzeba stworzyć.

Bohaterowie z pierwszej sceny wyrywają się z zamyślenia i spoglądają na swoje otoczenie. Widać brudne ulice i korki samochodowe. Widać stare blokowiska, niszczejące place zabaw. Widać dymiące kominy fabryk, opuszczone magazyny i pracujących fizycznie przy linii montażowej robotników.

Scena 3
Lektor: To potęga wolności. Wolność to pierwszy krok, aby ludzie mogli i chcieli brać odpowiedzialność za własny los. Dostrzegamy to w momencie kiedy marzenia przestają nam wystarczać. W momencie gdy decydujemy się na zmianę. W momencie gdy decydujemy się by rządzić inaczej.

Dynamiczna muzyka. Obraz zmieniającej się Polski. Ulice zmieniają się w strefy bez ruchu samochodowego, wypełnia je zieleń, piesi, rowerzyści i ekologiczny transport miejski. Blokowiska zamieniają się w nowoczesne osiedla, ze skwerami zieleni oraz bawiącymi się dziećmi i całymi rodzinami. Obok pną się nowoczesne biurowce, które tętnią przedsiębiorczością. Nowoczesne laboratoria naukowe i komputerowe są miejscem powstawania innowacji. Innowacyjne i ekologiczne technologie są powszechnie wykorzystywane.

Scena 4
Nadal dynamiczna muzyka. Sylwetki czwórki kandydatów Rządzić Inaczej przechadzających się przez miejsca ze sceny 3. Na koniec plansza informacyjna z nazwiskami kandydatów i logiem stowarzyszenia.

Lektor podczas wyświetlania planszy: Możemy rządzić inaczej.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2024

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 29 paź 2017, 21:51

Zakończenie kampanii Rządzić Inaczej

Na zakończenie kampanii kandydaci Rządzić Inaczej spotkali się na swobodnych spotkaniach z wyborcami w formie koncertów lokalnych muzyków i pikniku. Była to okazja, aby porozmawiać z kandydatami i wspólnie śledzić wyniki wyborów na zamontowanych przy scenie ekranach.

Obrazek

Kandydaci przez cały dzień rozdawali kampanijne gadżety elektroniczne w postaci pendrive'ów i powerbanków. Zachęcali też obywateli do pójścia do urn. "Tylko wyrażając swój głos możecie wpłynąć na zmiany w Polsce. Pokażcie czego oczekujecie głosując w wyborach uzupełniających. To może być pierwsze małe pęknięcie, które doprowadzi do lawiny, która zmiecie stare partie" - mówił Rafał Trzeciakowski.

Maciej Rusek podkreślał, że każde wybory to powinno być święto demokracji. "W przyszłości dzięki naszemu projektowi będzie można zagłosować z domu, ale dziś niezależnie od poglądów spotkajmy się przy urnach w lokalach wyborczych" - namawiał mieszkańców Malborka.

W Chełmie Katarzyna Sokołowska zrobiła jarmark zapraszając dawnych bezrobotnych, którzy dziś działają w różnych branżach, aby mogli zaprezentować swoje produkty. "Chciałabym aby każdy z nas miał w życiu coś swojego. Coś czym będzie mógł się chwalić. Coś co osiągnął dzięki własnej ciężkiej pracy i dzięki temu, że państwo mu nie przeszkadzało" - marzyła kandydatka.

W Starogardzie Gdańskim Marta Abramowicz zwracała uwagę na to, aby wybory nas nie poróżniły. "Politycy od lat dla własnych interesów próbują dzielić Polaków. My chcemy łączyć. Więc niezależnie od wyników jutro znów pracujmy razem, aby w naszych życiach zagościło szczęście." - podkreślała trzymając się za ręce ze swoją partnerką.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek


Wróć do „Rządzić Inaczej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron