Rządzić Inaczej - wybory do Senatu 2031

Liczba posłów: 17 Liczba senatorów: 10
Przewodniczący: Mikołaj Śmietański
Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Rządzić Inaczej - wybory do Senatu 2031

Postautor: Aleksander Beski » 09 paź 2022, 21:50

1. Legnica - Agnieszka Pacanowska-Cholewińska
2. Wałbrzych - Justyna Bokajło
3. Wrocław - Magdalena Piasecka
4. Rysa - Małgorzata Kotowska
5. Toruń - Aleksander Serwiński
6. Bydgoszcz - Miłosz Hodun
7. Lublin - Marcin Nowak
8. Chełm - Katarzyna Sokołowska
9. Siedlce - Mateusz Pawełczuk
10. Zielona Góra - Natalia Walewska-Wojciechowska
11. Piotrków Trybunalski - Łukasz Krasoń
12. Sieradz - Błażej Moder
13. Łódź - Marcin Górski
14. Kraków - Marcin Chmielowski
15. Nowy Sącz - Ludomir Handzel
16. Tarnów - Arkadiusz Radwan
17. Bielsko-Biała - Agnieszka Gorgoń-Komor
18. Pruszków - Anna Szczęśniak
19. Wołomin - Dawid Sześciło
20. Warszawa 1 - Joanna Maćkowiak-Pandera
21. Warszawa 2 - Karolina Wigura
22. Płock - Katarzyna Kwarcińska-Kulis
23. Rzeszów - Jacek Strojny
24. Krosno - Barbara Balon
25. Przemyśl - Paweł Nykiel
26. Białystok - Izabela Polecka
27. Suwałki - Adam Poliński
28. Gdańsk - Anna Rytel-Warzocha
29. Elbląg - Magdalena Madeja
30. Słupsk - Krzysztof Rek
31. Opole - Aleksandra Pawlik
32. Katowice - Jacek Spendel
33. Gliwice - Agnieszka Labus
34. Rybnik - Judyta Mojżesz-Zimonczyk
35. Częstochowa - Leszek Sykulski
36. Sosnowiec - Kamil Wnuk
37. Kielce - Tomasz Sańpruch
38. Radom - Arkadiusz Durasiewicz
39. Olsztyn - Joanna Czarkowska
40. Kalisz - Magdalena Paszyn
41. Konin - Aleksandra Gliszczyńska-Grabias
42. Piła - Robert Klonowski
43. Poznań - Andrzej Prendke
44. Koszalin - Andrzej Mierzwa
45. Szczecin - Agnieszka Kościńska
46. Zagranica - Magdalena Hehn
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rządzić Inaczej - wybory do Senatu 2031

Postautor: Aleksander Beski » 12 paź 2022, 10:09

"Zmień kierunek, odkurz Senat" - Rządzić Inaczej rozpoczyna kampanię do Senatu

Obrazek


Bez żadnej wielkiej konwencji, kandydaci Rządzić Inaczej wraz z wolontariuszami i sympatykami rozpoczęli kampanię wyborczą, rozmawiając z przechodniami i prowadząc strategię "od drzwi do drzwi".

Kandydująca w okręgu 21 Karolina Wigura podkreślała, że Rządzić Inaczej jest szansą na rzeczywistą, silną opozycję w Senacie - książę Liściowski mówi, że to Prawica będzie gwarantem Senatu, który będzie recenzował rząd. Tymczasem spójrzmy wybory Senatorów w samorządach: nasi radni zagłosowali za Michałem Jarosem w dolnośląskim, bo reprezentuje bardziej liberalną stronę Koalicji Obywatelskiej. Z tego samego powodu zagłosowaliśmy w zachodniopomorskim i w mazowieckim na kandydatów Prawicy, którzy są bardziej liberalni - Piotra Krzystka i Gabrielę Jurkiewicz. Co robią radni Prawicy, gdy jest wybór między tylko naszym kandydatem, i kandydatem Koalicji Obywatelskiej? Za każdym razem głosują na przedstawicieli partii rządzącej. Nie uważam, żeby ugrupowanie postępując tak będzie gwarantem bycia silną opozycją.

Kandydatka z okręgu wałbrzyskiego Justyna Bokajło odniosła się do wypowiedzi Moniki Wielichowskiej o suwakach wyborczych - Najwięcej parlamentarzystów wybieranych jest w JOW-ach, więcej kobiet poprzez tę drogę zdobywa mandat, niż z listy krajowej. Mówienie, że w takiej sytuacji likwidacja suwaka zmniejszy znaczenie kobiet w polityce jest błędne. - powiedziała. Mówiła także o rzeczywistej dyskusji na temat reformy ordynacji wyborczej i ustroju - od kliku miesięcy jest pełnomocnik ds. reformy ordynacji, ale nic nie słychać. My proponujemy rzeczywistą dyskusję, na przykład czy nadal należy rodem z brytyjskiej Izby Lordów mieć duchownych i wybranych przez monarchię polityków jako senatorów tak samo równi jak ci wybrani przez samorządy lub przez obywateli w wyborach.

W Słupsku Krzysztof Rek mówił o konieczności zwiększenia demokracji bezpośredniej w Polsce - Popieramy zwiększenie współuczestnictwa obywateli w rządzeniu poprzez panele obywatelskie i weto obywatelskie, która doprowadzi do zwiększenia oddolnej kontroli nad rządem, i zaproponowania dobrych rozwiązań w danej kwestii, którym politykom mogło nie przyjść na myśl.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rządzić Inaczej - wybory do Senatu 2031

Postautor: Aleksander Beski » 16 paź 2022, 16:40

Kampania kandydatów w błasku sław i ekspertów

Obrazek

Kandydaci Rządzić Inaczej kontynuują swoje spotkania z wyborcami, przy aktywnym wsparciu osób znanych z dokonań naukowych, gospodarczych, kulturalnych czy sportowych, nieograniczającym się tylko i wyłącznie do wpisania się na listę poparcia.

W Warszawie odbyła się konwencja obu kandydatek - Joanny Maćkowiak-Pandery oraz Karoliny Wigury, w którym pochodzące lub mieszkające w stolicy osobistości udzieliły przemów:
- prof. Joanna Tyrowicz, ekonomistka - Widzimy błędny kierunek przy polityce fiskalnej, na nie znaną do tej pory skalę wydatki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne w stosunku do PKB są niskie, co oznacza tylko jedno - ukrywanie deficytu budżetu państwa. Potrzeba ludzi, którzy wprowadzą odpowiednie reformy w celu zmniejszenia deficytu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, i lepszej polityki fiskalnej.

- prof. Andrzej Dragan, fizyk teoretyk - Nie widzę tej wizji popularyzacji nauki u obecnych elit, potrzebujemy ludzi, którzy mają doświadczenie w edukacji, i dadzą świeży oddech polskiej szkole.

- Maciej Stuhr, aktor - Ja przez wiele lat byłem wyborcą czy to PO, czy to PD, i mam dosyć głosowania na mniejsze zło, chcę, żeby w końcu byli ludzie, z których naprawdę jestem zadowolony.

- dr hab. Adam Gendźwiłł, socjolog, geograf i politolog - Patrząc na inne partie polityczne widzę, że to ludzie związani z Rządzić Inaczej najgłośniej zabiegają o niezależność finansową samorządów, która w ostatnich latach została chwiejna, a przecież marszałkowie, burmistrzowie, prezydenci, muszą wypełniać swoje obowiązki.

- prof. Anna Antczak-Barzan, ekspertka w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego - W 3 dekadzie XXI wieku cyberbezpieczeństwo nie jest abstrakcją, tylko jednym z kluczowych elementów współczesnej obrony narodowej. Rządzić Inaczej ma konkretne postulaty, w tym stworzenie osobnej armii, czym zyskuje moje poparcie.

- Mariusz Grelewski, przedsiębiorca, anioł biznesu - Przedsiębiorcy potrzebują dalszych działań ze strony państwa, żeby zlikwidować zbędną biurokrację, i zmniejszać obciążenia podatkowe. Dlatego głosuję na Rządzić Inaczej, bo składa się z ludzi sukcesu, i którzy wiedzą, o czym mówię, znają potrzeby firm, i wiedzą jak to zrobić.

- Andrzej Stasiuk, pisarz, prozaik i eseista - Jedyne czego chcę, to żeby Polską nie rządzili cwaniacy, reszta sama przyjdzie. Najmniej takich ludzi widzę w tych, co działają w Rządzić Inaczej, gdzie tylko garstka, bo nie wierzę, że jest całkowicie święte, idzie tam dla samego rządzenia.

- Aureliusz Leżeński, prezes fundacji Robinson Cruzoe, właściciel firmy szkoleniowej - Polacy są narodem, który naprawdę chętnie pomaga sobie, w tym poprzez organizacje charytatywne. Jeśli uwolnimy przedsiębiorczość naszego narodu, będzie tej pomocy więcej.

- Zofia Zborowska-Wrona, aktorka - Patrzę czasem na artykuły portali plotkarskich na temat rodziny królewskiej, nie przypominam sobie, żeby tak ochoczo rozpisywały na temat prezydentów za czasów republiki. Nie chcę takiego państwa jak obecnie, gdzie najważniejsze osoby są opisywane jakby były gwiazdami show-biznesu.

- prof. Tadeusz Tyszka - specjalista psychologii ekonomicznej - Jeśli akceptujemy to, że człowiek może dokonywać w ograniczonym zakresie złych wyborów w innych dziedzinach, także i pod względem gospodarczym powinno tak być. Nieracjonalność nie jest wystarczającym argumentem za dalszymi regulacjami, zamiast tego państwo powinno umożliwić kształtowanie rynku tak, żeby było jak najwięcej dobrych decyzji.

- prof. Wojciech Sadurski, prawnik, filozof, politolog - Te wybory są dla nas okazją, żeby przeciwstawić się arogancji, czego przykładem była dyskusja nad wyborem członków Heroldii Koronnej, gdzie nagle nie można przy wygłaszaniu stanowisk powiedzieć, że sprzeciwia się istnieniu tej instytucji, i wkracza marszałek Sejmu. Moim zdaniem tak nie powinno być.

- Jan Kubań, prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego, instruktor alpinizmu - Podstawą reformy ustroju powinna demokracja bezpośrednia, należy zaimplantować jak najwięcej rozwiązań szwajcarskich, które sprawią, że obywatele faktycznie będą czuli kontrolę nad elitami rządzącymi.

- Agata Stremecka, prezes zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju - Rząd powinien kierować swoją politykę zgodnie z zasadami wolnego rynku oraz społeczeństwa obywatelskiego. Te dwie kwestie Rządzić Inaczej traktuje priorytetowo.

- Krzysztof Bolesta, były pracownik Komisji Europejskiej, wiceprezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych - Potrzebujemy dogonienia zachodu jeśli chodzi o rozwój infrastruktury pod samochody elektryczne, oraz zwiększenie nacisku w komunikacji miejskiej na autobusy eklektyczne.

- Antoni Bielewicz, dyrektor programu krajowego European Climate Foundation - Nie możemy być zadowoleni w kwestii transformacji energetycznej, od wielu lat rządy nie potrafiły stanowczo odciąć się od węgla w energetyce. Potrzebujmy osoby, które faktycznie będą wykazywać aktywność w tym kierunku.

- Jakub Bierzyński, socjolog, przedsiębiorca, inwestor, publicysta, komentator rynku mediów, prezes domu mediowego OMD - Tak wysokie poparcie dla rządu moim zdaniem wynika z upadku Zjednoczonej Lewicy, której elektorat zagospodarowała Koalicja Obywatelska. Ale są osoby liberalne popierające KO, także do nich kieruje te słowa - nie musicie głosować na mniejsze zło, na ludzi, o których i tak będziecie narzekać.

- prof. Piotr Bogdanowicz, profesor UW, prawnik Clifford Chance, specjalista prawa UE - Wbrew pozorom Polska ma potencjał o ubieganie się o duże reformy Unii Europejskiej. Oprócz Grupy Wyszehradzkiej są także kraje skandynawskie, w których krytykuje się poszczególne aspekty Unii Europejskiej. Jeśli chcemy zbliżenia Unii dla obywateli, trzeba to wykorzystać.

- Anna Radwan-Röhrenschef, socjolog, działaczka społeczna, założycielka Instytutu In.Europa - Dołączenie krajów bałkańskich do Unii jest nie wątpliwie dużym sukcesem. Polska powinna przedstawić się nowym członkom jako wzór do naśladowania, że wspólnota europejska faktycznie daje korzyści.

- prof. Andrzej Szeptycki, politolog, specjalista w polityce wschodniej - Relacje między państwami powinny opierać się na rzeczywistej współpracy, a nie tylko na ciepłych stosunkach między jednym dworem a drugim. Popatrzmy na Białoruś, monarchia nie przyniosła demokratyzacji, a rząd polski na razie nie podejmuje żadnych działań.

- dr Edyta Kocyk, założycielka i prezes zarządu Sidly, European CEO of the Year 2018 - Rząd nie może się bać sektora prywatnego w opiece zdrowotnej, powinien traktować go jako partnera w zapewnieniu dobrej opieki zdrowotnej dla pacjentów.

- prof. Urszula Demkow, lekarz, naukowiec, specjalista chorób wewnętrznych, alergologii, immunologii, diagnostyki laboratoryjnej - System opieki zdrowotnej w Polsce powinien zakładać istnienie indywidualnych kont dla pacjentów, w którym byłby pieniądze na leczenie, wykorzystane w prywatnych lub publicznych placówkach medycznych, dzięki czemu pacjenci będą mogli wybierać usługę według swoich potrzeb.

- dr Jacek Santorski, psycholog, psychoterapeuta i przedsiębiorca - Państwo powinno zapewnić stabilne warunki rozwoju dla przedsiębiorstw poprzez dobrze tworzone prawo podatkowo-administracyjne. Dlatego 16 listopada będę głosował na Rządzić Inaczej.

- dr Jacek Walkiewicz, psycholog, mówca motywacyjny, trener i mentor - Nie bójmy się zmiany. Nie bójmy się, że nasz głos będzie zmarnowany, szczególnie, że to dopiero I tura. Nie bójmy się wizji państwa, w którym obywatel będzie miał szerokie prawa, ale i będzie ponosił konsekwencje za swoje czyny.

W Gorzowie Wielkopolskim poparcia dla Natalii Walewskiej-Wojciechowskiej udzielił na wiecu legendarny żużlowiec Stali Gorzów, wielokrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik - Z sondażami moim zdaniem jest jak z analizami przed meczem, dają ogólny zarys sytuacji, ale przede wszystkim decyduje dzień zawodów. Tak samo przede wszystkim dzień wyborów, czyli 16 listopada będzie ważny, więc zmobilizujmy się, i zagłosujmy za zmianą. - powiedział. - W tym dniu, niezależnie od tego, czy jesteśmy za Falubazem, czy za Stalą Gorzów, ogólnie ponad podziałami wybierzmy nowy kierunek w Senacie, nowy kierunek dla województwa lubuskiego. Czas na merytorykę, a nie na straszenie na GMO, które jest już zakazane.

W Gdańsku na konferencji prasowej piosenkarz rockowy Tymon Tymański, przedsiębiorca, twórca i właściciel True Leader, były oficer Jednostki Wojskowej GROM i Formoza Wojciech Wereszko, prezydent Gdyni Michał Guć, artysta kabaretowy Wojciech Tremiszewski, oraz prof. Piotr Augustyniak, filozof, wyrazili wsparcie dla Anny Rytel-Warzochy:
- Tymon Tymański - Przez wiele lat ludzie związani z obecną ekipą miały szansę, żeby wprowadzić prawdziwie świeckie państwo, a tymczasem zafundowali nam regres w postaci duchownych w parlamencie, a fundusz kościelny nadal istnieje. Mam tego dość.
- Wojciech Wereszko - Potrzebujemy nowej wizji zarządzania armią, która zapewni skuteczniejsze wydatkowanie środków, oraz będzie zakładać szerszą współpracę z podmiotami prywatnymi, chociażby w kwestii cyberbezpieczeństwa.
- Michał Guć - Rządzić Inaczej jako jedyne ugrupowanie naprawdę wierzy w samorządy, w decentralizację, oraz niezależność finansową, czego przykładem są poprawki w Senacie, mające na celu zwiększenie subwencji dla samorządów, niestety zamrożone. Dlatego potrzebujemy silnej opozycji w parlamencie.
- Wojciech Tremiszewski - Chcę, żeby w parlamencie byli ludzie, którzy odświeżą skostniałe instytucje publiczne, w tym parlament, kiedy słucham polityków Koalicji Obywatelskiej, mam wrażenie, że już to słyszałem wiele razy. Dlatego popieram Annę Rytel-Warzochę.
- prof. Piotr Augustyniak - Potrzebujemy zapewnienia ochrony myśli, oraz możliwości podążania własnymi drogami. Taką filozofię polityczną wyznaje Rządzić Inaczej.


W Malborku na wiecu poparcia satyryk i stand-uper Kacper Ruciński udzielił poparcia Magdalenie Madej - Wierzę w wolność, wierzę w prawo do wygłaszania opinii, wierzę, że dopóki nie robię komuś krzywdy, mam pełną swobodę. Dlatego filozofia Rządzić Inaczej odpowiada mi, i będę głosował na Magdalenę Madej - powiedział. - Potrzebujemy nowych ludzi, którzy zapewnią świeżą wizję dla Polski, nie związani towarzysko z elitą. Ja jestem gwarantką takiej zmiany - mówiła Madej.

We Wrocławiu Magdalena Piasecka podkreśliła, że Rządzić Inaczej jest jedyną rzeczywiście pro-zieloną alternatywą - Zieloni są w rządzie, a nadal przemysł węglowo-energetyczny jest finansowany przez pieniądze podatników, a zamiast zając się hodowlą przemysłową, wolą straszyć GMO. Tylko Rządzić Inaczej skończy z sfinansowaniem kopalń węgla brunatnego i kamiennego, oraz będzie prowadzić politykę ku efektywniejszego, bardziej zielonego rolnictwa - powiedziała. Poparcia udzielili jej dr Arkadiusz Sieroń, ekonomista, członek zarządu Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa, piosenkarz Łukasz "Mrozu" Mróz i pielęgniarka, oraz prof. Izabella Uchmanowicz:
- dr Arkadiusz Sieroń - Jedyną opcją naprawdę wolnościową, która chce dużej wolności gospodarczej i osobistej, która chce ciąć podatki, racjonalnie wydatkować pieniądze z budżetu państwa, oraz prowadzić stabilną politykę monetarną, jest Rządzić Inaczej. Dlatego właśnie popieram Magdalenę Piasecką.
- Łukasz "Mrozu" Mróz - Swoim poparciem chcę wyrazić swoje niezadowolenie wobec obecnej klasy politycznej, która często jest odklejona, i powtarza te same slogany. Wybierzmy w końcu ludzi, będący po prostu zwykłymi ludźmi, nie zawodowymi politykami.
- prof. Izabella Uchmanowicz - Żeby sfinansować inwestycję w szpitalach czy innych ośrodkach ochrony zdrowia, trzeba skutecznej polityki gospodarczej. Uważam, że postulaty Rządzić Inaczej taką politykę zapewnią.

W Krakowie poparcia dla Marcina Chmielowskiego udzielił generał w stanie spoczynku, były Zastępca Dowódcy Strategicznego NATO Mieczysław Bienek - To jest skandal, że obecna ekipa ignoruje zarówno ustawowy zapis, jak i przewidziane przez NATO 2% PKB na wojsko, jeśli chcemy silnej armii, musimy mieć odpowiednie finansowanie. Rządzić Inaczej pokazało, jak bardzo zależy im na obronie narodowej, dlatego popieram Marcina Chmielowskiego. - powiedział. Sam Chmielowski mówił o konieczności zwiększenia wolności gospodarczej i osobistej - Odszedłem z Prawicy, i dołączyłem do Rządzić Inaczej z powodu mojego przywiązania do wolności gospodarczej, do wolności osobistej, do decydowania o samym sobie. Jako senator będę wspierał wszystkie inicjatywy wolnościowe.

Dla kandydującego w Łodzi Marcina Górskiego poparcie ogłosili founder, CEO Inwedo Dominik Goss, prof. Tomasz Kamiński, politolog, specjalista w polityce UE i relacjach UE-Chiny, oraz dr Ewa Hartman, była europosłanka i wiceprzewodnicząca Otwartej Europy:
- Dominik Goss - Potrzebujemy ludzi, którzy będą wspierać politykę wspierającą innowację firm, i którzy swoje doświadczenie zawodowe będą wykorzystywać w rządzeniu. Dlatego głosuję na Rządzić Inaczej.
- prof. Tomasz Kamiński - W dobie dużego znaczenia Chin potrzebujemy ludzi z wizją Unii, która będzie skutecznie konkurować, która będzie wspierać pokój na świecie, i zaoferuje Afryce rzeczywisty plan rozwoju.
- Ewa Hartman - Polska może być znaczącym się graczem w Unii, który będzie skutecznie proponował reformy wspólnoty europejskiej, oparte o zasadę 4 otwartości, instytucji, gospodarki, kultury, oraz dyplomacji. Marcin Górski podziela te wartości, dlaczego udzielam mu swojego poparcia.
Sam Górski mówił o konieczności dołączenia Polski do Eurokorpusu - Państwa Unii Europejskiej, przy dalszej współpracy z Stanami Zjednoczonymi i Kanadą w ramach NATO, powinny rozwijać ideę Eurokorpusu, w celu ulepszenia obronności państw członkowskich.

W Lublinie działacz na rzecz osób LGBT Bart Staszewski udzielił poparcia Marcinowi Nowakowi - Rządzić Inaczej udowodniło, że konsekwentnie wspiera równość dla osób niehetronormatywnych, głosując za związkami partnerskimi, ułatwieniami w dokonaniu korekty płci dla osób transpłciowych, oraz wreszcie składających projekt ustawy zmiany konstytucji, która umożliwi przyznanie równości małżeńskiej i adopcji dzieci dla par jednopłciowych. - powiedział. Marcin Nowak podkreślił różnice RI w stosunku do KO i ZLew - Różnica jest taka, że KO i lewica tylko w niektórych sferach chce dać wolność, w innych ograniczając, my z kolei konsekwentnie podążamy w tym kierunku, na przykład zdecydowanie popieramy legalizację marihuany.

W Płucku reżyserka Kalina Alabruzińska udzieliła poparcia Katarzynie Kwarcińskiej-Kulis - Konserwatywni monarchiści są hipokrytami pod tym względem, że gdyby król Michał II był prezydentem, to ostro potępiliby jego "podboje". Ale to wtedy oznaczałoby przyznanie racji, że monarchia nie zapewnia zgody - powiedziała. Sama Kwarcińska-Kulis mówiła o reformach podatkowych - w tej kadencji złożyliśmy projekt ustawy o podatku od dochodów dystrybuowanych osób prawnych, który dałby możliwość większego rozwoju firm, jak w Estonii czy w Łotwie, niestety został zignorowany. Ale w Senacie wraz z innymi senatorami Rządzić Inaczej będę walczyć o lepszy system podatkowy.

Dla kandydującego prezydenta Poznania Andrzeja Prendke, poparcia udzielili edukatorka, neuropedagog, przedsiębiorca, właścicielka firmy Godmother Angelika M. Talaga, oraz europoseł Maciej Kierzek.
- Angelika M. Talaga - Państwo musi uwolnić system edukacji, zapewnić większą konkurencję programową między szkołami, żeby rodzic wybrał placówkę spełniającą jego oczekiwania. Jedynym ugrupowaniem mającym taką wizję jest Rządzić Inaczej.
- Maciej Kierzek - Trzeba wykorzystać dobre relacje z członkami Unii Europejskiej, żeby przeforsować konieczne dla dalszego rozwoju reformy. Wybór Andrzeja Prendke na senatora będzie sygnałem, że mieszkańcy Poznania domagają się reform.

W Toruniu prof. Andrzej Szahaj, filozof polityki i kulturoznawca udzielił poparcia Aleksandrowi Serwińskiemu - Obecna partia rządząca ma już mało wspólnego z liberalizmem, czy z centrum, można śmiało powiedzieć, że to centrolewica. Polsce potrzeba silnej liberalnej opcji, a taką jest Rządzić Inaczej, stąd moje poparcie dla Aleksandra Serwińskiego - powiedział. Serwiński mówił o lepszej polityce fiskalnej poprzez reformy gospodarcze - Stworzenie budżetu od zera, czyli weryfikacja wydatków pod względem konieczności, system podatkowy dający mniejsze obciążenia, lepsze przepisy administracyjno-skarbowe - to wszystko jest konieczne, żeby zapewnić niezależność finansową samorządom, zwiększyć wydatki na edukację i wojsko, oraz zmniejszać zadłużenie Polski.

W Londynie na spotkaniu z wyborcami pokazano filmy, udostępnione później w mediach społecznościowych, wyrażające poparcie dla kandydującej w okręgu 46 Magdaleny Hehn przez koszykarza NBA Jeremy'ego Sochana, piłkarza Jakuba Kamińskiego, zajmującego się ochroną danych i prywatności w kontekście użycia nowych technologii prawnika, dr Jana Czarnockiego, psychologa społecznego, data scientist, prof. Michała Kosińskiego, oraz specjalizującego się w teorii gier i wyboru społecznego prof. Marka Kamińskiego:

- Jeremy Sochan - Czuję, że Rządzić Inaczej reprezentuję ludzi takich jak ja, którzy coś osiągnęli, którzy cenią przedsiębiorczość, pracowitość, innowacyjność. Dlatego będę głosował na Magdalenę Hehn.
- Jakub Kamiński - Uważam, że Polska powinna wykorzystywać najlepsze rozwiązania sprawdzone na zachodzie, żeby osiągnąć podobny poziom życia. Mam wrażenie, że tylko ludzie związani z Rządzić Inaczej wiedzą, jakie zmiany należy wprowadzić.
- dr Jan Czarnocki - Popieram ugrupowanie Rządzić Inaczej, ponieważ stanowczo sprzeciwia się jakiekolwiek próbie ograniczenia wolności internetu, który nie osiągnie danych celów, jakie sobie założy ustawodawca, a tylko zmniejszy zaufanie do instytucji państwa.
- prof. Michał Kosiński - Przy próbie kontroli wielkich korporacji, które nakładają algorytmy, należy uważać, żeby regulacje nie dotknęły małych firm i obywateli, Rządzić Inaczej z pewnością o tym pamięta.
- prof. Marek Kamiński - Państwo nie powinno poprzez regulacje ograniczać wolności ludzi, żeby nie popełniali błędów, zamiast tego, poprzez nieprzymusowe rozwiązania jak zmiana programu nauczania, powinno edukować w taki sposób, żeby ryzyko dokonywania błędnych decyzji było ograniczone.


Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rządzić Inaczej - wybory do Senatu 2031

Postautor: Aleksander Beski » 16 paź 2022, 16:40

Spot wyborczy Rządzić Inaczej do wyborów Senackich
Emitowany jest w radio, telewizji, oraz w internecie.

Joanna Maćkowiak-Pandera: Chcesz niezależności finansowej samorządów, i zapewnienia przez państwo możliwości skutecznego realizowania przez samorządowców inwestycji?

Łukasz Krasoń: Podzielasz nasze zdanie, że wszelka pomoc dla niepełnosprawnych i bezrobotnych powinna opierać się na aktywizacji zawodowej?

Marcin Chmielowski: Chcesz większej wolności gospodarczej i osobistej, zmniejszenia obciążeń podatkowych, lepszych przepisów skarbowych i mniejszej ingerencji państwa w twoje życie?

Dawid Sześciło: Uważasz, że polski system edukacji potrzebuje świeżego powietrza, które zapewni uczniom nowoczesny system nauczania, godny XXI wieku?

Leszek Sykulski: Chcesz, żeby Polska była czołową siłą reformującą Unię Europejską, ku bardziej transparentnym instytucjom, wzmocnienia przepływu towarów, kapitału, usług i osób, wolnej kultury, oraz polityki zagranicznej zmierzającej ku pokojowi na świecie?

Jacek Spendel: Domagasz się nowoczesnych, cyfrowych instytucji publicznych?

Błażej Moder: Masz dosyć niewybieranych przez obywateli polityków, nieefektywnej monarchii, która wcale nie jednoczy Polaków, i chcesz, żebyś miał większy wpływ na to co się dzieje w Polsce?

Magdalena Piasecka: Chcesz, żeby transformacja energetyczna rzeczywiście spełniła się, i nareszcie odejść od węgla, oraz skończyć z monopolem państwa w kolei?

Ludomir Handzel (w jego tle wszyscy kandydaci do Senatu): Chcesz, żeby w Senacie byli ludzie, którzy tak jak ty mają dosyć obecnej klasy politycznej, i których faktycznie obchodzi twój los? 16 listopada zmień kierunek, odkurz Senat. Głosuj na kandydatów Rządzić Inaczej.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rządzić Inaczej - wybory do Senatu 2031

Postautor: Aleksander Beski » 16 paź 2022, 17:34

Debaty z kandydatami Rządzić Inaczej na koniec kampanii
Obrazek
Niestety, w tej kampanii nie było żadnej ogólnopolskiej debaty komitetów. Żeby choć trochę wypełnić tę łukę, w ramach zakończenia kampanii wyborczej wszyscy kandydaci Rządzić Inaczej w ramach transmisji na żywo na mediach społecznościowych, transmitowanych na Facebooku, w Twitterze, na Instagramie oraz na YouTube odbyli rozmowy z wyborcami.

Kandydujący w okręgu kieleckim (37) Tomasz Sańpruch wyraził żal, że nie będzie w tym roku żadnej ogólnej debaty kandydatów, przynajmniej w I turze - To świadczy o słabości obecnej polityki, że nie potrafimy nagle przedstawić szerokiej publiczności swoich programów, pomysłów, zadać pytań kontrkandydatom. Boję się, że to może odbić się na frekwencji, a ta 6 lat temu świetna nie była, tylko ponad 40% - powiedział.

Startujący w Katowicach Jacek Spendel odpowiedział na pytanie czym kandydaci Rządzić Inaczej różnią się od SILESIA FUTURA-Śląscy Libertarianie - Mamy szersze zaplecze eksperckie, w naszym ugrupowaniu są bardziej reprezentowane różnorodne odmiany liberalizmu, mamy konkretniejszy program, i przede wszystkim Rządzić inaczej udowodniło już w tej kadencji, że faktycznie wierzy w swoje ideały, dlatego odszedłem z Prawicy i dołączyłem do ugrupowania, w którym teraz jestem.

Prezydent Rzeszowa Jacek Strojny odpowiadając na pytanie przedstawił swoją wizję zmian ustrojowych - Po pierwsze, trzeba zmienić przepisy referendalne na wzór Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych, gdzie obie strony zgłaszają swoje argumenty za przyjęciem lub odrzuceniem propozycji, nad którą głosuje się w referendum. Po drugie, w referendum oprócz pytania o likwidację monarchii powinno być pytanie o to, jaka republika mieć system, z większą władzą prezydenta, czy premiera. Należy także podjąć rzeczywistą dyskusję nad ordynacją wyborczą i i drugą izbą parlamentu, a tej mimo powołania pełnomocnika ds. reformy wyborczej nie ma, tak samo zresztą w przypadku pełnomocnika ds. reformy więziennictwa.

Kandydująca w Szczecinie Agnieszka Kościńska mówiła, że ewentualnie w drugiej turze powinna odbyć się debata pomiędzy kandydatami - Musi być jakaś forma wymiany myśli obu kandydatów, przynajmniej w II turze. Jeśli przejdę dalej, jestem gotowa stanąć do dyskusji - powiedziała.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rządzić Inaczej - wybory do Senatu 2031

Postautor: Aleksander Beski » 23 paź 2022, 12:11

Kampania kandydatów Rządzić Inaczej w II turze
Obrazek
Kandydaci Rządzić Inaczej, którzy weszli do II tury, wraz z wolontariuszami kontynuują swoje spotkania z wyborcami.

Kandydujący w okręgu toruńskim Aleksander Serwiński w Chełmnie ostrzegał przed możliwością wprowadzenia nowych podatków przez rząd - Koalicja Obywatelska głośno wychwala likwidację podatku Belki, ale pamiętacie, jak premier obiecała wprowadzenie podatku bankowego? Obecny rząd nie zapewnia braku zwiększenia obciążeń podatkowych, wręcz przeciwnie. Jestem gwarantem wolnościowego gospodarczo głosu w Senacie. - powiedział. Poparcia udzielił mu Leszek Balcerowicz - Kluczem do rozwoju jest podaż. Żadne pobudzanie gospodarki popytem nie jest w stanie zneutralizować złego kształtu strony podaży. Aleksander Serwiński rozumie to, dlatego popieram jego kandydaturę.

W Tucholi Miłosz Hodun mówił o konieczności przejrzenia regulacji dla przedsiębiorstw - Jest postęp, ale wciąż to nie jest to, co powinno być. Pierwszym krokiem do rzeczywistego ograniczenia zbędnych regulacji powinna być nowa ustawa o działalności gospodarczej, która będzie faktycznie prosta.

Marcin Nowak w Bychawie przypomniał, że podstawą decentralizacji jest niezależność finansowa samorządów - Warto rozważyć dekoncentrację urzędów publicznych, ale priorytetem jest zapewnienie burmistrzom, prezydentom miast, czy marszałkom województw odpowiednych środków finansowych, o czym ugrupowanie Pani Muchy zapomina. Udowodniliśmy już teraz, że potrafimy skutecznie wywalczyć środki dla samorządów, które pozwolą lokalnym władzom realizować inwestycje, czy inwestować w edukację.

Kandydat Mateusz Pawełczuk w Sokołowie Podlaskim podkreślił o konieczności prowadzenia odpowiedzialnej polityki budżetowej - Nasze poprawki jasno zakładały nadwyżkę w wysokości 1 miliarda złotych, tymczasem przeszły one w taki sposób, że mamy kryzys budżetowy. Potrzebujemy ludzi, którzy poważnie traktują drugą najważniejszą ustawę po konstytucji, i w konstytucyjnym terminie składają odpowiedzialny budżet państwa, z rzeczowym uzasadnieniem, oraz finansującym w wystarczającym stopniu samorządy. Takim kandydatem bynajmniej nie jest Luiza Fronczewska.

W Wieluniu Błażej Moder mówił o potrzebie reform w systemie edukacji - Większa wolność w podstawie programowej szkół, większy głos lokalnych społeczności, oraz organizacji pozarządowych na szczeblu ogólnokrajowym. My mamy konkretny program, którzy przyczyni się do rozwoju edukacji, oraz lepszej nauki dzieci, czas skończyć z starymi metodami nauczania.

Kandydat w okręgu łódzkim Marcin Górski podkreślił, że nie można sugerować programów na szczeblu samorządowym, gdy subwencje dla samorządów są obcinane - Minister Franiak-Pietryga jest bezczelna, proponuje program na poziomie samorządowym, zapominając o podejściu jej ugrupowania do finansowania samorządów. Stanowczo sprzeciwiam się nakładaniu nowych obowiązków, gdy nie idzie za tym zwiększenie środków.

Prezydentka Warszawy, Joanna Maćkowiak-Pandera, mówiła o braku wiarygodności starych partii w kwestiach klimatycznych - Starym partiom nie przeszkadzało, gdy Zjednoczona Lewica postulowała rozbudowę przemysłu węglowego, a teraz mówią, jak to nie będą dbać o zieloną transformację energetyczną. Mieli na to sporo czasu, teraz nadszedł czas na nowych ludzi.

W Żyrardowie Katarzyna Kwarcińska-Kulis poruszyła kwestię koniecznych reform w rolnictwie - Mamy nadmierne zatrudnienie w rolnictwie w stosunku do PKB, średnia wielkość gospodarstwa rolnego w Polsce jest mniejsza od tych w Czechach i Słowacji. Skończmy z systemem, w którym dobrze radzący sobie gospodarczo rolnicy otrzymują dotacje, przez co tworzy się monopole.

Prezydent Rzeszowa Jacek Strojny mówił o konieczności postawienia na resocjalizację przestępców - Rząd powołał pełnomocnika ds. reform więziennictwa, ale nie przedstawił żadnych konkretnych, więc ja przedstawię. Należy skorzystać z rozwiązań skandynawskich, dzięki którym wskaźnik recydywy jest niski. Po koniecznych reformach w polityce fiskalnej, więzienia powinny być bardziej dofinansowane pod kątem personelu, którzy zajmowałby się resocjalizacją więźniów w małych grupkach.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rządzić Inaczej - wybory do Senatu 2031

Postautor: Aleksander Beski » 23 paź 2022, 18:53

Dalsze spotkania kandydatów Rządzić Inaczej w II turze
Obrazek
Kampania Rządzić Inaczej w II turze trwa w najlepsze, kandydaci kontynuują spotkania z wyborcami, podkreślając swoje postulaty.

Kandydujący w okręgu katowickim Jacek Spendel w Świętochłowicach podkreślił, że polityka rządu w zakresie subwencji samorządowych uderza także w Śląsk - Żeby autonomia Śląska działała, muszą być pieniądze. Tego obecny rząd nie rozumie swoimi projektami budżetów, w którym subwencje samorządowe są tak naprawdę zamrażane. Jako senator nie będę tego tolerował. - powiedział. Wsparcia udzielił mu były prezydent Świętochłowic, Daniel Beger - Jacek jako członek jednej z starych partii wie, że potrzebujemy nowej jakości, nowych ludzi, którzy będą działać dla Polski, i będą dobrymi reprezentantami mieszkańców swoich okręgów. Ma ode mnie 100% poparcie.

W Zabrzu prezydentka Bytomia Agnieszka Labus mówiła o konieczności zmiany działania instytucji publicznych - Nowe zarządzanie w urzędach powinno być oparte o sprawdzone rozwiązania w zakresie zarządzania, jakie istnieją w sektorze prywatnym. Na przykład testy użyteczności, zamiast produktu mamy program czy inną czynność, jaką dana instytucja chce przeprowadzić. I tak jakby to miałby być jakiś produkt lub strona internetowa, tak i w tym wypadku dana grupa wyszukiwałaby wady, czy po prostu przedstawiła swoje odczucia, dzięki temu urzędnicy będą lepiej rozumieć potrzeby mieszkańców, czy to na szczeblu ogólnokrajowym, czy samorządowym.

W Poczesnej Leszek Sykulski poruszył temat konieczności szukania szerokich porozumień Polski z różnymi państwami - Trójkąt Wajmarski, Grupa Wyszehradzka, państwa nordyckie, Rosja, Białoruś i Ukraina, Bałkany, czy też Stany Zjednoczone. Musimy działać na wielu kierunkach, żeby Polska liczyła się na arenie międzynarodowej. Słowacja, Węgry, Czechy, Szwecja, Dania, Finlandia, Wielka Brytania - w tych państwach społeczeństwa nie są zadowolone z obecnego kształtu Unii Europejskiej. Jeśli i przekonamy te państwa, żebyśmy mówili wspólnym głosem, uda się nam wtedy przekonać zachód Europy do reform, które skończą z wizerunkiem Unii jako grupy odklejonych biurokratów. Rządzić Inaczej w swoim programie ma konieczność zmiany polityki wobec Afryki, żeby skończyć z dotacjami dla państw, które są rozkradane przez elity rządzące, i Polska powinna poruszyć ten temat z między innymi Stanami Zjednoczonymi. - powiedział. Wsparcia udzielił mu przewodniczący Rządzić Inaczej, Aleksander Beski - Szczególnie okręg częstochowski jest dla mnie ważny, żeby reprezentował go właściwy człowiek, jak Leszek Sykulski, który swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie stosunków międzynarodowych powinien być wartościowym elementem Izby Wyższej.

W Skarżyńsko-Kamiennej Tomasz Sańpruch mówił o potrzebie ograniczenia przywilejów emerytalnych - Przywileje emerytalne kosztują nas 2,6% PKB, dla porównania, średnia unijna wynosi 1,0% PKB, co między innymi z tego powodu powoduje zadłużenie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, oraz niską aktywność zawodową, spowodowaną niskim wiekiem emerytalnym u niektórych grup. Ograniczenie ich powinno być jednym z elementów reformujących system emerytalny. - powiedział. Poparcia udzielił mu były prezydent Skarżyńsko-Kamiennej, Konrad Krönig - Żenuje mnie kampania Adama Jarubasa. Straszy GMO, pomimo, że na szczeblu unijnym przepisy są restrykcyjne, proponując jednocześnie dalsze zaostrzenie tych przepisów oraz oznakowanie produktów "bez GMO". Jaki jest sens de facto zakazu organizmów genetycznie modyfikowanych, i oznaczania zdecydowanej większości produktów, że tego GMO nie ma? To tylko świadczy o braku zrozumienia rzeczywistych problemów obywateli.

We Wrześni Aleksandra Gliszczyńska-Grabias podkreśliła konieczność dokonania zmian w zakresie ordynacji wyborczej - Do Sejmu mamy jednoturowe JOW-y, do Senatu dwuturowe, a w sejmikach jest system proporcjonalny. A w takiej Irlandii niezależnie, czy to parlament, czy to są wybory prezydenckie, system głosu preferencyjnego zawsze jest. Powinniśmy rozpocząć dyskusję na temat wybrania systemu, który będzie obowiązywał na wszystkich szczeblach.

W Luboniu prezydent Poznania Andrzej Prendke mówił, że pomoc społeczna powinna przede wszystkim skupić się na aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych - Podstawą powinny być prywatne ośrodki pośrednictwa pracy, państwo powinno wspierać je, że rozliczaniu z ilości osób, które polepszyły swoje kwalifikacje, zdobyły pracę, lub założyły swoją działalność gospodarczą. Bezrobotne rodziny powinny mieć asystenta rodziny, który pomógłby w znalezieniu pracy, powinno się rozwinąć także ideę kontraktów socjalnych, czyli umowy między pracownikiem socjalnym a osobą pobierającą zasiłki, gdzie osoba otrzymuje świadczenia, ale musi odbywać szkolenia, straże, którzy zwiększą jego kompetencje zawodowe. Jeśli uda mu się zwiększyć kompetencje zawodowe, wtedy albo rezygnuje, albo ogranicza pobieranie zasiłków społecznych.

W Gryfinie Agnieszka Kościńska wspomniała o konieczności rzeczywistego dbania o rozdział państwa od Kościoła - Skończmy z duchownymi w Senacie, z finansowaniem religii w szkołach, a Fundusz Kościelny sfinansujmy z dobrowolnych odpisów podatkowych obywateli. Osoby niewierzące, szczególnie przy obecnej sekularyzacji społeczeństwa, nie powinny dokładać do funkcjonowania związków wyznaniowych, za wyjątkiem dbania o zabytki kościelne.

Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rządzić Inaczej - wybory do Senatu 2031

Postautor: Aleksander Beski » 23 paź 2022, 18:53

Oświadczenie o udzieleniu poparcia dla poszczególnych kandydatów w II turze

Drodzy wyborcy!

Stoimy teraz przed wyborem w II turze na 6-letnią kadencję ludzi, którzy mają tworzyć izbę refleksji. Izbę, która będzie kontrolować pracę izby niższej, i wychodzić z swoją inicjatywą ustawodawczą. Ostatnie działania Koalicji Obywatelskiej, tworzące kłamliwą narrację na temat kryzysu budżetowego i mające na celu przykrycie de facto spadku wydatków na obronę narodową oraz na subwencje samorządowe potwierdzają, że Polsce potrzebna jest silna opozycja, która będzie stanowić alternatywę, przedstawiającą długofalową wizję w zakresie polityki gospodarczej, edukacji, klimatyczno-energetycznej, ustrojowej, oraz międzynarodowej. Dlatego zachęcamy was, żeby w tych następujących okręgach, gdzie w II turze nie ma kandydatów Rządzić Inaczej, poprzeć następujących kandydatów:
Okręg nr 2 - Aleksandra Drążkiewicz (KWW "Blok dla Większości Senackiej")
Okręg nr 8 - Gabriela Dawidowska (KKW Prawica)
Okręg nr 10 - Jacek Milewski
Okręg nr 11 - Jacek Czaputowicz (KKW Prawica)
Okręg nr 14 - Marek Kohn (KKW Prawica)
Okręg nr 15 - Krzysztof Mańkowski (KKW Prawica)
Okręg nr 17 - Elisabeth Duda (KWW "Blok dla Większości Senackiej")
Okręg nr 19 - Władysława Rosenfelder (KKW Prawica)
Okręg nr 25 - Wiktoria Plater-Zyberk (KKW Prawica)
Okręg nr 26 - Krzysztof Truskolaski (KKW Prawica)
Okręg nr 31 - Aleksandra Lisek (KKW Prawica)
Okręg nr 32 - Kamila Chotolska-Korkosz (KKW Prawica)
Okręg nr 34 - Sandra Hochberg-Pszczyńska (KWW "Blok dla Większości Senackiej")

Kandydaci, którzy popieramy, gwarantują chęć konstruktywnej współpracy z Rządzić Inaczej w Senacie, jednocześnie nie będąc głęboko odlegli w zakresie poglądów. W pozostałych okręgach nie udzielamy poparcia kandydatom nie wychodzącym się z Koalicji Obywatelskiej, gdyż są dla nas zbyt rozbieżni programowo, a samo bycie w opozycji nie jest dla nas wystarczające.

Apelujemy, żeby w dzień wyborów iść tłumnie zagłosować. Czas zmienić kierunek, i odświeżyć Senat.

Podpisano
Aleksander Beski - prezes zarządu Stowarzyszenia Rządzić Inaczej
Ewa Bocian - członkini zarządu Stowarzyszenia Rządzić Inaczej
Sylwia Gregorczyk-Abram - członkini zarządu Stowarzyszenia Rządzić Inaczej
Szymon Hołownia - członek zarządu Stowarzyszenia Rządzić Inaczej
Marek Śliboda - członek zarządu Stowarzyszenia Rządzić Inaczej



Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rządzić Inaczej - wybory do Senatu 2031

Postautor: Aleksander Beski » 23 paź 2022, 18:54

Spot wyborczy Rządzić Inaczej w II turze
Emitowany jest w radiu, telewizji, oraz w internecie.

"To jest budynek liceum ogólnokształcącego. Wyobraź sobie, że masz na niego wpływ.
To jest budynek urzędu państwowego. Wyobraź sobie, że masz na niego wpływ.
To jest elektrownia węglowa. Wyobraź sobie, że możesz doprowadzić do niego wygaszenia.
To jest twoja pensja. Wyobraź sobie, że możesz mieć jeszcze większe zarobki.
To jest Senat. Teraz tylko od ciebie zależy, jak będzie wyglądał.

To od ciebie zależy, czy w Senacie będą ludzie, którzy nie chcą niewybieralnych polityków, którzy nie zgadzają się na lekceważenie budżetu państwa przez ekipę rządzącą, którzy będą bronić wolności gospodarczej, osobistej, niezależności finansowej samorządów. Ludzie, którzy doprowadzą do nowoczesnych reform edukacji, gdzie rodzice i organizacje społeczne będą miały większy wpływ na kształt szkoły, do nowoczesnych urzędów, oraz do transformacji energetycznej.

Zmień kierunek, odśwież Senat. W II turze wyborów głosuj na Rządzić Inaczej.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rządzić Inaczej - wybory do Senatu 2031

Postautor: Aleksander Beski » 23 paź 2022, 18:54

Zakończenie kampanii wyborczej debatami z wyborcami
Obrazek
Tak jak w I turze, wszyscy kandydaci Rządzić Inaczej zakończyli kampanię wyborczą debatami, w których wyborcy zadawali pytania, na które zostały udzielone odpowiedzi na transmisjach na żywo na Youtube, Facebooku, Instagramie, oraz na Twitterze.

Kandydujący w okręgu łódzkim Marcin Górski podkreślił jednemu z pytających, że poprawki Rządzić Inaczej w Senacie miały naprawić błędy rządowego projektu ustawy budżetowej - Jest teraz prowadzona na nas nagonka przez Koalicję Obywatelską, że niby jesteśmy nieprofesjonalnym ugrupowaniem, podczas gdy chcieliśmy zapewnienia budżetu Wojska Polskiego oraz subwencji dla samorządów na poważnym poziomie, tymczasem chciałbym przypomnieć, że to kandydatka Koalicji Obywatelskiej, wiceminister Izabela Leszczyna powiedziała przy budżecie na ten rok, czyli 2031, że jeśli będą dochody w budżecie większe niż przewidziane, to przecież można nowelizować, a inna kandydatka z tego ugrupowania, była minister finansów Luiza Fronczewska, w 2025 roku złożyła projekt budżetu po upłynięciu konstytucyjnego terminu. I to my jesteśmy nieodpowiedzialni?

Z kolei prezydent Poznania Andrzej Prendke odpowiedział na pytanie, czy popiera budowę elektrowni jądrowej - Nie mamy jeszcze wykrystalizowanego stanowiska w partii, ale ja osobiście popieram budowę, przy czym nie jako podstawę, tylko powinna stanowić 20-25% energii. Reszta miksu energetycznego powinna pochodzić z odnawianych źródeł energii.

Szczecińska kandydatka Agnieszka Kościńska podkreśliła poparcie Rządzić Inaczej dla legalizacji marihuany - Potraktujmy marihuanę w taki sam sposób jak papierosy i alkohol, i doprowadźmy do legalizacji, wpływy z akcyzy powinny iść na opiekę zdrowotną. Dzięki temu zmniejszy się przestępczość, Policja będzie mogła skuteczniej ścigać prawdziwych kryminalistów, a osoby uzależnione nie będą sygnalizowane, dzięki czemu chętniej będą szukać pomocy.

Prezydentka Warszawy Joanna Maćkowiak-Pandera odpowiedziała na pytanie, jak ograniczyć nierówności płacowe - Problem z podejściem rządu jest taki, że skupia się na skutkach. Tymczasem powinniśmy zając się najpierw przyczynami - już na etapie szkolnym dane wychowywanie dziewczynek wpływa na to, że mniej chętnie na studiach wybierają kierunki, które dają możliwość wyższych zarobków. Do tego trzeba znaleźć rozwiązania w kwestii urlopów, żeby matki mogły odpocząć, ale i jednocześnie nie traciły kompetencji zawodowych, oraz prowadzić politykę fiskalną tak, żeby można było samorządom zapewnić środki na budowę żłobków.

Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.


Wróć do „Rządzić Inaczej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron