Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2034

Liczba posłów: 17 Liczba senatorów: 10
Przewodniczący: Mikołaj Śmietański
Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Aleksander Beski » 20 lip 2023, 16:54

Joanna Maćkowiak-Pandera rozpoczyna kampanię wyborczą do wyborów uzupełniających do Senatu
Obrazek
W sposób tradycyjny dla Rządzić Inaczej, czyli bez wielkich konwencji, kandydatka stowarzyszenia do Senatu w okręgu 21, prezydent Warszawy Joanna Maćkowiak-Pandera rozpoczęła kampanię wyborczą pod hasłem "Odważnie. Dla nowej Rzeczpospolitej" konsekwentnie używanej od kampanii do marcowych wyborów parlamentarnych.

- To zaszczyt reprezentować was w tych wyborach, w których możemy pokazać, że jesteśmy liczącą się siłą w Polsce, że warszawiacy oczekują konkretnych reform, i patrzenia na obecną koalicję rządzącą. Z moim doświadczeniem i sukcesami na stanowisku prezydentki Warszawy wniosę do Senatu lepszą jakość - powiedziała na wiecu w Mokotowie.

Na spotkaniu z wyborcami w Pradze-Południe mówiła o polityce transportowej - Za pół roku będą nowe, prywatne połączenia autobusowe, na których zyskają mieszkańcy i budżet miasta, a korzyści finansowe można zainwestować w inne działania związane z transportem. Swoje doświadczenie samorządowe w tej chciałbym wykorzystać w Senacie. Weźmy przykład kolei, premier mówiła, że wśród prywatnych przewoźników przecież jest chociażby Arriva. Problem jest taki, że większość krajów unijnych wyprzedza nas w udziale przewozów komercyjnych, w tym Czechy, nie mówiąc już o Szwecji, gdzie połowa przewozów to te komercyjne właśnie. Urząd Transportu Kolejowego argumentuje decyzje odmowne między innymi tym, że miałyby odpowiadać tylko za, cytuję, "część zapotrzebowania społecznego, która przynosi satysfakcjonujący dla przewoźnika komercyjnego dochód przy optymalnych kosztach". Absurd, przecież właśnie tak powinno być, że państwo zapewnia tylko minimum. - powiedziała, mówiąc o rekomendacjach Fundacji ProKolej, oraz o konieczności współpracy władz krajowych i samorządowych.

W Ursynowie mówiła o wykorzystywaniu paneli obywatelskich i innych metodach partycypacji obywatelskiej - Udowadniamy na przykładzie paneli obywatelskich dotyczących budżetu naszego miasta, że kontakt między władzą a obywatelami może być zwiększony, za nie długo będą panele w dzielnicach Warszawy dotyczące Stref Czystego Parkowania. Do mieszkańcy mają także duży wpływ na kształtowanie polityki w zakresie przestrzeni miejskiej, Także władza centralna powinna wykorzystać elementy partycypacji, żeby zbudować trwalsze rozwiązania, oraz umacniać społeczeństwo obywatelskie - powiedziała. Z kolei w Wilanowie Maćkowiak-Pandera rozmawiała o zmianach w administracji centralnej - Nowoczesne zarządzanie urzędami miejskimi spowodowało, że urzędnicy w znacznie większym stopniu skupiają się na pomocy mieszkańcom. Także w urzędach krajowych jest możliwe wykorzystanie znanych z sektora prywatnego rozwiązań, żeby lepiej zaspokajać potrzeby Polaków.

Maćkowiak-Pandera wykorzystuje autobusy i metro do przemieszczania się, wraz z wolontariuszami Rządzić Inaczej na ulicy rozdaje ulotki wyborcom i prowadzi kampanię od drzwi do drzwi. Wraz z nią był członek Rządu Opozycji Grzegorz Ufniarz, oraz posłowie RI z Warszawy - wicemarszałek Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, członkinie Rządu Opozycji, Sylwia Gregorczyk-Abram i Iga Kazimierczyk, Rafał Trzeciakowski, Dorota Łoboda oraz przewodniczący Stowarzyszenia Republikańskich Konserwatystów, Fryderyk Grabski.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Aleksander Beski » 21 lip 2023, 22:08

Pierwszy spot i plakaty wyborczy Joanny Maćkowiak-Pandery
Plakaty są rozwieszane na słupach ogłoszeniowych oraz wywieszane w domach sympatyków, spot emitowany jest w lokalnych telewizjach i w radiach, oraz w mediach społecznościowych.

Plakat wyboczy
Joanna Maćkowiak-Pandera wraz z zwykłymi ludźmi spogląda w kierunku odbiorcy. Na górze hasło wyborcze "Odważnie. Dla nowej Rzeczpospolitej".
Na dole po prawej stronie logotyp Rządzić Inaczej, po lewej informacja o wyborach, w tym o jej dacie.


Spot wyborczy
- *Maćkowiak-Pandera w autobusie* Transport publiczny? Od stycznia ruszą prywatne linie autobusowe, dzięki czemu miejska spółka będzie realizować te połączenia, które są naprawdę konieczne. Tak samo może być z koleją.
- *Maćkowiak-Pandera w urzędzie* W Warszawie urzędnicy miejscy nie wykonują tylko zadań zleconych przez górę, ale przede wszystkim pomagają warszawiakom, słuchając ich potrzeb. Ich koledzy z urzędów centralnych też mogą, i powinni, to zrobić.
- *Maćkowiak-Pandera w parku* Udowadniamy także, że demokracja bezpośrednia działa. Organizujemy panele obywatelskie na tematu budżetu miasta, oraz włączamy mieszkańców do zarządzania przestrzenną miejską. To nie są mrożonki, w całej Polsce jest możliwa większa władza w rękach Polaków.
- *Maćkowiak-Pandera przed Stadionem Gwardii Warszawa* Ale nie wszystko da się zrobić, będąc tylko prezydentką. Dlatego startuję do Senatu, żeby doświadczenie i sukcesy przełożyć na lepszą pracę Izby Wyższej, a co za tym idzie, lepszej Polski.

Lektorka: 10 września głosuj na Joannę Maćkowiak-Panderę, kandydatkę Rządzić Inaczej do Senatu z okręgu 21.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Aleksander Beski » 24 lip 2023, 10:34

Maćkowiak-Pandera kontynuuje swoją kampanię
Obrazek
Kandydatka Rządzić Inaczej kontynuuje swoją kampanię wyborczą, tym razem spotykając się z wyborcami w Pradze-Północ, Wawerze i Rembertowie.

- Dla stabilnego rozwoju gospodarczego, potrzeba wielkich reform budżetowo-podatkowych. Zastąpienie CIT-u podatkiem od dywidend, uproszczony PIT, reforma emerytalna, zakładająca rozwój filaru prywatnego oraz ograniczenie przywilej emerytalnych, reformy w polityce rolnej - obniżonym VAT-em na żywność nie pokonamy inflacji, nie poprawimy stanu finansów publicznych, gdzie rzeczywiste zadłużenie jest ukryte - mówiła w Wawerze, gdzie wspomagał ją członkowie Rządu Opozycji, Sławomir Dudek i Sławomir Kalinowski.

Z kolei w Rembertowie mówiła o polityce zagranicznej - W tej kadencji rząd powinien podjąć działania, mające na celu włączenie Białorusi do Grupy Wyszehradzkiej, żeby w ten sposób zbliżyć Białoruś do członkostwa w Unii Europejskiej. Trzeba także zastanowić się nad rozszerzeniem państw członkowskich do Litwy, Łotwy, Estonii, oraz Mołdawii, żeby zwiększyć znaczenie regionu Europy środkowo-wschodniej. - powiedziała, będąc wspieraną przez wicemarszałek Senatu, Katarzynę Pisarską.

W Pradze-Północ rozmawiała o transformacji energetycznej - Trzeba jasno powiedzieć, że transformacja nie będzie miła i przyjemna. To będzie takie samo wyzwanie jak transformacja ekonomiczna z gospodarki socjalistycznej na kapitalistycznej. Ale trzeba też mówić, że transformacja stwarza możliwość przedstawienia Polski w nowoczesną, zieloną gospodarkę. Tylko trzeba do tego stanowczych kroków, jak prywatyzacja kopalń węgla używanego w energetycznej, przede wszystkim kamiennego, a zyski z transformacji przeznaczyć na prekwalifikację zawodową górników. - mówiła, wraz z nią była członkini Rządu Opozycji, Weronika Michalak. Maćkowiak-Pandera kontynuowała podkreślanie także swoich sukcesów na stanowisku prezydenta Warszawy.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Administrator » 26 lip 2023, 21:15

Drugi spot wyborczy
Emitowany w telewizjach i radiach lokalnych, oraz w internecie.

155 senatorów. Tyle wynosi reprezentacja koalicji rządzącej w Senacie, reprezentacja, która nie potrafi powtrzymać inflacji, która nie chce żadnej rady obywatelskiej na temat edukacji, która nie potrafi raz na zawsze skończyć z węglem. Rząd chwali się dużymi wydatkami na obronność i dla subwencje dla samorządów, jednak nie byłoby tego bez Rządzić Inaczej, który jest najaktywniejszym klubem w Senacie, a zbyt dużo senatorów nie mamy. Wspólnie możemy doprowadzić do tego, że reprezentacja rządu zmniejszy się do 154. Wciąż dużo. Ale pokażmy, że dla Warszawy określenie "najbardziej konserwatywna ustrojowo Izba Wyższa" nie jest powodem. Że Warszawa chce lepszego systemu podatkowego, skutecznej walki z inflacją, przejrzystych finansów publicznych, reform edukacji akceptowanych przez liczne stowarzyszenia zajmujące się z oświatą, że Warszawa chce, żeby Polska naprawdę była siłą, decydującą o reformie Unii Europejskiej. Czas wykorzystać okazję.

Lektorka: 10 września głosuj na Joannę Maćkowiak-Panderę, kandydatkę Rządzić Inaczej do Senatu z okręgu 21.


OG: Umieszczam na prośbę Olka.

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Administrator » 28 lip 2023, 17:25

Joanna Maćkowiak-Pandera kończy kampanię w I turze
Obrazek
Kandydatka Stowarzyszenia Rządzić Inaczej zakończyła kampanię w I turze wyborów uzupełniających do Senatu, odbywając spotkania w Wilanowie i Wesołej, debatę z wyborcami w mediach społecznościowych, oraz organizując wiec w Targówku.

- Unia Europejska powinna wspierać badania rozwojowe w zakresie sektora wojskowego, w celu zwiększenia potencjału obronnego państw członkowskich, co jest istotne w kontekście polityki NATO, uważającej Chińską Republikę Ludową za największe zagrożenie - mówiła w Wilanowie, będąc wspierana przez członka Rządu Opozycji, Jacka Raubo. Z kolei w Wesołej mówiła o prawach autorskich - Trzeba wyrwać kulturę z gorsetu, jakie narzuca prawo, będąc w interesie wydawców, i wprowadzić reformy w prawie autorskim, które będą korzystne dla konsumentów, i dla twórców - powiedziała wraz z członkiem Rządu Opozycji, Alkiem Tarkowskim.

Na Instagramie, Facebooku i Youtubie odbyła się debata wyborców z Maćkowiak-Panderą na żywo, gdzie kandydatka RI odpowiedziała na pytanie o ordynację wyborczą - W ostatnich wyborach doszło do sytuacji, w której partie pro-monarchistyczne narzuciły jednego kandydata w danym okręgu wyborczym. A może ktoś chciał na kandydata Prawicy, a miał do wyboru kandydatka KO, i na odwrót? Nie zgadzam się z ordynacją, że w Sejmie są dane zasady, a gdzie indziej zupełnie inne. Trzeba zdecydować się, który konkretny system jest najlepszy. - powiedziała. Z kolei na wiecu w Targówku wygłosiła przemówienie na koniec kampanii - My, Warszawiacy, pokażmy wspólnie 10 września, że chcemy zdecydowanej zmiany. Warszawa potrzebuje reprezentantki w Senacie, która będzie patrzyć na ręce temu rządowi, i która będzie walczyć o konieczne zmiany w naszym kraju - powiedziała.

W ostatnich dniach kampanii wspierał ją przewodniczący Rządzić Inaczej, Aleksander Beski, przewodnicząca Stowarzyszenia Demokracja Bezpośrednia Aleksandra Korczak, oraz przewodniczący Polskiej Partii Piratów, Leonard Zachariasiewicz.

OG: jw

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Administrator » 31 lip 2023, 12:57

Maćkowiak-Pandera kontynuuje kampanię w II turze wyborów
Obrazek
Po przejściu do II tury, kandydatka stowarzyszenia Joanna Maćkowiak-Pandera kontynuowała swoją kampanię, spotykając się z wyborcami w Rembertowie, Wesołej, Wilanowie, Pradze-Północ i Wawerze.

- Koalicja rządząca milczy, kiedy media nagłaśniają przypadki śmierci kobiet w szpitalach. Z opóźnieniem zareagowała na sprawę kobiety chcącej dokonać aborcji zgodnej z polskim prawem, brutalnie potraktowanej przez policję. To Rządzić Inaczej liberalizowało prawo aborcyjne, i ja jako senatorka z Warszawy będę bronić praw reprodukcyjnych - mówiła w Rembertowie, będąc wspieraną przez członkinię Rządu Opozycji, Agnieszkę Kościńską. Z kolei w Wesołej mówiła o prawie narkotykowym - Dekryminalizacja marihuany nie wystarczy. Należy ją zalegalizować, żeby można było ją sprzedawać jak alkohol i papierosy, które są jeszcze gorsze. Dzięki temu zmniejszy się przestępczość, oraz będzie można przeznaczyć środki na opiekę zdrowotną. Z kolei z wyborcami w Wilanowie mówiła o wspomaganym samobójstwie - Teraz kogo stać na eutanazję, to może jechać do krajów Beneluksu. W skrajnym przypadku może się to odbyć w domu, bez żadnych regulacji. Uważam, że jeśli ktoś w swoim sumieniu, będąc śmiertelnie chory uznaje, że chce skrócić sobie życie, do powinien mieć do tego prawo, w formie jaka obowiązuje w Szwajcarii, czyli lekarz jest tylko pośrednikiem. - powiedziała, dodając, że każdy inny przypadek niezakładający skrócenia życia z powodu śmiertelnej choroby powinien zostać wykluczony, oraz że namawianie do skrócenia sobie życia powinno zostać karane.

W Pradze-Północ mówiła o stosunkach państwo-kościół - Już około 20 lat temu było porozumienie rządu z Kościołem katolickim, że wprowadzony zostanie odpis 0,5% podatku na związki wyznaniowe. Nie dość, że wciąż z podatków osób niewierzących idą środki na związki wyznaniowe, podobna sytuacja jest też z osobami wierzącymi, którzy zupełnie nie utożsamiają się z innym związkiem, to na dodatek mamy niepotrzebnych senatorów duchownych. Czas znieść tę funkcję, czas wprowadzić odpis podatkowy na związki wyznaniowe, czas zastąpić obecne lekcje religii, które nie spełniają skutecznie żadnej funkcji. - powiedziała, a Wawerze o prawach osób LGBT+ - Tyle mówienia o zmianie konstytucji, tylu posłów LGBT+, tyle polityków na Marszach Równości, żeby później powiedzieć "Sorki, teraz nie chcemy zmiany". Z resztą gdyby nie część posłów Koalicji Obywatelskiej, zmiana konstytucji przeszłaby w Sejmie. My nie olewamy swoich postulatów, nie olewamy wyborców LGBT+, i dlatego mówię jasno - będę ich reprezentowała, będę popierała małżeństwa jednopłciowe i prawo do adopcji.


OG: jw

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Administrator » 31 lip 2023, 17:18

Przemówienie na wiecu w Ursynowie

Szanowni Państwo,
dziękuję, że tak licznie przybyliście. *oklaski*

Jesteśmy na dobrej drodze, żebyśmy zwyciężyli, żeby pokazać, że Warszawa chce Polski bogatej, obywatelskiej, zielonej. Media określają mnie mianem faworytki II tury, jednak w ostatnich latach dużo razy faworyt wyborów albo przegrywał, albo wygrywał z niższą przewagą, niż wskazywały to sondaże. Dlatego apeluję, żeby nie popadać w pychę i znaleźć chwilę na oddanie głosu.

Wygrana w I turze cieszy mnie tym bardziej, że pan Tyszka i jego środowisko polityczne uznało, że najlepszą strategią atak, wręcz powiedziałabym, że ostry atak. Chciałbym się odnieść do zarzutów ponoszonych wobec mnie, w tym w artykule portalu wpolityce.pl.

Zacznę od najgłupszego, czyli argument mojego doświadczenia zawodowego w Niemczech, oraz bycia wiceministrem przez ostatni rok pierwszych rządów Donalda Tuska. W byciu germanofobem też trzeba zachować powagę, a niektórzy politycy będący w partiach związanych z koalicją prawicową mają przeszłość związaną z Platformą Obywatelską, oto co mam do powiedzenia. Dalej, dlaczego idea transformacji ma być jest typowo niemiecka? *chwila milczenia* I skąd ogóle przekonanie, że prywatyzacja ma zakłada zakup przez firmy niemieckie? A może to będą Amerykanie, Francuzi, Włosi, Brytyjczycy, Szwedzi, albo jeszcze inny naród?

Jednakże, przede wszystkim największy błąd to nieodróżnianie dopuszczenia prywatnej konkurencji od prywatyzacji Polskich Kolei Państwowych. Ja nie mówiłam o prywatyzacji, tylko o zwiększeniu konkurencji wobec PKP. O Arrivie wypowiadałam się tak:
"Weźmy przykład kolei, premier mówiła, że wśród prywatnych przewoźników przecież jest chociażby Arriva.". Przytoczyłam zdanie premier Fornero-Piotrowskiej, tyle dotyczyło Arrivy. " Poza tym, w momencie podpisania przez Polskę pakietu klimatycznego, zapewne chodzi o ramy klimatyczno-enegertyczne do 2030 roku, nie byłam ministrem.

Z kolei według Do Rzeczy, mam nie mieć czasu na obowiązki związane z sprawowaniem funkcji prezydenta Warszawy. Każdy inny prezydent miasta lub minister w rządzie centralnym podczas kampanii wyborczej ma czas, tylko ja akurat mam nie mieć, ciekawe dlaczego. Do tego podobno niektórzy moi wyborcy z wyborów samorządowych są oburzeni, że startuję po raz drugi do Senatu, a do tego z innego okręgu. Powiem tak, zostałem wybrana jednogłośnie przez członków stowarzyszenia, to po pierwsze. Po drugie, jeśli okaże się, że przegram te wybory, nie będę już startować do Senatu.

A teraz przejdę do wypowiedzi pana Tyszki. Mówi mi, że mam najpierw zająć stadionem Skry Warszawa, kortami tenisowymi w Parku Skaryszewskim, czy torem kolarskim Orzeł, albo przekazać je rządowi. Po pierwsze, w ostatnim czasie ja zajęłam się sprawą jednego obiektu, a rząd w ogóle się nie zainteresował się żadnym. 1:0 dla mnie. *śmiechy i oklaski wśród uczestników wiecu*

Po drugie, z stadionem Gwardii jest tak, że to że miasto będzie miało jego tereny nie oznacza, że od razu będzie modernizacja. Trzeba zrobić badania rynkowe, ile warszawiaków będzie chciało iść na mecze żużlowe WTS-u Warszawa, trzeba wiedzieć, że środków z kapitału prywatnego, sponsorskiego, zostałoby zainwestowane. Łatwo jest obiecać odbudowę stadionu Skry, ale czy tak łatwo będzie jej konkurować z Stadionem Śląskim? Czy tłumy będą uprawiać tenisa w Parku Skaryszewskim? Czy faktycznie na torze Orzeł będą tłumy kolarzy? Z resztą, część mieszkańców chce likwidacji pozostałości po tym torze, i przerobić go w miejsce rekreacji. Ja jestem odpowiedzialną osobą, nie zamierzam obiecywać wielkich inwestycji dla politycznego zysku. Jedyne co mogę zagwarantować to analizy i konsultacje społeczne w zakresie zaniedbanych miejsc.

Szanowni Państwo, nie chciałabym, żeby II tura była potraktowana jako głosowanie wyłącznie przeciwko koalicji rządzącej. Po pierwsze, moja współpracowniczka w urzędzie, nie będę nagle się tego wstydzić, pani Gajewska, nie udzieliła poparcia, tak samo kręgi warszawskiej Koalicji Obywatelskiej. Więc skoro oni sami nie traktują głosu na Stanisława Tyszkę jako głos na koalicję rządzącą, to chyba nie można oceniać taką miarą. Po drugie, nasz program nie jest program sprzeciwu. Przede wszystkim, nasz program jest programem za reformami.

Wspólnie możemy pokazać, że warszawiacy chcą Polski dla każdego. W tym dla osób urodzonych w Poznaniu, którzy mieszkają w stolicy. *śmiechy i oklaski* Dlatego wspólnie wybierzmy zmianę. Odważnie, dla Rzeczpospolitej. Dziękuję. *oklaski*

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Administrator » 02 sie 2023, 12:56

Spot wyborczy Maćkowiak-Pandery w II turze
Spot również jest emitowany w telewizjach i radiach lokalnych, oraz w mediach społecznościowych.

Maćkowiak-Pandera spoglądająca wprost na odbiorcę: W przeciwieństwie do koalicji rządzącej mam odwagę powiedzieć, że prawa reprodukcyjne kobiety powinny być chronione.
W przeciwieństwie do koalicji rządzącej mam odwagę powiedzieć, że każdy powinien zdecydować, jak chce umrzeć, czy się skrócić cierpienie. Że marihuana powinna mieć takie same regulacje jak alkohol i papierosy. Że państwo powinno być oddzielone od kościoła, dlatego nie powinno być senatorów-duchownych, a związki wyznaniowe powinny być finansowane tylko przez wiernych. Że pary jednopłciowe powinny mieć prawo do zawarcia małżeństwa i adopcji dzieci. A przede wszystkim, państwo powinno zapewnić wolność dla każdego obywatela.
Rządzić Inaczej doprowadziło do uchwalenia ustawy, która chroni wolność zgromadzeń, doprowadziło do dopuszczenia aborcji, jeśli płód jest śmiertelnie chory. W przeciwieństwie do Koalicji Obywatelskiej nie wstydzimy się tego, że głosowaliśmy za ustawami, które polepszały życie osobom LGBT+, oraz wciąż chcemy zmiany konstytucji w zakresie definicji małżeństwa. Dlatego w II turze wybierz osobę, która będzie w Senacie bronić twojej wolności.

Lektorka (data II tury wyborów) głosuj na Joannę Maćkowiak-Panderę, kandydatkę Rządzić Inaczej do Senatu z okręgu 21.

Administrator
Administrator
Posty: 21890
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Rządzić Inaczej - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Administrator » 02 sie 2023, 12:57

Joanna Maćkowiak-Pandera kończy kampanię wyborczą w II turze
Obrazek
Prezydent Warszawy Joanna Maćkowiak-Pandera zakończyła kampanię wyborczą do wyborców uzupełniających w Senacie, odbywając spotkania z wyborcami w Targówku, Ursynowie i Pradze-Południe, oraz organizując wiec na Mokotowie.

- W Senacie będę walczyć o to, żeby rząd wraz z samorządami i organizacjami charytatywnymi wspierał budowę mieszkań dla bezdomnych, inspirując się programami znanymi z Gdyni i Finlandii. W przyszłości koszty tego programu zwrócą się, ponieważ jest to jednocześnie dawanie i ryby, i wędki - osoba bezdomna przez opłacanie czynszu będzie zmuszona do szukania pracy, dzięki czemu wrócą do życia społecznego. - powiedziała w Targówku, będąc wspierana przez członka Rządu Opozycji, Szymona Hołownię. Z kolei w Ursynowie mówiła o wsparciu innowacyjności przedsiębiorstw - Firmy nie potrzebują przeróżnych ulg podatkowych czy dofinansowań. Przede wszystkim państwo musi tworzyć przyjazny system podatkowy i przyjazne przepisy działalności gospodarczej. Ja w Senacie będę tego gwarantem - powiedziała, w spotkaniu był także kolejny członek Rządu Opozycji, Marek Śliboda.

W Ursynowie mówiła o prawie autorskim - Prawo własności intelektualnej nie może ograniczać wolności twórczej. Jako senatorka będę popierała inicjatywy liberalizujące te prawo - powiedziała, będąc wspierana przez członka Rządu Opozycji, Alka Tarkowskiego. Dodała także, że więcej uwagi powinno być poświęconej polityce promowania Polski za granicą - W ostatnich latach brakowało dyskusji nad polityką promocji Polski za granicą. Powinniśmy wrócić do tego, i zastanowić się, czy rozproszenie instytucji zajmujących się promocją jest korzystne, a może jednak powinien istnieć jeden duży instytut, zajmujący promocją Polski we wszystkich dziedzinach. Na wiecu w Mokotowie zachęciła wyborców do mobilizacji - Możemy pokazać, że chcemy zmiany, że chcemy innej Polski, Polski, która zapewnia wolność, Polski, która zapewnia dobrobyt dla przyszłych pokoleń, Polski, gdzie ustrój jest oparty na partycypacji obywatelskiej, Polski zielonej i odważnej. Dlatego musimy iść tłumnie na drugą turę wyborów - mówiła. Przemawiał także przewodniczący Stowarzyszenia Rządzić Inaczej, Aleksander Beski - Rząd nagle nie potrafi odpowiedzieć na zapytanie w kwestii stadionu dla Gwardii Warszawa, a w dużo ważniejszej kwestii, w sprawie pani Joanny, a MSWiA z opóźnieniem wygłasza stanowisko*. Wspólnie pokażmy, co tym myślimy.


Wróć do „Rządzić Inaczej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość