Pytania do członków Rady Ministrów

Marszałek: Małgorzata Tracz
Sejm w latach 2026-2030
Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Pytania do członków Rady Ministrów

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 20 kwie 2022, 19:27

W takim razie kieruje je do Premiera :)
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania do członków Rady Ministrów

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 20 kwie 2022, 19:48

Katarzyna Kajkowska pisze:Katarzyna Kajkowska:

Szanowna Rado Ministrów
Moje pytanie dotyczy niniejszego artykułu: viewtopic.php?f=7&t=5&start=660#p70488
Chciałabym mianowicie dowiedzieć się na jakiej podstawie dwa regiony w Polsce będą traktowane inaczej niż wszystkie pozostałe które mają powiaty? Mam tu na myśli to że akurat obszary wokół Piaseczna i Sandimierza stały się Księstwami.
Byłabym wdzięczna też za informacje językiem strawnym dla wyborców na zasadzie wykładni regulacji o księstwach czym one różnią się od powiatów oraz czy nie są one takim państwem w państwie. Mam też nadzieje że wracamy do słusznie minionych czasów średniowiecznych gdy każda miejscowość czy całe powiaty mają swoich właścicieli.

Dziękuje.

Powiat piaseczyński i sandomierski zostały zniesione, a księstwa czerskie i sandomierskie zostały utworzone na podstawie ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym. Zmiana statusu nie zmienia niczego w ich funkcjonowaniu. Organami władz samorządowych pozostają dotychczasowe organy powiatu sandomierskiego.

(-) Delfina Klus-Żebrowska,
Sekretarz stanu ds. parlamentarnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Pytania do członków Rady Ministrów

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 24 kwie 2022, 22:19

Paweł Żołędź:

Szanowna Rado Ministrów a w szczególności adresaci tego listu czyli Ministrowie Spraw Wewnętrzmych, Kultury i Infrastruktury.
Jak wiadomo czasy się zmieniają więc co jakiś czas trzeba upgrad'ować technologie radia i telewizji do nowszej generacji. Obecnie mamy technologię DAB+ FM HDC2 (dawniej okreslany jako HD Radio i zwany też DAB-T) zastępujacą radiofonię analogową a także drugą generację (DAB+ 2 HDC2) dla naziemnego radia cyfrowego i trzecią generację (DVB-T3 HEVC2) dla naziemnej telewizji cyfrowej. Wszystkie technnologie pozwalają na odbiór do 20 - 22 stacji na jeden multipleks w przypadku telewizji i nawet 25 stacji (lub więcej ale z gorszą jakością) na jeden multipleks w przypadku telewizji.
Moje pytania są następujące:
1. Czy jest planowane wprowadzenie tych technologiii w tym roku (co byłoby najlepszym rozwiązaniem) lub w przedziale najbliższych 3 lat? W przypadku emisji FM pozwoli to na bardziej efektywne zagospodarowaniw widma częstotliwości poprzez likwidacje tłoku na skali.
2. Czy planowana jest standaryzacja obsługu internetu (Wi-Fi) nie tylko w odbiornikach telewizyjnych ale i radiowych tak by można było oglądać i słuchać stacje także tą drogą?
3. Czy prowadzone są prace nad przekształceniem czwartego multipleksu DVB-T2 w multipleks niekodowany oraz uruchomienie szóstego multipleksu telewizyjnego a także radiowych multipleksów R-MUX1, R-MUX2 i R-MUX4 dla nadawców komercyjnych i lokalnych?
4. Czy KRRiT, UKE i Emitel są gotowe do upgradu radia i telewzji do nowych technologii?
5. Czy Rada Ministrów planuje zmiany ustawodawcze mające na celu wprowadzenie wspomnianych technologii?
6. Czy planowany jest w najbliższym czasie częstotliwości po stronie telewizji naziemnej? Mam tu na myśli likwidacjs MUX-8 na rzecz DAB+ lub zwolnienie pasma 700 (692-790) MHz na rzecz internetu?
Z góry dziękuje za odpowiedź na powyższe pytania.

Paweł Żołędź (Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne)
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2022, 16:44 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Pytania do członków Rady Ministrów

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 28 kwie 2022, 16:40

Katarzyna Kajkowska:
Szanowna Rado Ministrów a w szczególności Ministrze Spraw Zagranicznych

Niedawno pojawiła się informacja że pojawiła się informacja o nawiązaniu współpracy z rosyjskim Gazpromem jednak ja chciałabym zapytać się o inną sprawę dotyczącą kontaktów z Rosją a mianowicie o Obwód Kaliningradzki. Jak wiadomo jest to bufor pomiędzy Rosją a Unią Europejską z racji otoczenia go przez Polskę i Litwę. Chciałabym się zapytać czy Polska, Litwa, UE, NATO i Rosja debatowały kiedyś o statusie tego terytorium a jeżeli tak to jakie rozwiązania wobec niego wdrożono oraz jaki jest jego status pod kątem politycznym i społecznym? Nie ukrywam że Rosji musi być trudno utrzymać terytorium poza jego zasadniczym obszarem. Byłabym wdzięczna za odpowiedź gdyż sama jestem zdania że wszystkie 4 strony powinny uzgodnić nowy status tego obszaru wliczając w to nawet reinkarnacje Prus jako państwa o formule podobnej do Polski w 1989 roku gdy częściowo była demokracja a częściowo komuniści lub państwa będącego w rosyjskiej strefie wpływów ale z otwartością na integracje europejską dzięki Polsce i Litwie. Tutaj mogli być częściowo działacze prorosyjscy a częściowo proeuropejscy. Oczywiście ostateczna decyzja należy do Rosji bo to jej terytorium i jej decyzje respektuje ale uważam też Obwód Kaliningradzki powinien mieć też szanse na rozwój nie tylko polityczny ale i ekonomiczny, gospodarczy, tradycyjny, kulturalno-rozrywkowy czy sportowy tak by nie była na uboczu między Polską a Litwą. Stąd też jestem zdania że nawet będąc częścią Rosji obszar Obwodu Kaliningradzkiego powinien mieć pewną autonomię jak własną nazwę, własną władzę, własne media, możliwość stanowienia dodatkowego prawa czy możliwość uczestniczenia w organizacjach międzynarodowych a także wydarzeniach pokroju Eurowizji (na zasadzie że kanał Rossija obsługuje Rosję a Piervyj Kanal Kaliningrad) czy sportu narodowego. Bardzo proszę o odpowiedź na niniejszą sprawę.

Posłanka na Sejm RP
Katarzyna Kajkowska (Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne)

PS: Żeby nie było nie jestem za oderwaniem Kaliningradu od Rosji siłowo i niezgodnie z prawem od Rosji a za większą eksploracją poznawczą w celu samodzielności tego terenu będącego to powiedzmy wprost kolonią naszego północnego sąsiada.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2022, 7:56 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania do członków Rady Ministrów

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 28 kwie 2022, 23:27

Katarzyna Kajkowska pisze:Paweł Żołędź:

Szanowna Rado Ministrów a w szczególności adresaci tego listu czyli Ministrowie Spraw Wewnętrzmych, Kultury i Infrastruktury.
Jak wiadomo czasy się zmieniają więc co jakiś czas trzeba upgrad'ować technologie radia i telewizji do nowszej generacji. Obecnie mamy technologię DAB+ FM HDC2 (dawniej okreslany jako HD Radio i zwany też DAB-T) zastępujacą radiofonię analogową a także drugą generację (DAB+ 2 HDC2) dla naziemnego radia cyfrowego i trzecią generację (DVB-T3 HEVC2) dla naziemnej telewizji cyfrowej. Wszystkie technnologie pozwalają na odbiór do 20 - 22 stacji na jeden multipleks w przypadku telewizji i nawet 25 stacji (lub więcej ale z gorszą jakością) na jeden multipleks w przypadku telewizji.
Moje pytania są następujące:
1. Czy jest planowane wprowadzenie tych technologiii w tym roku (co byłoby najlepszym rozwiązaniem) lub w przedziale najbliższych 3 lat? W przypadku emisji FM pozwoli to na bardziej efektywne zagospodarowaniw widma częstotliwości poprzez likwidacje tłoku na skali.
2. Czy planowana jest standaryzacja obsługu internetu (Wi-Fi) nie tylko w odbiornikach telewizyjnych ale i radiowych tak by można było oglądać i słuchać stacje także tą drogą?
3. Czy prowadzone są prace nad przekształceniem czwartego multipleksu DVB-T2 w multipleks niekodowany oraz uruchomienie szóstego multipleksu telewizyjnego a także radiowych multipleksów R-MUX1, R-MUX2 i R-MUX4 dla nadawców komercyjnych i lokalnych?
4. Czy KRRiT, UKE i Emitel są gotowe do upgradu radia i telewzji do nowych technologii?
5. Czy Rada Ministrów planuje zmiany ustawodawcze mające na celu wprowadzenie wspomnianych technologii?
6. Czy planowany jest w najbliższym czasie częstotliwości po stronie telewizji naziemnej? Mam tu na myśli likwidacjs MUX-8 na rzecz DAB+ lub zwolnienie pasma 700 (692-790) MHz na rzecz internetu?
Z góry dziękuje za odpowiedź na powyższe pytania.

Paweł Żołędź (Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne)

Szanowny Panie Pośle,

w odpowiedzi na Pana pytania uprzejmie odpowiadam:

1. Nie jest planowane.
2. Nie jest planowana.
3. Cały czas są prowadzone prace nad unowocześnianiem telewizji i rozwojem oferty programowej.
4. Słowo "upgrad" nie funkcjonuje w języku polskim. Ponadto, Rada Ministrów nie jest organem odpowiednim do udzielenia odpowiedzi na te pytania. Zapytania powinny zostać skierowane do organów zarządzających powyższymi instytucjami.
5. Nie planujemy zmian w ustawach.
6. Nie ma takich planów.

(-) Anna Bejca,
sekretarz stanu w Ministerstwie Oświaty i Kultury
w zastępstwie Ministra Oświaty i Kultury
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Pytania do członków Rady Ministrów

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 29 kwie 2022, 10:14

Paweł Żołędź

Szanowna Pani Sekretarz
Niestety ale przedstawione odpowiedzi nie mogę uznać za satysfakcjonujące a to z tej racji że niestety pokazują one że ciągle mamy problem z rozwojem mediów w obszarze naziemnym. Ciągle brakuje nam pomysłów na rozwój wykorzystywania częstotliwości które to jak podległa wam Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nazywała dobrem rzadkim. Dlatego dziwi mnie brak zmian zarówno na poziomie prawnym jak i technologicznym gdyż w przypadku ignorowania tego typu rozwiązań znowu jak chociażby w 2013 roku (w przypadku wyłączania analogowej emisji telewizyjnej) będziemy wprowadzać je jako ostatni lub jeden z ostatnich krajów w Europie z racji biurokracji i poślizgów. Chciałbym więc zadać kolejne pytanie a mianowicie dlaczego nie ma planów omawianych przeze mnie rozwiązań na czele z wyłączeniem przeżytku jakim jest naziemna radiofonia analogowa która to już dawno powinna zostać wymieniona na bardziej efektywny standard z racji problemów KRRiT z brakiem ustalania nowych częstotliwości i ścisku w eterze? Chciałbym się dowiedzieć czemu Rada Ministrów nie robi nic w celu rozwiązania tego problemu pomocnego zarówno nadawcom w celu rozwijania zasięgu ich stacji oraz proponowania nowych projektów jak i słuchaczy którzy to zyskaliby dostęp do nowych stacji radiowych i telewizyjnych.
Kończąc zwracam się z wnioskiem o podjęcie tego tematu w interesie dobra konsumenckiego i pluralizmu mediów.

Z uszanowaniem
Poseł na Sejm RP
Paweł Źołędź
Koalicja Naprzód! - Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne

PS: Pod pojęciem upgrade'owania (wziętego od angielskiego słowa upgrade) mam na myśli aktualizacje technologii.
PS2: Co do pytania numer 4 to wnioskuje o uzyskanie informacji na zadane przeze mnie pytanie przez organ kontrolny jakim jest Rząd.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2022, 7:57 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Pytania do członków Rady Ministrów

Postautor: Laura » 29 kwie 2022, 17:30

Katarzyna Kajkowska pisze:Katarzyna Kajkowska:
Szanowna Rado Ministrów a w szczególności Ministrze Spraw Zagranicznych

Niedawno pojawiła się informacja że pojawiła się informacja o nawiązaniu współpracy z rosyjskim Gazpromem jednak ja chciałbym zapytać się o inną sprawę dotyczącą kontaktów z Rosją a mianowicie o Obwód Kaliningradzki. Jak wiadomo jest to bufor pomiędzy Rosją a Unią Europejską z racji otoczenia go przez Polskę i Litwę. Chciałabym się zapytać czy Polska, Litwa, UE, NATO i Rosja debatowały kiedyś o statusie tego terytorium a jeżeli tak to jakie rozwiązania wobec niego wdrożono oraz jaki jest jego status pod kątem politycznym i społecznym? Nie ukrywam że Rosji musi być trudno utrzymać terytorium poza jego zasadniczym obszarem. Byłabym wdzięczna za odpowiedź gdyż sama jestem zdania że wszystkie 4 strony powinny uzgodnić nowy status tego obszaru wliczając w to nawet reinkarnacje Prus jako państwa o formule podobnej do Polski w 1989 roku gdy częściowo była demokracja a częściowo komuniści lub państwa będącego w rosyjskiej strefie wpływów ale z otwartością na integracje europejską dzięki Polsce i Litwie. Tutaj mogli być częściowo działacze prorosyjscy a częściowo proeuropejscy. Oczywiście ostateczna decyzja należy do Rosji bo to jej terytorium i jej decyzje respektuje ale uważam też Obwód Kaliningradzki powinien mieć też szanse na rozwój nie tylko polityczny ale i ekonomiczny, gospodarczy, tradycyjny, kulturalno-rozrywkowy czy sportowy tak by nie była na uboczu między Polską a Litwą. Stąd też jestem zdania że nawet będąc częścią Rosji obszar Obwodu Kaliningradzkiego powinien mieć pewną autonomię jak własną nazwę, własną władzę, własne media, możliwość stanowienia dodatkowego prawa czy możliwość uczestniczenia w organizacjach międzynarodowych a także wydarzeniach pokroju Eurowizji (na zasadzie że kanał Rossija obsługuje Rosję a Piervyj Kanal Kaliningrad) czy sportu narodowego. Bardzo proszę o odpowiedź na niniejszą sprawę.

Posłanka na Sejm RP
Katarzyna Kajkowska (Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne)

PS: Żeby nie było nie jestem za oderwaniem Kaliningradu od Rosji siłowo i niezgodnie z prawem od Rosji a za większą eksploracją poznawczą w celu samodzielności tego terenu będącego to powiedzmy wprost kolonią naszego północnego sąsiada.



Szanowna Pani Poseł,
Królestwo Polskie respektuje integralność terytorialną Imperium Rosyjskiego. Atrybut wykonywania suwerenności nad Obwodem Królewieckim przez Imperium Rosyjskie implikuje, iż decyzje dotyczące statusu integralnego terytorium państwa podejmują jego władze. Władztwo dotyczące polityki poszczególnych regionów, strategii rozwoju, ewentualnych kierunków reform znajduje się w gestii władz tak państwowych jak i lokalnych. Szczegóły określają ustawy i/ lub inne akty prawne. W niektórych przypadkach dotyczących współpracy przygranicznej są to umowy dwu i wielostronne. Dywagacje na temat zmian statusu Obwodu Królewieckiego zawarte w pytaniu Pani Poseł Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jak i Rada Ministrów in gremio uznają za niecelowe.

(-)Minister Spraw Zagranicznych
Wiktoria Anastazja Skolska
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania do członków Rady Ministrów

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 03 maja 2022, 16:30

Katarzyna Kajkowska pisze:Paweł Żołędź

Szanowna Pani Sekretarz
Niestety ale przedstawione odpowiedzi nie mogę uznać za satysfakcjonujące a to z tej racji że niestety pokazują one że ciągle mamy problem z rozwojem mediów w obszarze naziemnym. Ciągle brakuje nam pomysłów na rozwój wykorzystywania częstotliwości które to jak podległa wam Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nazywała dobrem rzadkim. Dlatego dziwi mnie brak zmian zarówno na poziomie prawnym jak i technologicznym gdyż w przypadku ignorowania tego typu rozwiązań znowu jak chociażby w 2013 roku (w przypadku wyłączania analogowej emisji telewizyjnej) będziemy wprowadzać je jako ostatni lub jeden z ostatnich krajów w Europie z racji biurokracji i poślizgów. Chciałbym więc zadać kolejne pytanie a mianowicie dlaczego nie ma planów omawianych przeze mnie rozwiązań na czele z wyłączeniem przeżytku jakim jest naziemna radiofonia analogowa która to już dawno powinna zostać wymieniona na bardziej efektywny standard z racji problemów KRRiT z brakiem ustalania nowych częstotliwości i ścisku w eterze? Chciałbym się dowiedzieć czemu Rada Ministrów nie robi nic w celu rozwiązania tego problemu pomocnego zarówno nadawcom w celu rozwijania zasięgu ich stacji oraz proponowania nowych projektów jak i słuchaczy którzy to zyskaliby dostęp do nowych stacji radiowych i telewizyjnych.
Kończąc zwracam się z wnioskiem o podjęcie tego tematu w interesie dobra konsumenckiego i pluralizmu mediów.

Z uszanowaniem
Poseł na Sejm RP
Paweł Źołędź
Koalicja Naprzód! - Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne

PS: Pod pojęciem upgrad'owania (wziętego od angielskiego słowa upgrade) mam na myśli aktualizacje technologii.
PS2: Co do pytania numer 4 to wnioskuje o uzyskanie informacji na zadane przeze mnie pytanie przez organ kontrolny jakim jest Rząd.

Szanowny Panie Pośle,

Rada Ministrów planuje swoje prace samodzielnie i nie ma planów przeprowadzenia opisywanych przez Pana zmian. Proszę z takimi problemami zwracać się do właściwych do tego organów.

Rada Ministrów pozostawia wolność nadawcom w planowaniu ich metod docierania do odbiorców. W ostatnich latach telewizja przestała być tak znaczącym medium, w związku z czym nadawcy działają również w sieci Internet, która jest dostępna praktycznie w całym kraju i pozwala na dotarcie do wielu odbiorców.

Jak już wspomniałam, nie zamierzamy podejmować prac w tej kwestii. Ponadto, wymagałabym od posła na Sejm RP znajomości podstawowych instytucji państwowych i zależności między nimi. Rada Ministrów nie jest organem kontrolnym wobec Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i UKE, nie ma także jakiegokolwiek wpływu na prywatną firmę Emitel.

(-) Anna Bejca,
sekretarz stanu w Ministerstwie Oświaty i Kultury
w zastępstwie Ministra Oświaty i Kultury
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).


Wróć do „Sejm RP IV kadencji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron