[RKon]: projekt ustawy o RTV

Marszałek: Małgorzata Tracz
Sejm w latach 2026-2030
Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

[RKon]: projekt ustawy o RTV

Postautor: Janina Dobrzyńska » 21 wrz 2018, 12:18

Ziętek: przechodzimy do debaty nad projektem ustawy o RTV, tym razem złożonej samodzielnie przez Klub Ruchu Konserwatywnego

Ustawa z dnia .. ... 2027 o zmianie ustawy o Radiofonii i Telewizji

Art. 1
W ustawie z dnia 29 grudnia 1992 roku o Radiofonii i Telewizji dokonuje się następujących zmian

1) Art 26 p. 2a otrzymuje brzmienie:
2a. Terenowe oddziały spółki „Telewizja Polska – Spółka Akcyjna” mają swoje siedziby w: Gdańsku (obejmuje województwa zachodniopomorskie i pomorskie), Katowicach (obejmuje województwa jurajsko-dąbrowskie i górnośląskie), Krakowie (obejmuje województwa małopolskie i podkarpackie), Lublinie (obejmuje województwa lubelskie i podlaskie), Łodzi (obejmuje województwa łódzkie i świętokrzyskie), Olsztynie (obejmuje województwa mazowieckie i warmińsko-mazurskie), Poznaniu (obejmuje województwa wielkopolskie i kujawsko-pomorskie), Warszawie (obejmuje województwo warszawskie), Wrocławiu (obejmuje województwa dolnośląskie i lubuskie).
2) Tworzy się art 26 p. 2b:
Terenowe pododdziały spółki „Telewizja Polska – Spółka Akcyjna” mają swoje siedziby w: Białymstoku (obejmuje województwa lubelskie i podlaskie), Bydgoszczy (obejmuje województwa wielkopolskie i kujawsko-pomorskie), Gorzowie Wielkopolskim (obejmuje województwa dolnośląskie i lubuskie), Kielcach (obejmuje województwa łódzkie i świętokrzyskie), Płocku (obejmuje województwa mazowieckie i warmińsko-mazurskie), Rzeszowie (obejmuje województwa małopolskie i podkarpackie), Sosnowcu (obejmuje województwa jurajsko-dąbrowskie i górnośląskie), Szczecinie (obejmuje województwa zachodniopomorskie i pomorskie).
3) Tworzy się Art 26 p. 2c:
Oddziały regionalne spółki "Telewizja Polska - Spółka Akcyjna" są zobowiązane do udostępnienia swojego programu pododdziałom, w tym serwisy informacyjne do udostępnienia własnego programu.
4) Art. 43 p. 1 otrzymuje brzmienie:
Art. 43. 1. Operator rozprowadzający program, z wyłączeniem podmiotu rozprowadzającego program w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie, jest obowiązany do rozprowadzania programów „TVP1”,
„TVP2”, "TVP3", "TVP Info", "TVP Kultura", " TVP Historia", "TVP Sport", "TVP Rozrywka", "TVP ABC" i regionalnego programu telewizyjnego rozpowszechnianego przez Telewizję Polską S.A. oraz programów rozpowszechnianych w dniu wejścia w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 649) na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy i cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną przez Telewizję Polsat Sp. z.o.o., TVN S.A., Puls Media Sp. z o.o, Fundację Lux Veritatis, BEiN Media S.A., WP1 Sp. z.o.o., Stopklatka S.A., natemat Sp. z.o.o., Superstację Sp. z.o.o., Stavka Sp. z.o.o., TV Spektrum Sp. z.o.o, Eska TV S.A., Lemon Records Sp. z o.o., Discovery Polska Sp. z.o.o., Telewizja Korona S.A.. W przypadku operatora rozprowadzającego programy w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego kablowego obowiązek rozprowadzania regionalnego programu telewizyjnego dotyczy regionalnego programu telewizyjnego właściwego dla danego obszaru.

Art. 2
Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 marca 2028 roku.


UZASADNIENIE poseł Paweł Malinowski

Projekt ma za zadanie ograniczenie ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej z 16 do 9. Zmiana ma na celu oszczędności, ale również poprawienie jakości merytorycznej i technicznej ośrodków regionalnych. Widzowie również zauważą korzystne zmiany, bowiem wedle naszej ustawy pododdziały regionalne będą mieć spory udział w tworzeniu programów lokalnych, jak i odrębny program informacyjny dla danego województwa. Również kanały lokalne będą łatwiej dostępne dzięki obecności ich na satelicie. Również zdecydowaliśmy się znowelizować tak zwaną zasadę "must curry", która da możliwość dotarcia wszystkich kanałów naziemnych do każdego Polaka, dotychczas było tak, że widzowie mieli gwarantowany dostęp tylko do 7 kanałów, teraz to będzie 37.
Ustawa nie wpłynie na budżet państwa, ustawa wpłynie pozytywnie na rodziny z dziećmi dzięki szerszej obecności kanałów lokalnych i kanałów naziemnych.
Koszt ustawy dla Telewizji Polskiej S.A. wyniesie 12 mln złotych.
Ustawa nie jest sprzeczna z prawem UE.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: [RKon]: projekt ustawy o RTV

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 22 wrz 2018, 12:20

Katarzyna Kajkowska (SCD) :
Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,
Szanowny panie wnioskodawco,

Patrząc na to jak wiele trzeba zmienić w niniejszej ustawie przedstawiam kilka poprawek do wniesionego projektu jak i przy okazji samej ustawy:
1. Z uwagi na planowaną zmianę formuły czwartego multipleksu jak i potencjalny start kolejnych zestawów kanałów, w tym także lokalnych składam niniejszą poprawkę:
4) Art. 43 p. 1 otrzymuje brzmienie:
Art. 43. 1. Operator rozprowadzający program, z wyłączeniem podmiotu rozprowadzającego program w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie, jest obowiązany do rozprowadzania programów „TVP1”, 
„TVP2”, "TVP3", "TVP Info", "TVP Kultura", " TVP Historia", "TVP Sport", "TVP Rozrywka", "TVP ABC" i regionalnego programu telewizyjnego rozpowszechnianego przez Telewizję Polską S.A. i zainteresowanych nadawców komercyjnych (w tym także kablowych) oraz:
1) Programów rozpowszechnianych w dniu wejścia w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 649) na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy i cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną przez nadawców takich jak Telewizja Polsat Sp. z.o.o., TVN S.A., Puls Media Sp. z o.o, Polskie Media S.A, Fundacja Lux Veritatis, BEiN Media S.A., WP1 Sp. z.o.o., Stopklatka S.A., natemat Sp. z.o.o., Superstacja Sp. z.o.o., Stavka Sp. z.o.o., TV Spektrum Sp. z.o.o, Eska TV S.A., Lemon Records Sp. z o.o., Discovery Polska Sp. z.o.o. i Telewizja Korona.
2) Programów rozpowszechnianych po wejściu w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 649) aż do wejścia niniejszej ustawy w życie na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy i cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksach krajowych i lokalnych, w tym także na czwartym multipleksie mającym w dniu wejścia w życie ustawy charakter płatny z możliwością zmiany tej formy w późniejszym czasie.
3) Programów rozpowszechnianych po wejściu niniejszej ustawy w życie na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy i cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksach krajowych i lokalnych udzielonych po przeprowadzeniu późniejszych konkursów dotyczących zagospodarowania częstotliwości oraz w ramach multipleksów nadawców komercyjnych w których to owe programy wskazuje operator danego multipleksu lub na podstawie zmian nazewniczych i własnościowych (w tym także przejęć oraz podziałów na mniejsze podmioty) nadawców i poszczególnych programów emitujących swoje programy w naziemnej telewizji cyfrowej. Dotyczy to też rozpoczęcia udostępniania przez Telewizję Polską innych, nie wymienionych w ust. 1 programów drogą rozsiewczą naziemną w ramach obecnie działających lub kolejnych multipleksów.
W przypadku operatora rozprowadzającego programy w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego kablowego obowiązek rozprowadzania regionalnego programu telewizyjnego dotyczy regionalnego programu telewizyjnego właściwego dla danego obszaru.


Powyższa poprawka wprowadza uniwersalność zapisów przez co przy każdej zmianie na multipleksach czy też powołaniu do życia nowych zestawów stacji nie będzie trzeba jej zmieniać.
Przykładowo w przypadku Puls Media sp. z.o.o który to w ostatnim czasie przejął od Cyfrowego Polsatu do 2032 roku zarządzanie czwartym, płatnym obecnie multipleksem naziemnym wszystkie kanały w nim zawarte będą mogły być objęte wspomnianą zasadą must carry.
Poprawka dopasowuje też nazwę Telewizji Korona do zapisów ustawy i dodaje nie uwzględnioną w pierwotnym projekcie spółkę Polskie Media S.A czyli nadawcę kanałów TV4 i TV6.

2. Z racji zapomnienia przez wnioskodawce o potrzebie zmiany Artykułu 64 ust. 1 p. 1 na formę kompatybilną z nową treścią Art. 26 p. 2 składam niniejszą poprawkę:
1. Tworzy się art 26 p. 2b:
Terenowe pododdziały spółki „Telewizja Polska – Spółka Akcyjna” mają swoje siedziby w: Białymstoku (obejmuje województwa lubelskie i podlaskie), Bydgoszczy (obejmuje województwa wielkopolskie i kujawsko-pomorskie), Gorzowie Wielkopolskim (obejmuje województwa dolnośląskie i lubuskie), Kaliszu (obejmuje województwa wielkopolskie i kujawsko-pomorskie), Kielcach (obejmuje województwa łódzkie i świętokrzyskie), Koszalinie (obejmuje województwa zachodniopomorskie i pomorskie), Opolu (obejmuje województwa jurajsko-dąbrowskie i górnośląskie), Płocku (obejmuje województwa mazowieckie i warmińsko-mazurskie), Radomiu (obejmuje województwa warmińsko-mazurskie i mazowieckie), Rzeszowie (obejmuje województwa małopolskie i podkarpackie), Sosnowcu (obejmuje województwa jurajsko-dąbrowskie i górnośląskie), Szczecinie (obejmuje województwa zachodniopomorskie i pomorskie).
2. Art 64. p. 1 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
1. Minister właściwy do spraw Skarbu Państwa zawiąże:
1) spółkę o której mowa w punkcie w art. 26 ust. 2 , z siedzibą w Warszawie, oddziałami w : Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu oraz pododdziałami w Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Kalisza, Kielcach, Koszalinie, Opolu, Płocku, Radomiu, Rzeszowie, Sosonowcu i Szczecinie.


Poprawka uaktualnia zapisy ustawy dostosowując ją do zapisu nowej treści do Art. 26 p 2b do którego dodaliśmy pododdziały dla Koszalina, Opola i Radomia. W przypadku Koszalina i Opola jest to związane istnieniem regionalnych stacji radiowych w tym miastach a Kalisza i Radomia z racji sporego oddalenia od głównych ośrodków nadawczych czy też innych pododdziałów.

3. Z racji uporządkowania kwestii stacji dla zagranicy jak i Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia w cyfrowych multipleksach proponujemy poprawki w zakresie Art. 26 ust. 1 p. 2 , ust. 6 p. 1 i ust. 7 i 30a ust. 1:
1. Art. 26 ust. 1 p. 2 przyjmuje brzmienie:
Telewizję Polską tworzy spółka "Telewizja Polska - Spółka Akcyjna" zawiązana w celu rozpowszechniania telewizyjnych programów numerycznych i tematycznych ogólnokrajowych o charakterze ogólnokrajowym, programów telewizyjnych skierowanych do rodaków poza granicami kraju i odbiorców zagranicznych oraz regionalnych programów telewizyjnych.

2. Art. 26 ust. 6 p. 1 I 2 przyjmują brzmienie:
1) ogólnokrajowe programy telewizyjne - częstotliwości niezbędne do pokrycia zasięgiem odbioru programów Telewizji Polskiej rozprowadzanych w multipleksach cyfrowych i zawierających między innymi programy oznaczone w nazwie numerami.
2) ogólnokrajowe programy radiowe - częstotliwości niezbędne do pokrycia kraju zasięgiem odbioru programów numerycznych i tematycznych oraz częstotliwości niezbędne do rozpowszechniania programów radiowych dla odbiorców zagranicznych.

3. Art. 26 ust. 7 przyjmuje brzmienie:
Programy TVP Polonia, TVP International i TVP News rozpowszechniane są drogą satelitarną.

4. Art 30a ust. 1 przyjmuje brzmienie:
Przepisy dotyczące programów dla odbiorców za zagranicą stosuje się odpowiednio do programów TVP Polonia, TVP International i TVP News.

Wprowadzone zmiany dostosują ustawodawstwo w kwestii publicznych nadawców radiowo-telewizyjnych do obecnej, cyfrowej rzeczywistości.
Dziękuje.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2018, 19:21 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: [RKon]: projekt ustawy o RTV

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 22 wrz 2018, 18:41

Paweł Malinowski:

Panie Marszałku!
Wysoka Izbo!

Wnoszę do Wysokiej Izby wniosek o odrzucenie poprawki autorstwa poseł Kajkowskiej w pierwszym czytaniu.

Po pierwsze ta poprawka jest niezgodna z technikami prawodawczymi, bowiem po to są opisane spółki prawne, żeby projekt był z nimi zgodny. Pani poseł Kajkowska doprowadziłaby do tego, że objęta ustawą nie byłaby m.in. Telewizja Korona.

Pani Kajkowska mówi również bzdury. Nie ma żadnych informacji na temat tego, że jakoby miałaby być zmiana w sposobie nadawania multipleksu IV.

Sam charakter poprawki ma też charakter skandaliczny. Dlaczego chociażby Poznań i Katowice mają być pokrzywdzone w efekcie zmian, które chcą państwo wprowadzić?

Po drugie nie wiemy też o żadnych planach uruchomienia TVP News i TVP International. Dlaczego ustawodawca ma przymuszać do utworzenia kanałów, które mogą nie interesować obecne władze TVP i co najważniejsze w obecnej sytuacji finansowej może nie stać TVP?

Dziękuję.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: [RKon]: projekt ustawy o RTV

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 22 wrz 2018, 19:19

Katarzyna Kajkowska (SCD) :
Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,
Szanowny panie wnioskodawco,

Z tego co widzę to Telewizja Korona S.A widnieje w przedstawionym przeze mnie projekcie zamykając długą listę uwzględnionych nadawców. W autokorekcie dopisałam formę spółki odpowiednią dla tego nadawcy i zmieniłam formę zapisu nadawców na nieodmienianą która to nie widnieje w pana projekcie. Na liście powinni widnieć wszyscy nadawcy a jeśli jakiegoś by nie było to Art. 43 ust. 2 czy 3 i tak by tą listę uzupełnił.
Co do multipleksu IV to wystarczy zajrzeć do decyzji rezerwacyjnej która wygasa w 2032 roku - wtedy dalsza przyszłość tego multipleksu będzie sprawą otwartą.
Co do skandaliczności to proszę o wyjaśnienie o co panu wnioskodawcy chodzi. Jeżeli ma pan tu na myśli dodatkowe pododdziały w Kaliszu, Koszalinie, Opolu i Radomiu to działać one będą na tych samych zasadach co w Kaliszu czy Gorzowie Wielkopolskim. Z tego co widzę o Katowicach czy Poznaniu mówi Art. 26a ust. 1 a tu zmian nie przewiduje jeżeli chodzi o Art. 64 to tu widzę brak Katowic i mam w planach to poprawić.
Zapis dotyczący stacji TVP News i TVP International to furtka dla Telewizji Polskiej na przyszłość gdyby ta chciała nadawać kanały zagraniczne - TVP International byłby kanałem ogólnym przeznaczonym przede wszystkim dla wszystkich obcokrajowców a TVP News anglojęzycznym kanałem informacyjnym.
Przy okazji dodaje jeszcze dwie poprawki które dodaje tematykę naziemnej radiofonii cyfrowej i wyłączenia nadawania analogowego w przeciągu najbliższych 5 lat od wejścia w życie owej poprawki oraz lekko poprawiają Art. 20b mówiący o ważnych wydarzeniach. Dziękuje i przekazuje ostateczną listę poprawek. Z racji różnych zagadnień proszę o procedowanie ich osobno.

1. Poprawka wprowadzająca naziemną radiofonię cyfrową i must carry w zakresie radiowym:
1. Art. 43a otrzymuje brzmienie:
Art. 43a. 1. Operator rozprowadzający program radiowy z wyłączeniem podmiotu rozprowadzającego program w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie, jest obowiązany do rozprowadzania:
1) Programów ,,Jedynka”, ,,Dwójka”, ,,Trójka", ,,Czwórka", ,,Polskie Radio Rytm", ,,Polskie Radio 24", ,,Polskie Radio Chopin", ,,Polskie Radio Dzieciom", regionalnego programu radiowego, kanałów tematycznych rozgłośni regionalnych oraz innych programów które to będą rozpowszechniane drogą cyfrową,naziemną przez Polskie Radio S.A.
2) Programów lokalnych i regionalnych nadawców komercyjnych którzy złożą wniosek a następnie otrzymają koncesje na rozprowadzanie regionalnych programów komercyjnych w ramach multipleksów krajowych na zasadzie podobnej zasadzie co kanały regionalne udostępniane przez Polskie Radio S.A.
3) Programów rozpowszechnianych w ramach analogowej radiofonii naziemnej na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy i cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną przez nadawców takich jak: Grupa RMF Sp. z.o.o, Eurozet Sp. z.o.o, Grupa Radiowa Time S.A, Agora S.A, Fundacja Lux Veritatis, Telewizja Polsat S.A, Polskie Fale Średnie S.A, Agencja Radiowo-Telewizyjna FaMa sp.z.o.o, Radio Wnet Sp. z.o.o.
4) Programów rozpowszechnianych w ramach analogowej radiofonii naziemnej na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy i cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną przez nadawców wyspecjalizowanych - w tym akademickich i diecezjalnych diecezjalnych.
5) Programów rozpowszechnianych w ramach analogowej radiofonii naziemnej na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy i cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną przez nadawców lokalnych.
6) Programów rozpowszechnianych dotychczas tylko drogą internetową przez nadawców publicznych, komercyjnych, diecezjalnych i akademickich którzy złożą wniosek a następnie otrzymają koncesje na rozprowadzanie programów komercyjnych w ramach multipleksów krajowych bądź lokalnych na zasadzie podobnej zasadzie co nadawcy nadający dotychczas wyłącznie drogą analogowej radiofonii naziemnej.
7) Programów uruchomionych przez nadawców publicznych, komercyjnych, diecezjalnych i akademickich którzy złożą wniosek a następnie otrzymają koncesje na rozprowadzanie programów komercyjnych w ramach multipleksów krajowych bądź lokalnych na zasadzie podobnej co nadawcy nadający dotychczas wyłącznie drogą analogowej radiofonii naziemnej.
8) Programów uruchomionych przez nadawców radiofonii amatorskiej (dotychczas pirackiej) którzy złożą wniosek a następnie otrzymają koncesje na rozprowadzanie programów komercyjnych w ramach multipleksów lokalnych i mikroskopijnych o niskiej mocy z możliwością prowadzenia stałej lub nie regularnej emisji ze spełnieniem warunków dotyczących między innymi języka używanego na antenie określonych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Zapis ten stosuje się także wobec analogowej radiofonii naziemnej.
2. Wprowadzone zostaje ograniczony okres przejściowy dla analogowej radiofonii cyfrowej wynoszący łącznie 6 lat lecz z następującym okresem wyłączenia nadawania analogowego:
1) 2 lata - dla nadawców publicznych, w tym regionalnych
2) 3 lata - dla nadawców komercyjnych, ogólnodostępnych
3) 4 lata - dla nadawców komercyjnych ponadregionalnych, sieciowych i diecezjalnych
4) 5 lat - dla nadawców lokalnych
5) 6 lat - dla nadawców amatorskich.
3. Po upływie 5 lat kończy się ochrona prawna analogowej radiofonii cyfrowej.
4. Okresy wymienione w ust. 3 liczy się od dnia wejścia niniejszego artykułu w życie.
5. Jako ostatnie dni okresów wymienionych w ust. 3 wymienia się dzień 31 sierpnia. Oznacza to że po tym czasie wyżej wspomniani nadawcy radiowi nie mogą rozprowadzać swoich programów.
6. Z racji dużej liczby nadajników zaleca się nadawcom o charakterach wymienionych w ust. 1 - 3 stosowania zasady wysp używanej w wyłączeniu analogowej telewizji cyfrowej obejmujących województwa w kilku następujących po sobie etapach etapach:
1) województwa - zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie i lubuskie
2) województwa - dolnośląskie, górnośląskie i jurajsko-dąbrowskie
3) województwa - wielkopolskie, łódzkie i świętokrzyskie
4) województwa - małopolskie, podkarpackie i lubelskie
5) województwa - mazowieckie, warszawskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie
6. Jako termin wyłączenia z obiegu analogowej radiofonii naziemnej przyjmuje się dzień 31 sierpnia 2033 z możliwym poślizgiem wynoszącym dwa lata.


2. Poprawka na temat zagadnienia ważnych wydarzeń:
1. Art. 20b ust. 2 otrzymuje brzmienie:
2. Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa
się między innymi:
1) letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;
2) półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie
inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;
3) inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych
rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów; Ligii Europejskiej i innych lig utworzonych przez UEFA.
4) półfinały i finały konkursów Eurowizji (na czele z Konkursem Piosenki Eurowizji i Konkursem Piosenki Junior Eurowizji) organizowanych przez Europejską Unię Nadawców wraz z Krajowymi Eliminacjami do nich organizowanymi przez Telewizję Polską S.A
5) inne międzynarodowe wydarzenia artystyczne i muzyczne z udziałem reprezentacji Polski oraz wydarzenia międzynarodowe z udziałem polskich artystów.


3. Korekta a w zasadzie szersza rozbudowa ustawy o must carry:
1. Art. 43 p. 1 otrzymuje brzmienie:
Art. 43. 1. Operator rozprowadzający program telewizyjny z wyłączeniem podmiotu rozprowadzającego program w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie, jest obowiązany do rozprowadzania:
1) Programów „TVP1”, „TVP2”, "TVP3", "TVP Info", "TVP Kultura", " TVP Historia", "TVP Sport", "TVP Rozrywka", "TVP ABC", regionalnego programu telewizyjnego oraz innych programów które to będą rozpowszechniane drogą cyfrową, naziemną przez Telewizję Polską S.A.
2) Programów lokalnych i regionalnych nadawców którzy złożą wniosek a następnie otrzymają koncesje na rozprowadzanie regionalnych programów komercyjnych w ramach multipleksów krajowych na zasadzie podobnej zasadzie co program regionalny udostępniany przez Telewizję Polską S.A.
3) Programów rozpowszechnianych w okresach przed i po wejścia w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 649) na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy i cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną przez nadawców takich jak Telewizja Polsat Sp. z.o.o., TVN S.A., Puls Media Sp. z o.o, Polskie Media S.A, Fundacja Lux Veritatis, BEiN Media S.A., WP1 Sp. z.o.o., Stopklatka S.A., natemat Sp. z.o.o., Superstacja Sp. z.o.o., Stavka Sp. z.o.o., TV Spektrum Sp. z.o.o, Eska TV S.A., Lemon Records Sp. z o.o., Discovery Polska Sp. z.o.o. i Telewizja Korona S.A
4) Programów rozpowszechnianych w okresie przed i po wejścia w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 649) na podstawie wskazania przez operatora multipleksu i koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy i cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w czwartym multipleksie telewizji naziemnej mającej w dniu wejścia ustawy w życie charakter płatny z możliwością zmiany w późniejszym czasie.
5) Programów ogólnodostępnych rozpowszechnianych w okresach przed i po wejścia w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 649) na podstawie wskazania przez operatora multipleksu i koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy i cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w bezpłatnych multipleksach lokalnych.
6) Programów ogólnodostępnych rozpowszechnianych po dniu wejścia w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 649) na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy i cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w kolejnych, nowo utworzonych multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej.
7) Programów regionalnych i lokalmych rozpowszechnianych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną przez nadawców wyspecjalizowanych - w tym akademickich i diecezjalnych diecezjalnych.
8) Programów lokalnych rozpowszechnianych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną przez nadawców lokalnych zarówno w obecnych jak i nowopowstałych multipleksach.
9) Programów lokalnych i mikroskopijnych uruchomionych przez nadawców radiofonii amatorskiej (dotychczas pirackiej) którzy złożą wniosek a następnie otrzymają koncesje na rozprowadzanie kanałów komercyjnych w ramach multipleksów lokalnych o niskiej mocy z możliwością prowadzenia stałej lub nie regularnej emisji ze spełnieniem warunków dotyczących między innymi języka używanego na antenie określonych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

2. Tworzy się Art. 43 ust. 1a który przyjmuje brzmienie:
W przypadku operatora rozprowadzającego programy w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego kablowego obowiązek rozprowadzania regionalnego programu telewizyjnego dotyczy regionalnego programu telewizyjnego właściwego dla danego obszaru.


4. Poprawka punktu na temat oddziałów regionalnych TVP:
1. Tworzy się art 26 p. 2b:
Terenowe pododdziały spółki „Telewizja Polska – Spółka Akcyjna” mają swoje siedziby w: Białymstoku (obejmuje województwa lubelskie i podlaskie), Bydgoszczy (obejmuje województwa wielkopolskie i kujawsko-pomorskie), Gorzowie Wielkopolskim (obejmuje województwa dolnośląskie i lubuskie), Kaliszu (obejmuje województwa wielkopolskie i kujawsko-pomorskie), Kielcach (obejmuje województwa łódzkie i świętokrzyskie), Koszalinie (obejmuje województwa zachodniopomorskie i pomorskie), Opolu (obejmuje województwa jurajsko-dąbrowskie i górnośląskie), Płocku (obejmuje województwa mazowieckie i warmińsko-mazurskie), Radomiu (obejmuje województwa warmińsko-mazurskie i mazowieckie), Rzeszowie (obejmuje województwa małopolskie i podkarpackie), Sosnowcu (obejmuje województwa jurajsko-dąbrowskie i górnośląskie), Szczecinie (obejmuje województwa zachodniopomorskie i pomorskie).
2. Art 64. p. 1 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
1. Minister właściwy do spraw Skarbu Państwa zawiąże:
1) spółkę o której mowa w punkcie w art. 26 ust. 2 , z siedzibą w Warszawie, oddziałami w : Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu oraz pododdziałami w Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Kalisza, Kielcach, Koszalinie, Opolu, Płocku, Radomiu, Rzeszowie, Sosnowcu i Szczecinie.


5. Artykuły dotyczące przyszłościowej możliwości uruchomienia stacji dla odbiorców zagranicznych:
1. Art. 26 ust. 1 p. 2 przyjmuje brzmienie:
Telewizję Polską tworzy spółka "Telewizja Polska - Spółka Akcyjna" zawiązana w celu rozpowszechniania telewizyjnych programów numerycznych i tematycznych ogólnokrajowych o charakterze ogólnokrajowym, programów telewizyjnych skierowanych do rodaków poza granicami kraju i odbiorców zagranicznych oraz regionalnych programów telewizyjnych.
2. Art. 26 ust. 6 p. 1 i 2 przyjmują brzmienie:
1) ogólnokrajowe programy telewizyjne - częstotliwości niezbędne do pokrycia zasięgiem odbioru programów Telewizji Polskiej rozprowadzanych w multipleksach cyfrowych i zawierających między innymi programy oznaczone w nazwie numerami.
2) ogólnokrajowe programy radiowe - częstotliwości niezbędne do pokrycia kraju zasięgiem odbioru programów numerycznych i tematycznych oraz częstotliwości niezbędne do rozpowszechniania programów radiowych dla odbiorców zagranicznych.

3. Art. 26 ust. 7 przyjmuje brzmienie:
Programy TVP Polonia, TVP International i TVP News rozpowszechniane są drogą satelitarną a termin rozpoczęcia nadawania przez dwa ostatnie programy leży wyłącznie w gestiach Telewizji Polskiej S.A.

4. Art 30a ust. 1 przyjmuje brzmienie:
Przepisy dotyczące programów dla odbiorców za zagranicą stosuje się odpowiednio do programów TVP Polonia, TVP International i TVP News.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2018, 15:22 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: [RKon]: projekt ustawy o RTV

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 23 wrz 2018, 15:13

OG: Przejdzie ktoś do głosowania?
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: [RKon]: projekt ustawy o RTV

Postautor: Janina Dobrzyńska » 23 wrz 2018, 15:32

Ziętek: przechodzimy do głosowania
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: [RKon]: projekt ustawy o RTV

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 23 wrz 2018, 16:31

Przeciw
Za
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: [RKon]: projekt ustawy o RTV

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 23 wrz 2018, 16:51

Janina Dobrzyńska pisze:Ziętek: przechodzimy do głosowania

OG: Zaraz ale na jakich zasadach? W ostatniej wypowiedzi moja posłanka poprosiła o rozpatrywanie poprawek osobno.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: [RKon]: projekt ustawy o RTV

Postautor: Janina Dobrzyńska » 23 wrz 2018, 17:29

Przeciw
Przeciw
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [RKon]: projekt ustawy o RTV

Postautor: Aleksander Beski » 23 wrz 2018, 20:14

Og: Poprawki są razem?
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.


Wróć do „Sejm RP IV kadencji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron