Kampania Wyborcza Janusza Palikota - 2015

Liczba posłów: 3 Liczba senatorów: 6
Przewodnicząca: Ewa Lieder
W marcu 2021 roku partia połączyła się z PO
Awatar użytkownika
Paweł Starzycki
Posty: 90
Rejestracja: 14 maja 2015, 9:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kampania Wyborcza Janusza Palikota - 2015

Postautor: Paweł Starzycki » 20 maja 2015, 12:54

Paweł Starzycki - "Inicjatywa Wolność",
Działacz pokolenia x,y,z a również 23

Awatar użytkownika
Paweł Starzycki
Posty: 90
Rejestracja: 14 maja 2015, 9:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kampania Wyborcza Janusza Palikota - 2015

Postautor: Paweł Starzycki » 20 maja 2015, 12:56

Paweł Starzycki - "Inicjatywa Wolność",
Działacz pokolenia x,y,z a również 23

Awatar użytkownika
Paweł Starzycki
Posty: 90
Rejestracja: 14 maja 2015, 9:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kampania Wyborcza Janusza Palikota - 2015

Postautor: Paweł Starzycki » 20 maja 2015, 18:13

Janusz Palikot na zakończenie kampanii wyborczej udał się do Wrocławia.
Ostatnie spotkania dotyczyły biznesu, samorządności i finansów państwa.

Obrazek

W przeciwieństwie do wielu oponentów, Janusz Palikot zdecydował się postawić na zakończenie takie jak była cała kampania: interaktywnie oraz między ludźmi. Podczas spotkania we Wrocławskiej Hali Orbita, zaprezentował swoje spoty wyborcze, materiały które były rozdawane za pośrednictwem pendriveów oraz fragmenty wywiadów których udzielał podczas kampanii, podsumowując wszystkie tygodnie które poświęcił na kampanię wyborczą. Przed finałowym spotkaniem, Janusz Palikot spotkał się z wyborcami na ulicach Wrocławia prezentując program wyborczy a także dyskutując na temat między innymi usprawnienia ordynacji podatkowej łącznie z rozstrzyganiem na korzyść podatnika, czy wyodrębnienia kluczowych przepisów tworząc kodeks podatkowy.


Spotkanie w Hali było bardzo dynamiczne, zgromadziło sporą ilość osób. Związanych bądź nie z kampanią Janusza Palikota. Wypowiadali się działacze z komitetu poparcia Janusza Palikota jak i sam Janusz Palikot, wprowadzając element dyskusji czy polemiki podczas prezentacji wyświetlanych na telebimach.

Na zakończenie nie zabrakło słów wieńczących i spinające klamrą wszelkie propozycje Janusza Palikota i podsumowań takich jak

1. Przyjazne Państwo - zmniejszenie biurokracji oraz przepisów zobowiązujących obywateli i przedsiębiorców do wypełniania tysięcy formularzy i oświadczeń.
2. Nowoczesne Technologie - zwiększenie udziału nowoczesnych technologii oraz zasobów naukowych w kraju i tworzenie innowacyjnej i rozwiniętej gospodarki.
3. Zwiększenie udziału samorządów w życiu politycznym, decentralizacja Państwa oraz likwidacja senatu.
4. Wsparcie biznesu poprzez rozwiązania pozwalające łatwiej i sprawniej tworzyć i prowadzić działalność gospodarczą.


Podczas spotkania obecni byli działacze Inicjatywy Wolność, w tym Aleksander Szafrański - jej przewodniczący, Paweł Starzycki - jeden z głównych działaczy IW. Janusz Palikot podziękował wszystkim za tygodnie wytężonej pracy oraz wsparcie jakie otrzymywał. Równocześnie zachęcił do wzięcia aktywnego udziału w wyborach i oddaniu swojego głosu. Na koniec wystąpienia, wygłosił przemowę:

Obrazek
-Moi Drodzy. Jesteśmy tutaj wszyscy aby podsumować moją kampanię. Była to jednak nie tylko moja kampania jako kandydata na Prezydenta RP, ale też Wasza. Kampania wszystkich ludzi którzy chcą Polski dynamicznie się rozwijającej, opartej o zasady wzajemnego szacunku i obywatelskiej postawy. Polski która nie będzie czyjaś. Ich albo tamtych, tylko nasza wspólna. Kampania moich rywali opierała się na obiecywaniu gruszek na wierzbie a mało było słychać konkretów i propozycji które decydują o sukcesie tych postulatów. Mogę dziś Wam obiecać, że Polacy wylądują na księżycu. Czemu nie? Mówię to jednak zastrzegając, że potrzebujemy stworzyć program kosmiczny, wpompować pieniądze w rozwój nauki, wybudować parki technologiczne. Powiem Wam, że wiem skąd wziąć inwestorów, wiem do kogo się udać po licencje. Pytanie tylko czy tego potrzebujemy?

Ja w swojej, naszej kampanii mówię konkretami i postuluję to co jest potrzebne, realne i co jest oparte na pragmatyzm. Mam też konkretne rozwiązania. I te rozwiązania jako Prezydent RP wprowadzę w życie. Wygrana w wyborach Prezydenckich to będzie milowy krok w tym by w Polsce wygrał rozsądek! Jeszcze raz dziękuje Wam wszystkim.
-
mówił Janusz Palikot


Na zakończenie przemówił Paweł Starzycki, z nie mniejszą energią:
0Apeluję z tej sceny. Do wszystkich. Idźmy na wybory! Głosujcie na rozsądną opcję. Postawcie krzyżyk przy kandydacie który Wam odpowiada. I mam nadzieję, że będzie nim Janusz Palikot. Najrozsądniejszy człowiek jakiego znam.



Spotkanie zakończyło się koncertami trzech zespołów undergroundowych a także rozdaniem pendrive'ów z materiałami wyborczymi a także elektronicznymi gadżetami.
Paweł Starzycki - "Inicjatywa Wolność",
Działacz pokolenia x,y,z a również 23


Wróć do „Inicjatywa Wolność”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron