[Media społecznościowe] Leo Beenhakker

Liczba posłów: 3 Liczba senatorów: 6
Przewodnicząca: Ewa Lieder
W marcu 2021 roku partia połączyła się z PO
Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: [Media społecznościowe] Leo Beenhakker

Postautor: Leo_Been-Hacker » 19 kwie 2016, 20:45

Obrazek
Ciekawie jest w Sejmie i Senacie, gdzie mają wybierać po trzech członków Rady Mediów Publicznych. Platforma zgłosiła Grażynę Torbicką, która pewnie zostanie wybrana, chociaż w Senacie ich kandydatem ma być Janusz Gajos. Nie będzie to w pełni niepartyjny kandydat, m.in. dlatego, że był w Komitecie Poparcia PO.
Jednak najciekawszą osobą jaką przedstawiono jest pan Marian Max Kolonko. Wiele razy przedstawiał swój pogląd, nie miałem okazji oglądać go w TV, ale widziałem jego filmy na YouTub'ie. Nie są to apolityczne filmy, ani pluralistyczne. Też mówi z dość dziwną, amerykańską manierą. Oczywiście nie chcę go obrażać, bo to na pewno bardziej wybitny człowiek, niż ja (nędzy trener no-namowych drużyn światowych).
PSL natomiast zgłosiło Artura Barcisia, którego znamy z roli Tadzika Norka z „Miodowych lat” oraz jako Arka (?) Czerepacha z „Rancza”. Jako ciekawostkę, nie o panu Arturze, tylko napiszę, że z list IW w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego startował Krzysztof Rożek, który otrzymał mandat. Ten sam Krzysztof Rożek, który w 2014 roku startował z komitetu Ranczo. ;)
Kandydatem PSL'u w Senacie będzie natomiast Agnieszka Odorowicz, która niestety również nie jest 100%-owo niepartyjna. :( Chociaż jest bliższa IW.
Nasze koło w Sejmie chciałoby zgłosić Jerzego Modlinger'a , jednak brakuje nam kilkudziesięciu podpisów od posłów. Może uda nam się uzbierać te podpisy od innych posłów, bo pan Modlinger na pewno byłby ważną osobą w tej radzie. Od lat jest kierownikiem Teleexpress'u, prawdopodobnie najmniej politycznego programu informacyjnego, który oczywiście oglądam #pozdrawiam_widzów_teleexpressu
Natomiast w Senacie również chcielibyśmy kogoś przedstawić (nie wiem kogo, nie rozmawiałem z Barbarą Nowacką), ale też brakuje nam podpisów. Tym razem czterech.
Osobiście, gdybym miał jakiekolwiek prawo do decydowania o tym to wybrałbym Piotra Szumlewicza, który również nie jest niepartyjny, ale napisał bardzo ciekawą książkę (nie jedną, ale ta dot. TV) „Wielkie pranie mózgów. Rzecz o polskich mediach”, która doskonale opisuje realia i problemy telewizji. Wiem, że trochę daleko jest IW i mi do pana Piotra Szumlewicza, ale jesteśmy ludźmi ;)
Po co oceniłem każdego z kandydatów i napisałem tak długie głupoty? Żeby pokazać, że my politycy nie jesteśmy w stanie wybrać apolitycznych ludzi do jakiejkolwiek roli. Nawet nasz kandydat, pan Modlinger jest w pewnym stopniu polityczny. To wy musicie wybierać jakichkolwiek członków organów publicznych (czy to sędziów TK czy RMP, która z założenia miała być niepolityczna).
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: [Media społecznościowe] Leo Beenhakker

Postautor: Wincenty Nowak » 19 kwie 2016, 20:55

Komentarz:

Powiem Panu tak, Mariusz Max Kolonko, który mówi jak jest, to osoba, z niewielu, która może odpolitycznić media. Wiemy, że pokazywał on swoje poglądy, ale patrzy jak wielu młodych Polaków albo uświadamia im jak jest.

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: [Media społecznościowe] Leo Beenhakker

Postautor: Leo_Been-Hacker » 19 kwie 2016, 21:08

Komentarz do komentarza:
Oczywiście nie wątpię w możliwości pana Kolonko. Tylko jak mawiają: punkt siedzenia zależy od punktu patrzenia. Więc pan Mariusz* (tak wiem, nie Marian) Max Kolonko może pokazuje jak jest, ale pokazuje to jak jest z Ameryki. Ponadto Mariusz Kolonko nie patrzy jak wiele młodych Polaków tylko wiele młodych Polaków patrzy jak Mariusz Kolonko, „pobierając” jego poglądy. Po za tym każdy z nas (od lewicy po prawicę) uświadamia innych jak jest, a niestety zawsze prawda będzie leżała po środku.
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność


Wróć do „Inicjatywa Wolność”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron