Wybory parlamentarne 2019- kampania

Liczba posłów: 3 Liczba senatorów: 6
Przewodnicząca: Ewa Lieder
W marcu 2021 roku partia połączyła się z PO
Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Wybory parlamentarne 2019- kampania

Postautor: Leo_Been-Hacker » 30 cze 2016, 17:40

Joanna Schmidt, Arkady Fiedler i Leo Beenhakker w Poznaniu
Kandydat na senatora- Arkady Fiedler i kandydaci na posła- Joanna Schmidt oraz Leo Beenhakker spotkali się z mieszkańcami Poznania.

- To przedsiębiorcy i rynek pracy kreują nowe zawody, do których powinny być dostosowane oferty kształcenia młodych ludzi. Świetnym rozwiązaniem, służącym studentom i pracodawcom, jest dbanie o ciekawą ofertę praktyk.- mówił Leo Beenhakker

Obrazek

- Jestem normalną osobą, która się teraz zaangażowała w politykę. Wstaję o szóstej rano, robię kanapki dzieciom, zawożę do szkoły, jadę do pracy, odbieram, wstawiam pranie, wieczorem robię obiad na drugi dzień. I znowu do pracy. Takie osoby stanowią 100% na naszych listach.- mówi Joanna Schmidt

- Ostatnie 2 lata mojej kadencji uważam za najbardziej owocne. Udało mi się wielu posłów przekonać do głosowania za naszymi projektami. Od legalizacji medycznej marihuany, po „firmę na próbę”, aż po zniesienie progu referendalnego. (...) Teraz chciałbym równie ciężko pracować tak w Senacie.- mówił Arkady Fiedler.

- Jestem zaniepokojona tym, jak dorośli na oczach dzieci dzielą ludzi na wierzących, niewierzących, lepiej wyedukowanych i gorzej, biedniejszych i bardziej majętnych. Polska potrzebuje otwartości, tolerancji- powiedziała Joanna Schmidt
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Wybory parlamentarne 2019- kampania

Postautor: Leo_Been-Hacker » 30 cze 2016, 17:50

Leszek Balcerowicz w Toruniu
Były wicepremier Polski i kandydat na senatora, Leszek Balcerowicz spotkał się z mieszkańcami Torunia.

- Kandyduję do Senatu, bo coraz częściej politycy zapominają o rozwadze i normalności. Zapominają, że każda ich decyzja będzie miała wpływ na następne pokolenia.- mówił Leszek Balcerowicz

- Wbrew populistycznym atakom Polska generalnie nie zmarnowała lat, które upłynęły od upadku socjalizmu. Świadczą o tym wyniki badań prowadzonych m.in. przez Bank Światowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju: nasz PKB w 2002 r. w porównaniu z PKB w punkcie startu w 1989 r. zwiększył się najbardziej w krajach posocjalistycznych (o 30 proc.), podczas gdy w Rosji skurczył się o 35 proc., a na Ukrainie o 54 proc. W ostatnich trzech latach osiągnęliśmy stabilność cen, a w Rumunii i Rosji inflacja wciąż wynosi kilkanaście procent. - powiedział Leszek Balcerowicz

Obrazek

- W ciągu ostatnich lat proces niedomagania polskiego systemu podatkowego pogłębił się, czego najbardziej widocznym przejawem stała się rosnąca różnica między wpływami do budżetu, których można by się spodziewać na podstawie stanu gospodarki, a tymi faktycznie do niego trafiającymi. (...) Aby przeciwdziałać pogłębianiu się luki podatkowej do czasu, kiedy zmiany te zaczęłyby przynosić skutki, wystarczy dokonać prostszych korekt. Dotyczyć one muszą zwłaszcza zmian zasad rozliczania VAT z okresów kwartalnych na miesięczne, ponieważ kwartalne rozliczenia VAT niemal zapraszają przestępców do wyłudzeń zwrotu tego podatku.- mówił Leszek Balcerowicz
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Wybory parlamentarne 2019- kampania

Postautor: Leo_Been-Hacker » 30 cze 2016, 18:13

IW w Warszawie
Z mieszkańcami spotkali się kandydaci IW do Sejmu: Zbigniew Gryglas, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Barbara Nowacka, Adam Kądziela, Andrzej Dołecki (Wolne Konopie) i Magdalena Taborska.

- Młodzi znowu muszą uczestniczyć w polityce, bo inaczej zawsze będziemy mieli ten sam stereotyp polityka, czyli starego, bez kompetencji i takiego, który ciągle jest politykiem. (...) Dlatego proponujemy również kadencyjność posłów.- mówił Adam Kądziela

- Bardzo pozytywnie przyjąłem informacje o zalegalizowaniu medycznej marihuany. Czekam jednak na to, że będzie legalna również w celach rekreacyjnych, a ta medyczna będzie refundowana.- mówił Andrzej Dołecki

Obrazek

- Wiarygodność polityków jest jasna - nie można im ufać. Ja też im nie ufam. Angażując się w politykę chcę zmienić zasady. Chcę realnie służyć wyborcom. Być może nie znam wszystkich Twoich problemów ale postaram się pomóc we wszystkim w czym będę mógł. Zawsze będziesz mógł do mnie zadzwonić, mój telefon już jest publiczny. Każdą sprawą zajmę się wraz z moimi współpracownikami.- powiedziała Magdalena Taborska

- Pracowałam w Senacie, jednak teraz kandyduję do Sejmu, bo tam widzę swoją prawdziwą misję i tam będę mogła naprawdę zmieniać Polskę.- powiedziała Barbara Nowacka
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Wybory parlamentarne 2019- kampania

Postautor: Leo_Been-Hacker » 30 cze 2016, 18:24

Kandydaci na senatorów w Warszawie
Jan Barcz i Aleksandra Szymańczyk spotkali się z mieszkańcami Warszawy.

- Senat również potrzebuje kilku młodych osób, trochę po trzydziestce. Żeby to decyzje Senatu były właściwe potrzebne są osoby z każdej dziedziny życia.- mówiła Aleksandra Szymańczyk

- Przez kilkanaście lat byłem dyplomatą. Wiem jak powinny wyglądać rozmowy z politykami zagranicznymi. teraz w Senacie chciałbym zostać twoim dyplomatą, pomiędzy zwykłym człowiekiem, a wielką polityką.- powiedział Jan Barcz

Obrazek

- Kolej szwajcarska „zatrudniła” 80 owiec (...) Ich zadaniem będzie „koszenie” trawy wzdłuż torów. Dlaczego nie robią tego maszyny? Dlatego, że podczas koszenia niszczyły ptasie gniazda i złożone w nich jajka. Przeszkadzały również motylom i świerszczom. My również możemy postawić na nowoczesne i przyjazne rozwiązania. Musimy tylko chcieć.- powiedziała Aleksandra Szymańczyk
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Wybory parlamentarne 2019- kampania

Postautor: Leo_Been-Hacker » 30 cze 2016, 18:36

Inicjatywa Wolność w Rzeszowie
Dzisiaj działacze IW spotkali się z mieszkańcami Rzeszowa.

- Każde dziecko będzie mogło nauczyć się dobrze posługiwać się językami obcymi. Podniesiemy jakość edukacji językowej w szkołach poza dużymi ośrodkami miejskimi, udostępniając im środki na zajęcia dodatkowe i wyjazdy edukacyjne.- mówiła Kinga Dudzińska

- W politykę trzeba się angażować, bo to co się dzieje dowodzi, że jak nie interesujemy się polityką, to ta polityka nas dopadnie i obudzimy się w kraju, w którym jest całkowity zakaz aborcji, obudzimy się w państwie wyznaniowym, bo to ideologia katolicka całkowicie zakazuje aborcji. Argumenty przeciwników aborcji, którzy chcą mówić w imieniu nienarodzonych dzieci – to fikcja. Całkowity zakaz oznacza, że przez nielegalne zabiegi będzie umierać wiele kobiet.- powiedziała Nawojka Kolijewicz

- Wprowadzimy powszechny system stypendialny dla studentów z biedniejszych rodzin i kredytów studenckich. Koszty utrzymania w mieście uniwersyteckim są dzisiaj ogromną przeszkodą w uzyskaniu wykształcenia na dobrym poziomie.- mówiła Beata Puchalik

- Będziemy wspierać rozwiązania, które zwiększają sprawność i jakość państwa, łącznie z przejrzystością. Im więcej przejrzystych, transparentnych przepisów i zasad funkcjonowania, tym mniej korupcji, tym bardziej obywatel czuje, że ma wpływ na to, jak działa państwo- powiedział Janusz Palikot

Obrazek

- Po pierwsze wolność! Myśmy sobie teraz sami tę wolność ograniczyli - mamy zbyt wiele biurokracji, zbyt wiele niejasnych, mętnych przepisów - tych przepisów produkujemy za dużo, przeszkadza to przedsiębiorcom, przeszkadza to pracownikom. (...) Uproszczenie, uproszczenie i jeszcze raz uproszczenie przepisów i zasada: co nie jest zabronione, jest dozwolone.- powiedział Ryszard Petru
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Wybory parlamentarne 2019- kampania

Postautor: Leo_Been-Hacker » 30 cze 2016, 18:52

IW w Częstochowie
Pod koniec kampanii wyborczej działacze IW spotkali się z mieszkańcami Częstochowy.

- Swoją wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie chciałabym wykorzystać w pracy w Sejmie. Zależy mi na tym, by głos naszego regionu był wyraźniej słyszany w Warszawie. Zasługujemy na pozytywne zmiany. Potrzebujemy nowoczesnej wizji, śmiałych inwestycji, uporządkowania bałaganu, likwidacji urzędniczych absurdów. Częstochowa potrzebuje osób, które rozumieją nasze miasto i region, a ja jestem jedną z nich.- mówi Anetta Ujma

Obrazek

- Chcemy zawsze szukać porozumienia. Możemy różnić się w wielu sprawach, ale Polska jest dla wszystkich i każdy ma prawo być godnie traktowany. Spieramy się i bronimy swoich racji, ale nie obrażamy, nie potępiamy i nie „wypisujemy ze wspólnoty“ tych, z którymi się nie zgadzamy.- powiedział Paweł Jan Jędrzejewski

- Wierzymy w człowieka, jego przedsiębiorczość, pracowitość i ambicje. Nie utrudniajmy ludziom osiągania ich celów przez biurokrację, ograniczenia, niczemu nie służące konflikty. Wszystko, co robimy i co chcemy zrobić, jest dla człowieka. Zarówno tego, który sobie dobrze radzi, jak i tego, który potrzebuje wsparcia ze strony instytucji, administracji, państwa, innych osób. Nie będzie naszej zgody na osłabianie mechanizmów ochrony praw człowieka i praw mniejszości. Polska jest dla wszystkich i my też jesteśmy dla wszystkich. To nie liczby i wskaźniki przesądzają o sukcesach Polski- mówił Marek Drygas

- By uniknąć traktowania aktywności politycznej jako sposobu na zarabianie pieniędzy, postulujemy zakazać łączenia funkcji partyjnych z pracą w organach zarządczych spółek będących własnością samorządów lokalnych i spółek skarbu państwa. Członkowie korpusu służby cywilnej zasiadający w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa nie powinni pobierać z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia. - powiedziała Barbara Nowacka
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Wybory parlamentarne 2019- kampania

Postautor: Leo_Been-Hacker » 30 cze 2016, 19:08

IW w Łodzi
Dzisiaj działacze Inicjatywy Wolność spotkali się z mieszkańcami Łodzi.

- Obecny model edukacji, w którym szkoły podstawowe, gimnazja i licea skupiają się na przygotowaniu uczniów do rozwiązywania testów i wyrabiają w nich zwyczaj ostrej konkurencji, a uczelnie wyższe stawiają niskie wymagania, by nie stracić studentów, powinien zostać zmieniony. Do matury, a przynajmniej do egzaminu gimnazjalnego, szkoła powinna wyrabiać z jednej strony zdolność pracy w grupie i wspólnego osiągania celów, a z drugiej – samodzielnego i krytycznego myślenia. Studia powinny być zaś okresem wytężonego indywidualnego rozwoju, a stosowany na nich system ocen oraz sposób finansowania powinny skłaniać studentów do współzawodnictwa.- mówiła Katarzyna Lubnauer

- Zamiast koncentrować się na przyciągnięciu wielkich zagranicznych korporacji, należy tworzyć warunki do ekspansji polskiego biznesu. Firmy małe muszą stać się firmami średniej wielkości, średnie dużymi, a duże – globalnymi graczami.- powiedziała Małgorzata Gryniewicz

- Świadectwem bezstronności światopoglądowej musi być nieobecność symboli religijnych w przestrzeni instytucji państwowych, a więc w urzędach i szkołach itp. Kościół katolicki i inne związki wyznaniowe powinien podlegać rygorom ustawy o ochronie danych osobowych – apostazja musi oznaczać wykreślenie z rejestru.- mówił Roman Kotliński

Obrazek

- Podatek CIT od zysków ze świadczonych usług powinien objąć także kościoły i związki wyznaniowe – dotyczy to w szczególności tzw. spółek kościelnych, które prowadzą normalną działalność gospodarczą. Poszczególne parafie powinny uzyskać status organizacji pożytku publicznego i – pod warunkiem prowadzenia przejrzystej księgowości – być uprawnione do pobierania odpisów podatkowych z tego tytułu. - powiedział Leszek Jażdżewski

- Z programów nauczania, podręczników szkolnych i akademickich oraz z praktyki pedagogicznej trzeba wyeliminować treści utrwalające stereotypy płciowe i kulturowe. Szkoła powinna od najmłodszych lat propagować partnerski, a nie patriarchalny model związku i rodziny. Stosowanie żeńskich form językowych w mowie potocznej i urzędowej powinno stać się częścią kanonu poprawności językowej przekazywanego na lekcjach języka polskiego. - mówiła Kinga Dunin

- Należy wprowadzić ustawową definicji premii jako fakultatywnego składnika wynagrodzenia pracownika – dziś zbyt często stanowi ona mechanizm przerzucania na pracowników ryzyka prowadzonej działalności i pozbawiający ich pewności wynagrodzenia. Premia powinna być zdefiniowana jako świadczenie pieniężne, służące nagradzaniu pracowników według wyraźnie określonych, precyzyjnych, sprawdzalnych i przedstawionych im warunków. - powiedziała Barbara Nowacka
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Wybory parlamentarne 2019- kampania

Postautor: Leo_Been-Hacker » 30 cze 2016, 19:19

Czesław Gluza w Bielsku-Białej
Kandydat na senatora- Czesław Gluza spotkał się z mieszkańcami Bielska-Białej.

- W sytuacji, w której większość rodziców pracuje w pełnym wymiarze godzin, szkolne świetlice nie mogą być traktowane jako awaryjne przechowalnie dzieci. Należy zastąpić je popołudniowymi blokami edukacyjnymi zajęć artystycznych i sportowych. Tam też powinny być wykonywane „zadania domowe”. - powiedział Czesław Gluza

Obrazek

- Nie nawołując nikogo do poddania się zabiegom przerwania ciąży, in vitro lub eutanazji, chcemy, by były one dozwolone i uregulowane. Przypisywanie zygocie lub płodowi statusu człowieka jest przejawem obłędnej ideologii – tym bardziej szkodliwej, że zakaz aborcji uderza głównie w kobiety uboższe, - mówił Czesław Gluza

- Kultura jest kluczowym czynnikiem tworzącym „soft power”, miękką siłę Państwa. Oznacza to, że przemyślane inwestycje w promocję polskiej kultury mogą być bardziej efektywne pod względem budowy pozycji ekonomicznej i geopolitycznego bezpieczeństwa niż bezpośrednie dotacje dla firm usiłujących wejść na nowe rynki lub nawet wydatki zbrojeniowe.- powiedział Cz. Gluza
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Wybory parlamentarne 2019- kampania

Postautor: Leo_Been-Hacker » 30 cze 2016, 19:27

Adam Zieliński w Szczecinie
Kandydat na senatora, Adam Zieliński spotkał się z mieszkańcami Szczecina.

- Strategiczne znaczenie kultury widoczne jest także na poziomie kontynentalnym. Unia Europejska wyrosła ze wspólnoty wartości, a te opierają się na kulturze. Musimy pielęgnować nasze narodowe tożsamości dbając, by nie stały one w opozycji wobec europejskiego dziedzictwa humanizmu, tolerancji i otwartości. - mówił Adam Zieliński

Obrazek

- Pewnie większość kojarzy mnie jako rapera. Ale ukończyłem prawo na Uniwersytecie Szczecińskim i na co dzień pracuje w kancelarii prawniczej. Nie jestem gwiazdą, jestem zwykłym człowiekiem takim jak ty, a ja chcę tylko poprawić standard naszego życia i polityki.- powiedział Adam Zieliński

- Należy rozwijać regionalne tradycje polskiej kultury kulinarnej, korzystając z rosnącej popularności produktów regionalnych i organicznych, oraz z faktu, że polskie rolnictwo uległo utowarowieniu w mniejszym stopniu niż rolnictwo zachodnioeuropejskie. Pozwoli to na zastąpienie konkurencji ceną poprzez konkurencję jakością. (...) Metodą wspierania kultury kulinarnej i promocji lokalnej żywności jest dopuszczenie do obrotu – w limitowanych ilościach – wyrobów z produkcji gospodarczej, bez konieczności uzyskania zezwoleń z Sanepidu i pod rygorem odpowiedzialności cywilnej. - mówił Adam Zieliński

- Zdrowy rozsądek musi wziąć górę nad dosłownym brzmieniem prawa. Tam, gdzie pisemna interpretacja została już wydana, organy administracji powinny zostać pozbawione możliwości jej samodzielnej zmiany – można by tego dokonać tylko w wyniku wyroku sądu. Dotyczy to w szczególności urzędów skarbowych.- powiedział Adam Zieliński
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność

Awatar użytkownika
Leo_Been-Hacker
Posty: 1000
Rejestracja: 11 sie 2015, 13:39

Re: Wybory parlamentarne 2019- kampania

Postautor: Leo_Been-Hacker » 30 cze 2016, 19:49

IW kończy kampanię w Warszawie
Ostatni dzień kampanię i właśnie Inicjatywa Wolność kończy kampanię w Warszawie.

- Udało nam się spotkać z wyborcami w każdym mieście. Wszędzie przedstawialiśmy najważniejsze punkty programowe, wszędzie dyskutowaliśmy o kształcie przyszłej Polski.- mówiła Joanna Schmidt

Obrazek

- Już jutro najważniejszy dzień w naszej działalności. Wreszcie dowiemy się, czy to co robimy ma duże poparcie społeczne czy jeszcze większe. (...) Ciężko pracowaliśmy, żeby wynik wyborczy był jak najlepszy i liczymy, że tak będzie. Mam tylko jedną prośbę: nie patrzmy na sondaże.- mówił Ryszard Petru

- Każde miejsce w Sejmie lub Senacie to dodatkowa cegiełka do naprawy Polski. Mamy nadzieję, że z tych cegiełek uda nam się zbudować dom.- mówił Leo Beenhakker

- Dziś potrzebujemy rewolucji pokoleniowej. Młodzi muszą mieć większy wpływ na politykę, bo wtedy zawsze będziemy tkwić w starych sporach i pomysłach.- mówił Adam Kądziela

- Przez dwa lata naszej działalności parlamentarnej dużo zmieniliśmy w Polsce. Udało nam się wprowadzić parytety na listach krajowych, znieść próg referendalny, zalegalizować medyczną marihuanę lub dać wam możliwość założenia firmy na próbę. To wszystko udało się 5-osobowej grupie. Gdy będziemy mieli większą reprezentację zmienimy o wiele więcej.- powiedziała Barbara Nowacka
Leo Beenhakker - wiceprzewodniczący Inicjatywy Wolność


Wróć do „Inicjatywa Wolność”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron