Prawica - Wybory do Senatu 2031

Liczba posłów: 73 Liczba senatorów: 52
Przewodniczący klubu: Adam Radziwiłł
Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Prawica - Wybory do Senatu 2031

Postautor: Mikołaj Liściowski » 08 paź 2022, 23:37

Kandydaci KKW Prawica:
Okręg nr 1- Legnica: Iwona Mandżuk-Dudek (RKon)
Okręg nr 2- Wałbrzych: Aleksandra Drążkiewicz (Blok dla Większości Senackiej)- poparcie
Okręg nr 3- Wrocław: Tomasz Scheffler
Okręg nr 4- Nysa: Mirosława Stachowiak-Różecka (RKon)
Okręg nr 6- Bydgoszcz: Piotr Najzer (PLK)
Okręg nr 7- Lublin: Marian Kowalski (R11L)
Okręg nr 8- Chełm: Gabriela Dawidowska (PLK)
Okręg nr 9- Siedlce: Przemysław Czarnek (PiS)
Okręg nr 11- Piotrków Trybunalski: Jacek Czaputowicz
Okręg nr 12- Sieradz: Tomasz Wiąckiewicz (R11L)
Okręg nr 14- Kraków: Marek Kohn
Okręg nr 15- Nowy Sącz: Krzysztof Mańkowski
Okręg nr 16- Tarnów: Laura Łaniewicz (SNK)
Okręg nr 17- Bielsko-Biała: Elisabeth Duda (Blok dla Większości Senackiej)- poparcie
Okręg nr 18- Pruszków: Katarzyna Klinicka (Blok dla Większości Senackiej)- poparcie
Okręg nr 19- Wołomin: Władysława Rosenfelder (PiS)
Okręg nr 20- Warszawa (Bemowo (...) Żoliborz): Jan Wróbel
Okręg nr 22- Płock: Mateusz Morawiecki (PiS)
Okręg nr 23- Rzeszów: Lucjusz Nadbereżny (PiS)
Okręg nr 24- Krosno: Marta Kaczyńska (PiS)
Okręg nr 25- Przemyśl: Wiktoria Plater-Zyberk
Okręg nr 26- Białystok: Krzysztof Truskolaski (PLK)
Okręg nr 27- Suwałki: Łucja Lewicka (Blok dla Większości Senackiej)- poparcie
Okręg nr 28- Gdańsk: Agata Kulasiewicz (PLK)
Okręg nr 31- Opole: Aleksandra Lisek
Okręg nr 33- Gliwice: Natalia von Schwindelkant (Blok dla Większości Senackiej)- poparcie
Okręg nr 34- Rybnik: Sandra Hochberg-Pszczyńska (Blok dla Większości Senackiej)- poparcie
Okręg nr 35- Częstochowa: Jakub Błaszczykowski
Okręg nr 37- Kielce: Łukasz Szumowski
Okręg nr 38- Radom: Kamila Chotolska-Korkosz (SNK)
Okręg nr 39- Olsztyn: Helena Liściowska (SNK)
Okręg nr 40- Kalisz: Bartłomiej Wróblewski
Okręg nr 41- Konin: Wojciech Kapela (UPR)
Okręg nr 42- Piła: Tadeusz Zysk (PiS)
Okręg nr 45- Szczecin: Krzysztof Kozłowski
Okręg nr 46 – Zagranica: Anna Maria Anders (bezpartyjna)
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Prawica - Wybory do Senatu 2031

Postautor: Mikołaj Liściowski » 10 paź 2022, 22:34

Prawica rozpoczyna kampanię wyborczą
Obrazek
Prawica rozpoczęła kampanię wyborczą wiecem w Szczawnicy. Gospodarzem wydarzenia był Krzysztof Mańkowski, kandydat w okręgu nowosądeckim i współwłaściciel uzdrowiska. Na wydarzeniu pojawili się także liderzy komitetu oraz jego sympatycy.

Obrazek
- Szczawnica w ostatnich latach rozkwita między innymi dzięki zaangażowaniu Krzysztofa. Odkąd jego rodzina odzyskała uzdrowisko, wychodząc z marazmu znowu stało się ono centrum lokalnej społeczności. Podobna sytuacja ma zresztą miejsce w podsądeckiej Nawojowej - tamtejszy zamek również odzyskali Mańkowscy i Stadniccy. Dzięki doświadczeniom zdobytym jako tak świetny gospodarz, Krzysztof zna problemy z jakimi borykają się przedsiębiorcy i sądzę, że świetnie sprawdzi się jako reprezentant Sądeccyzny i Podhala w Senacie. Podobne kompetencje posiadają zresztą także inni kandydaci prawicy, na naszych listach są również wybitni prawnicy, lekarze, urzędnicy państwowi czy naukowcy - mówił Mikołaj Liściowski. Zapowiedział, że w najbliższych tygodniach będzie wspierał kandydatów prawicy na kampanijnym szlaku.

Obrazek
Sam Krzysztof Mańkowski podkreślił, że w Senacie chciałby się zająć m. in. ochroną środowiska naturalnego. - Wiele osób zapomina, że dbałość o naturę i zrównoważony rozwój jest jednym z głównych postulatów tradycyjnie rozumianego konserwatyzmu. Mój pradziad, hrabia Adam Stadnicki był jedną z pierwszych osób, które zaangażowały się w ochronę okolicznych lasów. W swoich posiadłościach, a należało do niego ponad 16 tys. hektarów ziemi, stworzył kilka rezerwatów leśnych. Sukcesywnie wykupywał zresztą lasy, szczególnie na terenach, gdzie wcześniej prowadzono gospodarkę rabunkową. O ochronę lasów musiał walczyć z rządem sanacji. Dzisiaj, w dobie katastrofy klimatycznej, dbałość o środowisko naturalne jest szczególnie ważne - mówił Mańkowski.
Mańkowskiego wsparła także siostra, księżna Helena Lubomirska-Lanckorońska.


książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Prawica - Wybory do Senatu 2031

Postautor: Mikołaj Liściowski » 12 paź 2022, 22:42

Mikołaj Liściowski wspiera kandydatów Prawicy
Obrazek
Kampanię wyborczą kandydatów Prawicy aktywnie wspiera książę Mikołaj Liściowski. Udał się on w objazd po kraju pociągiem. Swoją trasę rozpoczął w Przemyślu, gdzie zachęcał do głosowania na hrabiankę Wiktorię Plater-Zyberk.
- W dobie kryzysu klimatycznego konieczne jest podróżowanie ekologicznymi środkami transportu. Tutaj oczywiście najlepszym wyjściem jest kolej. Władze powinny dążyć do jej popularyzacji, szczególnie tutaj na wschodzie kraju, gdzie sieć linii kolejowych nie została tak rozbudowana, jak w dawnych Prusach. Na dalszych trasach kolej musi stopniowo przejmować obecny ruch samochodowy, w końcu już w 2035 r. zakazana będzie produkcja samochodów napędzanych benzyną czy olejem napędowym - mówił. - Ja też, jak zapewne wielu z Państwa, jestem fanem tradycyjnej motoryzacji, ale za cztery lata nie będę już mógł kupić nowego Porsche z tradycyjnym napędem. Wszyscy znamy zalety silników elektrycznych, ale nie jest to najlepsza opcja na pokonywanie długich dystansów. Konieczny jest dalszy rozwój kolei, inaczej czeka nas wykluczenie komunikacyjne. Nie możemy dopuścić, żeby alternatywą dla samochodów stały się samoloty, one są o wiele bardziej szkodliwe dla środowiska - dodał.

Obrazek
W Krakowie Liściowski wsparł kampanię Marka Kohna. Wspólnie wzięli udział w konferencji poświęconej transformacji energetycznej Polski. - Obecny rząd nie podejmuje praktycznie żadnych działań w celu odejścia od węgla, co więcej, jeszcze niedawno, gdy PD współrządziło ze Zjednoczoną Lewicą, powstawały nowe elektrownie węglowe. Oczywiście coraz większy udział w naszych źródłach energii mają OZE, jednak w dużej mierze są one zależne od czynników atmosferycznych. Konieczna jest budowa elektrowni jądrowej. Obecny rząd w tej kwestii stał się chyba zakładnikiem koalicyjnych Zielonych, którzy są jedyną poważną partią sprzeciwiającą się takiej inwestycji - mówił Kohn.

Obrazek
Liściowski na obiedzie w McDonald's na krakowskim dworcu

Obrazek
W Częstochowie Liściowski wziął udział w wiecu Jakuba Błaszczykowskiego. - W Senacie chciałbym się zająć przygotowaniem rozwiązań popularyzujących sport i zdrowy tryb życia wśród młodzieży. Coraz większym problemem jest otyłość i wady postawy, już wśród małych dzieci. Musimy z tym walczyć - mówił Błaszczykowski.

Obrazek
Spotkania z wyborcami w Opolu i Wrocławiu, gdzie Liściowski wspierał odpowiednio Aleksandrę Lisek i Tomasza Schefflera, poświęcone były najważniejszym zmianom w wymiarze sprawiedliwości proponowanym przez Prawicę. Zarówno Lisek, jak i Scheffler to profesorowie prawa.
- Dziś, po szesnastu latach obowiązywania kontradyktoryjnego modelu procesu karnego należy się zastanowić, czy wszystkie rozwiązania przyjęte w reformie z 2013 r. były dobre, czy sprzyjają pełnemu wyjaśnieniu sprawy. Problematyczne jest, moim zdaniem, zwiększenie roli prokuratora na poziomie postępowania sądowego, nie może być już on w pełni bezstronnym gospodarzem postępowania przygotowawczego. Twórcy reformy zbyt zapatrzyli się na wzory amerykańskie. Inkwizycyjny model procesu z powodzeniem obowiązuje przecież w wielu państwach Europy Zachodniej i nikt nie mówi, że stanowi to naruszenie praw człowieka. Nie mówię rzecz jasna, że kontradyktoryjność jest całkowicie zła, ale na pewno wymaga poprawy. Tutaj dobrym rozwiązaniem może być przywrócenie instytucji sędziego śledczego - mówiła prof. Lisek.

Obrazek
Tomasz Scheffler podkreślił natomiast, że należy dążyć do skrócenia czasu rozpatrywania spraw cywilnych w sądach. - Przede wszystkim należy dążyć do możliwie jak największego uproszczenia procedury. Być może dobrym pomysłem byłoby też powołanie sędziów pokoju do rostrzygania spraw drobnych, alternatywnie kształcenie większej liczby aplikantów sędziowskich w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Być może zresztą należałoby przemyśleć utworzenie drugiego KSSiPu gdzieś na północy Polski, dojazd do Krakowa do w końcu duża bariera dla osób z tamtych rejonów - powiedział Scheffler.

Obrazek
Prezydent Radomia
W Radomiu Liściowski wsparł prezydent miasta Kamilę Chotolską-Korkosz. - Takich właśnie ludzi, doświadczonych samorządowców, potrzeba nam w Senacie. Radom naprawdę pięknieje pod rządami pani prezydent, staje się także coraz lepszym miejscem do życia, dzięki okolicznym inwestycjom - powiedział.
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Gabriela Dawidowska
Posty: 262
Rejestracja: 14 paź 2017, 14:17

Re: Prawica - Wybory do Senatu 2031

Postautor: Gabriela Dawidowska » 18 paź 2022, 18:37

Prawica kontynuuje kampanię przed II turą
Obrazek
Kandydaci Prawicy prowadzą aktywną kampanię przed II turą wyborów do Senatu. Podczas spotkania z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej Kamila Chotolska-Korkosz mówiła o konieczności zwiększenia udziału obywateli w sprawowaniu władzy. - Frekwencja w pierwszej turze wyborów była najniższa w historii. To bardzo źle i my politycy musimy zastanowić się, jak zaktywizować społeczeństwo pod względem partycypacji politycznej. W końcu zgodnie z Konstytucją władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Koalicja Obywatelska mówi o szerszych konsultacjach społecznych, moim zdaniem to jednak nie wystarczy. Trzeba pomyśleć o stworzeniu nowej procedury legislacyjnej, daniu prawa obywatelom do uchwalania ustaw w drodze referendum, jak ma to miejsce w Szwajcarii. To nie jest nowy pomysł, myślę, że warto wreszcie go zrealizować – powiedziała Chotolska-Korkosz.

Obrazek
W Białymstoku Krzysztof Truskolaski podkreślił konieczność wspierania demokratycznych przemian na Białorusi – Ostatnimi protestami Białorusini pokazali, że chcą żyć w demokratycznym państwie prawnym, tak jak większość pozostałych Europejczyków. Nawet Rosja dziś zmienia się w państwo demokratyczne, mam nadzieję, że stanie się nim na stałe. Powinniśmy dalej wzpierać Białorusinów w ich zapędach, mam nadzieję, że grudniowe wybory zostaną przeprowadzone w uczciwy sposób. Jeśli zostanę senatorem, sprawy Białorusi będą jednym z moich priorytetów – mówił prezydent Białegostoku.

Obrazek
Z mieszkańcami Wołomina spotkała się prezes PiS Władysława Rosenfelder – Mój były konkurent z pierwszej tury, a wcześniej także w zeszłorocznych wyborach samorządowych, pan Dawid Sześciło, w swojej kampanii poświęcił wiele kwestii edukacji. Ja także uznaję ją za istotną. W końcu to od sprawnej edukacji zależy przyszłość polskiego narodu. Szkoła musi robudzać w uczniach ciekawość świata, a nie powodować stres czy tłumić ich zainteresowania. Istotna musi być nauka języków obcych, jak i przedmiotów ścisłych. Oczywiście nie można też zapominać o wiedzy klasycznej, że tak powiem, czyli o nauce historii, ale też być może w pewnym zakresie łaciny czy greki. Musimy znać korzenie naszej kultury – powiedziała Rosenfelder.

Obrazek
Gabrielę Dawidowską wsparła w kampanii jej partnerka
W Chełmie Gabriela Dawidowska odniosła się do praw osób LGBT+. - Wiele osób uważa, że Prawica jest przeciwko osobom LGBT+. To nieprawda. Oczywiście w przeszłości były różne sytuacje, wśród polityków naszego obozu zdażały się mało chwalebne czyny, ale przypomnę, że władza komunistyczna, z której wywodzi się dzisiejsze SLD, w latach osiemdziesiątych prześladowała osoby homoseksualne w ramach akcji „Hiacynt”. Osobiście uważam, podobnie zresztą jak wielu moich kolegów z obozu Prawicy, że do kwestii praw osób LGBT+ trzeba podchodzić zdroworozsądkowo i spokojnie. Nie przez przyjmowanie jakichś ustaw na szybko, bez debaty społecznej, ale po zastanowieniu się, jakie instytucje faktycznie przysłużą się osobom LGBT+ i całemu społeczeństwu. Oczywiście nie może być w tym zakresie miejsca na dyskryminację kogokolwiek – mówiła Dawidowska.

Obrazek
W Piotrkowie Trybunalskim Jacek Czaputowicz wziął udział w debacie poświęconej polityce zagranicznej Polski. - Obecnie na kwestię dyplomacji musimy patrzeć na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony musimy zapewnić Polsce silną pozycję w Unii Europejskiej. Tutaj mamy szansę być jednym z liderów. Jednak na świecie pozycja Polski bez UE nie może być wielka, tutaj tylko UE jako całość może być jednym z głównych rozgrywających. W tym momencie mamy to szczęście, że żyjemy w pobliżu dwóch innych silnych mocarstw, które są do UE pozytywnie nastawione, czyli Stanów Zjednoczonych i Rosji. Warto jednak zawczasu pomyśleć o tym, że nie zawsze musi tak być, dlatego należy zabiegać o równowagę sił. Gdy ta jest zachwiana, zazwyczaj do chodzi do wojen, a tego nikt by nie chciał – powiedział były szef MSZ.
Gabriela Dawidowska - senator, minister-członek Rady Ministrów, przewodnicząca Komitetu Stałego Rady Ministrów

Frakcja:
Sejm:
Paweł Pudłowski, Jan-Roman Potocki, Paulina Matuszewska
Senat:
Marcin Zamoyski

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Prawica - Wybory do Senatu 2031

Postautor: Mikołaj Liściowski » 20 paź 2022, 22:57

Kandydaci Prawicy nie zwalniają tempa
Obrazek
Kandydaci Prawicy wciąż aktywnie zabiegają o głosy wyborców. Z mieszkańcami Strzelc Opolskich spotkała się Aleksandra Lisek – W Senacie chciałabym być możliwie jak najbardziej ponadpartyjną reprezentantką Opolszczyzny. Jestem związana z regionem od urodzenia i mimo obecnych związków z Wrocławiem wciąż Opole i okolice odgrywają ogromną rolę w moim życiu. Władze krajowe, jak i regionalne muszą pamiętać o zróżnicowaniu narodowościowym i etnicznym Opolszczyzny. Także w ramach górnośląskiej autonomii nie możemy dać się zdominować przez aglomerację katowicką. Nasz region to przede wszystkim świetne tereny rolne, w Senacie chciałabym zabiegać o rozwój lokalnego rolnictwa – mówiła kandydatka.
Kandydatkę wsparła również prezes PiS Władysława Rosenfelder, która wywodzi się z mniejszości niemieckiej żyjącej na Opolszczyźnie.

Obrazek
Na Podkarpaciu kampanię prowadzą Wiktoria Plater-Zyberk, Marta Kaczyńska i Lucjusz Nadbereżny. W swoich wystąpieniach podkreślali oni konieczność dbania o zrównoważony rozwój regionu poprzez m. in. inwestycje w odnawialne źródła energii, uprawy ekologiczne czy budowe nowoczesnego przemysłu high tech – Aby przemysł high tech miał przyszłość na Podkarpaciu, trzeba inwestować w Politechnikę Rzeszowską i inne uczelnie techniczne. Muszą one kształcić jak najlepszych specjalistów na światowym poziomie – mówił Nadbereżny.

Obrazek
W Nowym Sączu Krzysztof Mańkowski mówił o konieczności rozwoju infrastruktury w regionie. - To wstyd dla władz krajowych, że wciąż nie ma szybkiego połączenia kolejowego z Krakowem. W rządzie niby są Zieloni, ale nie zabiegają oni o rozwój najbardziej ekologicznego środka transportu, jakim jest kolej, tylko idiotycznie blokują budowę elektrowni atomowej. Tak dalej być nie może! Jeśli zostanę senatorem, będę walczył o budowę linii kolejowej przez Piekiełko, dzięki czemu do Krakowa dojedziemy w około godzinę. To będzie prawdziwe koło zamachowe dla rozwoju regionu, porównywalne z doprowadzeniem do miasta pierwszej linii kolejowej za panowania Franciszka Józefa – powiedział kandydat.

Obrazek
Z mieszkańcami Krzeszowic spotkał się były premier Marek Kohn. Podkreślał on rolę Senatu w ustroju Polski – Senat ma niezmiernie dużą rolę, do izby wyższej trafiają wszystkie ustawy uchwalone przez Sejm. Ma ona niemal nieograniczoną możliwość wprowadzania do nich zmian, co jest konieczne, gdyż nierzadko ustawy w pierwotnym brzmieniu zawierają błędy i niedociągnięcia. Dlatego tak ważne jest, aby Senat nie stanowił prostego przedłużenia większości sejmowej, aby mogła być w nim dokonywana prawdziwa refleksja nad legislacją – powiedział były premier.

Obrazek
W Tarnowie Laurę Łaniewicz wsparł Mikołaj Liściowski – Laura to doświadczona senator, z którą miałem okazję współpracować przy wielu ważnych inicjatywach senackich, m. in. niedawnej zmianie Konstytucji. Nie są jej obce takie dziedziny, jak oświata, ale i ochrona zdrowia. Proszę Państwa o głos na Laurę, a zapewniam, że nie zawiodą się na niej Państwo jako na reprezentantce Tarnowa i okolic w Senacie – powiedział były prezydent.
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Prawica - Wybory do Senatu 2031

Postautor: Mikołaj Liściowski » 23 paź 2022, 19:23

Kandydaci popierani w II turze przez komitet:
Okręg nr 2- Wałbrzych: Aleksandra Drążkiewicz (Blok dla Większości Senackiej)
Okręg nr 5- Toruń: Aleksander Serwiński (RI)
Okręg nr 9- Siedlce: Mateusz Pawełczuk (RI)
Okręg nr 10- Zielona Góra: Jacek Milewski 
Okręg nr 12- Sieradz: Błażej Moder (RI)
Okręg nr 13- Łódź: Marcin Górski (RI)
Okręg nr 17- Bielsko-Biała: Elisabeth Duda (Blok dla Większości Senackiej)
Okręg nr 20- Warszawa (Bemowo (...) Żoliborz): Joanna Maćkowiak-Pandera (RI)
Okręg nr 22- Płock: Katarzyna Kwarcińska-Kulis (RI)
Okręg nr 33- Gliwice: Agnieszka Labus (RI)
Okręg nr 34- Rybnik: Sandra Hochberg-Pszczyńska (Blok dla Większości Senackiej)
Okręg nr 35- Częstochowa: Izabela Leszczyna (KO)
Okręg nr 43- Poznań: Andrzej Prendke (RI)
Okręg nr 45- Szczecin: Agnieszka Kościńska (RI)
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)


Wróć do „Prawica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości