Prawica - Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Liczba posłów: 73 Liczba senatorów: 52
Przewodniczący klubu: Adam Radziwiłł
Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Prawica - Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 03 lip 2023, 16:58

PRAWICA ROZPOCZYNA MARSZ KU EUROPIE
Obrazek
Koalicyjny Komitet Wyborczy Prawica, w którego skład wchodzą m.in. PiS, SN-K, PL-K, UPR, R11L, Akcja Centroprawicy, Polskie Sprawy, zainaugurował kampanię wyborczą do Sejmu podczas ogromnego wiecu w hali Podpromie w Rzeszowie. - Polska potrzebuje silnej reprezentacji w Unii Europejskiej, w Parlamencie Europejskim po to aby chronić swoje interesy. - mówił Jerzy Rawski, kandydat z ostatniego miejsca na liście Prawicy. Tym wiecem, w którym uczestniczyło 4 tysiące osób, Prawica rozpoczęła marsz ku Europie.

Prawica zaprezentowała pełne listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Liderem listy krajowej został Wincenty Grabowski, dotychczasowy europoseł, członek Stronnictwa Narodowo-Konserwatywnego.

Lista kandydatów:
1. Wincenty Grabowski (SN-K)
2. Beata Kempa (PiS)
3. Jacek Żalek (PL-K)
4. Elżbieta Zielińska (UPR)
5. Dominik Radziwiłł (PL-K)
6. Małgorzata Strzecharz (Kon)
7. Paweł Szefernaker (PiS)
8. Weronika Przebierała (SN-K)
9. hrabia Jan Henryk XXI Hochberg-Pszczyński (PL-K)
10. Edyta Krzysztofik (z poparcia PiS)
11. Tomasz Scheffler
12. Zofia Sokołowska (PL-K)
13. Kacper Kita (SN-K)
14. Małgorzata Wassermann (PiS)
15. Karol Wilkosz (R11L)
16. Miriam Shaded (PL-K)
17. Krzysztof Bosak (SN-K)
18. Małgorzata Sadurska (PiS)
19. Robert Węgrzyn (Akcja Centroprawicy)
20. Joanna Kopcińska (Kon)
21. Jerzy Kozłowski (UPR)
22. Klaudia Szenderowicz (SN-K)
23. Paweł Szramka (Polskie Sprawy)
24. Beata Żołnieruk (PL-K)
25. Rafał Romanowski (PiS)
26. Katarzyna Zaleśna (R11L)
27. Rafał Zgorzelski (SN-K)
28. Justyna Konieczna (SN-K)
29. Robert Grzechnik (PL-K)
...
46. Joanna Bradke (PiS)
47. Jerzy Rawski (PL-K)


Na inauguracji pojawił się lider listy paneuropejskiej Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Tomasz Poręba, wiceprzewodniczący PE. - Unia Europejska musi szanować suwerenność państw członkowskich, skupiać się na gospodarce, na ograniczeniu swojej biurokracji, a przede wszystkim wsłuchiwać się w głos narodów tworzących Unię. - mówił.

- Obserwuję od środka dwa niepokojące trendy w Unii Europejskiej. - rozpoczął swoje wystąpienie lider listy Prawicy, Wincenty Grabowski. - Po pierwsze próbuje się tworzyć nowe prawa człowieka nie w drodze formalnej zmiany traktatów, a poprzez ich nową interpretację przez ponadnarodowe niewybieralne organy, zdaniem których, przepisy prawa zmieniają znaczenie w zależności od ewoluujących poglądów społeczeństwa. Po drugie w ostatnich latach UE nie ukrywa podstawy ideowej swojego funkcjonowania, czyli Manifestu z Ventotene, który zakłada stworzenie z Europy superpaństwa niezależnie od woli mieszkańców, a źródeł problemów upatruje w istnieniu suwerennych państw narodowych. - kontynuował. - Jesteśmy jedyną siłą w Parlamencie Europejskim, która się tym dwóm trendom jednoznacznie sprzeciwia. - podsumował.

- W tych wyborach trzeba pokazać euronacjonalistom czerwoną kartkę w forsowaniu więcej Unii! - mówił Jerzy Rawski, pokazując przy tym czerwoną kartkę. - To Europejczycy powinni decydować, a nie biurokraci zgromadzeni w Brukseli i my będziemy o to walczyć w Parlamencie Europejskim. - kontynuował. Beata Kempa mówiła o wartościach, które są podstawami Unii Europejskiej. - W Parlamencie Europejskim będę dalej działać na rzecz poszanowania dla wartości, na jakich powstała Unia, a więc tradycji i tożsamości. - mówiła. Jacek Żalek mówił o równym traktowaniu państw członkowskich. - Unia musi szanować wszystkie państwa członkowskie, nie może być tak, że parę większych państw tzw. Starej Europy dyktują warunki dla całej Unii Europejskiej. Ograniczymy to działaniem na rzecz prawdziwej zasady pomocniczości. - mówił. Swoje wystąpienia wygłosili także inni kandydaci Prawicy zgromadzeni w Rzeszowie. Swoje wsparcie dla kandydatów okazali liderzy Prawicy, m.in. Roman Liściowski, Scholastyka Kowalska, Władysława Rosenfelder.

Po wystąpieniach kandydaci odpowiadali na pytania zgromadzonych. Przeprowadzali także z nimi osobiste rozmowy na temat przyszłości Polski w Unii Europejskiej i samej Unii.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Prawica - Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 05 lip 2023, 8:38

Kacper Płażyński inauguruje kampanię w wyborach uzupełniających do Senatu
Obrazek
Podczas spotkania z wyborcami w Elblągu, Kacper Płażyński zainaugurował swoją kampanię wyborczą. - Walczymy dalej dla Polski, dla przeprowadzenia odważnych reform, wzmacniając ten przekaz w Senacie. - ogłosił kandydat Prawicy.

W inaugurującym spotkaniu wzięła udział m.in. prezes PiS Władysława Rosenfelder, która wyraziła nadzieję, że wspólnie z Kacprem Płażyńskim będzie mogła współpracować na rzecz odważniejszych reform. - Kacper Płażyński to człowiek aktywny, już działał w Parlamencie Europejskim na rzecz wprowadzenia stawki zerowej VATu dla biletów transportu zbiorowego, przekonując koleżanki i kolegów z Europejskich Konserwatystów i Reformatorów do tego pomysłu. - przekonywała senator wybrana z okręgu nr 19.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Scholastyka Kowalska podkreślała, że Kacper Płażyński będzie najlepszym wyborem dla regionu. - To doświadczony parlamentarzysta, który zawsze stara się działać w lokalnej sprawie, ale też na rzecz całej Polski. - mówiła. - Można zawsze działać tylko na rzecz regionu w parlamencie krajowym, tym przekonywać w tej kampanii, ale Polska potrzebuje odważniejszych reform, które zrealizujemy i mam nadzieję, że Kacper jako senator nam w tym pomoże. - kontynuowała.

Sam Kacper Płażyński przekonywał, że dzięki działaniu na rzecz Polski w Parlamencie Europejskim zdobył wiele cennych doświadczeń potrzebnych dla walki w odważniejszym reformowaniu Polski. - Chcę tą kampanią wzmocnić ten przekaz, przekaz, że potrzeba odważniejszych reform. Do Sejmu dostała się duża reprezentacja Prawicy, która je będzie realizować, w Senacie też są członkowie Prawicy, którzy będą podążali tą drogą, ale nigdy za wiele zwolenników odważniejszych reform ku Lepszej Polsce jako członków parlamentu, po to aby w Polsce żyło się lepiej! - mówił kandydat.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Prawica - Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 05 lip 2023, 12:42

Senatorowie i posłowie Prawicy wspomagają kandydatów
Obrazek
W kampanię kandydatów Prawicy do Parlamentu Europejskiego i kandydata do Senatu w ramach wyborów uzupełniających zaangażowali się senatorowie Konserwatywnego Klubu Senatu i posłowie klubu poselskiego Prawica.

W województwie łódzkim na spotkaniach kandydatów Prawicy pojawiał się Wincenty Nowak, senator KKS, minister finansów. - Do Parlamentu Europejskiego Prawica ma bardzo silnych kandydatów, zarazem podzielających najważniejsze poglądy Prawicy co do Unii Europejskiej, ale pozwalając na wybór najlepszego kandydata, bo każdy kandydat różni się w drobnych, bądź większych szczegółach. - mówił. - Na listach jest pani doktor Edyta Krzysztofik z KULu, która jest wybitną specjalistką w zasadzie tożsamości narodowej państw członkowskich, która to zasada jest istotna, a ECR będzie dążyła do tego, żeby była kluczowa w Unii, jest też Dominik Radziwiłł, z którym działałem w Ministerstwie Spraw Skarbowych, wprowadzaliśmy z całym ministerstwem i rządem PL-K i PiS podatek od funduszu wynagrodzeń. Są też ważni liderzy tej listy, Wincenty Grabowski, pani Beata Kempa, Jacek Żalek, były marszałek sejmu czy Jerzy Rawski, pisarz, doświadczony polityk, który jako minister obrony narodowej wprowadzał Wojska Obrony Terytorialnej. Mamy też młodych ambitnych kandydatów, takich jak - kontynuował. - Oni na pewno zadbają o interesy Polski i Polaków w Parlamencie Europejskim, strzegąc suwerenności naszego państwa i walcząc o większy wpływ Europejczyków na działanie Unii Europejskiej. - podsumował. W spotkaniach brali udział także posłanka Małgorzata Janowska (w Piotrkowie Trybunalskim i okolicach), posłowie Artur Lingfeld, Jakub Nowak (w Łodzi i okolicach), Dariusz Woźniak (Bełchatowie i okolicach), Tomasz Wiąckiewicz (Sieradzu i okolicach).

Senator i wicemarszałek woj. mazowieckiego Gabriela Jurkiewicz pojawiła się na spotkaniach kandydatów Prawicy w województwie mazowieckim. - Wierzę, że kandydaci Prawicy zadbają o interes Polski, poszanowaniu naszej suwerenności, wolności w ramach Unii Europejskiej. - mówiła. Dodała, że istotne jest też pamiętanie o regionach, aby mogły jeszcze więcej korzystać w ramach wspólnej współpracy gospodarczej w ramach Unii.

W województwie lubelskim w kampanii wspomogli senatorowie hrabia Marcin Zamoyski, Gabriela Dawidowska i posłowie Przemysław Czarnek, Karolina Południowa, Wiktoria Wiedeńska. - Unia Europejska potrzebuje nowego impulsu, efektywności i odpuszczenia obszarów, w których działa, wierzę, że kandydaci Prawicy o to zawalczą. - mówiła była unijna komisarz.

W województwie warszawskim senator Władysława Rosenfelder pojawiła się na spotkania kandydatów Prawicy. - Państwa członkowskie potrzebują zmian, większego poszanowania zasady pomocniczości, Unia nie zna dobrze lokalnych realiów, a i tak próbuje działać, szkodząc. - mówiła. Dodała, że kandydaci Prawicy w PE będą działać na rzecz zatrzymania tej praktyki.

W województwie pomorskim pojawiła posłanka Agata Kulasiewicz, m.in. na spotkaniu kandydata w wyborach uzupełniających do Senatu Kacpra Płażyńskiego i kandydata do PE Jerzego Rawskiego. - Zawsze przyda się człowiek w Senacie, którzy pomoże nam w realizacji odważniejszych reform. Za to Jerzy Rawski to człowiek, który w Parlamencie Europejskim może zdziałać wiele dobrego. - mówiła.

W województwie świętokrzyskim kandydatów Prawicy do PE wspomogli posłowie Zbigniew Ziobro, Emilia Korczyńska, Łukasz Szumowski i Helena Budzyńska.

W kampanii ogólnopolskiej nie zabrakło także liderów z listy krajowej Prawicy do Sejmu: Romana Liściowskiego, Scholastyki Kowalskiej czy Marcina Mastalerka.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Prawica - Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 05 lip 2023, 22:02

Poręba i inni kandydaci ECR w mocnej kampanii

Lider paneuropejskiej listy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba prowadzi intensywną kampanię w całej Europie wraz z innymi kandydatami ECR i liderami zrzeszonych w ugrupowaniu partii.

Obrazek

Trzeci na liście ECR Nicola Procaccini z partii Bracia Włoscy prowadził kampanię na południu Europy w Hiszpani, Francji, Włoszech i Grecji. Wszędzie wskazywał na problemy unijnej polityki migracyjnej i zagrożenia stwarzane przez migrantów w krajach Europy wskazując na liczne zamieszki w krajach UE powodowane przez imigrantów. "Rosnąca populacja Afryki i Azji będzie powodowała coraz większą presję migracyjną w Unii Europejskiej. Komisja Europejska, ze względu na brak porozumienia między krajami, a nade wszystko ze względu na poglądy reprezentowane przez czołowych polityków w Brukseli, nie zaczęła jeszcze adresować wszystkich kulturalnych, religijnych i ekonomicznych aspektów spowodowanych dekadami błędnej polityki migracyjnej. Problemy będą narastać dopóki imigranci nielegalnie docierający do Unii będą nagradzani za swoje wysiłki. Państwa Członkowskie muszą mieć możliwość odesłania tych imigrantów, którzy nie otrzymali statusu uchodźcy, a także muszą mieć infrastrukturę i środki, aby powstrzymać na zewnętrznych granicach Unii migrantów wykorzystywanych jako hybrydowa broń do ataków na nasz kontynent." - mówił Procaccini.

W Wielkiej Brytanii i Skandynawii z wyborcami spotykała się Priti Patel z brytyjskiej Partii Konserwatywnej wsparta przez obecnego i byłego przewodniczącego PK Borisa Johnsona i Davida Camerona. "Musimy promować rozwiązania ekologiczne, które nie będą sprzeczne z rozwojem gospodarczym. Emisje gazów cieplarnianych musza być zbilansowane promowaniem usuwania dwutlenku węgla przez naturalne jego pochłaniacze oraz przez rozwój technologii umożliwiających usuwanie dwutlenku węgla z atmosfery i jego absorbcję w całej gamie innowacyjnych produktów i procesów. Musimy też zapewnić, aby wszystkie plastikowe opakowania na europejskim rynku były już w tej dekadzie reużywalne lub poddawane recyklingowy w efektywny kosztowo sposób. Zapewnienie cyrkularnej gospodarki to jedno z większych wyzwań jakie przed nami stoi, a do tego potrzebny jest jednolity rynek dla plastiku z recyklingu oraz sposób na prewencję i innowację w celu zrewolucjonizowanie tego w jaki sposób wykorzystujemy plastik." - zwracała uwagę kandydatka nr 2 na paneuropejskiej liście ECR.

Lider listy Tomasz Poręba z polskiej Prawicy objeżdżał kraje Europy Środkowo-Wschodniej zwracając uwagę na bezpieczeństwo energetyczne Europy. "Musimy promować energię nuklearną oraz dążyć do dalszych inwestycji w fuzje termojądrowe, które w przyszłości będą pewnym, czystym i lepszym dla zdrowia publicznego źródłem energii niż większość alternatyw. To są niezbędne elementy europejskiego mixu energetycznego. Trzeba oprzeć się nierealistycznym wymogom dotyczącym odnawialnej energii. Niewyobrażalna ilość lądu i morza musiałaby być pokryta wiatrakami i panelami słonecznymi, jeśli te technologie miałyby się stać naszym głównym źródłem energii. Nie zapominajmy także o wahaniach dostaw spowodowanych czynnikami atmosferycznymi. Alternatywą dla lotnictwa, transportu morskiego i ciężkiego transportu lądowego jest też wodór, którego sektor nadal trzeba mocno rozwijać. Będziemy bronić prawa Państw Członkowskim do kształtowania swojego mixu energetycznego, uwzględniając w celach redukcji dwutlenku węgla różną sytuację wyjściową i możliwości." - podkreślał lider ECR.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Prawica - Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 06 lip 2023, 12:35

Spotkania kandydatów Prawicy z Polakami w całym kraju
Obrazek
Kandydaci Prawicy do Parlamentu Europejskiego i Senatu prowadzą kampanię w całej Polsce, spotykając się z Polakami. RELACJA

Lider listy Prawicy do Parlamentu Europejskiego, Wincenty Grabowski prowadzi swój objazd po Polsce. W Warszawie wziął udział w Marszu Suwerenności (link: http://symulacja-polityczna.cba.pl/viewtopic.php?f=7&t=5&start=800#p84053), później prowadził kolejne spotkania z Polakami w Warszawie. W Radomiu mówił o potrzebie radykalnego cięcia brukselskiej biurokracji. W Poznaniu mówił o potrzebie zachowania suwerenności w ramach Unii Europejskiej, podkreślając prowadzenie reform tej organizacji w tym duchu. W Bochni mówił o potrzebie zatrzymania procesu integracji. Był też na spotkaniu w Częstochowie.

Obrazek
Dwójka na liście Prawicy, Beata Kempa prowadzi bardziej lokalne spotkania. W Brzegu rozmawiała o potrzebie rozwoju regionów w ramach UE. - W rozwoju Unii Europejskiej, jako wspólnoty narodów, nie możemy zapomnieć o potrzebie małych wspólnot, ich poszanowania. - mówiła. Na spotkaniu pojawił się też minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Grzegorz Witkowski. - Uważam, że Beata będzie najlepszym kandydatem reprezentującym Polskę w Parlamencie Europejskim. - mówił. Zapowiedział też, że istotnym aspektem w UE powinna być gospodarka wodna w związku ze zmianami klimatycznymi. Spotkała się też z kołem gospodyń wiejskich w Lutomi Dolnej, odbyła spotkanie otwarte w OSP Skąpe niedaleko Świebodzin. Była też w m.in. Legnicy, Sobótce, Opolu. Podkreślała też, że w swojej pracy jako europoseł działała i będzie dalej działać na rzecz poszanowania tradycji i tożsamości.

Obrazek
Trójka na liście Prawicy, Marszałek Sejmu III kadencji Jacek Żalek skupia się w swojej kampanii m.in. na postulacie wzmocnienia roli parlamentów narodowych. - Nie może być tak, że parlamenty narodowe mają tylko iluzoryczne narzędzia wpływu na Unię Europejską, powodujące tylko kolejne dyskusje i refleksje w ramach instytucji UE. Jeśli chcemy zachować suwerenność to parlamenty narodowe muszą mieć realny głos i nawet możliwość postawienia czerwonej kartki dla danego projektu unijnego aktu. - mówił na spotkaniu wyborczym w Białymstoku. Na tym spotkaniu poparcia udzielił mu prezydent Białegostoku Krzysztof Truskolaski. Odbył też spotkania m.in. w Olsztynie, Ełku, Augustowie, Bielsku Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Ostrołęce, ale także w Piotrkowie Trybunalskim. - Unia Europejska powinna się skupić na działaniach wspierających ochronę granic, nie wkraczając tym samym w cele polityki migracyjnej Polski, aby nie dyktować nam niezgodnych działań z naszymi tradycjami i potrzebami narodowymi. - mówił na spotkaniu w Augustowie.

Obrazek
Ostatni na liście Prawicy, były minister obrony narodowej, Jerzy Rawski też prowadzi swój objazd po Polsce. W Krakowie mówił o zmniejszeniu kompetencji Unii po to, aby wykonywała pozostałe bardziej efektywnie. W Dąbrowie Tarnowskiej mówił o zmniejszeniu biurokracji unijnej. W Kielcach podkreślał, że istotnym postulatem Prawicy oraz Europejskich Konserwatystów i Reformatorów jest zwiększenie demokratycznej kontroli realizacji budżetu UE, ale także całej Unii. Udzieliła mu tam poparcia liderka PL-K, Scholastyka Kowalska. W Kielcach mówił o tym, że głównym celem Unii Europejskiej powinno być rozwijanie w realistyczny sposób konkurencyjną, zrównoważoną gospodarkę, która chroni nasze środowisko, nie powodując większego bezrobocia czy ubóstwa. Nie mogło go też zabraknąć na spotkaniach wyborczym w Warszawie. - Polska ani żaden inny kraj nie może za darmo pobierać cła bez żadnych zwrotów kosztów jego pobrania. To szkodliwe, a tego chcą nasi rywale. - mówił na spotkaniu we Włodawie. Mówił też o potrzebie zmniejszenia niepotrzebnych regulacji unijnych. Na spotkaniu w Bydgoszczy poparcia udzielił mu prezydent tego miasta Piotr Najzer. Nie oszczędzał też czasu na spotkaniach z Polakami w mniejszych miejscowościach.

Obrazek
Na spotkaniu wyborczym europoseł UPR Elżbieta Zielińska podkreślała potrzebę przeorientowania Unii Europejskiej. - Państwa Unii Europejskiej powinny się głównie skupić na współpracy gospodarczej, pozostawiając kwestie takie jak społeczne państwom z poszanowaniem tradycyjnych wartości. - mówiła na spotkaniu z Polakami w Gorlicach. - Polska powinna jak najdłużej pozostawać poza strefom euro, ponieważ korzyści właśnej waluty przeważają nad wspólną. - mówiła na spotkaniu w Nowym Sączu. Była też na spotkaniu m.in. w Siedlcach, Jaśle, Chojnicach.

Obrazek
Dominik Radziwiłł podkreślał znaczenie zmniejszenia regulacji Unii Europejskiej, a zwłaszcza dla przedsiębiorców, ale też jasnych i równych zasad. - Unia Europejska potrzebuje przepisów, które pozwoliłyby na stworzenie równych zasad działania dla przedsiębiorstw, przy jednoczesnej ochronie konsumentów i zapobieganiu nierównomiernemu wdrażaniu w UE. - mówił na spotkaniu wyborczym w Łodzi, na którym był też wspierający go Wincenty Nowak, z którym współpracował w Ministerstwie Spraw Skarbowych. Spotkał się też w Koninie, Gdańsku, Wieluniu. - Unia powinna wspierać pieniężnie rozwój transportu publicznego, bo tak można przeciwdziałać zmianą klimatu i równomiernemu rozwojowi gospodarki. - mówił na spotkaniu w Turku.

Obrazek
Spotkania wyborcze prowadzi też Weronika Przebierała, kandydatka Prawicy z ramienia SN-K. Na spotkaniach mówi, że chce w Parlamencie Europejskim chronić obywateli Unii Europejskiej przed przemycaną w prawodawstwie unijnym indoktrynacją i opowiadać się po stronie tradycyjnych europejskich wartości. Była m.in. na spotkaniach w Gdańsku, Rzeszowie, Zamościu, a także wzięła udział w marszu suwerenności w Poznaniu.

Obrazek
Dziesiątka na liście Prawicy, doktor Edyta Krzysztofik podczas spotkań z Polakami podkreślała istotę zasady tożsamości narodowej państw członkowskich w Unii Europejskiej, o której większe poszanowanie chce walczyć w Parlamencie Europejskim. - Jest to bardzo ważna zasada, która ma chronić państwa członkowskie przed naruszaniem ich rdzeni konstytucyjnych przez instytucje UE. - mówiła na spotkaniu w Lublinie. Była też na spotkaniach m.in. w Łodzi, Warszawie, Radomiu, Gdańsku, Zamościu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim.

Obrazek
Ogólnopolską kampanię prowadzi też Tomasz Scheffler, a także Zofia Sokołowska, kandydatka Prawicy z ramienia PL-K z dwunastego miejsca. - Powinniśmy jako Unia Europejska działać w tworzeniu państw trzecich takich porozumień o współpracę, aby zniechęcić migrantów do udawania się w zagrażającą życiu podróż przez Morze Śródziemne do Europy. - mówiła na spotkaniu w Radomiu.

Obrazek
Kandydat Prawicy z miejsca nr 13, Kacper Kita spotyka się z Polakami. Odbył już spotkania m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Suwałkach, Olsztynie. Zaznacza, że chce abyśmy nauczyli się w Unii Europejskiej wygrywać swoje interesy oraz pomóc w znalezieniu nowej drogi dla Unii, która będzie w większym stopniu szanować niezależność Państw Członkowskich.

Obrazek
Miriam Shaded podczas swoich spotkań podkreśliła wagę polityki migracyjnej i walki o poszanowanie godności i praw chrześcijan na świecie. - Unia Europejska w swojej polityce zagranicznej powinna być zgodna w jednym i tym warunkować współpracę gospodarczą, mianowicie ochronie chrześcijan, w wielu zakątkach świata chrześcijanie są dyskryminowani, szykanowani, Unia Europejska oparta na chrześcijańskich wartościach nie powinna tego tolerować. - mówiła na spotkaniu w Płocku. - UE potrzebuje systemu migracyjnego, który działa w duchu poszanowania opinii i woli państw członkowskich oraz ich obywateli. - mówiła na spotkaniu w Sandomierzu.

Obrazek
Swoją kampanię w województwie pomorskim, a ściślej senackim okręgu elbląskim prowadzi kandydat Prawicy w wyborach uzupełniających do Senatu, Kacper Płażyński. Podkreśla on istotę programu Prawicy do Sejmu i obiecuje, że będzie chciał pomóc w jego realizacji jako senator. - System prawa podatkowego wymaga odważniejszych reform, jak i całe państwo w obszarze gospodarczym i systemu społecznego. Chcę w tym pomóc jako senator. - mówił na spotkaniu w Malborku. Udzielił mu tam też poparcia wicepremier Roman Liściowski i lider listy Prawicy do PE Wincenty Grabowski. Na spotkaniu w Nowym Dworze Gdańskim podkreślał ważny aspekt wprowadzanie jasnych i prostych reguł prowadzenia biznesów w Polsce, na którym poparcia udzielili mu wicemarszałek woj. pomorskiego Wojciech Szczurek, a także członek zarządu tego województwa Tadeusz Schtolerberg. Spotkał się też m.in. z podelbląskim kołem gospodyń wiejskich, był na m.in. spotkaniu otwartym w OSP Subkowy pod Tczewem.

W województwie górnośląskim aktywną kampanię prowadzi kandydat Prawicy z 9 miejsca, obecny europoseł, hrabia Jan Henryk XXI Hochberg-Pszczyński. - Będziemy dalej walczyli, aby regulacje unijne nie dławiły przedsiębiorców. - mówił na spotkaniu w Katowicach. Na swoich spotkaniach podkreśla też istotę walki ze zmianami klimatycznymi z jak najmniejszymi szkodami społecznymi. - Walcząc ze zmianami klimatycznymi musimy dążyć do bezpiecznego i trwałego dobrobytu, a nie pogłębiającego się ubóstwa. - mówił na spotkaniu w Gliwicach.

W województwie podkarpackim intensywną kampanię prowadzi Małgorzata Strzecharz, była wiceminister obrony narodowej. Na swoich spotkaniach wyborczych podkreśla istotę poprawy bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego w UE. - Odpowiednia i pogłębiona wymiana informacji między organami ścigania państw członkowskich ma zasadnicze znaczenie w walce z przestępczością transgraniczną, cyberprzestępczością i terroryzmem. - mówiła na spotkaniu w Rzeszowie.

W województwie zachodniopomorskim swoją kampanię prowadzi Paweł Szefernaker, kandydat Prawicy do PE z 7 miejsca. - Trzeba dążyć coraz większej przejrzystości budżetu, polityki i działań instytucji i agencji UE oraz możliwości ich rozliczenia. - mówił na spotkaniu w Szczecinie. Na spotkaniu w Kamieniu Pomorskim mówił o tym, że chce w PE walczyć o interesy Polski i Polaków.

Swoją kampanię wyborczą lokalnie prowadzą inni kandydaci Prawicy. Wszyscy kandydaci zachęcają też do głosowania na listę paneuropejską Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz na jej lidera Tomasza Porębę.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Prawica - Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 06 lip 2023, 13:25

Twitterowy Pokój Prawicy - Unia Europejska
Obrazek
Prawica na swoim koncie Twitterowym zaczęła wykorzystywać jedną z możliwości tego portalu, jakim są Pokoje, aby porozmawiać o swoich propozycjach z polskimi użytkownikami Twittera w formie audio. Te rozmowy są zapisywane i później są wrzucane do mediów społecznościowych Prawicy, głównie platformy Youtube.

Zasada tożsamości narodowej państw członkowskich - dr. Edyta Krzysztofik
W pierwszym spotkaniu w ramach Twitterowego Pokoju Prawicy - Unia Europejska kandydatka Prawicy z 10 miejsca, dr Edyta Krzysztofik opowiedziała o tożsamości narodowej i propozycjach Prawicy oraz ECR co do tej kwestii. - Tożsamość narodowa oznacza nie tylko tożsamość narodową w rozumieniu specyfiki kultury, języka, religii itp., lecz także tożsamość państwową, inaczej nazywaną konstytucyjną, odrębność państwową, zachowanie podstawowych funkcji państwowych. Ona ma charakter głównie jurydyczny, jednakże musi rywalizować m.in. z zasadą efektywności prawa unijnego, z którego są domniemywane kolejne kompetencje. - mówiła na wstępie. Doktor z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przekonywała, że jednym z postulatów większego poszanowania tożsamości narodowej państw członkowskich jest stworzenie Izby Pomocniczości, złożona z prezesów trybunałów konstytucyjnych. - Co prawda ta Izba miałaby zajmować się kontrolą zgodności z zasadą pomocniczości i zasadą przyznania kompetencji w celu ochrony Państw Członkowskich przed działaniem Unii ultra vires i zawłaszczaniem przez nią nowych kompetencji, ale zasada tożsamości narodowej ma stopować właśnie zawłaszczanie kompetencji przez UE i wierzę, że prezesi trybunałów konstytucyjnych państw członkowskich z racji funkcji stanowiliby cenny głos w decydowaniu o konsekwencjach tej zasady. - mówiła. W dyskusji broniła znaczenia tej zasady dla państw członkowskich, a także rozwiewała wątpliwości dyskutantów.

Rola parlamentów narodowych w Unii Europejskiej - Jacek Żalek
W kolejnym spotkaniu w ramach Twitterowego Pokoju Prawicy - Unia Europejska, marszałek sejmu III kadencji, Jacek Żalek dyskutował z internautami o propozycjach co do roli parlamentu narodowych. - Obecnie parlamenty narodowe mają słaby udział w Unii Europejskiej, są to procedury żółtej kartki, pomarańczowej kartki i jak to nie zadziała, mogą próbować unieważnić dany akt Unii Europejskiej w Trybunale Sprawiedliwości UE, ale sama zasada pomocniczości, której to mają strzec parlamenty narodowe, nie stanowiła podstawy unieważnienia aktu UE. - mówił. Proponował, żeby wzmocnić rolę parlamentów narodowych w obronie zasady powierzenia kompetencji i zasady pomocniczości. - Jednym z działań mogą być wzmocnienie obecnych procedur, żółta kartka powoduje tylko kolejne dyskusje, ale powinna powodować obowiązkowe i zaawansowane testy pomocniczości, a nie lakoniczne stwierdzenie, że państwa sobie nie radzą, UE powinna to dogłębnie wykazać przy żółtej kartce. - odpowiadał na pytanie o szczegóły. - Powinna istnieć też czerwona kartka, postawienie przez parlamenty narodowe weta, oczywiście przy dużej większości kwalifikowanej parlamentów narodowych, bądź przynajmniej możliwość zorganizowania wiążącego referendum unijnego, które by zdecydowało o tym, czy dany akt powinien być dalej procedowany. - kontynuował.

Wizja integracji europejskiej Roberta Schumana - Weronika Przebierała
W następnym spotkaniu w ramach Twitterowego Pokoju Prawicy - Unia Europejska, kandydatka Prawicy z ósmego miejsca, Weronika Przebierała przypomniała wizję integracji europejskiej jednego z ojców założycieli UE Roberta Schumana, który podkreślał, że "demokracja europejska albo będzie chrześcijańska, albo nie będzie jej wcale". W ramach tego spotkania powiedziała: "Dziś w UE obserwujemy brak tej demokracji. Zasady i wartości z traktatów są traktowane instrumentalnie, a powoływanie się na chrześcijańskiego dziedzictwo jest postrzegane jako dyskryminujące dla mniejszości. UE ma na sztandarach demokrację, ale w codziennym funkcjonowaniu oddala się od niej, pozostając jedynie jej wydmuszką. Dodatkowo korzysta z hasła demokracji jako bata na państwa, które nie idą zgodnie z główną linią Brukseli. Jednym z remedium na to powinno być poszanowanie zasady pomocniczości czyli podejmowania decyzji na szczeblu najbliższym obywateli. Takie podejście jest w kontrze do tego jak w ostatnich latach Unia Europejska dąży do centralizacji kolejnych obszarów. Jesteśmy dziś na zakręcie historii – Unia opisana w traktatach została tylko na papierze, rzeczywistość poszła w złym kierunku, a my mamy być może ostatnią szansę, by to zatrzymać. Zatrzymać i wrócić do takiej Unii jaką zakładali Ojcowie Założyciele, czyli wspólnoty narodów, która będzie realizować wspólnie cele gospodarcze jako środka do unikania konfliktów w Europie.".

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Prawica - Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 06 lip 2023, 15:08

Spot KKW Prawica. Polska Sercem Europy Narodów

Unia Europejska poprzez swoich liderów dąży do coraz większej integracji, dyktowania warunków wszystkim państwom prosto z Brukseli, nie zważając na głosy Europejczyków i specyfikę danych państw.

Wielu polityków chce wmówić Europejczykom, że więcej Unii w Unii będzie dobre, zapominając powiedzieć, że nie chodzi już o gospodarkę, a o ideologię, o światopogląd, nie patrząc na ludzi, ale na własne chorobliwe ambicje.

Głosy sprzeciwu obywateli w postaci dużego odsetka chcących wyjścia swoich państw z UE nie wystarczyły, aby przekonać unijnych urzędników do zmiany kursu. Dla nich demokracja to tylko wartość, którą się zasłaniają, ale nie czują się nią zobowiązani.

Możemy iść wraz z integracją jako Polska, próbując być z państwami dyktującymi warunki innym, ale nie zawsze będziemy mogli realizować interesy Polski i albo będziemy realizować interesy Unii, od której jest Komisja Europejska, albo będziemy stłamszeni.

My, Prawica oraz Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy mówimy temu dość!

Chcemy aby Polska i inne państwa członkowskie korzystały ze swojej suwerenności i współpracowały w ramach Unii Europejskiej jako Europy Narodów, a nie Federacji Europejskiej.

Jesteśmy za walką ze zmianami klimatu, ale budującym dobrobyt dla Europejczyków, a nie zwiększająca ubóstwo.

Jesteśmy za tradycyjnymi wartościami, które leżą u podstaw Unii Europejskiej.

Jesteśmy za realnie przestrzeganą zasadą pomocniczości, która sprawi, że Unia Europejska będzie działała, wtedy kiedy tylko może jako jedyna wykonać dane zadanie za przyzwoleniem państw członkowskich.

Uważamy, że należy uznawać prawo europejskich demokracji krajowych do sprawowania kontroli nad tym, kto może wjeżdżać na terytorium kraju i z niego wyjeżdżać.

Uważamy, że Unia Europejska powinna ograniczyć swoje regulacje i biurokrację, aby Europejczykom żyło się lepiej.

Przede wszystkim, będziemy walczyć o większą demokrację w Unii Europejskiej, a nie tylko o iluzoryczne zmiany, takie jak lista paneuropejska. To za mało!

11 czerwca powiedz dość i zagłosuj na listę nr 12 Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Prawica oraz na listę paneuropejską Europejskich Konserwatystów i Reformatorów!

Mówił Tomasz Poręba, lider listy paneuropejskiej Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, jedyny Polak, który jest liderem listy paneuropejskiej.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Prawica - Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 06 lip 2023, 18:17

Banery kandydatów Prawicy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kolejny baner KKW Prawica

Obrazek

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Prawica - Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 06 lip 2023, 19:33

Płażyński razem z rodziną kończy kampanię
Obrazek
Kacper Płażyński, kandydat Prawicy w wyborach w Elblągu zakończył swoją kampanię przed pierwszą turą wyborów uzupełniających do Senatu. - Mam nadzieję, że będzie mi dane walczyć o odważniejsze reformy w Senacie. - mówił kandydat.

- W Senacie będę kolejny głosem odważniejszych reform, które Prawica będzie realizować. - obiecywał Kacper Płażyński. - Reforma podatkowa, uproszczenie prowadzenia działalności gospodarczej, inne uproszczenia prawne, jest o co walczyć! - dodawał. Na spotkaniu kończącym kampanię w I turze pojawiła się też małżonka kandydata Prawicy, która przez całą kampanię starała się wspierać swojego męża.

Na tym spotkaniu pojawił się minister finansów, Wincenty Nowak. - Liczę, że Kacper będzie pięćdziesiątym trzecim senatorem Prawicy, który będzie walczył o odważniejsze reformy, w tym o reformę podatkową, którą zrealizujemy jako ministerstwo finansów i Prawica. - mówił były poseł ziemi łódzkiej. Pojawiła się też minister edukacji i nauki, Aleksandra Kozak. - Pomimo obaw co do bonu edukacyjnego, zrealizujemy go i pokażemy, że te obawy były nietrafione. - mówiła. - Dzięki niemu edukacja będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb i preferencji dziecka, a także ich rodziców. Liczę, że pan Kacper Płażyński będzie miał okazję bronić tej reformy w Senacie, gdyż widać, że stoi i będzie stał po stronie dóbr polskich rodzin. - dodała.


Prawica kończy kampanię do Parlamentu Europejskiego
Obrazek
W Arenie Szczecin odbyła się konwencja kończąca kampanię Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Walczmy dalej dla Polski, już w Parlamencie Europejskim, o przejrzystą i mało uciążliwą Unię Europejską. - mówił Jerzy Rawski.

- Powstrzymajmy ewolucję Unii Europejskiej w superpaństwo! To jest nasza racja stanu, interes, który będziemy chcieli strzec w Parlamencie Europejskim. Głos na Prawicę oraz na Europejskich Konserwatystów i Reformatorów 11 czerwca to głos na Europę Ojczyzn. - wygłosił w przemówieniu lider listy Prawicy, Wincenty Grabowski.

- W kampanii widać było wiele różnych wizji Unii Europejskiej, ale nasi konkurenci skupiali się na perspektywie unijnej, a zapominali o tym, że Parlament Europejski reprezentuje interesy obywateli państw członkowskich. Dlatego my jako Prawica będziemy walczyli o interesy Polaków w PE, o polskie wartości. - mówiła Beata Kempa.

- Jedynie Prawica oraz Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy będą walczyć o demokratyzację procesów decyzyjnych w Unii Europejskiej, zważając na interes narodów Unii Europejskiej. Demokratyzacja pomoże w respektowaniu zasady pomocniczości i zapobiegnie niepożądanemu rozrostowi kompetencji Unii Europejskiej. - mówił Jacek Żalek. - Wywalczymy takie rozwiązania, które pozwolą pokazać nadmiernym działaniom unijnym czerwoną kartkę. - dodał, pokazując czerwoną kartkę, którą dysponują sędziowie piłkarscy.

Na konwencji kończącej pojawił się też Tomasz Poręba, lider listy paneuropejskiej Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. - Po długiej i trudnej kampanii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów mam nadzieję, że głos reform w oparciu o Europę Narodów, a nie Federację Europejską, będzie znaczący i wpłynie na kierunek rozwoju Unii Europejskiej. - mówił.

- W Parlamencie Europejskim powiemy dość nadmiernym regulacją unijnym. Euronacjonaliści muszą zobaczyć, że nadmierna integracja unijna, doprowadzi do problemów społecznych, gdyż ich działania ingerujące w coraz większe obszary nie będą dopasowane do wszystkich Europejczyków. -mówił Jerzy Rawski. - Powiemy dość też nadmiernej biurokracji! Unia powinna robić mniej, ale efektywniej. - dodał. Później przybił piątki ze zgromadzoną publicznością, nawiązując do akcji PL-K w kampanii wyborczej do Sejmu 2022 roku.

Na konwencji pojawili się też liderzy Prawicy, wspierając jeszcze raz kandydatów. - Widzę w tych kandydatach Prawicy do Parlamentu Europejskiego nadzieje na walkę o lepszą Unię Europejską dla Polski i Polaków, bardziej demokratyczną, przejrzystą i efektywną. - mówiła prezes PL-K Scholastyka Kowalska. - Unia Europejska powinna być areną, na której na której państwa członkowskie mogą poprawić swoje bezpieczeństwo oraz swój dobrobyt i wierzę, że kandydaci Prawicy o taką Unię będą walczyć w Parlamencie Europejskim. - mówiła prezes PiS Władysława Rosenfelder. - Zaręczam, że kandydaci Prawicy będą najzacieklej bronić polskiego języka, polskich tradycyjnych wartości, naszej wiary i polskiej złotówki. - mówił lider SN-K Roman Liściowski.

Na konwencji pojawił się też Jan Zahradil, kandydat na szefa Komisji Europejskiej w 2029 roku, który udzielił poparcia kandydatom Prawicy. - Wierzę, że moi polscy koledzy będą najlepiej reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim. - mówił. Dodał, że bardzo ceni współpracę z konserwatywnymi posłami do PE. - Są bardzo szanowani w Parlamencie Europejskim. - oznajmił.


Wróć do „Prawica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości