Prawica - wybory uzupełniające 2034

Liczba posłów: 73 Liczba senatorów: 52
Przewodniczący klubu: Adam Radziwiłł
Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Prawica - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 08 lip 2023, 12:21

II Tura - Senat - okręg nr 29 (Elbląg)

Kacper Płażyński prowadzi kampanię w drugiej turze
Obrazek
Kandydat Prawicy, Kacper Płażyński spotyka się z Polakami w ramach kampanii w drugiej turze wyborów uzupełniających do Senatu. - Wierzę, że walka o lepszą Polskę poprzez odważniejsze reformy zwycięży w drugiej turze. - mówił na spotkaniu w Starogardzie Gdańskim. Prowadzi też kampanię w mniejszych ośrodkach okręgu elbląskiego, np. otwarte spotkanie z OSP Marzęcino, spotkał się też z kołem gospodyń wiejskich Tychnowy.

- Ułatwienia dla przedsiębiorców poprzez wprowadzenie jasnych i prostych przepisów prowadzenia działalności gospodarczej, a także dalsza reforma podatkowa pozwolą w spokoju prowadzić biznesy, budować dobrobyt własny i całej Polski. O to będę walczyć w Senacie. - mówił na spotkaniu w Pasłęku. - Odważniejsze reformy Prawicy to też bezpieczna i stabilna transformacja energetyczna w oparciu o energię jądrową. - mówił w Kwidzynie. Podkreślał, że odważniejsze reformy Prawicy są po to, aby "w Polsce żyło się lepiej".

- W Senacie chcę być głosem całego okręgu, nie tylko Elbląga, Kwidzyna, Tczewa, ale też mniejszych ośrodków, takich jak Lichnowa, bo mniejsze ośrodki też są ważne. Jak zostanę wybrany na senatora będę Waszym głosem w Senacie! - mówił na spotkaniu w Lichnowie koło Malborka. - Transport publiczny potrzebuje rozwoju, potrzebuje zmiany podejścia, traktowania go jak usługa publiczna. Jako Prawica zrobimy to w postaci subwencji transportowej, która będzie stabilnym narzędziem finansowania, a co za tym idzie, zapewni stabilność transportu publicznego, żeby był częsty i pewny. - mówił na spotkaniu w Dzierzgoniu.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Prawica - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 09 lip 2023, 16:24

Propozycja kandydata Prawicy ws. krwiodawców
Obrazek
"Gazeta Wyborcza" pisze o inicjatywie kandydata Prawicy, Kacpra Płażyńskiego ws. ulgi komunikacyjnej dla krwiodawców.

Kandydat Prawicy powiedział m.in. o efektach proponowanej inicjatywy. "Może się to przyczynić do przekonania kolejnych osób do donacji krwi, co będzie służyło całemu społeczeństwu." - cytuje naszego kandydata Gazeta Wyborcza.

- Jest już postanowione, że jeżeli uda mi się wygrać te wybory - to jako taki pierwszy sygnał mojej aktywności - pojawi się taka prozdrowotna inicjatywa na rzecz promocji oddawania krwi i tym samym ratowania życia. Uzgodniłem już z władzami Prawicy, że to ja będę referować ten projekt przed parlamentem, jeżeli wyborcy wybiorą mnie na senatora. Wierzę, że Polacy, wyborcy w moim okręgu, pomogą mi zrealizować tę ideę. - powiedział kandydat Prawicy w okręgu nr 29.

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Prawica - wybory uzupełniające 2034

Postautor: Wincenty Nowak » 09 lip 2023, 19:05

Płażyński kończy kampanię w II turze
Obrazek
Kandydat Prawicy w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 21 (Elbląg), Kacper Płażyński kończy kampanię w Elblągu. - Kampania się kończy, ale nie moja działalność na rzecz Polski, Polek i Polaków. - mówił na zakończenie kandydat.

- Liczę, że Polacy w okręgu elbląskim pozwolą mi na udział w realizacji odważniejszych reform, bo one są potrzebne, co potwierdziło się w wyborach do Sejmu i mam nadzieję, że potwierdzi się teraz. - mówił kandydat Prawicy z ramienia PiSu. - Już teraz, w tej kadencji Sejmu pokazujemy jako Prawica, że działamy na rzecz Polek i Polaków, o czym świadczy projekt ustawy pozwalający na łatwiejsze odrzucenie spadku przez rodziców w imieniu dziecka w przypadku odrzucenia spadku przez rodziców. To ułatwienie dla zwykłych ludzi, to ważna zmiana odciążająca sądy rodzinne w sprawach, które były formalnością, ale i tak musiały się odbyć. - kontynuował. - Moja propozycja ulgi komunikacyjnej dla krwiodawców to będzie też krok w dobrym kierunku, działanie na rzecz ludzi. - dodał.

Na zakończeniu kampanii pojawili się też liderzy Prawicy. - Kacper Płażyński to najlepszy kandydat na senatora, pełny energii, ale także pomysłów i dobrej woli. Słyszałam od ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Grzegorza Witkowskiego, że już podsuwał mu wiele kwestii, o których słyszał od mieszkańców tego okręgu podczas spotkań, a także propozycji działań do przeanalizowania i wdrożenia, które będą rozwiązywać te kwestie. - mówiła Władysława Rosenfelder, prezes PiS i senator Prawicy. Liderka PL-K, Scholastyka Kowalska zachęcała do głosowania na kandydata Prawicy, Kacpra Płażyńskiego. - Widać, że Kacper chce działać na rzecz tej społeczności, a także całego kraju, już opracował swoją propozycję, ale także chce wspomóc w dalszych działaniach realizujących odważniejsze reformy. - mówiła minister spraw wewnętrznych i administracji.


Wróć do „Prawica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości