Prawica - wybory uzupełniające do Senatu 2034 (okręg 21)

Liczba posłów: 73 Liczba senatorów: 52
Przewodniczący klubu: Adam Radziwiłł
Awatar użytkownika
Franciszek Palucki
Posty: 307
Rejestracja: 15 cze 2023, 20:52

Re: Prawica - wybory uzupełniające do Senatu 2034 (okręg 21)

Postautor: Franciszek Palucki » 01 sie 2023, 15:20

Tyszka z poparciem Zalewskiego

Paweł Zalewski, który startował jako kandydat niezależny w I turze poparł Stanisława Tyszkę i zachęcał do głosowania na niego w II turze wyborów uzupełniających do Senatu.

Obrazek

"Stanisław Tyszka jest mi bliski ideowo i gwarantuje merytoryczne zajęcie się sprawami Polaków w Senacie. Z czystym sumieniem polecam głosowanie na niego w drugiej turze wyborów." - powiedział Zalewski na wspólnej konferencji prasowej. "Widać, że chce nie tylko rozmawiać, ale także wspólnie podejmować ważne tematy i ciężko pracować dla mieszkańców okręgu 21."

"Dziękuję za to poparcie, bo ono udowadnia, że nie rzucam słów na wiatr. To budowanie mostów, o którym mówiłem ostatnio już się dzieje. Mam nadzieję, że taki most uda się też zbudować z prezydent Maćkowiak-Panderą po wyborach, abym jako Wasz senator mógł wesprzeć działania pani prezydent." - zapowiedział Stanisław Tyszka.

"Moim priorytetem będzie wsparcie dla rodzin, wsparcie dla przedsiębiorców oraz budowanie silnej pozycji Polski we wszystkich wymiarach bezpieczeństwa: energetycznego, żywnościowego, ekonomicznego, wewnętrznego i zewnętrznego. Polacy zasługują na to, aby ich reprezentanci walczyli o maksimum dla nich czy to będzie w postaci obniżek podatków i innych obciążeń biurokratycznych czy w postaci wsparcia programów społecznych. Państwo nie może zapewniać tylko minimum. Państwo musi zapewnić maksimum wolności i bezpieczeństwa." - mówił kandydat Prawicy.

Awatar użytkownika
Franciszek Palucki
Posty: 307
Rejestracja: 15 cze 2023, 20:52

Re: Prawica - wybory uzupełniające do Senatu 2034 (okręg 21)

Postautor: Franciszek Palucki » 02 sie 2023, 11:16

Tyszka kończy kampanię

Stanisław Tyszka bardzo aktywnie spędził ostatnie dni kampanii: pojawiał się na spotkaniach z wyborcami, występował w mediach i udzielał się w mediach społecznościowych.

Obrazek

"Wiem, że zasługujecie na więcej niż minimum. Dlatego mój program skupia się na tym co państwo może jeszcze zrobić dla Was, co ułatwić, gdzie wesprzeć. Będę działał na rzecz ułatwień dla przedsiębiorców i wesprę działania rządu w sprawie Prawa przedsiębiorców dbając o to żeby te regulacje były przyjazne dla osób prowadzących własną działalność. Będę dbał o kolejne działania na rzecz rodzin z dziećmi po wprowadzeniu urlopu i zasiłku ciążowego kolejnym przełomowym krokiem powinno być wprowadzenie bonu opiekuńczego, aby wszystkie rodziny otrzymały takie samo wsparcie niezależnie od wybranej formy opieki." - podkreślał kandydat Prawicy.

W wywiadzie dla warszawskich mediów Tyszka opowiadał m.in. o swoich postulatach dla seniorów. "Polska, w której żyjemy była projektowana na społeczeństwo dużo młodsze – mówię o transporcie, ochronie zdrowia, edukacji. Już za nieco ponad dekadę seniorzy, czyli osoby powyżej 60 roku życia będą stanowili ponad 40 proc. populacji, to będzie 14 mln obywatelek i obywateli Polski." - diagnozował sytuację - "Dzienne szpitale geriatryczne powinny być alternatywą dla zakładów opiekuńczo-leczniczych i oddziałów rehabilitacji, ważny jest również program opieki w miejscu zamieszkania, podobnie jak rozwój telemedycznej opieki domowej z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych w środowisku domowym seniorów. Do tego trzeba zwiększać kompetencje cyfrowe seniorów, ich mobilność przez dostępność transportu oraz aktywność wspierając rozwój domów i klubów seniora."

Na zakończenie kampanii Stanisław Tyszka zamieścił krótki filmik w mediach społecznościowych m.in. na TikToku, Twitterze i Facebooku, w którym podziękował za wsparcie w kampanii i zachęcił do głosowania w II turze wyborów. "Niech to będzie świadomy wybór, przyjrzyjcie się propozycjom programowym, przyjrzyjcie się merytorycznym postulatom. Jeśli chcecie likwidacji nadmiarowych podatków takich jak choćby opłata od psa, jak chcecie wsparcia rodzin, jak chcecie realnego zajęcia się sprawami seniorów, jak chcecie poprawy bezpieczeństwa i silnej Polski to zachęcam do głosowania na moją kandydaturę" - zachęcał kandydat Prawicy.


Wróć do „Prawica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości