Facebook Mikołaja Liściowskiego

Liczba posłów: 73 Liczba senatorów: 52
Przewodniczący klubu: Adam Radziwiłł
Awatar użytkownika
Ignacy Schmidt
Posty: 1183
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:48

Re: Facebook Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Ignacy Schmidt » 12 lis 2022, 2:30

Możdżanowska w odpowiedzi do posta.

Panie Marszałku, zgodnie z ustawą do zadań Instytutu należy również: sprawowanie opieki nad miejscami walk i męczeństwa oraz trwałe upamiętnianie związanych z tymi miejscami faktów, wydarzeń i postaci, ocenianie stanu opieki nad miejscami i trwałymi obiektami pamięci narodowej, a w szczególności nad pomnikami, cmentarzami i mogiłami wojennymi oraz walk narodowowyzwoleńczych, cmentarzami ofiar hitlerowskiego terroru, muzeami walk i martyrologii, a także izbami pamięci narodowej, sprawowanie funkcji opiniodawczej i opiekuńczej wobec muzeów walk i męczeństwa, a w szczególności: w Oświęcimiu, na Majdanku, w Sztutowie, w Łambinowicach, w Żabikowie, w Rogoźnicy, w Treblince i Radogoszczy, opiniowanie pod względem historycznym i artystycznym wniosków o trwałe upamiętnienie miejsc wydarzeń historycznych, a także wybitnych postaci związanych z dziejami walk i męczeństwa. Trudno o lepszą osobę, która mogłaby tak dużą wiedzą w tym zakresie niż Piotr Żuchowski, który przez 13 lat był wiceministrem kultury, a przez 10 - generalnym konserwatorem zabytków i zajmował się tymi sprawami na co dzień.

Awatar użytkownika
Mikołaj Liściowski
Posty: 1280
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:44

Re: Facebook Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Mikołaj Liściowski » 07 maja 2023, 22:50

Obrazek
Rządzić Inaczej organizuje debatę w sprawie ordynacji wyborczej. Udział ma w niej wziąć przewodniczący RI, posłanka kanapowej Radykalnej Lewicy, Paweł Kukiz i prof. Jarosław Flis. Jednocześnie poinformowano, jakoby Koalicja Obywatelska, Prawica i Zjednoczona Lewica nie chciały uczestniczyć w debacie. Nie wiem, jak sprawa wygląda w KO i ZLewie, ale odnośnie Prawicy ta informacja jest manipulacją. O proponowanej debacie, z informacji, które otrzymałem od jej liderów, nikt bowiem przedstawicieli Prawicy nie poinformował.
Chyba, że chodzi o zaproszenie, które otrzymałem w sierpniu 2032 r.(sic!). Debata o podobnym temacie miała jednak odbyć się w miesiącu zaproszenia, do czego jednak nie doszło. Jako, że sam nie pełnię żadnej funkcji w ramach Prawicy, poza przewodniczeniem KKS, zaproszenie przekazałem według właściwości jednej z ówczesnych liderek koalicji, Iwonie Malinowskiej, której dziś już w Prawicy nie ma.
książę Mikołaj Liściowski - przewodniczący KKS, senator.

Prezydent RP (2015-2017); Regent Królestwa Polskiego (2017-2018); Marszałek Senatu (2019-2025); Premier (2025-2026); poseł na Sejm (2005-2015), podczaszy wielki koronny (2019-2031)

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Facebook Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Aleksander Beski » 08 maja 2023, 17:43

Aleksander Beski odpowiada:
Organizacja debaty przekładała się, to prawda, jednakże Radykalna Lewica już wtedy zdecydowanie powiedziała, że będzie uczestniczyć w debacie, takiej jasnej deklaracji ze strony KO i ZLew na pewno nie było, od Prawicy z tego co ja pamiętam też.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8237
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 09 maja 2023, 10:56

Delfina Klus-Żebrowska odpowiada:

Panie przewodniczący, bzdura - ówczesna przewodnicząca Postępowych Demokratów Anna Radziwiłł-Schmidt, która była adresatką zaproszenia, jasno odpowiedziała, że jeśli debata dojdzie do skutku, to Koalicja Obywatelska wyśle swojego reprezentanta. Wielka szkoda, że po ponad rocznym opóźnieniu w organizacji debaty, zaproszenie nie zostało ponowione.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Facebook Mikołaja Liściowskiego

Postautor: Aleksander Beski » 09 maja 2023, 15:54

Aleksander Beski odpowiada:
W pierwszym mailu jasno napisałem, że proszę o podanie nazwiska reprezentanta partii, a w odpowiedzi do pani premier ponownie o tym prosiłem, już wtedy podawałem nazwiska pani Kaczmarskiej, pana Kukiza i pana Flisa.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.


Wróć do „Prawica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość