[Naprzód!] o zmianie ustawy RTV (ważne wydarzenia)

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

[Naprzód!] o zmianie ustawy RTV (ważne wydarzenia)

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 26 maja 2022, 8:55

Niniejszy do wprowadzenia pod obrady Sejmu potrzebuje 10 podpisów. 3 są już posłów od N! więc zostaje ich 7 do złożenia.
Ustawa z dnia .. ... 2030 o zmianie ustawy o Radiofonii i Telewizji

Art. 1
W ustawie z dnia 29 grudnia 1992 roku o Radiofonii i Telewizji dokonuje się następujących zmian:

1) Art. 20b ust. 2 otrzymuje brzmienie:
2. Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się w szczególności:
1) letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;
2) półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie
inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;
3) inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach UEFA Champions League○R; UEFA Europa League○R, UEFA Europa Conference League○R i innych lig utworzonych przez UEFA;
4. inne wydarzenia sportowe z udziałem reprezentacji Polski a które to mają rangę na tyle dużą że powinny być pokazane na antenie otwartej tj. w kanale naziemnej telewizji cyfrowej;
5) półfinały i finały konkursów Eurowizji (a zwłaszcza Konkursu Piosenki Eurowizji i Konkursu Piosenki Junior Eurowizji) organizowanych przez Europejską Unię Nadawców wraz z Krajowymi Eliminacjami do nich, organizowanymi przez Telewizję Polską S.A;
6) inne międzynarodowe wydarzenia artystyczne - w tym kulturalne i muzyczne z udziałem reprezentacji Polski oraz wydarzenia międzynarodowe z udziałem polskich artystów;
7) wydarzenia określone drogą rozporządzeń przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji - dotyczy to również rozporządzenia KRRiT z 17 listopada 2014 roku o ważnych wydarzeniach.

Art. 2
Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 września 2030 roku.


Katarzyna Kajkowska (Naprzód!)
Uzasadnienie:
Co by tu dużo mówić projekt ma na celu poszerzenie zapisu ustawy o nie sportowe wydarzenia z udziałem reprezentacji Polski (m.in konkursów Eurowizji) i innych ważnych, międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych z udziałem polskich artystów. Daje to balans w ustawie pomiędzy sportem a kulturą i rozrywką w telewizji.
Koszt wejścia w życie ustawy to 0 złotych ze względu na techniczne zagadnienia zawarte w ustawie.
Ustawa jest zgodna z prawem europejskim i nie wpływa na sytuacje rodzin z dziećmi.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2022, 18:46 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: [Naprzód!] o zmianie ustawy RTV (ważne wydarzenia)

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 21 lip 2022, 15:30

W dniu dzisiejszym niniejszy projekt został poprawiony jeżeli chodzi o uzasadnienie.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!


Wróć do „Laska Marszałkowska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron