Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Liczba posłów: 121 Liczba senatorów: 65
Liderka: Marta Fornero-Piotrowska
Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 30 cze 2023, 13:56

Obrazek
Lista Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego

1. Marcin Schmidt (PD)
2. Barbara Liściowska-Zachara (PD)
3. Robert Biedroń (ND)
4. Małgorzata Tracz (Zieloni)
5. Sławomir Nitras (PD)
6. Alicja Mikołajczyk (PD)
7. Marcin Krupa (PD)
8. Kamila Gasiuk-Pihowicz (PD)
9. Paweł Piskorski (SD)
10. Maria Radziwiłł (PD)
11. Arkadiusz Myrcha (PD)
12. Magdalena El-Ghamari (FD)
13. Tomasz Dziemianczuk (Zieloni)
14. Katarzyna De Lazari-Radek (PD)
15. Paweł Poncyljusz (UChS)
16. Joanna Frydrych (PD)
17. Piotr Borys (PD)
18. Joanna Mihułka (PD)
19. Jacek Ludwiczak (ND)
20. Martyna Wojciechowska (PD)
21. Jacek Protasiewicz (UED)
22. Joanna Erbel (Zieloni)
23. Marek Poznański (SD)
24. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz (PD)
25. Piotr Olszówka (LPR)
26. Renata Brząkała (Zieloni)
27. Adam Korol (PD)
28. Anna Predko-Maliszewska (ND)
29. Marek Zwierzyński (SD)
30. Joanna Scheuring-Wielgus (PD)
31. Jan Artymowski (SD)
32. Dorota Galant (FD)
33. Michał Gramatyka (PD)
34. Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg (UChS)
35. Marek Kaczyński (LPR)
36. Sylwia Koszarna (FD)
37. Łukasz Gibała (PD)
38. Monika Paca (Zieloni)
39. Marek Poręba (PD)
40. Małgorzata Piotrowska-Skrzypek (PD)
41. Arkadiusz Kasznia (ND)
42. Klaudia Jachira (Zieloni)
43. Witold Stępień (PD)
44. Katarzyna Zagajska (FD)
45. Witold Pahl (PD)
46. Magdalena Łośko (PD)
47. Karol Pilecki (PD)

Nr 6 na liście paneuropejskiej Europejskiej Partii Ludowej: Alicja Florek (PD)


Kandydatka w okręgu wyborczym nr 29 do Senatu: Monika Patra-Więckowska
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 02 lip 2023, 18:42

Schmidt i Fornero-Piotrowska ruszają w objazd po Polsce
Obrazek
Lider listy krajowej Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, marszałek Senatu Marcin Schmidt wraz z premier Martą Fornero-Piotrowską rusza w objazd po Polsce. Wraz z kandydatami do europarlamentu, parlamentarzystami i samorządowcami będą oni zachęcać Polki i Polaków, aby w nadchodzących wyborach zagłosowali na kandydatów KO.

- W XXI wieku nasz świat stał się mniej bezpieczny. Stoimy w obliczu nowych zagrożeń: od autorytarnych mocarstw, takich jak Chiny, po presję demograficzną w Afryce i niestabilność w naszym sąsiedztwie. Globalny klimat się zmienia, zagrażając naszemu dobrobytowi. My w Koalicji Obywatelskiej, w Europejskiej Partii Ludowej wierzymy, że możemy stworzyć nowego ducha wspólnoty, aby chronić i odnawiać naszą Europę. Nasza Europa to Europa optymistyczna i wierząca w siłę wspólnej pracy - mówił w Warszawie, inaugurując kampanię Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego lider listy krajowej KO Marcin Schmidt. Marszałek Senatu RP wraz z kandydatami KO rusza w objazd po Polsce, aby zachęcać do Polki i Polaków do oddawania głosów na komitet.

- Razem, Europa stanie się bezpieczniejszym miejscem i będzie chronić naszych obywateli przed zagrożeniami zewnętrznymi i przed ekscesami globalizacji. Europa może zachować nasz wyjątkowy styl życia i nasze europejskie wartości, aby ludzie nie stracili wspólnego poczucia przynależności. Europa może przewodzić innowacjom i zmianom technologicznym, które konkretnie poprawiają życie ludzi i budzą optymizm na przyszłość. Razem możemy umożliwić ludziom wzięcie swojego losu w swoje ręce i bycie panami swojej przyszłości. Jeśli teraz staniemy razem, nasza Europa będzie miała lepszą przyszłość - mówiła z kolei premier Marta Fornero-Piotrowska, która dołącza do Schmidta w objeździe po kraju.

- To, co czyni Europę wyjątkową na świecie, to nasze bogate dziedzictwo kulturowe, wspólna historia i wspólne judeochrześcijańskie korzenie. W Europie łączymy wielką różnorodność z solidnymi wspólnymi wartościami i przyjmujemy sposób życia, który zapewnia właściwą równowagę między odpowiedzialnością a solidarnością, bezpieczeństwem a wolnością, tolerancją a naszymi tradycjami. Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy chronić dla wszystkich naszych obywateli naszą wspólną europejską tożsamość i nasz europejski styl życia - podkreśliła europosłanka Barbara Liściowska-Zachara, startująca z drugiego miejsca na liście. Wiceprzewodnicząca Postępowych Demokratów prowadziła aktywną kampanię w województwie małopolskim i świętokrzyskim, gdzie wspierali ją m.in. prezydent Krakowa Aleksander Miszalski, minister infrastruktury Faustyna Nowakowska-Kraus i przewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci poseł Jacek Schmidt.

W województwie pomorskim i zachodniopomorskim o głosy wyborców zabiegali były minister samorządu terytorialnego i rozwoju regionalnego Robert Biedroń (nr 3 na liście), europoseł Sławomir Nitras (nr 5) i była minister spraw zagranicznych i europosłanka Alicja Mikołajczyk (nr 6). - Będziemy walczyć z fake newsami i zapewniać dostęp do wysokiej jakości informacji. Nawet 90 milionów fałszywych kont na Facebooku aktywnie podsyca nienawiść i fałszywe wiadomości. Chcemy, aby platformy mediów społecznościowych wzięły na siebie większą odpowiedzialność za przeciwdziałanie dezinformacji i zwiększyły sprawdzanie faktów we współpracy ze stowarzyszeniami dziennikarskimi. Nieumiejętność odróżnienia tego, co jest prawdziwe, od tego, co fałszywe, jest jednym z największych zagrożeń dla naszej demokracji i stabilności naszych społeczności - mówiła wiceprzewodnicząca Europejskiej Partii Ludowej. Kampanię kandydatów w regionie KO wspierali m.in. marszałek pomorski Jarosław Wałęsa, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, pełnomocniczka rządu ds. kontaktów z Polakami zagranicą Hanna Kwiecień oraz przewodnicząca sejmiku pomorskiego, senator Kinga Borusewicz.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej, a także członkowie partyjnych młodzieżówek, prowadzą również aktywną kampanię w mediach społecznościowych, prowadząc różnego rodzaju interakcje z internautami - od wirtualnych czatów, telekonferencji, po odpowiadanie na komentarze zostawione pod postami.
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 03 lip 2023, 15:40

Intensywna kampania Koalicji Obywatelskiej w całej Polsce
Obrazek
Marszałek Senatu Marcin Schmidt i premier Marta Fornero-Piotrowska kontynuują objazd po kraju, wspierając kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Była Marszałek Sejmu Małgorzata Tracz (nr 4 na liście) oraz była wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Joanna Mihułka (nr 18), a także europoseł Piotr Borys (nr 17) prowadzili aktywną kampanię w województwie dolnośląskim i wielkopolskim. - Powinniśmy zdecydowanie zwiększać inwestycje i innowacje we wszystkich rozwiązaniach technologicznych dla mobilności niskoemisyjnej. Wszystkie formy transportu muszą przyczyniać się do redukcji gazów cieplarnianych. Pojazdy samojezdne i rozwiązania w zakresie mobilności połączonej z siecią przyczynią się jeszcze bardziej do zmniejszenia emisji pochodzących z transportu i ustanowienia europejskich norm ładowania, dzięki czemu UE stanie się jednym ze światowych liderów w dziedzinie elektromobilności - mówiła Tracz.

- Pozostajemy oddani NATO i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby je zachować i dalej wzmacniać. Dlatego cała dalsza europejska integracja obronna musi odbywać się w ścisłej współpracy z NATO i naszymi amerykańskimi sojusznikami, tak aby silniejsza Europa mogła być silniejszą częścią naszego wspólnego bezpieczeństwa transatlantyckiego - mówiła prowadząca kampanię w województwach mazowieckim i warszawskim europosłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz, startująca z miejsca 8. Wraz z nią kampanię prowadziła była wieloletnia posłanka Martyna Wojciechowska (nr 20). Wspierali je m.in. minister klimatu i środowiska Urszula Zielińska, wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów poseł Rafał Trzaskowski czy wiceprezydent Warszawy Aleksandra Gajewska.

W województwie łódzkim i podkarpackim o głosy wyborców zabiegały europosłanki Katarzyna De Lazari-Radek (nr 14) i Joanna Frydrych (nr 16). - Będziemy bronić europejskich standardów socjalnych i podnosić standardy życia, aby wzmocnić pozycję rodzin. Niepewność zatrudnienia, brak możliwości zakupu mieszkania i niepewność co do przyszłości zbyt często uniemożliwiają młodym Europejczykom założenie rodziny. W Europie tylko jedna na trzy pary ma dzieci. Chcemy, aby Europa była bezpiecznym domem, w którym mogą rozwijać się nowe rodziny - zapowiedziała De Lazari-Radek. W trakcie kampanii były wspierane m.in. przez szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beatrycze Delaunay, a także byłą minister sprawiedliwości Aurelię Dębińską i senator Małgorzatę Chomycz-Śmigielską.

- Będziemy walczyć o równe szanse kobiet na rynku pracy: chcemy, aby mężczyźni i kobiety otrzymywali równe wynagrodzenie za tą samą pracę. Wierzymy, że ułatwiając większy wybór rodzicom i opiekunom godzenia pracy z obowiązkami opiekuńczymi, możemy ostatecznie osiągnąć większą sprawiedliwość dla mężczyzn i kobiet oraz większy dobrostan dla rodzin. Będziemy zabiegać o zwiększenie środków w Europejskim Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, aby pomóc tym, którzy stracą pracę w wyniku zmian strukturalnych związanych z cyfryzacją i globalizacją. Pracując ramię w ramię ze związkami zawodowymi i przemysłem, ograniczymy wpływ globalizacji na najbardziej narażonych pracowników i upewnimy się, że nikt nie zostanie w tyle - mówiła była wicemarszałek Sejmu Maria Radziwiłłówna, startująca z miejsca nr 10. W kampanii w województwie świętokrzyskim wspierali ją m.in. wiceminister pracy Marzena Okła-Drewnowicz, poseł i były prezydent Radomia Radosław Witkowski oraz posłowie Adam Cyrański, Marta Michalska-Wilk i Anna Białkowska.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej przeprowadzili szereg spotkań za pośrednictwem Internetu, organizując wirtualne chaty na Facebooku i Discordzie, a także byli aktywni na swoich profilach na Instagramie, Twitterze, czy Tik-Toku.
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 04 lip 2023, 18:43

Koalicja Obywatelska kontynuuje objazd po kraju
Obrazek
Lider listy krajowej Koalicji Obywatelskiej, marszałek Senatu Marcin Schmidt oraz premier Marta Fornero-Piotrowska wraz z liderami partii wchodzących w skład KO kontynuują objazd po Polsce w celu wsparcia kandydatów komitetu do Parlamentu Europejskiego.

Była minister spraw zagranicznych i minister obrony narodowej, europosłanka Alicja Mikołajczyk (nr 6) zabiegała wraz z europosłami Sławomirem Nitrasem (nr 5), Tomaszem Dziemianczukiem (nr 13) i Arkadiuszem Myrchą (nr 11) o głosy w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. - Poprawimy integrację uznanych uchodźców. Chcemy mieć pewność, że ci, którzy legalnie przyjeżdżają do UE, stają się zintegrowanymi członkami naszej społeczności. Potrzebujemy solidnej polityki integracyjnej, aby zapobiec powstawaniu społeczeństw równoległych. Dlatego na mocy zasady pomocniczości będziemy wspierać państwa członkowskie w ich staraniach i dzieleniu się najlepszymi praktykami polityki integracyjnej. Będziemy z determinacją walczyć ze społeczeństwami równoległymi i brakiem szacunku dla jakichkolwiek członków naszych społeczeństw - mówiła wiceprzewodnicząca Europejskiej Partii Ludowej. W kampanii wspierali ich m.in. był komisarz UE Janusz Lewandowski i senator Magdalena Adamowicz.

- Chcemy Europy, w której wszyscy nasi obywatele mogą się rozwijać. Oznacza to coś więcej niż tylko wspólne wyjście z kryzysu gospodarczego, więcej niż posiadanie pracy i poczucie bezpieczeństwa przed krzywdą. Oznacza to również poczucie bycia włączonym; czuć się jak w domu; czuje się upoważniony do stawienia czoła przyszłości ukształtowanej przez stale rosnącą rewolucję cyfrową. Oznacza to zaangażowanie polityczne i prawdziwe poczucie, że są reprezentowani przez wybranych przez nas przywódców i instytucje. Oznacza możliwość dostępu do możliwości. Ostatecznie oznacza to wspólną nadzieję na przyszłość, na którą czujemy się gotowi. Zbudujemy Europę, która umożliwi naszym młodym ludziom, naszym rodzinom, naszym przedsiębiorstwom, naszym obywatelom ze wszystkich grup demograficznych i geograficznych odniesienie sukcesu w szybko zmieniającym się świecie - mówił europoseł i były prezydent Katowic Marcin Krupa (nr 7), który prowadził kampanię w województwie górnośląskim i jurajsko-dąbrowskim wraz z Pawłem Poncyliuszem (nr 15). Wspierali ich m.in. prezydent Katowic Monika Rosa, prezydent Świętochłowic Agnieszka Kostempska, czy europosłanka i była komisarz UE Elżbieta Bieńkowska.

Była europosłanka Magdalena El-Ghamari (nr 12) prowadziła kampanię wraz z Anną Predko-Maliszewską (nr 28) i Karolem Pileckim (nr 47) w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Wierzymy, że Europa ma potencjał, aby wykorzystać kolejną falę cyfrową i przejąć inicjatywę w dziedzinie sztucznej inteligencji, robotyki, biomedycyny, dużych zbiorów danych i inżynierii mobilności. Ponadto musimy to robić, jeśli chcemy pozostać konkurencyjni, prosperować i mieć wpływy na świecie. Zwiększymy nasze inwestycje w sztuczną inteligencję i robotykę, aby UE stała się liderem w tej dziedzinie, aby zapewnić nam zamożny i konkurencyjny kontynent na świecie, a także kształtować te innowacje zgodnie z naszymi europejskimi wartościami. Będziemy inwestować w programy uczenia się przez całe życie i wspierać rozwój programów kształcenia i szkolenia umiejętności, które są przyszłościowe i zwiększają szanse na zatrudnienie w ścisłej współpracy z państwami członkowskimi - powiedziała El-Ghamari. W kampanii towarzyszyli kandydatom m.in. pierwsza wiceprzewodnicząca Postępowych Demokratów, senator Beata Lindholm oraz senator Bożena Kamińska.

- Rozszerzymy programy Erasmus dla wszystkich, zwłaszcza dla osób spoza środowiska akademickiego. Program Erasmus odniósł ogromny sukces, który możemy powtórzyć w innych obszarach, takich jak kształcenie zawodowe i szkoły. Rozszerzymy ofertę DiscoverEU Interrail dla wszystkich 18-latków. Umożliwi to nowemu pokoleniu zarówno odkrywanie Europy, jak i budowanie obiecujących relacji na całym kontynencie - podkreślał były przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski (nr 9), który prowadził kampanię w województwie warszawskim i mazowieckim wraz z Kamilą Gasiuk-Pihowicz (nr 8), Martyną Wojciechowską (nr 20) i Katarzyną Pełczyńską-Nałęcz (nr 24).

Aktywną kampanię w mediach społecznościowych prowadzili także inni kandydaci KO do Parlamentu Europejskiego, wspierani przez członków partyjnych młodzieżówek, w tym Stowarzyszenia Młodzi Demokraci.
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 05 lip 2023, 18:59

Koalicja Obywatelska aktywnie w Polsce południowo-zachodniej
Obrazek
Lider listy krajowej Koalicji Obywatelskiej Marcin Schmidt, premier Marta Fornero-Piotrowska a także liderzy pozostałych partii wchodzących w skład komitetu wspierali kandydatów do Parlamentu Europejskiego w województwach położonych w zachodniej i południowej części Polski.

- Będziemy inwestować w stabilne i dobrze prosperujące europejskie sąsiedztwo. We współzależnym świecie wiemy, że nasz sukces jest powiązany z sukcesem otaczających nas krajów i regionów. Naszym celem jest eksport stabilności i stworzenie wokół nas pasa dobrobytu i bezpieczeństwa - mówił były minister samorządu terytorialnego i rozwoju regionalnego Robert Biedroń (nr 3 na liście) który wraz z europosłem Sławomirem Nitrasem (nr 5) i byłm ministrem sportu Adamem Korolem (nr 27) prowadził kampanię w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Wspierali ich m.in. senatorzy Tomasz Wojciechowski i Morteza Yadollahi-Ardekani, były marszałek zachodniopomorski, poseł Olgierd Geblewicz, oraz posłowie Katarzyna Macko, Adam Bodnar i Ilona Grędas-Wójtowicz.

Joanna Mihułka (nr 18), która w pierwszej połowie upływającej kadencji pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego, prowadziła kampanię w województwie wielkopolskim i lubuskim. Wraz z nią na kampanijnym szlaku pojawili się europoseł i Witold Pahl (nr 45). - Ograniczymy biurokrację dla przedsiębiorców, w tym za pomocą narzędzi cyfrowych i symulacji, które mogą uwolnić nasze małe i średnie przedsiębiorstwa od zbędnych i uciążliwych obowiązków sprawozdawczych. Usuniemy przestarzałe zasady i przepisy, aby wyeliminować nieefektywność i usprawnić nasze zdolności produkcyjne. Zmodernizujemy nasze prawodawstwo, aby być gotowym na zmiany technologiczne i zapewnić solidne i funkcjonujące ramy prawne dla firm działających w Europie - mówiła Mihułka. W kampanii wspierali kandydatów m.in. były prezydent Poznania, senator Jacek Jaśkowiak, były prezydent Nowej Soli, poseł Wadim Tyszkiewicz, a także posłowie Joanna Jaśkowiak i Katarzyna Kierzek-Koperska.

- Wierzymy w siłę współpracy między aktorami ekosystemu innowacji. Fala głębokich innowacji technologicznych opiera się na startupach i inwestorach, podobnie jak fala innowacji cyfrowych. Jednak ci dwaj gracze muszą być częścią ekosystemu, który obejmuje graczy z przemysłu, środowisk akademickich i rządu - na poziomie europejskim, krajowym i regionalnym. Zbyt często nasze innowacje nie są przekształcane w aplikacje, które można skomercjalizować, ze względu na lukę, jaka istnieje między laboratoriami badawczymi a przemysłem. Dlatego powinniśmy dążyć do lepszego dostosowania naszej polityki w zakresie badań naukowych i innowacji do polityki przemysłowej. Należy zidentyfikować przeszkody, które utrudniają innowacjom wejście w fazę uprzemysłowienia, oraz należy dalej ułatwiać zachęty do przyciągania kapitału w celu udzielenia wsparcia finansowego. Należy zwiększyć dostępność i dojrzałość kapitału podwyższonego ryzyka w UE - mówiła wiceprzewodnicząca Postępowych Demokratów, europosłanka Barbara Liściowska-Zachara (nr 2), która wraz z Małgorzatą Tracz (nr 4), Marcinem Krupą (nr 7) spotykała się z wyborcami w województwie małopolskim, górnośląskim i dolnośląskim. W kampanii wsparcia udzielili im m.in. prezydent Krakowa Aleksander Miszalski, prezydent Katowic Monika Rosa, prezydent Mysłowic Wojciech Król, prezydent Wrocławia Michał Jaros i prezydent Legnicy Maja Benedyktowicz.

Spore zainteresowanie wśród internautów wzbudziły także organizowane regularnie wirtualne czaty z kandydatami do Parlamentu Europejskiego, w trakcie których na żywo odpowiadają na pytania i wątpliwości zadawane w komentarzach. Kandydaci na bieżąco aktualizują również swoje profile w social mediach, pokazując postępy kampanijnej trasy.
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 06 lip 2023, 0:31

Intensywna kampania KO na północnym-wschodzie Polski
Obrazek
W dalszym ciągu lider listy krajowej Koalicji Obywatelskiej, marszałek Senatu Marcin Schmidt oraz premier Marta Fornero-Piotrowska prowadzą objazd po kraju w celu wsparcia kandydatów KO do Parlamentu Europejskiego. Tym razem większy nacisk położono na województwa znajdujące się w północno-wschodniej części Polski.

W województwie lubelskim o głosy wyborców zabiega był poseł i były wiceminister edukacji i nauki Marek Poznański (nr 23) i byli posłowie Piotr Olszówka (nr 25) oraz Arkadiusz Kasznia (nr 41). - Musimy prowadzić przyszłościową europejską politykę przemysłową i politykę konkurencji, która pozwoli na budowanie w Europie światowych czempionów, którzy będą rzucać wyzwanie naszym konkurentom jednocześnie broniąc strategicznie ważnych europejskich sektorów przed nieuczciwymi praktykami - mówił Poznański. W kampanii towarzyszyli im m.in. minister skarbu i energii Krzysztof Hetman, prezydent Lublina Magdalena Marek, a także posłanki Beata Stepaniuk-Kuśmierzak i Elżbieta Seredyn.

- Powinniśmy dalej łączyć wszystkie europejskie bazy danych dotyczące bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że ugruntowana wiedza policyjna na temat przestępców nie zostanie już utracona, gdy przekroczą oni nasze granice. Będziemy zabiegać o zacieśnienie współpracy naszych zewnętrznych i wewnętrznych służb wywiadowczych, aby umożliwić lepszą wymianę informacji wywiadowczych na temat terrorystów, potencjalnych przestępców i innych radykalnych osób, przebywających w kraju lub za granicą, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych obywateli - mówiła była wieloletnia posłanka Martyna Wojciechowska (nr 20), która wraz z Joanną Erbel (nr 22) i Małgorzatą Piotrowską-Skrzypek (nr 40) prowadzi kampanię w województwie warszawskim. Wspierali je m.in. minister budownictwa i mieszkalnictwa Helena Leszczyńska i posłanka Aleksandra Olszańska.

W województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim aktywną kampanię prowadzą Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg (nr 34), Anna Predko-Maliszewska (nr 28) i członek zarządu województwa podlaskiego Karol Pilecki (nr 47). - Będziemy promować silniejszy, innowacyjny i konkurencyjny przemysł europejski, jednocześnie chroniąc zdrowie publiczne i środowisko. Dopilnujemy, aby prawa konsumentów nie były naruszane, a obywatele otrzymywali rzetelne i potwierdzone naukowo informacje dotyczące wpływu nowych usług i produktów - zapowiedziała Sobieska zu Schwarzenberg. Wsparcia udzieliły im prezydent Olsztyna Beata Bublewicz, senator Lidia Staroń oraz przewodnicząca sejmiku podlaskiego, senator Bożena Kamińska.

Objazd po Elblągu, oraz powiatach gdańskim, starogardzkim, tczewskim, kwidzyńskim, malborsko-sztumskim prowadzi prezydent Monika Patra-Więckowska, ubiegająca się o mandat senatorski w okręgu nr 29. W kampanii wspierała ją premier Marta Fornero-Piotrowska, która opróżniła mandat senatorski po wyborze do Sejmu. - Trzeba wzmocnić znaczenie planowania przestrzennego i wprowadzić hierarchiczność planów przestrzennego zagospodarowania. Życie społeczne i gospodarcze toczy się w przestrzeni, która ma określone walory i naturalne możliwości. Ich wykorzystanie bez degradacji tej przestrzeni stanowi istotę ładu przestrzennego, który zamierzamy chronić, by nie dochodziło do degradacji środowiska przyrodniczego i kulturowego oraz oszpecania krajobrazu. Niekontrolowane rozproszenie urbanizacji stanowi poważne zagrożenie dla środowiska, szczególnie dla obszarów cennych przyrodniczo. Z tego powodu niezbędne jest wzmocnienie roli planowania przestrzennego - podkreśliła prezydent Elbląga.
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 06 lip 2023, 12:58

Metsola i Kosciusko-Morizet wspierają kandydatów KO w Warszawie
viewtopic.php?p=84316#p84316
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 06 lip 2023, 13:31

Banery internetowe innych kandydatów Koalicji Obywatelskiej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 09 lip 2023, 15:35

Lokalni politycy wspierają Patrę-Więckowską przed drugą turą
Obrazek
Kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 29, Monika Patra-Więckowska, prowadziła aktywną kampanię przed drugą turą wyborów. Na trasie wspierali ją m.in. premier Marta Fornero-Piotrowska, marszałek województwa pomorskiego Jarosław Wałęsa, przewodnicząca sejmiku i senator Kinga Borusewicz, a także europosłowie Alicja Mikołajczyk i Robert Biedroń.

- Jednym z podstawowych zagadnień jest dobra opieka medyczna. Dlatego jeśli zostanę wybrana do Senatu, będę zabiegać o zwiększenie dostępu do świadczeń gwarantowanych, wprowadzenie dla placówek opieki zdrowotnej kontraktów długoterminowych na usługi zdrowotne, rozwój lecznictwa długoterminowego, przyznanie priorytetu promocji zdrowia i profilaktyki nad działaniami naprawczymi oraz priorytetu opieki ambulatoryjnej nad szpitalną, a także zorganizowanie w każdym województwie punktów pomocy psychologicznej w postaci całodobowych telefonów zaufania opłacanych z budżetu Państwa - zapowiedziała prezydent Elbląga Monika Patra-Więckowska, która kandyduje do Senatu w okręgu wyborczym nr 29.

W Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Kwidzyniu i przylegających gminach Patra-Więckowska mówiła o postulatach społecznych. - Należy znacznie zwiększyć liczbę miejsc w przedszkolach, żłobkach oraz świetlicach szkolnych i podnieść standard opieki nad dziećmi. Jeśli zostanę wybrana do izby wyższej, będę chciała zabiegać o rozwój programów pomagających rodzicom powrócić do pracy zawodowej po okresie opieki nad małym dzieckiem, promować włączanie się mężczyzn w opiekę i wychowanie dzieci - mówiła. Ponad to zapowiedziała, że dbała o egzekwowanie równych praw kobiet i mężczyzn do pracy, płacy, kształcenia i awansu zawodowego.

- Monika jest prezydentem Elbląga od 2022 roku, jest doskonale zaznajomiona z problemami okręgu, całą swoją karierę polityczną zakorzeniła właśnie w lokalnym samorządzie, dbając o rozwój regionu i będzie świetnym reprezentantem jego interesów w Senacie - przekonywał marszałek województwa pomorskiego Jarosław Wałęsa. W trakcie spotkań z wyborcami Monikę Patrę-Więckowską wspierali również inni lokalni samorządowcy - przewodnicząca sejmiku i senator Kinga Borusewicz, członkini zarządu Marika Domozych oraz radni Mieczysław Struk i Jacek Karnowski.

Była senator z okręgu 29, premier Marta Fornero-Piotrowska również wspierała Patrę-Więckowską w trakcie spotkań z wyborcami. - Osiągniecia Moniki jako prezydenta Elbląga mówią same za siebie. Miasto zmieniło się nie do poznania, odkąd objęła ona prezydenturę, dynamicznie się rozwija pod każdym względem. Jestem przekonana, że równie ciężko będzie ona pracować w Senacie, dlatego gorąco zachęcam, żebyście to właśnie na nią zagłosowali w drugiej turze - mówiła szefowa polskiego rządu. Wspierali ją również niedawno wybrani do Parlamentu Europejskiego Alicja Mikołajczyk i Robert Biedroń.
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2034

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 09 lip 2023, 18:58

Patra-Więckowska elektrycznym vanem, "od drzwi do drzwi" i w Internecie
Obrazek
Prezydent Elbląga Monika Patra-Więckowska, która kandyduje w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 29, prowadzi aktywną kampanię przed drugą turą. W ciągu ostatnich kilku dni odwiedzała mieszkańców Elbląga, Starogardu Gdańskiego i Tczewa "od drzwi do drzwi", przeprowadziła kilka internetowych spotkań z mieszkańcami powiatów gdańskiego, kwidzyńskiego, malborsko-sztumskiego, a okręg objeżdża elektrycznym vanem.

- Należy dofinansować samorządy w celu kompleksowej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej: szkół, przychodni, remiz strażackich. Musimy zakończyć marnotrawienie naszych podatków na rachunki, których można uniknąć. W każdej gminie powinna powstać biogazownia. Biogazownie są w pełni bezpieczne dla otoczenia i mieszkańców. Ich działanie nie ma negatywnego wpływu na środowisko, prowadzone w pobliżu uprawy oraz hodowle zwierząt. Nie ma również negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Funkcjonowanie instalacji to szansa na rozwój oraz budowanie wizerunku nowoczesnej zielonej gminy. Wytworzone w biogazowniach ciepło może być dostarczone do okolicznych gospodarstw domowych i lokalnych przedsiębiorstw. To możliwość skorzystania z ekologicznego ciepła, które wyprodukowane zostało w sposób nieszkodliwy dla człowieka i środowiska naturalnego - przekonywała prezydent Monika Patra-Więckowska podczas spotkania z wyborcami w gminie Młynary w powiecie elbląskim.

- Firmy powinny mieć możliwość rozliczania całej działalności przez Internet: od e-faktur po załatwienie sprawy zza swojego biurka lub w dowolnym urzędzie. Wstępna kontrola urzędu skarbowego powinna być przeprowadzana online. Dopiero w przypadku wykrycia problemów drugi etap kontroli zostałby przeprowadzony w siedzibie kontrolowanego - powiedziała kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Senatu w okręgu nr 29 podczas internetowego czatu z wyborcami zorganizowanego za pośrednictwem Facebooka.

- Energia powinna być w rękach obywateli i obywatelek - jeżeli zostanę wybrana do Senatu, przyjrzę się obecnym i będę pracować nad nowymi przepisami sprzyjającymi rozwojowi energetyki obywatelskiej. Będę wspierać lokalne wspólnoty, spółdzielnie oraz klastry energetyczne. Polska zasługuje na prawdziwie zdecentralizowany i demokratyczny system energetyczny, w którym nikt nie będzie pominięty! - przekonywała Patra-Więckowska w trakcie spotkania z Czarnej Wodzie w powiecie starogardzkim.

W Pruszczu Gdańskim Patra-Więckowska poruszyła temat ochrony przeciwpowodziowej. - Żuławy Wiślane i ich okolice wielokrotnie w historii bywały ciężko doświadczane skutkami powodzi jakie miały miejsce w delcie Wisły. Trzeba jak najszybciej dostosować program ochrony przed powodzią i suszą do aktualnych wyzwań klimatycznych, a system odszkodowań – do realnych potrzeb poszkodowanych. Należy również stworzyć zautomatyzowany system wczesnego ostrzegania i stałego monitorowania jakości wód. Dzisiejszy system monitoringu jest zbyt daleko oparty na ludziach oraz na interwencyjnych i doraźnych badaniach. Poprzez cyfryzację musimy wprowadzić całodobowy dostęp do informacji o stanie jakości wód dla obywateli i obywatelek - mówiła.

- Emisje z transportu stanowią w Unii Europejskiej około jednej czwartej łącznej emisji gazów cieplarnianych i w ostatnich latach znacznie wzrosły. W Polsce za zdecydowaną większość tych emisji odpowiada transport drogowy. Osobowe i ciężarowe pojazdy spalinowe muszą ustąpić transportowi publicznemu szynowemu i opartemu na autobusach zeroemisyjnych, drogom rowerowym i współdzieleniu samochodów elektrycznych. To jest kierunek, w którym musi zmierzać nasz kraj, szczególnie ta zmiana powinna postępować w samorządach. W ostatnich latach, w trakcie mojej prezydentury w Elblągu, udało się dużą część miejskiego taboru wymienić na pojazdy hybrydowe i elektryczne - zauważyła Patra-Więckowska w trakcie spotkania z mieszkańcami gminy Prabuty w powiecie kwidzyńskim.

Prezydent Monika Patra-Więckowska w trakcie objazdu po powiatach gdańskim, starogardzkim, tczewskim, kwidzyńskim, malborsko-sztumskim i elbląskim poruszała się elektrycznym vanem. W trakcie spotkań z mieszkańcami powiatów zwróciła uwagę na potrzebę rozbudowy w kraju sieci punktów ładowania dla samochodów elektrycznych.
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)


Wróć do „Demokracja i Postęp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron