Wybory samorządowe 2035 - kampania

Liczba posłów: 121 Liczba senatorów: 65
Liderka: Marta Fornero-Piotrowska
Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 09 lis 2023, 12:39

[...]
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 09 lis 2023, 13:25

Kampania Demokracji i Postępu w województwie warszawskim
Obrazek
Kandydaci na prezydenta Warszawy, marszałka województwa warszawskiego, a także do Rady Miasta Stołecznego Warszawy i sejmiku warszawskiego rozpoczęli kampanię przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Na kampanijnym szlaku uzyskali wsparcie lokalnych parlamentarzystów i europarlamentarzystów.

- Warszawa, jako stolica i jednocześnie największe miasto w Polsce, potrzebuje prezydenta, który będzie w stu procentach poświęcić mu swoją uwagę, nie będzie odciągany przez inne obowiązki, w Senacie, czy gdziekolwiek. Trzeba tutaj kogoś, kto od razu podwinie rękawy i weźmie się do roboty. W ciągu ostatnich pięciu lat niewiele zmieniło się na lepsze w naszym mieście, ja chciałabym to zmienić. Jednym z obszarów działalności, które chciałabym podjąć jako prezydent stolicy, jest budownictwo i mieszkalnictwo, którym zajmowałam się przez ostatni rok w rządzie. Dzięki rządowym środkom mamy dostęp do szerokiej oferty mieszkań, dlatego powinniśmy rozwinąć ofertę mieszkaniową tak, aby była dostosowana do potrzeb i możliwości finansowych mieszkańców. Zapewnienie wygody życia i działania w tak dużym mieście jak Warszawa wymaga zachowania równowagi między wielkomiejskością i stołecznymi funkcjami, a środowiskiem codziennego życia mieszkańców. W tym kontekście ważne jest łączenie podstawowych funkcji miejskich z funkcjami miejsca zamieszkania, rozumianego jako osiedle lub dzielnica - podkreśliła podczas spotkania z mieszkańcami Warszawy kandydatka na prezydenta tego miasta, Helena Leszczyńska.

Aktywną kampanię prowadziła również europosłanka Martyna Wojciechowska, która jest kandydatką na marszałka województwa warszawskiego. - W wymiarze komunikacji wewnątrz województwa, przemieszczanie się innymi środkami transportu niż samochód musi stać się bardziej atrakcyjne i umożliwiać mieszkańcom szybkie dotarcie do miejsca zamieszkania, zakładu pracy, terenów rekreacyjnych, podmiejskich terenów leśnych. Postulat ten dotyczy zarówno samodzielnych JST, jak i dzielnic m.st. Warszawy. Konieczne jest oprzyrządowanie systemu narzędziami wirtualnymi, takimi jak aplikacje ułatwiające korzystanie z komunikacji zbiorowej. Istnieje również potrzeba wprowadzenia mechanizmów ciągłego doskonalenia jakości usług transportu zbiorowego, w tym w zakresie zwiększenia szybkości i pewności dojazdu - podkreśliła.

- Poziom rozwoju Warszawy jest konsekwencją codziennych działań i wyborów jej mieszkańców, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich – w formie decyzji wybranych władz miasta. Warszawiacy są jednocześnie twórcami i użytkownikami miasta, a ich aktywność oddziałuje na jego stan obecny i przyszły. Uświadomienie sobie tej zależności, zrozumienie indywidualnej i zbiorowej odpowiedzialności jest konieczne dla zrównoważonego rozwoju miasta. Wymaga to ukształtowania kompetencji obywatelskich oraz społecznych zarówno mieszkańców, jak i urzędników - podkreśliła była członkini Rady Mediów Publicznych, startująca z pierwszego miejsca w okręgu nr 2 Małgorzata Rozenek-Majdan.

- Wszyscy chcielibyśmy mieć możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu w pobliżu własnego domu. Dlatego zwiększymy dostępność atrakcyjnych i przyjaznych miejsc aktywności kulturalnej, edukacyjnej, sportowej, rekreacyjnej oraz innych sposobów spędzania czasu wolnego w pobliżu miejsc zamieszkania - mówił rekomendowany przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci Antoni Pluskota, kandydujący z miejsca 2 w okręgu nr 5.

- Zachęcimy mieszkańców do włączenia się w lokalną wspólnotę, do większej otwartości i troski o drugiego człowieka oraz o najbliższe otoczenie. Wzmocnimy zainteresowanie mieszkańców sprawami Warszawy i zwiększymy ich realny wpływ na podejmowanie decyzji dotyczących funkcjonowania miasta poprzez wprowadzenie nowych narzędzi partycypacji społecznej i zarządzania wiedzą, a także zwiększając wpływ mieszkańców i mieszkanek na podejmowanie decyzji - zapowiedziała startująca z pierwszego miejsca w okręgu nr 6 Aleksandra Gajewska.

Radny sejmiku Marcin Kierwiński, który ubiega się o reelekcję w okręgu nr 1, rozmawiał z wyborcami o uatrakcyjnianiu warunków do rozwijania przedsiębiorczości oraz lokowania inwestycji w ramach sieci gospodarek miejskich. Senator Kornelia Wróblewska, jedynka w okręgu nr 2, mówiła o potrzebie zintegrowanej, atrakcyjnej oferty spędzania czasu wolnego, wykorzystującej potencjał przyrodniczy, kulturalny i historyczny województwa. Wioletta Paprocka-Ślusarska w okręgu nr 3 zaproponowała wprowadzenie systemowych rozwiązań w zakresie zacieśniania współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, instytucjami naukowo-badawczymi i instytucjami otoczenia biznesu. Sławomir Potapowicz w okręgu nr 4 wskazywał na konieczność ujednolicenia i rozbudowy sprawnego systemu doradztwa zawodowego na kluczowych etapach kształcenia, wspierające młodzież w dokonywaniu istotnych wyborów życiowych.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 10 lis 2023, 20:08

Kampania Demokracji i Postępu w województwie pomorskim
Obrazek
Kandydaci na prezydentów Gdańska, Gdyni, Słupska i Elbląga, kandydat na marszałka województwa pomorskiego, a także kandydaci do sejmiku wojewódzkiego prowadzili aktywną kampanię w terenie. Na trasie do głosownia na kandydatów Demokracji i Postępu zachęcali lokalni parlamentarzyści.

- Moim celem jest Gdańsk dla wszystkich. Dlatego kluczowy jest rozwój systemu edukacji na każdym etapie życia, z naciskiem na kompetencje przyszłości i cyfryzację oraz rozwój talentów, wyrównywanie szans rozwoju dla wszystkich mieszkańców, wzmacnianie solidarności społecznej i wsparcie rodzin oraz tworzenie warunków do długiego samodzielnego życia, budowanie trwałych partnerstw i wspólnot lokalnych, integracja oraz odpowiedzialne uczestnictwo w życiu społecznym, wspieranie aktywności obywatelskiej oraz włączanie mieszkańców, czy wreszcie zwiększanie uczestnictwa w kulturze, wspieranie twórczości artystycznej, rozwój kultury jako systemu spajającego miasto i budującego tożsamość, upowszechnienie i ochrona dziedzictwa oraz tworzenie warunków do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia, rozwój sportu oraz wzrost kompetencji zdrowotnych mieszkańców - mówiła ubiegająca się o reelekcję prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w trakcie spotkania z mieszkańcami miasta.

Aktywnie o głosy wyborców zabiega również ubiegający się o reelekcję marszałek województwa Jarosław Wałęsa. - W strategicznym interesie województwa leży zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców w wymiarze środowiskowym, energetycznym, zdrowotnym i cyfrowym. Jednym z priorytetowych wyzwań jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom kryzysu klimatycznego, zanieczyszczeniu wód oraz deficytom w zakresie jakości powietrza, zapewnienie dostępu do dobrej jakości wody pitnej oraz transformacja gospodarki odpadami w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Szczególnej dbałości wymaga zachowanie różnorodności środowiska przyrodniczego oraz ograniczanie presji społeczno-gospodarczej człowieka na środowisko i klimat, a także adaptacja regionu do przewidywanych, negatywnych konsekwencji jego zmian - podkreślił.

Kandydat na prezydenta Słupska Artur Wiszniewski mówił o potrzebie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, m.in. poprzez kreowanie postaw przedsiębiorczych wśród lokalnej społeczności, w tym młodzieży szkolnej oraz tworzenie płaszczyzn współdziałania przedsiębiorców z samorządem. Ubiegająca się o prezydenturę Gdyni Marika Domozych mówiła o tworzeniu możliwości do współudziału całej gdyńskiej społeczności, w tym dzieci, młodzieży i seniorów w podejmowaniu decyzji dotyczących lokalnych polityk, przedsięwzięć i inwestycji, a także o podnoszeniu jakości życia mieszkańców Gdyni poprzez poprawę dostępu do miejskiej infrastruktury technicznej i polepszanie warunków mieszkaniowych. Kandydatka na prezydenta Elbląga Małgorzata Adamowicz mówiła że wśród jej celów będzie przede wszystkim przygotowywanie dostępu i uzbrojenie terenów inwestycyjnych, rozwój i promowanie usług turystycznych i walorów turystycznych oraz wsparcie przedsiębiorczości związanej z lokalnymi produktami.

- Grupą ograniczeń wymagających interwencji jest obszar kompetencji cyfrowych. Już teraz możliwe jest przeniesienie do świata wirtualnego zdecydowanie szerszego zakresu usług publicznych. W szczególności, dotyczy to sfery e-administracji, w tym obszaru spraw obywatelskich, działalności gospodarczej czy też dostępu do informacji przestrzennej. Poza lukami kompetencyjnymi przeszkodę stanowią ograniczenia prawne - mówiła kandydująca do sejmiku z 2 miejsca okręgu nr 2 Katarzyna Tusk-Cudna. Senator Kinga Borusewicz kandydująca z jedynki w okręgu nr 1 mówiła, że ważny jest rozwój OZE, m.in. poprzez wzmacnianie energetyki obywatelskiej, w tym w połączeniu z likwidacją źródeł tzw. niskiej emisji, a także tworzenie wysp energetycznych, klastrów energii oraz spółdzielni energetycznych.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 11 lis 2023, 14:42

Kampania Demokracji i Postępu w województwie kujawsko-pomorskim
Obrazek
W województwie kujawsko-pomorskim o głosy wyborców zabiegali kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Demokracja i Postęp na marszałka województwa, prezydentów Bydgoszczy i Torunia, a także do sejmiku województwa. W trakcie wieców i spotkań wspierali ich posłowie, senatorowie i europosłowie wywodzący się z regionu.

Ubiegający się o reelekcję marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Krzysztof Brejza mówił o rozwoju przedsiębiorczości w regionie. - Będziemy na większą skalę rozwijać nowe i wspierać istniejące klastry, które są traktowane jako swoiste huby innowacji łączące naukę z biznesem, kreujące nowe rozwiązania, wspierające firmy w rozwoju itp. Wsparcie powinno polegać na szkoleniu animatorów i osób zarządzających klastrami oraz realizację projektów w ramach klastrów – badawczo-rozwojowych, edukacyjnych, międzynarodowych, promocyjnych itp. Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości będzie się odbywało między innymi wskutek rozwoju instrumentów finansowych rozwoju gospodarczego, przygotowywanych na poziomie województwa i udostępnianych podmiotom gospodarczym z terenu województwa - zapowiedział.

- Jeśli zdecydujecie się oddać na mnie swój głos, Bydgoszcz stanie się miastem, w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec znajdzie odpowiednie warunki rozwoju, to miasto zapewniające bydgoszczankom i bydgoszczanom najlepsze rozwiązania na każdym etapie życia – dobre miejsce do życia. Konieczne jest zagospodarowanie i rewitalizacja nabrzeży Brdy, Wisły i Kanału Bydgoskiego, sukcesywna budowa i rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej opartej o walory Bydgoskiego Węzła Wodnego. Oprócz tego postawimy na wdrażanie przedsięwzięć związanych z rozwojem zero- i niskoemisyjnych form transportu w mieście, promowanie budownictwa energooszczędnego. W związku z tym kluczowa jest rozbudowa infrastruktury transportu publicznego w zakresie funkcjonalności, komfortu podróżowania, dostępności, dostosowania do potrzeb osób w każdym wieku – nowe linie tramwajowe, systemy: parkuj i jedź, parkuj i idź, pożegnaj i jedź oraz zostaw rower i jedź, bus pasy, infrastruktura przystankowa, węzły przesiadkowe, aplikacje, systemy płatności - mówiła kandydująca na prezydenta Bydgoszczy senator Dorota Brejza.

Monika Gotlibowska, kandydatka na prezydenta Torunia, prowadziła intensywną kampanię na terenie całego miasta. - Mam osiem głównych celów, z którymi idę do tych wyborów. Jeśli zostanę wybrana na prezydenta miasta, chciałabym postawić przede wszystkim na rozwój kapitału ludzkiego i społecznego, zwiększenie wykorzystania potencjału kreatywnego we wszystkich dziedzinach rozwoju Torunia, tworzenie wysokiej jakości oferty kulturalnej, upowszechnienie sportu i rekreacji wśród mieszkańców, poprawę sytuacji zdrowotnej mieszkańców, w tym inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną, programy profilaktyczne, opiekuńcze, aktywizację i integrację osób oraz grup wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym, wsparcie osób z niepełnosprawnościami w integracji społecznej i zawodowej, oraz poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście - wymieniała.

- Młodzież, która na etapie szkoły ponadpodstawowej zdecyduje się na kształcenie zawodowe, powinna mieć zapewnioną wyjątkowo wysoką jakość kształcenia, tak aby przydatność absolwentów na rynku pracy nie tylko była wysoka i dawała większe szanse na znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia, ale także by wysokie kompetencje absolwentów szkół branżowych i techników stały się jednym z wyznaczników rynku pracy naszego województwa - mówiła kandydująca z drugiego miejsca w okręgu nr 2 radna sejmiku Magdalena Łośko. Aktywnie o głosy mieszkańców okręgu nr 5 zabiegała liderka listy Aleksandra Malich. - Niezbędne jest prowadzenie polityki przestrzennej gmin w sposób długofalowy i kompleksowy, jednoznacznie i z wyprzedzeniem wyznaczającej obszary o określonym przeznaczeniu terenu, tak aby np. wola realizacji zagospodarowania dla wielkoskalowej hodowli, nie była zaskoczeniem dla lokalnych społeczności i aby finalnie możliwy był rozwój tego typu działalności rolniczych w lokalizacjach niekolizyjnych - zaznaczyła.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 12 lis 2023, 15:11

Kampania Demokracji i Postępu w województwie warmińsko-mazurskim
Obrazek
Kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Demokracja i Postęp na marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, prezydenta Olsztyna, a także do sejmiku wojewódzkiego prowadzili aktywną kampanię przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi.

- Rozwój Warmii i Mazur będzie się odbywał w europejskiej przestrzeni bałtyckiej. Poprawa spójności przestrzennej polega na włączeniu układu transportowego regionu w powstającą wielką obwodnicę Bałtyku, system bałtyckiej żeglugi oraz w projektowane wokół morza sieci komunikacyjne, turystyczne i inne. Wysoka atrakcyjność środowiska przyrodniczego będzie jednym z ważnych elementów, rozstrzygających o konkurencyjności województwa. Współpraca z krajami i regionami nadbałtyckimi to ważny impuls rozwojowy województwa. Ważne jest tworzenie równych szans rozwojowych w całym województwie poprzez kreowanie warunków dla wzmacniania kapitału ludzkiego, rozwoju przedsiębiorczości, promocji oraz rozwój i budowanie nowoczesnej infrastruktury, w tym medycznej - wskazywała kandydatka na marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, była wojewoda Wioletta Śląska-Zyśk.

- Wyjątkowa jakość życia w dużym stopniu bazuje na środowisku przyrodniczym, ale głównie zakłada dobrze rozwinięte nowoczesne i innowacyjne przedsiębiorstwa dające zatrudnienie i stwarzające możliwości rozwoju. Jakość życia należy również rozpatrywać przez pryzmat dbania o dzieci i młodzież, w tym zorganizowanie im opieki i edukacji na wysokim poziomie, upowszechnianie dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną oraz stwarzanie potencjału realizacji ambicji w każdym wieku, czyli również ludziom starszym. Możliwości wzrostu jakości życia w Olsztynie tkwią w kształtowaniu wysokiej jakości przestrzeni publicznej, odkrywaniu bogatej historii miasta i tworzeniu interesującej oferty kulturalnej, a także budowaniu odpowiedzialności obywateli za losy miasta - mówiła ubiegająca się o reelekcję prezydent Olsztyna Beata Bublewicz. Wskazywała, że jej priorytetami na drugą kadencję będzie wsparcie rozwoju przedsiębiorczości, przekształcanie Olsztyna w wyspecjalizowany ośrodek biznesowych usług zewnętrznych i umacnianie międzynarodowej pozycji miasta jako miejsca styku kultur wschodu i zachodu.

- Kluczowe będzie uzupełnienie deficytów infrastruktury ochrony zdrowia, w tym dla geriatrii, opieki długoterminowej, paliatywnej, rehabilitacyjnej oraz infrastruktury społecznej, socjalnej i opiekuńczej, miejsca świadczenia usług opieki wytchnieniowej, pod kątem osób starszych, samotnych i niesamodzielnych, a także dla rodzin w kryzysie i dzieci opuszczających pieczę zastępczą - mówiła kandydująca do sejmiku wojewódzkiego z pierwszego miejsca w okręgu nr 2 senator i przewodnicząca sejmiku Lidia Staroń. Lider listy w okręgu nr 3, były marszałek województwa Jacek Protas, mówił o wspieraniu tworzenia nowych organizacji wzmacniających system budowania nowoczesnych kompetencji, szczególnie w obszarach o zdiagnozowanych brakach w tym zakresie. Marcin Kuchciński w okręgu nr 1 zwrócił uwagę na potrzebę wspierania wdrażania modelu przedsiębiorczości przyjaznej osobom z niepełnosprawnościami.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 13 lis 2023, 16:40

Kampania Demokracji i Postępu w województwie podlaskim
Obrazek
O głosy wyborców województwa podlaskiego zabiegają kandydaci Demokracji i Postępu na marszałka województwa, prezydenta Białegostoku, a także do sejmiku wojewódzkiego.

- Województwo podlaskie powinno stać się liderem we wdrażaniu rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii i gospodarki obiegu zamkniętego, co nie tylko zapewni bezpośrednio wyższą konkurencyjność podlaskich firm i lepszą jakość życia mieszkańcom, ale też stworzy innowacyjny sektor gospodarczy, w którym specjalizacja może przynieść znaczące korzyści ekonomiczne. Podlaskie powinno być eksporterem rozwiązań i technologii OZE i gospodarki obiegu zamkniętego - mówiła senator Beata Lindholm, która jest kandydatką na marszałka województwa podlaskiego. Zapowiedziała, że jeśli zostanie wybrana, będzie działać w zakresie wspierania rozwoju OZE i energetyki rozproszonej, rozbudowy i modernizacji infrastruktury energetycznej przesyłowej i dystrybucyjnej, w tym rozwoju inteligentnych systemów przesyłu i dystrybucji energii, a także rozwoju i wdrażania w przedsiębiorstwach, instytucjach i gospodarstwach domowych technologii gospodarki obiegu zamkniętego.

Kandydat na prezydenta Białegostoku, radny sejmiku Karol Pilecki, prowadził intensywną kampanię w mieście. - Poprawa atrakcyjności Białegostoku ma zwiększyć jego potencjał wzrostu i tworzenia miejsc pracy. Jednocześnie w mieście koncentrują się problemy środowiskowe, mające bezpośredni wpływ na jakość życia mieszkańców. Mimo stosunkowo dobrego stanu systemu przyrodniczego Białystok boryka się ze wspólnym dla miast tej wielkości zestawem wyzwań, takich jak: okresowo zła jakość powietrza, duże natężenie ruchu powodującego lokalnie wzrost poziomu hałasu, malejąca liczba powierzchni czynnych biologicznie w obszarach zwartej zabudowy, emisja gazów cieplarnianych, wytwarzanie odpadów i ścieków. Wśród moich priorytetów w tym zakresie będą m.in. optymalizacja zużycia energii i wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz zwiększenie efektywności gospodarowania odpadami i zasobami; recykling i domykanie obiegu surowców - powiedział. W programie kandydata znalazły się również takie propozycje jak zwiększenie dostępności przestrzeni dla użytkowników ze szczególnymi potrzebami, ograniczenie negatywnego wpływu transportu na klimat i środowisko, czy budowa infrastruktury technicznej ze szczególnym uwzględnieniem bioróżnorodności miasta

- Całe województwo powinno przejść na system gospodarki cyfrowej, dokonując skoku rozwojowego i pomijając etapy naśladownictwa regionów podobnych, lecz nieco lepiej rozwiniętych. Rozwiązaniem dla województwa podlaskiego powinno być jak najszybsze wdrażanie modeli i rozwiązań najnowszej generacji. Głównymi wyzwaniami są rozwój sieci dostępowej Internetu dla mieszkańców na bazie istniejących sieci szerokopasmowych, zachęcenie podmiotów publicznych do tworzenia podaży e-usług, a tajże zachęcenie mieszkańców i przedsiębiorców do korzystania z oferowanych e-usług - zauważyła kandydująca z pierwszego miejsca w okręgu nr 1 senator i radna sejmiku Bożena Kamińska.

- Choć w regionie nastąpiła ogólna poprawa w zakresie dostępności usług zdrowotnych, ze względu na rosnący wskaźnik umieralności oraz starzejące się społeczeństwo niezwykle istotny jest dalszy ich rozwój - podkreślił w okręgu nr 2 Jacek Niedźwiedzki, który kandyduje z drugiego miejsca na liście. Alicja Łepkowska-Gołaś w okręgu nr 5 wskazywała na potrzebę rozwoju funkcji komunikacyjnych regionu w ruchu osobowym i towarowym, w tym drogowych, kolejowych i lotniczych, o znaczeniu regionalnym i międzynarodowym oraz rozwój i modernizację infrastruktury i przestrzeni dla usług zdrowotnych i społecznych, w tym związanych ze starzeniem się społeczeństwa.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 14 lis 2023, 18:00

Kampania Demokracji i Postępu w województwie dolnośląskim
Obrazek
Na Dolnym Śląsku kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Demokracja i Postęp na marszałka województwa, prezydentów Wrocławia i Legnicy, a także do sejmiku wojewódzkiego prowadzili aktywną kampanię przed nadchodzącą elekcją.

- Główne cele, które stoją przed nami na kolejne pięć lat, są efektywne wykorzystanie gospodarczego potencjału regionu, poprawa jakości i dostępności usług publicznych, wzmocnienie regionalnego kapitału ludzkiego i społecznego, odpowiedzialne wykorzystanie zasobów i ochrona walorów środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego oraz wzmocnienie przestrzennej spójności regionu. Jako marszałek zapewnię wsparcie dla inteligentnej reindustrializacji – cyfryzacji i zaawansowanej automatyzacji procesów technologicznych i zarządczych w przedsiębiorstwach. Konieczny jest rozwój usług proinnowacyjnych oraz kreowanie i wspieranie regionalnych ośrodków innowacyjności oraz wzmacnianie regionalnego systemu wsparcia finansowego dla przedsięwzięć innowacyjnych, czy wreszcie tworzenie warunków do współpracy badawczo-rozwojowej o zasięgu międzynarodowym - podkreśliła kandydująca na marszałka województwa dolnośląskiego europosłanka Małgorzata Tracz.

We Wrocławiu o głosy wyborców zabiegał ubiegający się o reelekcję prezydent Michał Jaros. - W mijającej kadencji konsekwentnie wdrażaliśmy Wrocławską Politykę Mobilności, łączyliśmy systemy transportu publicznego w spójną całość – uwzględniajmy przy tym całą aglomerację wrocławską, rozbudowywaliśmy inteligentne systemy zarządzania transportem oraz ograniczaliśmy ruch samochodowy, zwłaszcza w centrum miasta. W nadchodzącej kadencji, jeśli ponownie zostanę wybrany, będę w dalszym ciągu działał na rzecz wprowadzenia zeroemisyjnego transportu publicznego. Pierwszy krok już w tym kierunku wykonaliśmy, dokonując zakupu autobusów elektrycznych, które już od zeszłego roku w pełni obsługują wrocławskich pasażerów, a także innowacyjnych autobusów na wodór, które są przyszłością komunikacji miejskiej - podkreślił.

- Legnica, jeśli zdecydujecie się powierzyć mi stery rządów na kolejną kadencję, będzie wspierać mieszkańców w rozwoju osobistym i podnoszeniu kompetencji poszukiwanych na rynku pracy. Miasto jako organ prowadzący przedszkola, szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe będzie dążyć do podnoszenia jakości wychowania i nauczania w swoich placówkach poprzez doposażanie ich w nowoczesne technologie służące edukacji i praktycznemu rozwijaniu kompetencji zawodowych, doskonalenie kompetencji kadry pedagogicznej, doradców zawodowych i kadry zarządzającej placówkami edukacyjnymi, rozwijanie oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych oraz modernizację infrastruktury usług edukacyjnych i usprawnianie systemu zarządzania placówkami oświatowo-wychowawczymi - zapowiedziała ubiegająca się o reelekcję prezydent Legnicy Maja Benedyktowicz.

Radna sejmiku Magdalena Razik-Trziszka kandydująca z drugiego miejsca w okręgu nr 1 mówiła, że ważny jest zrównoważony rozwój miejskich obszarów funkcjonalnych z uwzględnieniem elementów zielonej infrastruktury, rewitalizacja zdegradowanych obszarów wiejskich, miejskich, w tym poprzemysłowych, wspieranie działań na rzecz rewitalizacji zabytkowych zespołów urbanistycznych i najcenniejszych obiektów architektury, a także programowanie i realizacja prac urządzeniowo-rolnych, działania na rzecz scalania gruntów rolnych oraz melioracji. Radny sejmiku Michał Bobowiec wskazał na potrzebę modernizacji i rozbudowy systemu dróg na terenie województwa, w szczególności obejmującą budowę dróg szybkiego ruchu łączących Wrocław z południem województwa, budowę obwodnic miejscowości oraz budowę i modernizację przepraw mostowych w regionie.

Radna Katarzyna Obara-Kowalska w okręgu nr 2 mówiła o potrzebie rozwoju i modernizacji regionalnej infrastruktury publicznej z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami i starszych. Wicemarszałek województwa kandydująca w okręgu nr 3 Monika Wielichowska powiedziała, że opowiada się za podejmowaniem działań służących poprawie sprawności obsługi społeczeństwa przez instytucje administracji publicznej, w tym e-usług publicznych. Działaczka społeczna i przedsiębiorczyni Karolina Kaczor-Hanuszewicz, kandydująca w okręgu nr 5, zapowiedziała podejmowanie działań na rzecz aktywności społeczności lokalnych i rozwoju lokalnego, ze szczególnym uwzględnieniem środowisk zmarginalizowanych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 15 lis 2023, 11:17

Kampania Demokracji i Postępu w województwie łódzkim
Obrazek
W województwie łódzkim aktywnie o głosy mieszkanek i mieszkańców zabiegali kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Demokracja i Postęp na marszałka województwa, a także do sejmiku. Poparcia udzielono ubiegającemu się o reelekcję z własnego komitetu prezydentowi Łodzi, Tomaszowi Treli.

Była europosłanka Joanna Skrzydlewska, która jest kandydatką na marszałka województwa łódzkiego, prowadziła w regionie aktywną kampanię. - Kluczowym wyzwaniem dla gospodarki województwa jest zdynamizowanie procesu transformacji w kierunku gospodarki opartej na wiedzy, wytwarzającej nowoczesne i konkurencyjne produkty i usługi. Od sukcesu działań podjętych w sferze gospodarczej zależy przyszłe miejsce Łódzkiego na arenie krajowej i europejskiej, a także to, czy województwo będzie atrakcyjnym miejscem do życia, pracy, inwestowania oraz zaspokajania potrzeb i ambicji mieszkańców. Nowoczesna i konkurencyjna gospodarka to również miejsca pracy wysokiej jakości, które stanowią silny bodziec zwiększający atrakcyjność osadniczą. Obszarem szczególnego wsparcia w tym zakresie gospodarki i innowacji powinny być małe i średnie przedsiębiorstwa, stanowiące 99% liczby podmiotów gospodarczych województwa, często o niskiej konkurencyjności, mało innowacyjne i zamknięte na współpracę. Ważnym filarem budowy nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarki jest wysokotowarowe rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze oferujące produkty najwyższej jakości - powiedziała.

- Rozwój strategicznego systemu elektroenergetycznego to priorytet. Dlatego powinniśmy postawić w naszym województwie na wdrażanie niskoemisyjnych, innowacyjnych rozwiązań w produkcji energii, np. wytwarzania wodoru dla sektora energetycznego i transportowego, syntezy wodoru z dwutlenkiem węgla i wykorzystanie powstałego metanu do produkcji energii elektrycznej, wspieranie budowy i rozbudowy instalacji do spalania paliw ze źródeł odnawialnych w sektorze energetycznym oraz technologii ich wytwarzania, wspieranie budowy instalacji do pozyskiwania energii z OZE, takich jak geotermia, czy fotowoltaika - mówiła jedynka w okręgu nr 1 i jednocześnie szefowa ogólnopolskiego sztabu wyborczego DiP Aleksandra K. Wiśniewska. Dodała, że jej komitet z całą mocą popiera w reelekcji prezydenta Łodzi Tomasza Trelę. - Pan prezydent naprawdę dużo zrobił dla naszego miasto, świetnie prosperuje w ostatnich latach, dlatego uważam, że powinien pozostać włodarzem na kolejną kadencję - powiedziała.

Nauczyciel i społecznik Marcin Józefaciuk, który kandyduje do sejmiku z drugiego miejsca w okręgu nr 1 aktywnie zabiegał o głosy wyborców. - Potrzebujemy zwiększenia wykorzystania potencjału łódzkich uczelni, m.in. poprzez podnoszenie jakości kształcenia na uczelniach wyższych, poprzez zwiększenie potencjału naukowego uczelni, kształtowanie kierunków studiów w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców i rynku pracy, włączenie przedsiębiorstw w proces kształcenia, wspieranie rozwoju sieci współpracy między uczelniami, w tym współpracy międzynarodowej, zwiększenie stopnia multidyscyplinarności programowej - zauważył. Była minister zdrowia i sportu Ida Franiak-Pietryga, jedynka w okręgu nr 2, chciałaby wziąć na agendę poprawę dostępu do usług ochrony zdrowia adekwatnie do sytuacji demograficznej, w tym rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, koordynowanej opieki zdrowotnej oraz upowszechnienie wykorzystania nowoczesnych technologii i rozwiązań cyfrowych, np. teleopieki i telemedycyny, szczególnie dla osób starszych z trudno dostępnych obszarów wiejskich.

Była posłanka Anna Rakowska-Trela, liderka w okręgu nr 3, mówiła że prace badawczo-rozwojowe oraz szerokie wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych przyczynią się do dalszego rozwoju biogospodarki, reindustrializacji oraz aktywowania nowych potencjałów, np. z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym i nowoczesnego przemysłu. Kandydujący w okręgu nr 4 Arkadiusz Rożniatowski mówił, że przyszłe władze województwa muszą postawić na kreowanie atrakcyjnego wizerunku Łodzi i województwa, szczególnie wśród młodych ludzi.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 16 lis 2023, 13:17

Kampania Demokracji i Postępu w województwie wielkopolskim
Obrazek
Kandydaci Demokracji i Postępu na marszałka województwa wielkopolskiego, prezydenta Poznania, a także do sejmiku wojewódzkiego prowadzili intensywną kampanię przed zbliżającymi się wyborami do samorządów.

- Poznańskie osiedla powinny być przyjazne dla mieszkańców m.in. dzięki kompleksowej rewitalizacji, na którą składa się nie tylko dbałość o infrastrukturę, lecz także o kulturę i kapitał społeczny. Każde osiedle buduje swój "mikroklimat", w którym odnajdą się mieszkańcy i który dostrzegą osoby przyjezdne. Wartością samą w sobie jest różnorodność wewnętrzna osiedli, czyli wiele różnych punktów usługowych, gastronomicznych i handlowych, a także dostęp do wysokiej jakości usług i przestrzeni publicznych, w tym terenów zieleni, przestrzeni rekreacyjnych i sportowych. Jeśli zostanę prezydentem, będę prowadzić działania mające na celu wzmocnienie relacji i tożsamości osiedli oraz – przede wszystkim – związane z zapewnieniem wysokiej jakości dostępnych lokalnie usług i mieszkań dla mieszkańców - powiedział kandydujący na prezydenta Poznania Marcin Bosacki.

Wiceprzewodnicząca sejmiku Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, kandydująca na marszałka województwa wielkopolskiego, mówiła o zwiększaniu innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu. - Zarząd województwa pod moim kierownictwem będzie wspierał reorientację gospodarki Wielkopolski z gospodarki materiałochłonnej do gospodarki opartej na wiedzy i nowoczesnych technologiach. Istotne jest zatem wzmocnienie współpracy nauki i biznesu oraz wsparcie powstawania innowacji na wszystkich jej etapach. Priorytetowo traktowane będą przeze mnie rozwój infrastruktury badawczej, wsparcie prac B+R, ich wdrażania i komercjalizacji oraz większa mobilizacja kapitału prywatnego. Jednocześnie będę wspierać działania sieciowania i wymiany wiedzy, profesjonalizacji usług instytucji otoczenia biznesu, w szczególności ośrodków innowacji, m.in. standaryzację usług z wykorzystaniem narzędzia sieciowania oraz specjalizacji IOB, usług świadczonych zdalnie oraz rozwój inicjatyw klastrowych w celu osiągania przez nie wysokiej dojrzałości - mówiła.

- Rolnictwo w Wielkopolsce stanowi jeden z najważniejszych jej potencjałów, z dużą możliwością absorpcji innowacji szczególnie w sektorze rolno-spożywczym i energetycznym. Musimy wspierać działania na rzecz rozwoju wielkopolskiego rolnictwa i przetwórstwa rolnego, dążąc do wzrostu ich produktywności i konkurencyjności oraz wielofunkcyjności struktury gospodarczej obszarów wiejskich. Wśród działań istotne są wsparcie tworzenia i wzmacniania grup producentów rolnych, wzrost sprzedaży i budowanie marki regionalnych produktów rolnych, w tym działania integrujące sektor rolno-spożywczy, promocja rolnictwa ekologicznego i zdrowej żywności pochodzącej z regionu, ograniczanie marnotrawienia żywności rozumianego wielowymiarowo oraz kompleksowe działania zapewniające bezpieczeństwo żywności - mówił wójt gminy Mieścisko, kandydujący do sejmiku z pierwszego miejsca w okręgu nr 2 Przemysław Renn.

Były przewodniczący Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" Konrad Zaradny prowadził aktywną kampanię w okręgu nr 3. - Problem depopulacji w Wielkopolsce to z jednej strony prognozowany spadek liczby ludności w całym regionie, z drugiej – zjawisko wyludniania widoczne już dziś szczególnie na obszarach oddalonych od głównych ośrodków miejskich. Jako radny będę wspierał działania na rzecz tworzenia jak najlepszego środowiska do osiedlania się dla osób poszukujących miejsca życia i pracy w Wielkopolsce, jednocześnie mając na uwadze terytorialny wymiar wsparcia - zapowiedział. Działaczka społeczna Inez Niszczak-Sieradzka, liderka w okręgu nr 4, mówiła o konieczności poprawy jakości edukacji i kształcenia, w tym dopasowaniu do potrzeb rynku pracy, działaniach na rzecz wzrostu kompetencji osób dorosłych i ich udziału w kształceniu ustawicznym, a także inwestycjach w nowoczesną infrastrukturę dla edukacji.

Beata Pałka-Szydło w okręgu nr 5 zwróciła uwagę na kształtowanie i wzmacnianie postaw prospołecznych, równościowych, innowacyjnych, w tym rozwój innowacji społecznych. Były marszałek województwa Marek Woźniak, lider w okręgu nr 6 mówił z kolei o potrzebie rozwoju zintegrowanego transportu zbiorowego, w tym kolejowego. - Dla lepszej obsługi mieszkańców dojeżdżających do miast wymagana jest poprawa stanu infrastruktury i funkcjonowania taboru wykorzystywanego w przewozach regionalnych oraz zintegrowanie przewozów kolejowych z transportem miejskim, także w zakresie wspólnego biletu - mówił.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 1554
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 17 lis 2023, 20:34

Kampania Demokracji i Postępu w województwie zachodniopomorskim
Obrazek
W województwie zachodniopomorskim kandydaci na marszałka, prezydenta Szczecina, a także do sejmiku w całym regionie spotykają się z wyborcami na wiecach, prowadząc kampanię "door to door", a także porozumiewając się z nimi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kandydatka na marszałka województwa zachodniopomorskiego Katarzyna Kotula prowadziła aktywną kampanię w regionie. - Moim głównym celem, jeśli zostanę wybrana na stanowisko, będzie rozwój potencjału gospodarczego województwa w oparciu o inteligentne specjalizacje. Innowacyjna gospodarka jest znaczącym instrumentem kształtowania wysokiej jakości życia mieszkańców oraz wzmacniania konkurencyjności regionu. Samorząd musi podjąć działania na rzecz identyfikowania i rozwoju na obszarze województwa regionalnych inteligentnych specjalizacji gospodarczych - mówiła. Dodała, że będzie również zabiegać o wzmocnienie gospodarki wykorzystującej naturalne potencjały regionu, zapewnienie zintegrowanej i wydolnej infrastruktury oraz wzmocnienie pozycji regionu w basenie Morza Bałtyckiego.

- Na podniesienie jakości życia mieszkańców wpłynie zwiększenie dostępności zieleni miejskiej, w tym utworzenie i zagospodarowanie obszarów dopuszczalnego kontaktu na terenach przyrodniczych i w ogródkach działkowych. Wykorzystanie szczególnego potencjału miasta, związanego z wodą, wymaga zapewnienia dostępności od strony lądu i wody jeziora Dąbie, Małe Dąbie, Odry, Regalicy i kanałów Międzyodrza, bez obniżania reżimów ochronnych przyrody. Ważnym moim działaniem będzie także wspieranie rozwoju instytucji i organizacji środowiskowych o funkcjach poznawczych, edukacyjnych i użytkowych, związanych z zagospodarowaniem terenów o walorach przyrodniczych, a także edukacja ekologiczna promująca świadomość i zachowania proekologiczne, m.in. w zakresie gospodarki odpadami i energią - mówił kandydat na prezydenta Szczecina, współprzewodniczący Zielonych Przemysław Słowik.

W okręgu nr 2 o głosy wyborców zabiegał były marszałek Piotr Misiło, numer jeden na liście. - Samorząd województwa dążyć musi do zapewnienia kompletności i spójności systemu komunikacyjnego Pomorza Zachodniego umożliwiającego sprawną obsługę ruchu pasażerskiego i przewozu towarów, w szczególności w oparciu o priorytetowe połączenia drogowe i kolejowe oraz transport wodny - podkreślił. Radny sejmiku Tomasz Sobieraj w okręgu nr 3 zwracał uwagę na potrzebę zapewnienia wydajnych i efektywnych systemów usług publicznych. Senator i radny sejmiku Morteza Yadollahi-Ardekani w okręgu nr 4 mówił, że w województwie trzeba zwrócić uwagę nie tylko na rozwój dużych ośrodków miejskich, ale także rozwój obszarów pozaaglomeracyjnych. - Działania samorządu powinny być ukierunkowane z jednej strony na wzmocnienie pozytywnego oddziaływania rozwojowego ośrodków miejskich, z drugiej na ułatwianie dostępu z obszarów wiejskich do tych procesów i aktywne włączenie się w nie - podkreślił.

- Fundamentem dla budowania efektywnych relacji między jednostkami, organizacjami, instytucjami i samorządami różnych szczebli, jest społeczeństwo obywatelskie. Stanowi ono wartość dodaną do procesów aktywizacji i integracji oraz edukacji społecznej mieszkańców. To wyższy poziom świadomości społecznej powiązanej z uczestnictwem w rozwoju lokalnym. To umiejętność decydowania o sprawach innych ludzi – poza granicą prywatności – zdolność do współpracy, zbiorowych decyzji, w tym – wyborczych. To wreszcie egzekwowanie wszelkich umów społecznych, przyjętych uchwał, programów wyborczych i strategii rozwoju - mówiła działaczka społeczna, jedynka w okręgu nr 5 Magdalena Filiks.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - premier RP (2020; od 2032)

Minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), posłanka na Sejm RP (od 2034), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)


Wróć do „Demokracja i Postęp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość