[SCD] o sytuacji partii i posła Pawlickiego na scenie politycznej

Konferencje prasowe itp.
Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

[SCD] o sytuacji partii i posła Pawlickiego na scenie politycznej

Postautor: Krzysztof Hans » 12 gru 2017, 23:32

Adam Pawlicki (SCD) :
Dzień dobry
Na niniejszej konferencji prasowej się do krytycznych uwag na temat mój i mojej partii. Po pierwsze moja partia rozważa zwrócenie się do Trybunału Konstytucyjnego celem zbadania projektów SCD na podstawie ich zgodności z prawem. Nie jest jednak pewne że to zrobimy gdyż chcemy poprawiać projekty w ramach komisji a nie Trybunału Konstytucyjnego. Poza tym TK chcielibyśmy poprosić o nie poprawienie ustawy (bo to zrobilibyśmy my w SCD) a o wskazanie miejsc gdzie taka poprawa miałaby zostać dokonana wraz z ewentualną propozycją korekty danego przepisu sugerowanego przez moją partię. Ostatnie zdanie jednak zawsze w takim przypadku należałoby do mojej partii bo to ona jest od nanoszenia poprawek na ustawy.
Po drugie dziękuje FMS za prezent. Bardzo się przyda zwłaszcza że sama jednostka w swojej wypowiedzi dla TV Puls nie określiła o jaką ustawę jej chodzi.
Po trzecie jeżeli nasze ustawy mają błędy formalne to zamiast mówić źe są warto powiedzieć bardziej na czym one polegają i jak można je załatać. FMS tego nie mówi a jak wiadomo łatwo mówić, trudniej zrobić. Nikt nie powiedział że nie chcemy zmieniać naszych ustaw ale bez wskazówek sami raczej tego nie zrobimy. Nie wiemy bowiem do czego dane partie mają pretensje. Dlatego też prosimy o nawiązywanie dialogu przy wszystkich projektach. Chętnie porozmawiamy - nie gryziemy. Przy okazji chętnie spotkam się z tymi którzy chcą mnie odwołać - wiem że ostatnio mogłem wyborców z swojego okręgu zawieść ale to nie znaczy że mam być za to odwołany. Staram się działać jak potrafię i nawet kontrowersyjnymi działaniami chce pokazać źe pracuje. Tworzenie prawa może być łatwe ale tylko na podstawie dialogu i zrozumienia a tego niestety nie ma. Ciągle jesteśmy atakowani w SCD za nasze działaniami, co powiemy jest uznane za kontrowersyjne. Nie chcemy tak pracować! Skoro jestem jedynym posłem SCD powinienem liczyć wraz z moją partią na pomoc i zrozumienie a nie hejty i ataki. Podsumowując jestem wraz z moją partią otwarty na dialog. SCD bowiem nie chce i nie ma zamiaru być najgorszą partią w polskim parlamencie.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: [SCD] o sytuacji partii i posła Pawlickiego na scenie politycznej

Postautor: Krzysztof Hans » 17 gru 2017, 15:26

Krzysztof Hans (SCD) :
Dzień dobry
Witam serdecznie na drugiej konferencji prasowej poświęconej naszej partii. Na wstępie pierwszą rzeczą o jakiej chciałbym powiedzieć to przyspieszone wybory do Sejmu w Jarocinie. Ubolewamy że tamtejsi wyborcy zdecydowali się zmienić kandydata ale i sami przyznajemy się do błędu. Sam Adam Pawlicki w rozmowie ze mną przyznał źe te całe kontrowersje jakie spowodował były tylko i wyłącznie jego autorstwa a były one podyktowane wymyśloną przez niego strategią która to miała spowodować że o partii będzie głośno a nasze projekty trafią do Sejmu. Tak się nie stało i pan Pawlicki przyznał się do porażki i na własne życzenie poprosił o wykreślenie z zarządu partii przy jednoczesnym pozostaniu w jej strukturach oraz o startowanie w kolejnych wyborach z innego miasta. Przystaliśmy na tą prośbę i wspólnie zdecydowaliśmy o zapytać się władz sejmowych czy istnieje w naszym przypadku możliwa jest zmiana posła na inną osobę. Z tego co wiem takie rozwiązanie prowadziły inne partie więc chętnie dowiedzielibyśmy się czy takie rozwiązanie jest możliwe w naszym przypadku. To pomogłoby nam podjąć finalną decyzje. Przy okazji chcielibyśmy poinformować że mimo decyzji pana Pawlickiego nasza partia wystartuje w wyborach uzupełniających zarówno w Jarocinie jak i Suwałkach. W tym celu mamy już ustalone po trzy kandydatki na dany okręg których to poparcie zaproponowaliśmy podobnie jak fuzję jednej z partii którą to darzymy szczególną sympatią z racji udzielania nam wskazówek które to są dla nas pomocne. Do każdej z partii wysłaliśmy zaś prośby o poparcie naszych projektów tak by nasza partia przy ewentualnym wypadnięciu z Sejmu miała kilka projektów na koncie. Jeżeli natomiast udało by się nam pozostać w Sejmie to chcielibyśmy pracować nieco spokojniej jak nie w ramach fuzji z inną partią to osobno. Podsumowując mogę powiedzieć źe moja partia SCD jest przygotowana na każdą możliwą ewentualność.


Wróć do „Kuluary sejmowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron