[SCD] Oficjalnie na temat ostatnich działań Tak Inaczej

Konferencje prasowe itp.
Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

[SCD] Oficjalnie na temat ostatnich działań Tak Inaczej

Postautor: Krzysztof Hans » 03 sie 2018, 13:12

Obrazek
Paulina Lichota - przedstawicielka Centrum Prasowego Stronnictwa Centrowo - Demokratycznego:

- Z racji wątpliwej jakości żartu mojego, niestety kolegi partyjnego Krzysztofa Hansa nie doszło do zadania kilku bardzo ważnych pytań przedstawicielkom Tak Inaczej czyli naszych byłych partyjnych koleżanek. Korzystając z okazji chciałabym je zadać już na drodze oficjalnej, za pośrednictwem mediów. Te pytania dotyczą przyszłości Tak Inaczej po zawiązaniu współpracy z Zjednoczoną Lewicą i są następujące:
1. Jak teraz w praktyce będzie funkcjonować Tak Inaczej i na czym polegać będzie ta autonomia o której jest mowa w waszych wystąpieniach ?
2. Czy forma koalicji będzie przypominać formułą PSL który działa obecnie w ramach postępowych Demokratów?
3. Czy nie lepszą formą byłoby rozwiązanie Tak Inaczej i całościowe przejście do Zjednoczonej Lewicy?
4. Czy nowa forma waszego działania pozwoli na wasze szersze i aktywniejsze działanie w pracy parlamentarnej (udział w jego pracach) oraz na szerszy kontakt z mediami i wyborcami także w ramach social mediów Nie ukrywam że od czasu rozłamu w mojej partii której to owocem jesteście wy mieli państwo z tym problemem.
5. Czy państwo posiadać będą swój program (oraz inne elementy które mają inne partie) i to co będzie was wyróżniać na scenie publicznej, czy wyjdzie jednak na to że Program Tak Inaczej i cała organizacja z tym związana będzie równać się temu, co oferuje Zjednoczona Lewica?
Podczas swojej konferencji, w części która była normalna przewodnicząca Gratecka dosyć wybiórczo opowiedziała o przyszłości swojej partii mówiąc:
Nasi Parlamentarzyści dołączyli do Klubu ZL, nasi radni będą tworzyć z radnymi ZL wspólne kluby, w kolejnych wyborach będziemy kandydować ze wspólnej listy Zjednoczonej Lewicy. Jednocześnie moja partia zachowa autonomie i niezależność. Koalicja jest na równych, partnerskich zasadach. W tym kontekście przytoczę motto Unii Europejskiej: zjednoczeni w różnorodności.

Coś niestety mi w tej wypowiedzi się nie zgadza - jak bowiem mają być niezależni skoro ich parlamentarzyści mają być w klubie ZL. Może mają na myśli coś a'la Polskie Stronnictwa Ludowego czy ostatnio kluby Konserwatystów Razem tylko z drugiej strony co z tego jak w wykazie partii na stronie internetowej Parlamentu, której to ostatnia aktualizacja dokonała się dzisiaj TI widnieje dalej jako osobna partia polityczna tuż nad Stronnictwem Centrowo-Demokratycznym.
Dlatego też bardzo proszę aby w swojej konferencji czy dowolnym wystąpieniu medialnym albo nawet na moim Facebooku przedstawiciele Tak Inaczej odnieśli się do tych pytań. Brak odpowiedzi bowiem mógłby oznaczać że SCD i Postępowi Demokraci mogą mieć racje odnośnie wasalizacji TI przez Zjednoczoną Lewicę dla wzmocnienia koalicji i swojej obecności w parlamencie naszego kraju.
Jednocześnie oficjalnie przepraszamy nasze koleżanki za posła Krzysztofa Hansa który to został za karę nie tylko zamknięty przeze mnie w biurze na całą noc ale też potem zdegradowany i ukarany, częściowo (poprzez swoje zachowanie jak i później chęci wyrażone w rozmowie z Prezes Kajkowską) na własne życzenie. Jeżeli bowiem coś takiego się ponownie powtórzy zostanie on wyrzucony z partii więc musi mieć się on na baczności.

Wróć do „Kuluary sejmowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron