[Naprzód!] Konferencja na temat afer, programu, sytuacji i zmian

Konferencje prasowe itp.
Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

[Naprzód!] Konferencja na temat afer, programu, sytuacji i zmian

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 03 maja 2022, 18:10

Obrazek
Anna Krytko - rzeczniczka prasowa Stronnictwo Centrowo-Demokratycznego
Dzień dobry. Witam państwa na pierwszej przedwyborczej konferencji prasowej koalicji Naprzód oraz Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego! Poświęcona jest ona sytuacji w nich związanych z dosyć niskimi wynikami sondażowymi jak i przedstawionemu w specjalnej broszurze (viewtopic.php?f=153&t=3001#p71773 ) na podstawie której mogliby państwo zadać pytania. Dzisiaj do państwa dyspozycji bedę ja (jako prowadząca konferencje) podobnie jak Pani Vice-Prezes SCD Aleksandra Szyszka będaca rzeczniczką prasową koalicji Naprzód! a także cała główna część zarządu zarówno SCD jak i koalicji Naprzód. Proszę o zabranie głosu przez Vice-Prezes Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego Panią Katarzyną Kajkowską.

Obrazek
Katarzyna Kajkowska - Vice-Prezes Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego.
Dziękuje Anno. Myślę że niedługi czas jaki został do wyborów to idealny czas na spowiedź moją i innych działaczy wobec mediów i wyborców. Zacznę od kwestii wyborczych mianowicie po rozmowie z koalicjantami z RadLew uznałam że pozostaniemy na negatywnym konkursie do waluty Euro choć początkowo miałam pomysł by N! było niezdecydowane w tej kwestii a decyzje podjęło dopiero po poznaniu sytuacji w państwach które Euro już mają czyli Niemczech, Litwie i Słowacji. Nieco zweryfikowaliśmy też kurs dotyczący spraw zagranicznych gdyż tu optujemy za balansem w kontaktach z innymi państwami bez ogarniczania kontaktów z USA, UE czy NATO.
Teraz przejdę do spraw bieżących zaczynajac od konferencji prasowej Pana Aleksandra Beskiego. Żeby była jasność nie byłam pod wpływem narkotyków, środków odurzających czy alkoholu gdyż tym się brzydzę. Moje zachowanie wynikało poprostu z chęci zadania pytania Panu Beskiemu gdyż moim zdaniem rezygnacja z mandatu na 3 miesiące przed wyborami jest złym pomysłem. Szacun dla tych którzy mnie rozpoznali i zepsuli mój misterny plan.
Jeżeli chodzi o social media to dziwi mnie wysyłanie zgłoszeń na moje komentarze. Dotychczas bowiem nie miałam zbytnio okazji by się wypowiadać co mogę zrobić teraz. Postanowiłam że to zrobię do kilku lat wstecz z racji że jestem osobą nostalgiczną. Nie miałam więc tutaj jak i w przypadku konferencji złych intencji więc odpieram zarzuty wysyłane do mnie przez redakcje Super Expressu. Zamiast pisać artykuły warto najpierw po prostu się zapytać przez co nie będzie zamętu.
Teraz przejdę do kwestii związanych z sondażami a mianowicie uważam że należy zgodzic się z komentarzami politologa Kosmy Drzewońskiego i sondażami CBOS ale nie oddawać im całkiem palmy pierwszeństwa z racji ze są oni promonarchistyczni co wytłumacza to że przedstawiciele dworu eliminują w nich liderów partii politycznych przez co nie ma chociażby wyników dla mnie. Zastanawiający jest też szybki spadek N! o ponad 10% i jednoczesny wzrost dla PD i innych partii monarchistycznych co traktuje jako nieuczciwą zagrywkę wobec konkurencji.
Teraz kwestia wypadku w Zagórzanach. Żeby była jasność jestem przeciwna stosowaniu nadmiernej prędkości - zwłaszcza na serpentynach. Nie mam też nic przeciwko działaniom Policji. Jestem jednak zdania że praca detektywa wymaga drastycznych rozwiązań jeżeli pozwoli to na schwytanie podejrzanych. Nie czekając na decyzje służb ścigania postanowiłam w trybie pilnym wyrzucić z partii podejrzaną detektyw zostawiając jednak wolna furtkę w przypadku uniewiniennia. Postanowiłam też wyrzucić siebie z roli przewodniczącej koalicji i partii. Wiem że mogę być dla niej balastem ale jednocześnie potrzebne jest im moje doświadczenie. Postanowiliśmy bowiem nieco samozneutralizować się i dla spokoju w sondażach połączonego z ich wzrostem nie wywoływać kontrowersji. Postanowiliśmy w tym celu rozszerzyć skład zarządu i postawić nie tylko na członków regionalnych ale i przedstawicieli honorowego komitetu poparcia i w tym ostatnim gronie oczekujcie nowej przewodniczącej SCD/N! jak i członków zarządu. Tutaj zdradzę że nowe szefostwo koalicji Naprzód! podobnie jak i SCD i SCD Młodych jest już wybrane. Wiadomo że ja będę wiceprezesem a wszyscy którzy byli do tej pory w zarządach wspomnianych jednostek jak i na funkcjach pobocznych zachowają swoje stanowiska. Prezesem SCD i koalicji Naprzód! zostanie Anna Ulman a w ślad za nią w zarządzie pojawią się znani z kultury i mediów działacze honorowego komitetu poparcia SCD. Pojawią się teź działacze regionalni SCD i Naprzód! i dobrze znani członkowie wszystkich trzech jednostek.
To tyle na razie z mojej strony. Dziękuję i oddaje głos rzeczniczce prasowej koalicji Aleksandrze Szyszce.

Obrazek
Aleksandra Szyszka - rzeczniczka prasowa koalicji Naprzód! i vice-prezes SCD
Niniejszym potwierdzam słowa Prezes Kajkowskiej która to zostanie jednak na naszym pokładzie jako wiceprezes. Decyzja o degradacji była złożona na jej prośbę i z uwagi na kontrowersje w tym spadające sondaże. Jeżeli chodzi o zmiany personalne to większych ruchów nie przewidujemy a wszyscy vice zarówno w partii jak i koalicji zostaną na swoich funkcjach. Zmieni się jedynie funkcja Prezesa i przewodniczącego w partii i koalicji. W SCD, SCD Młodych i Naprzód będzie też 10 wiceprzewodniczących/wiceprezesów (obecnie jest ich 6) i 10 członków zarządu (obecnie jest ich 8) a liczba doradców zwiększy się z 4 do 6. Nową prezes partii jak i personalia przedstawimy wkrótce i dopiero po tym Prezes Kajkowska ustąpi że stanowiska.
Jeżeli mają państwo pytania do zarządu Naprzód i SCD to bardzo proszę o ich zadawanie. Jesteśmy do państwa dyspozycji.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Wróć do „Kuluary sejmowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron