[Naprzód!] Otwarta Konferencja Prasowa nt. Samorządu

Konferencje prasowe itp.
Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

[Naprzód!] Otwarta Konferencja Prasowa nt. Samorządu

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 06 lip 2022, 13:37

Anna Krytko - rzeczniczka prasowa Naprzód!
Dzień dobry. Witam wszystkich na otwartej konferencji prasowej partii Naprzód! z okazji zbliżających się wyborów samorządowych. Będzie można zadać pytanie wszystkim kandydatom N! w tych wyborach i poznać nasze opinie. Dodam że jest z nami też Prezes Anna Ulman która startuje na funkcje Prezydentki Krakowa. Ta konferencja ma zaś być konkurencją dla nudnej debaty kandydatów na Prezydenta Warszawy. Samorządy bowiem to nie tylko stolica ale małe ojczyzny w całym kraju. Proszę o zabranie głosu Panią Prezes.

Anna Ulman - Prezes Partii Naprzód!
Dzień dobry. Ja jeżeli można odpowiem na pytania debaty warszawskiej bo pytania tam zawarte są uniwersalne i mogą dotyczyć zarówno Warszawy jak i Krakowa:
Pierwsze pytanie do wszystkich kandydatów brzmi:
Warszawa jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Przeciętny warszawiak traci w korkach rok i osiem miesięcy podczas swojego życia zawodowego. Jakie są Państwa recepty na rozwiązanie tego problemu?

Zarówno w Warszawie jak i Krakowie powinno się dofinansować komunikacje miejską i zastępczą. Mam tu na myśli zarówno pociągi, metro i tramwaje ale także rowery i inne środki lokomocji. W pierwszych trzech wypadkach okazanie dowodu w postaci prawa jazdy powinno zadziałać jak karty w sklepie czyli dawać zniżki a osobom młodym nawet darmowe przejazdy chociażby na uczelnie. Powinniśmy zachęcać ludzi do wybierania innych środków lokomocji niż samochód i przez to problem korków się zmniejszy. Oczywiście chcemy też budować drogi wszędzie tam gdzie to konieczne ale też przede wszystkim szybko robić pracę tak by roboty budowlane nie generowały niepotrzebnych korków.
Warszawa i okoliczne miejscowości od dawna tworzą już tak naprawdę jeden organizm miejski. Czy zamierzają Państwo, w przypadku wyboru na urząd Prezydenta Warszawy rozwijać współpracę z władzami okolicznych samorządów? Jeśli tak, to w jakich obszarach? A może są Państwo zdania, że obecna formuła współpracy nie jest wystarczająca i konieczne jest wchłonięcie przez Warszawę kolejnych gmin i zamienienie ich w nowe dzielnice miasta?

Nie wiem co kombinują kandydaci z Warszawy ale uważam że w Krakowie jak i innych miastach potrzebne jest zarówno powiększanie terytorialne (robione z głową i za zgodą sąsiadów) jak i dalsza współpraca z samorządami. Wchłanianie na pewno powinno być w Aglomeracji Śląskiej gdzie jest potencjał do zrobienia ośrodka miejskiego mogącego konkurować z Warszawą ale i w Krakowie gdzie można by wchłonąć Wieliczkę ale też Mietniów i Chorągwicę czyli miejscowości gdzie znajduje się słynny maszt radiowo-telewizyjny który to chce dofinansować tak by można było na niego przenieść stacje rozproszone po nadajnikach w mieście czy sąsiedniej Skawinie by te bez straty zasięgu służyły mieszkańcom obecnych okolic jak i tych gdzie są większe stacje. Wracając jednak do samorządów trzeba inwestować nie tylko w miasto ale też tereny wokół niego dając chociażby nowe miejsca pracy. Jak państwo będą mieli jakieś pytania to jestem do dyspozycji. Dziękuje.

Anna Krytko
Ja też dziękuje i zapraszam media do zadawania pytań kandydatom.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Wróć do „Kuluary sejmowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron