[Michał Ajna] Członkostwo w PO

Konferencje prasowe itp.
Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5124
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

[Michał Ajna] Członkostwo w PO

Postautor: Michał Ajna » 20 wrz 2015, 23:58

Obrazek

Szanowni Państwo, zdecydowałem się dziś na krok o którym myślałem od wielu już miesięcy - zostałem członkiem Platformy Obywatelskiej.

Co o tym zaważyło? Wydaje mi się, że była to decyzja dość naturalna.

Po pierwsze jestem ministrem w rządzie, w którym dominującą rolę odgrywa właśnie Platforma.
Po drugie w zasadzie od początku kadencji zasiadam w jednym klubie z senatorami PO.
Po trzecie posłanką PO jest moja córka Monika. Także dwie inne kandydatki tej partii, które wspierałem w kampanii, dostały się do sejmu.
PO czwarte wreszcie podoba mi się przywództwo Anny Radziwiłł-Schmidt i kierunek w którym Platforma pod jej kierownictwem ewoluuje.

Znam panią premier, Annę od lat, także na stopie prywatnej. W polityce ważna jest nie tylko odmierzana z aptekarską dokładnością zgodność poglądów. Także predyspozycje przywódcze, zaufanie czy po prostu zwykła chemia. I to wszystko powoduje, że pragnę być pełnoprawnym członkiem drużyny pani premier, a nie jak dotąd "zawodnikiem wypożyczonym". Bo wierzę, że to co robi Ania jest dobre i pożyteczne dla Polski.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5124
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: [Michał Ajna] Członkostwo w PO

Postautor: Michał Ajna » 12 mar 2016, 16:54

Szanowni Państwo, w związku z wyborem mnie przez Zgromadzenie Narodowe na króla Polski rezygnuję z członkostwa w PO i zrzekam się mandatu senatorskiego. Złożyłem także na ręce pani premier dymisję z funkcji ministra sportu.
Michał II, Król Senior
w Sejmie: BdWR


Wróć do „Kuluary sejmowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron