[SLD]: konferencja po posiedzeniu Klubu. Zmiana nazwy Klubu

Konferencje prasowe itp.
Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

[SLD]: konferencja po posiedzeniu Klubu. Zmiana nazwy Klubu

Postautor: Janina Dobrzyńska » 17 lut 2016, 17:07

Jerzy Wenderlich

Dzień dobry, witam państwa bardzo serdecznie na dzisiejszej konferencji prasowej. Właśnie zostało zakończone posiedzenie Klubu SLD. To posiedzenie podsumuje pan przewodniczący Dariusz Joński. Jednak najpierw głos zabierze senator Jerzy Śnieg.

Jerzy Śnieg

Dzień dobry. Jest to moja pierwsza konferencja w Parlamencie, już odbyło się głosowanie z moim udziałem. Prozę państwa, wybranie mnie na senatora to sukces nie tylko mój, ale sukces Zjednoczonej Lewicy. Była to kampania zespołowa, wszyscy solidarnie byliśmy w nią zaangażowani. To jeszcze większy sukces, ponieważ wygraliśmy w mateczniku PO, gdzie burmistrz Krzysztofiak właśnie z Platformy, wygrał już w pierwszej turze. To dopiero początek sukcesów. Mamy nadzieję, że wygramy kolejne wybory samorządowe, europarlamentarne i parlamentarne.

Dariusz Joński

Dziękuję, panie Senatorze. Właśnie zakończyliśmy posiedzenie Klubu, o czym mówił pan Jerzy Wenderlich. Na tym posiedzeniu przyjęliśmy bardzo ważny wniosek. Wniosek został przyjęty jednogłośnie. Mianowicie Klub parlamentarny SLD od dziś nazywa się Zjednoczona Lewica. To symbol solidarności całej koalicji, to symbol niewątpliwego sukcesu, jakim był wybór naszego kandydata na senatora. To dopiero początek pasma sukcesów, jak mówił pan Senator Śnieg.

Jerzy Wenderlich

Dziękuję. Teraz czas dla dziennikarzy. Czy są jakieś pytania?
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Wróć do „Kuluary sejmowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości