Nuda

Wszystko o wszystkim.
Administrator
Administrator
Posty: 21865
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 13 lis 2018, 22:51

Tylko czy znajdą się chętni do nowej gry? Obawiam się, że i tak nie przybędzie specjalnie graczy, a nawet jeśli, to ci nowi szybko zrezygnują i gra się rozleci, jak to już wiele razy bywało.
Jeśli już, to też bym zaczął od początku 2019 roku.

Moim zdaniem tu jest teraz słabo z aktywnością po pierwsze przez to, że rozpoczął się rok akademicki, a po drugie przez wielką koalicję - opozycja praktycznie się już nie liczy i to nie jest budujące dla graczy na prawicy.

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 13 lis 2018, 23:02

Oczywiście, że gra się rozleci. Po jednej długo trwającej grze trudno będzie powtórzyć podobne osiągnięcie. Pytanie ilu graczy grałoby regularnie w nową grę?. Co do wielkiej koalicji, to przecież prawicowa opozycja może utworzyć jeden opozycyjny blok. Ktoś z graczy może rozpocząć budowę nowej partii od zera, pierwsze wybory już za około 7-8 tygodni do PE, potem sejmowe. Takie przedsięwzięcie to z jednej strony ciekawa rzecz wymagająca regularnej gry i zaangażowania, z drugiej satysfakcja z wprowadzenia do polityki autorskiego tworu.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 13 lis 2018, 23:38

Jeżeli nową grę dobrze by się zareklamowało, to jest szansa na powodzenie nowej gry. Tutaj problemem jest to, że została zaniedbana sprawa reklamy od samego początku, znikający główni aktorzy w trakcie kadencji spowodowało to, że gra stawała się nudna. Lekka pobłażliwość GMa na konflikty personalne też były problemem, ale myślę, że nowa gra rozwiąże ten problem, bo wrócimy do obecnej rzeczywistości i konflikty o media się skończą, też podział terytorialny specjalnie nie będzie mógł być zmieniony, bo kadencja samorządów będzie trwać 5 lat.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 13 lis 2018, 23:49

Lukasz Wojtowicz pisze:Jeżeli nową grę dobrze by się zareklamowało, to jest szansa na powodzenie nowej gry. Tutaj problemem jest to, że została zaniedbana sprawa reklamy od samego początku, znikający główni aktorzy w trakcie kadencji spowodowało to, że gra stawała się nudna. Lekka pobłażliwość GMa na konflikty personalne też były problemem, ale myślę, że nowa gra rozwiąże ten problem, bo wrócimy do obecnej rzeczywistości i konflikty o media się skończą, też podział terytorialny specjalnie nie będzie mógł być zmieniony, bo kadencja samorządów będzie trwać 5 lat.

Na reklamę potrzeba czasu, a i tak jest ryzyko, że ktoś tylko pogra jak będzie miał jakąś dłuższą chwilę wolną. Uzna, że gra ciekawa, ale nie ma czasu, bo praca, studia, szkoła. Chyba znikanie było stałym krajobrazem wszystkich gier tego nie da się całkowicie wyeliminować. Podział terytorialny został zmieniony w toku gry. Licząc lata w grze chyba w 7 roku od jej rozpoczęcia.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 14 lis 2018, 1:12

Laura pisze:Na reklamę potrzeba czasu, a i tak jest ryzyko, że ktoś tylko pogra jak będzie miał jakąś dłuższą chwilę wolną. Uzna, że gra ciekawa, ale nie ma czasu, bo praca, studia, szkoła. Chyba znikanie było stałym krajobrazem wszystkich gier tego nie da się całkowicie wyeliminować. Podział terytorialny został zmieniony w toku gry. Licząc lata w grze chyba w 7 roku od jej rozpoczęcia.


Wiesz, ja sam mam niedużo czasu, ale gdyby pojawiła się nowa odsłona gry, to w sumie dlaczego nie miałbym wrócić? Żałoba, żałobą, ale myślę, że nie warto się zamykać w sobie i trzeba żyć. Myślę, że na razie dobrym pomysłem byłoby kontynuowanie obecnej gry, a jak się dogra wszystko i ogarnie się sensowną reklamę, to możemy startować z nową grą. Co do podziału terytorialnego, to będzie 6 lat, jak obowiązuje w grze, ale to nie mój ostatni pomysł, można w nowej grze wymyślić, np. Mam też pomysł na 10-11 województw zwykłych i 7-8 metropolitalnych, który nawet byłby odnoszę wrażenie efektywniejszy, niż ten, co proponowałem tutaj.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Nuda

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 14 lis 2018, 21:27

Ja powolutku wracam do gry i to z grubej rury - wypowiadam wojnę otoczeniu dworskiemu :D
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Ignacy Schmidt
Posty: 1183
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:48

Re: Nuda

Postautor: Ignacy Schmidt » 15 lis 2018, 2:23

Czysty masochizm :lol:

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 19 lis 2018, 22:21

Myślę, że jestem wam winny, ale podjąłem decyzję o definitywnym odejściu z Politycznych PbFów. Jednym z powodów jest brak rekomendacji GMa na tworzenie nowej gry, drugi to wypalenie, a trzeci to prawdopodobny powrót Roberta Kubicy do F1 i chęć powrotu do naturalnego środowiska, jakimi są managery i ligi, które po powrocie powrócą do żywych. Jeżeli będziecie chcieli porywalizować tam, to chętnie zapraszam, będę podsyłał linki. Oby do zobaczenia :)
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 19 lis 2018, 22:31

Nową grę polityczną zawsze możesz tworzyć, nie potrzeba do tego rekomendacji. GM trafnie ocenia jednak szanse powodzenia nowej inicjatywy w oparciu o historię takich gier i doświadczenie, iż niewielką ilością graczy, grę w takiej kondycji jakiej jest obecnie ta można utrzymać. Nowej grze trudno będzie się rozwinąć, o tak długim utrzymaniu jak ta nie wspominając.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 19 lis 2018, 22:47

No to właśnie nie będę tworzył gry, która nie będzie następcą SymPol, bo to nie ma sensu. Skończy się na tym, że obie się rozpadną, co doprowadzi do skłócenia środowiska. Problem jest taki, że ta gra nie jest masowa. Np. W symulatorze Sejmu masz 80 (ostatnio Janina też tam dołączył) osób, jakby się masową grę z samouczkiem by się zrobiło z silnym GMem, to kto wie, może miałoby to sens?
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron